PDA

צפייה בגרסה מלאה : צביעת דוגמא של להבות

באגי מפלצת
17-02-07, 21:26
לפני שבוע התחלתי לשפץ את הבאגי והגעתי לקטע של הצביעה אז יש לי שאלה
איך אני מצייר להבות על פח עם פיסטולט ? אני רוצה לעשות להבות כתומות עם רקע סגול אגב לאבא שלי יש מסגרייה עם מצבעה אך הוא מעוניין בחוות דעת מקצועית תודה לכל העונים

יש לי עו שאלה קטנה בקשר לבולמי זעזועים
יש לי שני בולמי זעזועים של ואני רוצה לרתך עליהים 4 פיקים כדי להושיב טבעת שכיביכול ישב עליה קפיץ . האם זה בסדר ?

באגי מפלצת
18-02-07, 22:42
אף אחד לא מבין בזה?

נמרוד
18-02-07, 22:51
יש לי עוד שאלה קטנה בקשר לבולמי זעזועים
יש לי שני בולמי זעזועים של ואני רוצה לרתך עליהים 4 פיקים כדי להושיב טבעת שכיביכול ישב עליה קפיץ . האם זה בסדר ?

פיקים לא יחזיקו את הטבעת. המשקל של הרכב נח על הקפיצים דרך הטבעת. הריתוך צריך להיות משמעותי.

בבולמי מונוטיוב, הריתוך יכול בקלות לעוות את המשטח הפנימי שעליו מחליקה הבוכנה ואז באמת דפקת את הבולם. בבולמי טווין טיוב שזה רוב הבולמים הפשוטים לג'יפים, זו לא בעייה. עדיין יש כאן סכנה שתחדור את הפח שממנו עשוי הבולם שהוא לא עבה במיוחד. ואז גם אולי תגרום שריפה קטנה כי הנוזל ההידראולי דליק...

ארז
18-02-07, 23:19
אני דווקא בעד(מה אכפת לי לעזור קצת לברירה הטבעית...)

erezjack
19-02-07, 13:14
ראשית, צריך לדעת להחזיק פיסטולט, שנית, תפרט יותר לגבי הלהבות.
בכל מקרה, תתחיל עם הכנה וצבע יסוד, ישנם שירשורים על כך, לאחר מכן צריך להשתמש בצבע רכב דו שכבתי, שזה פיגמנט שעליו מרססים לכה. צבע בדו שכבתי את גוון הרקע לציור, במקרה שלך סגול. וצייר/תכנן עליו את הלהבות בעפרון רך מקו האמצע של כלי הרכב לאחד הצדדים. זה הקטע הקשה ביותר למי שלא יודע להחזיק עפרון וצריך לעבוד בזהירות כדי לא לחרוט את הצבע עם העפרון. אפשר להחזיק מול העיניים תצלום של עבודה שאתה רוצה לחקות. עבור על קו הציור עם מסקינג טייפ כחול שמיועד לתת קו גבול חד בין תחומי הצבע וללא חדירות צבע מתחתיו, כאשר קו הגבול עובר על קו העפרון אבל מצידו החיצוני, ז"א שהלהבות עצמן חשופות לגמרי. את המסקינג טייפ הכחול אפשר לקנות בחנויות לצבעי רכב. אפשר למתוח את הסרט תוך כדי סיבוב כדי לעקוב אחרי עקומות. בקשתות קטנות מדביקים חתיכה ישרה וחותכים את הקו הרצוי בעזרת סכין חיתוך חדה ולא שחוקה. בכל מקום שמדביקים סרט על סרט צריך להקפיד ולהצמיד את העליון לתחתון כדי למנוע חדירת צבע מתחתיהם. מסך (מלשון מיסוך) את אזור הרקע בעזרת מסקינג טייפ רגיל ונייר. לאחר השלמת צד אחד אפשר להעתיק את הקו שהתקבל על נייר שקוף (פרגמנט) להפוך ולהעביר לצד השני. אם עוברים על קו העפרון מצידו השני של הנייר נשאר סימן על החלק. לחלופין, אפשר להעתיק לצד השני ביד חופשית או לוותר לגמרי על הסימטריה. נגב את כל אזור החשוף שמיועד להצבע היטב עם מסיר שומנים ייעודי לצבעים (קיים באותן חנויות צבעים) כדי להסיר טביעות אצבעות שיכולות לגרום לצרות צרורות בזמן הצביעה ואת קוי העפרון. צבע את הלהבות בגוון שבחרת, שוב, בדו שכבתי. אפשר לשלב שני צבעים ולרסס מעברי צבע לקבלת אפקט משופר. צבע בשכבות דקות ויבשות כדי שהממיסים בצבע לא יתקפו את המיסוך ואת השכבה הראשונה דרך הנייר. לאחר הייבוש (צריך להיות די מהיר, ע"פ תנאי הסביבה, כשעה שעתיים.) הסר את כל המיסוכים בזהירות כדי לא למשוך את הצבע שמתחתיהם, נגב הכל שנית, העף את כל הלכלוכים הקטנים בעזרת לחץ אויר ורסס לכת רכב על הכל. לתוצאה משופרת אפשר ללטש את הלכה, לאחר ייבוש מושלם של 8 שעות לפחות, עם נייר מים 600 ומעלה ולרסס שכבת לכה נוספת.
כדאי להתאמן על כל התהליך בקטן על משטח כלשהו לפני העבודה העיקרית.

ארז

באגי מפלצת
19-02-07, 22:04
ארז תודה רבה רב רבה עזרתה לי מאוד .. למי שיש סקיצה של להבות ויכול לעלות יעזור לי מאוד להתחיל את התהליך

gasgas
20-02-07, 22:40
ארז תודה רבה רב רבה עזרתה לי מאוד .. למי שיש סקיצה של להבות ויכול לעלות יעזור לי מאוד להתחיל את התהליך

תחפש באתרים של מכוניות שלט, יש בענף הזה צביעות מטורפות, אומנם בקטן אבל אפשר להגדיל את הסקיצות

-->