PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת מנוע

עמרי2
19-02-07, 23:00
הגיע הזמן להחליף רצועת מנוע.
מערכת ההגה שלי לא סטנדרטית (לפי מה שאני יודע) והמזגן אצלי לא מקורי.
לכן אני מניח שהרצועה שלי באורך שונה.

על הרצועה כתובים הקודים הבאים:

9433190
9433191
9433192
9433193

מה זה אומר?

איזה אורך רצועה לקנות?

עמרי

יוני5
20-02-07, 00:37
במקרה שלך לפרק וללכת לינוביץ ולהשוות.

אם יש לך חנות חלפים שמכירה אותך וסומכת עליך, סע עם האוטו אליה, שיסתכלו בעיין ויתנו לך כמה אופציות, ואחרי שתפרק את מה שמותקן אצלך, תשווה ותתקין את הנכונה, תחזיר את השאר.

יוני5

חימושניק
20-02-07, 07:39
אתה יכול למדוד את אורך הרצועה באמצעות חוט שאתה מעביר כנגד הרצועה במנוע. מדוד את אורך החוט ותקבל את אורך הרצועה. הנתון הבא שאתה צריך הוא מספר הפסים האורכיים שברצועה הקיימת.

גש לחנות חלפים ובקש רצועה כזו: xPKyyyy כאשר X הוא מספר הפסים האורכיים (הבולטים) ברצועה ו-yyyy הוא אורך הרצועה שמדדת באמצעות החוט. (לדוגמא: 6PK1235 היא רצועה בעלת 6 פסים אורכיים באורך של 1235 מ"מ).

בהצלחה!

עמרי2
20-02-07, 14:26
יבוצע, תודה!

דרור ברלי
21-02-07, 14:12
עמרי, ובאותה הזדמנות שאתה מחליף רצועה - בדוק את מצב הפולי הראשי (זה שעל הקראנק).

הפולי מורכב משני חלקים וביניהם גומייה.
בשבת האחרונה למדתי מה קורה כשהגומייה הזו מתייבשת.

ה"לב" של הפולי, זה שמחובר לקראנק, מסתובב כרגיל, אבל ה"חישוק" החיצוני, זה שעליו יושבת הרצועה, פשוט נופל החוצה. התראה מוקדמת? צפצוף קל של דקה-שתיים מכיוון הרצועה...
עוד לא הספקתי להחליט אם אלה גלגלי הסרק (עוד משהו שכדאי לבדוק ואולי החליף על הדרך כשאתה מחליף רצועה) ובום.:sad:

למזלי זה קרה בת"א, בנסיעה איטית, בסל"ד של כמעט סרק, אז זה לא עף כמו טיל לתוך הרדיאטור (חדש, לא חראם?...). הקיצר - יצאתי בזול.
זה ממש לא נעים אם אתה בשטח, כי לא תגיע רחוק בלי מכלולים היקפיים מסתובבים (בלי תגבור להגה עוד אפשר להסתדר, אבל מה עם משאבת מים? אלטרנטור?...)
גם החלפת הפולי בתנאי חצר היא לא ממש טריוויאלית. צריך חולץ, וצריך להוציא רדיאטור כדי שהגישה לשם תהיה קלה יותר.

פולי כזה זה משהו שלא מתייחסים אליו בכלל. אף פעם. ברכב בן 12 עם 250K ק"מ מסתבר שהוא בהחלט עלול להפתיע.
כדאי לאתר את הבעיה כשהיא בשלבי ההתהוות ולהיערך בהתאם.

עמרי2
21-02-07, 14:37
עמרי, ובאותה הזדמנות שאתה מחליף רצועה - בדוק את מצב הפולי הראשי (זה שעל הקראנק).

הפולי מורכב משני חלקים וביניהם גומייה.
בשבת האחרונה למדתי מה קורה כשהגומייה הזו מתייבשת.

ה"לב" של הפולי, זה שמחובר לקראנק, מסתובב כרגיל, אבל ה"חישוק" החיצוני, זה שעליו יושבת הרצועה, פשוט נופל החוצה. התראה מוקדמת? צפצוף קל של דקה-שתיים מכיוון הרצועה...
עוד לא הספקתי להחליט אם אלה גלגלי הסרק (עוד משהו שכדאי לבדוק ואולי החליף על הדרך כשאתה מחליף רצועה) ובום.:sad:

דרור התופעה הנ"ל כבר קיימת אצלי (צרצור מכיוון המנוע שנמשך כמה שניות אחרי התנעה של מנוע קר בלבד, זה התחיל עם תחילת טיולי הבוץ).
אני הנחתי שזה משאבת מים (וכבר עמדתי לקנות), אבל אני לא רואה נזילות של מים אחרי נסיעה, וכמות המים ברדיאוטר אינה משתנה.
אז כנראה שזה באמת הפולי הראשי או גלגלי סרק...

איך אפשר לוודא את זה? השיטה של חוט ברזל לא תעבוד. הצרצור חולף מהר מדיי...

עמרי

ophir
21-02-07, 20:19
תחליף רצועה, תמתח כמו שצריך ואני חושב שיש סיעוי טוב שאחרי זה הרעש יעלם

ophir
21-02-07, 20:20
סיעוי טוב

סיכוי... עוד יותר טוב :)

עמרי2
13-03-07, 19:57
עדכון (בוצע כבר לפני שבועיים...):

החלפתי רצועה+ שני מותחנים (גלגלי סרק).

כאשר פירקתי את הרצועה סובבתי את כל הגלגלים שיכלתי ובדקתי חופשים. כאשר סובבתי את המותחנים היה רעש של מיסבים שהרגיש לא משהו...

הצרצור נעלם לחלוטין גם בהתנעות קרות אחרי שבוע בלי הנעה...

רב תודות לכולם..

עמרי2
13-03-07, 19:59
עוד שאלה...

איך אני יודע שלא מתחתי יותר מדיי?

מתחתי בצורה כזו שבחלק שהרצועה עוברת הכי קרוב לעצמה אני לא יוכל להצמיד אותה בכח (לעצמה)...

אני קצת פוחד שמתיחה חזקה מדיי תעמיס על הפולים השונים...

טיפים? הפרמטר שלפיו מתחתי מקובל?

עמרי

נמרוד
13-03-07, 20:03
תפוס את הרצועה באמצע בין שני פולים הכי רחוקים אחד מהשני. תפתל אותה סביב עצמה. אמורה להתפתל בערך רבע סיבוב.

איציק - 4X6ZH
13-03-07, 21:10
את הפולי אפשר לבדוק בקלות על ידי סימון פס צבע בין החלק הפנימי ( זה שעל גל הארכובה )
לבין החלק החיצוני ( זה שהרצועה חובקת אותו ) .
1 מנוע לא עובד .
2 רצוי שיהיה קר שניתן להכניס את היד בקלות .
3 מסמנים פס צבע ( רצוי לבן טיפקס זה מעולה ) לרוחב גלגל הרצועה כך שיהיה צבע גם על הגומי
במרכז גלגל הרצועה .
4 מניעים את המנוע ומסובבים את ההגה עד הסוף ( לא חשוב הכיוון ) אבל עד הסוף ומחזיקים על מעצור ההגה . ( כך שהמשאבה של ההגה תעבוד בעומס מלא ) למי שיש מזגן שיפעיל גם אותו ( להעמיס את הרצועה זה הרעיון )
5 לכבות מנוע לאחר כ 15 -20 שניות של עומס
6 לבדוק את פס הצבע שהוא עדין פס אחד .
7 פס אחד = הכל תקין ( גלגל רצועה פולי מנוע תקין )
8 למי שיש פתאום שני פסים = גלגל הרצועה הסתובב בתוך עצמו ( גלגל רצועה לא תקין )
9 גלגל כזה יש להחליף בהקדם !!
איציק

-->