PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בפרוייקט: מנוע חשמלי לאופניים ממונעות...

יקיר
21-02-07, 22:33
אז ככה
אני לקחתי סטרטר של רכב והתאמתי לו גלגל שיניים קטן בגודל של הגלגל שיניים של הגלגל האחורי באופניים (שניהם אותו הגודל) הכל מורכב על האופניים חוץ ממצבר אני עדיין לא בדקתי איך זה עובד ביכלל אני רק יודע שהסטרטר של הרכב תקין לחלוטין והוא מורכב לאופנים עם תושבות ומחובר באמצעות שרשרת לגלגל האחורי עכשיו עדיין לא בדקתי איך זה נוסע וכולי ואני עכיו רוצה לדעת אם אתם חושבים שסטרטר יכול ליסחוב אדם במשקל 50 ק"ג +סטרטר שכל זה על אופניים
יש לסטרטר כוח ליסחוב?
כמה זמן נסיעה הוא יכול ליסוע עם מצבר 60A עם עצירות בשביל שהוא יתקרר בערך?

ד"א אני יודע שסטרטר לא כל כך מתאים לשמש כמנוע משום שהוא יתחמם וישבוק חיים מהר אבל אני רק מנסה את כל העיניין הזה..
בבקשה תענו לי על מה ששאלתי
תודה רבה
יקיר

יקיר
21-02-07, 22:35
עכיו רוצה לדעת אם אתם חושבים שסטרטר יכול ליסחוב אדם במשקל 50 ק"ג +סטרטר שכל זה על אופניים

עכיו= עכשיו אדם במישקל 50ק"ג +מצבר 60A

נמרוד
21-02-07, 22:46
אם הכל מורכב ומוכן אז מה אתה שואל שאלות? יאללה שים את המצבר בתיק על הגב, חבר כבלים, ותגיד לנו איך זה נוסע...

kd2
21-02-07, 23:18
לדעתי הסטרטר יחזיר ציוד מהר מהצפוי - אין לסטרטר קירור כמו של מנוע חשמלי רגיל הוא אינו בנוי לעבוד למשך זמן ארוך.

יקיר
21-02-07, 23:53
אין לי בינתיים מצבר אני צריך להשיג אבל בינתיים אני במתח מה אתם אומרים יעבוד וזה יסחב טוב?
יש לו כוח?
כמה זמן אפשר ליסוע עם זה עם מצבר 60A בערך..?
לKD2 אני לא הבנתי אותך
תודה רבה לכם
יקיר

יקיר
22-02-07, 17:03
נוא מה אתם אומרים זה יסחב<?

מוני אורבך
22-02-07, 17:13
יקיר היקר
בקיצור ולענין
יסחב, כן. לאורך זמן, לא.
בהערכה 10 דקות או שהמצבר ימות או שהמנוע ימות (או שניהם)
אם שנהם לא עולים לך כסף (אבא, סחבתי השאלתי וכו) לך על זה.
למעשה אני מציע לוטו.
כול אחד ינחש כמה זמן זה יסחב.
מי שהכי קרוב יקבל את המצבר\סטרטר השרוף (-:

אני אתחיל:

9 דקות וארבעים ושלוש שניות.

נ.ב - מאוד מזכיר את ה"מטלות" של צוות המנחים השלומזלים ב top gear.

יקיר
22-02-07, 18:18
יקיר היקר
בקיצור ולענין
יסחב, כן. לאורך זמן, לא.
בהערכה 10 דקות או שהמצבר ימות או שהמנוע ימות (או שניהם)
אם שנהם לא עולים לך כסף (אבא, סחבתי השאלתי וכו) לך על זה.
למעשה אני מציע לוטו.

אני אתחיל:

נ.ב - מאוד מזכיר את ה"מטלות" של צוות המנחים השלומזלים ב top gear.

למה שמצבר ישרף!?
וחוץ מיזה אני יעשה לזה הפסקות מידי פעם כדי שיתקרר...
ואם אני יוסיף איזה מפוח חזק שיכניס ולחץ אוויר לתוך הסטרטר זה יעזור קצת?

יניב_ב
22-02-07, 20:10
אני מהמר על 3 דקות עד שמשהוא במערכת מתפוצץ.

הסטרטר צורך כמות עצומה זרם ומיועד לעבוד לזמנים קצרים בלבד, כולל יתר הרכיבים במערכת כמו הסולונייד וכיו"ב.

אם אתה רוצה אופניים עם מנוע חשמלי ישנם מוצרים יעודיים לנושא שעובדים לא רע בכלל אם כי בגלל המצבר השימוש הפרקטי שלהם הוא לתלת אופניים.

ERAN NO 1
22-02-07, 20:27
אני מציע לך לבדוק את מהירות הסיבוב שלו לפני ישיבה על האופניים (סטרטר אומנם מסתובב לאט בהתנעה אבל ללא מאמץ ? לא יודע כדאי לבדוק)

לגבי צריכת מתח שוב קשה לדעת מן הסתם הוא יצרוך פחות ללא מאמץ של מנוע מכאני.

לגבי מצבר יש מצברים יעודיים בעלי פריקה איטית ועולים המון כסף. לא כדאי בטח לא בשביל פרויקט כזה
נסה קודם עם המצבר של האוטו לדעתי אם המצבר טעון טוב הוא יחזיק מעל 15 דקות 8)

השאלה איך אבא שלך יניע את האוטו אחרי זה

talw
22-02-07, 21:08
למה?
אפשר להטעין את המצבר מהדינמו שעל הגלגל הקידמי.....

elitkh
22-02-07, 21:24
הסטארטר לא יישרף. אני לא יודע מה יחס ההעברה בין הסארטר לגלגל האופניים אבל הוא לא ישרף כתוצאה מחום.הזרם בסארטר (כמו בכל מנוע DC) הוא ביחס ישר למומנט. ההערכה שלי היא שהמומנט שדרוש כדי להניע אותך על האופניים הוא נמוך מאשר לסובב מנוע נגד הקומפרסיה שלו. מצד שני הסאטרטר לא מיועד לעבוד לאורך זמן ומה שיקרה זה שחיקה מהירה של הפחמים.
במקום סטארטר חפש לך מנוע DC. אם אתה רוצה להדר מצא לך גם אמפליפייר שיודע לשלוט במהירות המנוע כך שתהיה לך אפשרות לשלוט בהאצה ולא "תקפוץ" בתחילת נסיעה וגם לא תעמיס כ"כ את המנוע.

בהצלחה
אלי

gasgas
22-02-07, 21:36
למה?
אפשר להטעין את המצבר מהדינמו שעל הגלגל הקידמי.....

אם מצאת נוסחה שבה הדינמו יטעין יותר מהר מהפריקה של המצבר אז מצאת אנרגיה בחינם, ואם מצאת אנרגיה בחינם זה אומר שאתה עשיר מאוד. ;-)

talw
22-02-07, 21:40
גזגז, זו היתה בדיחה אם לא הבנת
דווקא חשבתי על מנוע קיטור, הפחם יהיה יותר קל מהמצבר .לא?

elitkh
22-02-07, 23:14
לגבי טעינת המצבר עם דינמו-לידע הכללי שלכם-רכבים חשמליים היום טוענים את המצבר שלהם בעזרת בלימת המנוע החשמלי ע"י הכח האלקטרומניע בירידה למשל או בכל בלימה אחרת של הרכב בעזרת המרת האנגריה הקינטית לאנרגיה חשמלית ואגירתה מחדש במצבר. לצורך הדגמה אתם יכולים לקחת מנוע DC פשוט ולשים נגד בין הקטבים שלו-תגלו שהרבה יותר קשה לסובב אותו,ידנית.זאת מכיון שסיבוב המנוע יוצר מתח על הקטבים וכאשר נסגר מעגל זורם בליפופי המנוע זרם שיוצר שדה מגנטי הפוך לכוון המגנט במנוע ולמעשה מפעיל מומנט נגדי לסיבוב המנוע.
ניתן בעזרת מערכת אלקטרונית פשוטה יחסית לאגור את האנרגיה הזו ולטעון חזרה את המצבר.

אלי

talw
23-02-07, 17:35
אלי,יפה כתבת .
אבל מדובר פה על אופניים עם סטרטר של קורטינה ,מצבר שנפ בתיק על הגב או על הסבל .
ולא על רכב חללי עם מנוע סופר נציל ,מצבר סופר יעיל, לגרים-המילה האחרונה ועוד ועוד....
אפשר גם להוסיף תאים סולריים על הקסדה שיעזרו לדינמו בקייץ,ולמפוח להכניס אויר לסטרטר.לא?

חנן גולומבק
23-02-07, 20:13
אין לי בינתיים מצבר אני צריך להשיג אבל בינתיים אני במתח מה אתם אומרים יעבוד וזה יסחב טוב?
יש לו כוח?
כמה זמן אפשר ליסוע עם זה עם מצבר 60A בערך..?
לKD2 אני לא הבנתי אותך
תודה רבה לכם
יקיר

יסחב או לא, ישרף או לא, יעבוד או לא , טוב או לא... כל זה לא משנה, מה שמשנה זה שאתה עושה, בונה ומפנטז, זה מה שחשוב.
בהצלחה.

יקיר יהב
24-02-07, 22:29
טוב שמעו קוראים לי יקיר יהב אני לא קשור ליקיר עם הסטרטר ואני חדש פה אז תקשיבו אני לומד כול פעם דברים חדשים ועכשיו בא לי לעשות פרוייקט חדש ואני עכשיו רוצה לדעת אם אני מחבר לאופניים דרך הסבל מנוע של חרמש או מכסחת דשא אז מה מהם ועבוד ומה לא וגם אני רוצה לדעֱת איך אני בידיוק עושה את זה אם למישהו יש איזה רעיון לעשות את זה ואם מנוע של חרמש מסוגל לישחוב אותי ועד כמה מהר תודה מראש יקיר-יהב אי סי שלי 290244280 ותסבירו בפירוט תודה רבההההֱ

אוהד אפרת
25-02-07, 00:12
הרעיון יכול לעבוד מיניסיון היה לי פעם אופניים
עם מנוע חשמלי של קלנועית 24V עם מתנע רך(סוג של בקר) ושני מצברים של 17 אמפר כל זה היה נחמד העיסקה היתה נוסעת משהוא כמו שלוש שעות והיא מגיעה למהירות של 60 קמ"ש

אבל עם מנוע של סטרטר אין לי ניסיון עם אופניים היה לי גם סוג של רכב קטן עם מנוע של סטרטר של טרקטור וזה היה נוסע לא רע ודי הרבה זמן עובד גם היום הכלי חוגג בימים הלו 21 שנה(קיבלתי אותו מתנה ליום הולדת 3)ועדין עובד כמו שעון

אוהד

יקיר
25-02-07, 21:24
הרעיון יכול לעבוד מיניסיון היה לי פעם אופניים
עם מנוע חשמלי של קלנועית 24V עם מתנע רך(סוג של בקר) ושני מצברים של 17 אמפר כל זה היה נחמד העיסקה היתה נוסעת משהוא כמו שלוש שעות והיא מגיעה למהירות של 60 קמ"ש

אבל עם מנוע של סטרטר אין לי ניסיון עם אופניים היה לי גם סוג של רכב קטן עם מנוע של סטרטר של טרקטור וזה היה נוסע לא רע ודי הרבה זמן עובד גם היום הכלי חוגג בימים הלו 21 שנה(קיבלתי אותו מתנה ליום הולדת 3)ועדין עובד כמו שעון

אוהד
מסטרטר של טרקטור??
ואיך זה היה נוסע מהר??

אוהד אפרת
26-02-07, 02:45
מסטרטר של טרקטור??
ואיך זה היה נוסע מהר??

מהיר זה לא כלי שבנו לילד בן 3 אולי 15 קמש ואולי פחות אבל זה כלי חזק שגורר עגלה עמוסה בכל מה היה בדרך

אוהד

barak4*4
26-02-07, 08:01

אני אתחיל:

לא ישרף ולא נעליים - שרשרת האופניים, שלא אמורה להעביר מומנט וכוחות שכאלו, תהיה הראשונה להיכשל.

בוזי
26-02-07, 09:47
שמע יקיר, מה שלא תעשה -
תחבוש קסדה. אני במקומך הייתי לובש גם שריון אבירים.
כי ברגע שתחבר זרם לסטרטר, או שהוא יעוף מהמקום, ישר לעבר איברים חיוניים בגופך,
או שהאופניים יזנקו קדימה ולמעלה, ויתהפכו אחורה.

יותר בטיחותי, לך ולסביבה, למצוא טוסטוס זקן ולרכב עליו (עם קסדה כבר אמרתי?)

תאמין לי, הכל מנסיון.

יקיר
05-03-07, 16:19
טוב חשבתי על שיפור משמעותי של הכוח של האופניים..
כרגע על הסטרטר מורכב גלגל שיניים של גלגל אחורי של אופני BMX ועכשיו הרעיון הוא לשים באופניים שבניתי גלגל של אופני הרים עם הילוכים ככה שבזמן נסיעה אני יוכל להחליף הילוכים בהתאם למהירות וכוח מה אתם אומריםזה יעזור ויקל על המנוע?

יניב_ב
05-03-07, 18:59
ברצינות, לא עדיף שתרכיב את הסטרטר קודם כל רק כדי להבין כמה הרעיון שלך לא פרקטי לפני שתתחיל להשקיע בשיפורים,
אגב אחד היתרונות של מנועי חשמל הוא שהם משיגים את מירב המומנט מייד ולכן גם ברכבים חשמלים בד"כ אין הילוכים.

elitkh
05-03-07, 19:51
יניב

ברכבים חשמליים (רכבי נכים למשל) אין הילוכים כי זה לא כדאי כלכלית לשים שם תמסורת אוטומטית. המומנט במנוע חשמלי תחת מתח נתון הוא ביחס הפוך למהירות. ולכן נכון אמרת שהמנוע מקבל את שיא המומנט בהתחלה()STALL TORQU) אבל הוא לא מסוגל להתמיד במומנט הזה והוא עלול להישרף אם העומס עליו ישאר גבוה כ"כ.
הרעיון של הילוכים הוא לא רע בכלל ישפר את הנצילות של המערכת (הנצילות של המנוע יורדת עם מהירותו) ויאריך את טווח הנסיעה.

אלי

יקיר
09-03-07, 00:29
טוב זאת השאלה האחרונה לסיכום אז לענות בבקשה על השאלה הזאת ברצינות:

על הסטרטר מורכב גלגל שיניים בגודל הגלגל שיניים שיש באופניBMX בגלגל האחורי, ובגלגל של האופניים יש בגלגל מורכב גלגל שיניים רגיל ותאם של אופני BMX ...בקיצור שני הגלגלי שיניים באותו הגודל גם במנוע וגם בגלגל
תמונה למי שלא הבין:
בתמונה מסומן גלגל שיניים של אופני BMX את הגלגל שיניים הזה הוא מותקן בסטרטר וגם בגלגל האחורי ככה שתי הגלגלי שיניים באותו הגודל...
אני מצטער שזה נימע מסובך אז קצת קשה לי להסביר חחחח...
והשאלה שלי היא אם איך שבניתי את האופניים לפי השילוב של הגלגלי שיניים יהיה לסטרטר כוח ליסחוב אדם במשקל 50ק"ג + מצבר של 40-60אמפר?
תודה רבה..
יקיר

Erez.
09-03-07, 01:22
אתה זה ששאל את אותה שאלה בדיוק בפורום אחר?

אני אשאל שוב - איך אתה הולך לווסת את העוצמה של המנוע? סטרטר זה מנוע DC טורי מאוד אלים.
אם אני לא טועה, סטרטר ללא עומס יכול להגיע גם ל7000 סל"ד ואסור להפעיל אותו ללא עומס, אני חייב להזהיר אותך שמכת פתיחה של סטרטר אלימה מאוד, וזה ממש לא המנוע המתאים, ישנם מנועים של קלנועיות רגועים יותר.
מעבר לעובדה שהוא נשרף דיי מהר, בשופל שלי החיבורים איפשהו התקצרו והסטרטר התחיל לעבוד ללא עומס משום מה, ונשרף דיי מהר.

יקיר
09-03-07, 01:40

אני אשאל שוב - איך אתה הולך לווסת את העוצמה של המנוע? סטרטר זה מנוע DC טורי מאוד אלים.
אם אני לא טועה, סטרטר ללא עומס יכול להגיע גם ל7000 סל"ד ואסור להפעיל אותו ללא עומס, אני חייב להזהיר אותך שמכת פתיחה של סטרטר אלימה מאוד, וזה ממש לא המנוע המתאים, ישנם מנועים של קלנועיות רגועים יותר.
מעבר לעובדה שהוא נשרף דיי מהר, בשופל שלי החיבורים איפשהו התקצרו והסטרטר התחיל לעבוד ללא עומס משום מה, ונשרף דיי מהר.
במיקרה שלך כניראה הפחמים של הסטרטר אצלך ניגמרו ביגלל שהוא מיסתובב מהר מידי ואכל את הפחמים..
אני עדיין לא חשבתי על איך לווסת את המהירות אני כרגע עובד על זה ויש לי איזה דרלך שחשבתי עליה אבל לא בטוח שהיא תצליח אבל אני עדיין מתכנן
לגבי הסחיבה:
לפי איך שתיארתי את השילובים של הגלגלי שיניים הסטרטר יסחוב?

elitkh
09-03-07, 08:17
לא שמת הפחתה כלל בין המנוע והגיר. סביר להניח שזה ינוע אולי אפילו מהר מדיי.
לצורך "התנעה רכה" אתה יכול להשתמש בשני מצברים של 6 וולט במקום במצבר יחיד של 12. להתחיל את הנסיעה על מצבר אחד ולחבר את השני לפי הצורך. בנוסף ע"מ לרכך את התאוצה אתה יכול לשים בטור למנוע סליל בעל השראות גבוהה (אבל תצטרך למצוא סליל שמיועד לזרמים גבוהים-עסק דיי יקר) הכי פשוט יהיה למצוא בקר מתח PWM למנוע DC -אמור לעלות כמה עשרות דולרים.

אלי

יניב_ב
09-03-07, 14:12
תדאג שמישהוא יצלם בוידאו בפעם הראשונה שאתה מפעיל את זה , אולי תזכה במשהוא בפיספוסים :-P

nirzi3
11-03-07, 00:57

נגד משתנה לזרמים גבוהים?

Erez.
11-03-07, 10:05
נגד משתנה לזרמים כאלה יעלה לו כמו לקנות אופניים כאלה בייבוא אישי מצופות בזהב.

eli2004
18-04-07, 02:00
עזוב אותך מסטרטר לך לכל טכנואמו כזה שמתקן מכונות דשא וחרמשים לגינה קנה לך מנוע של חרמש אפי' קטן 22cc או38cc בנה לו תושבת כמו של הסטרטר או שתיקח כל סבל פשוט וחבר את המנוע עליו רק אל תשכח לבקש ממי שאתה קונה את המנוע שיעשה לך ציר לחבר לו את הגלגל שינים
כל הסיפור הזה יעלה לך בין 600 ש"ח למשומש לבין 1400 ש"ח לחדש מהקופסה .
ותאמין לי שתהנה מכל רגע וגם "הכלי" יסגור בערך 40-50 קמ"ש

רק אל תשכח ללבוש מיגון נכון

-->