PDA

צפייה בגרסה מלאה : 4X4 בתקציב של עד 40K מה כדאי

boba banay
24-02-07, 10:36
יש לי סמוראי 96 שהתחיל קצת להמאס לי ממנו (גודל וריבוי מערכות חשמליות מעצבנות שנוטות להתקלקל)
ההתלבטות שלי עכשיו היא לגבי כמה אפשריות

טויוטה היילקס - גדול חזק ואמין - אבל לא בטוח לגבי מה שאני אמצא במחיר הזה - איך הוא מבחינת דלק, חלפים, טיפולים והוצאות שוטפות?

דיקברי - הכיוון הוא למצוא משהו בסביבות ה30K וליישר קו - האם זה יספיק? כי לפי דברים שעולים כאן באתר - אסור לגעת וגם לא להתקרב. שוב - דלק טיפולים והוצאות?

והאפשרות האחרונה היא למצוא סמוראי 87-88 ארוך!! יש במחיר של סביבות ה20K - 25K כלים כבר משופרים, מדוגמים ומתוחזקים- ואני מכיר את מערכות הרכב על בוריין. הבעיה שהיא שהכלים האלו ברובם פתוחים מעטים מאד הסגורים שראיתי

ויש עוד אפשרות שהיא סופה - אבל הוצאות הדלק נראות לי מוגזמות עד לרמה של בלתי אפשריות לסטודנט.

רן

barak4*4
24-02-07, 21:33
יש לי סמוראי 96 שהתחיל קצת להמאס לי ממנו (גודל וריבוי מערכות חשמליות מעצבנות שנוטות להתקלקל)

דיסקברי - הכיוון הוא למצוא משהו בסביבות ה30K וליישר קו

:mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: :twisted: .

בהחלט, זו תהיה עליית מדרגה רצינית ברף האמינות, לעבור מסמוראי 96 לדיסקברי הראשון שיובא לישראל... :mrgreen: :twisted:.

עכשיו ברצינות,
פתור את הבעיה הנקודתית שיש לך בסמוראי ותחזיק בו.
כל רעיון אחר יעלה לך יותר כסף.
יש לך רכב, אתה מכיר אותו ויש לך בעיה שאתה מכיר (ובטוח גם מסוגל) לפתור.
עכשיו מה? תקנה רכב חדש עם מליון בעיות שאתה לא מכיר ובטח גם יעלו לך הרבה יותר לתקן מאשר את הסמוראי? :roll:
בכללי הסמוראים מאוד אמינים, יחסית זולים לאחזקה ובטח יעלו הרבה פחות לאחזקה שוטפת מכל 4X4 אחר.

הרעיון שלך לעבור לדיסקו הוא אחד הפחות מוצלחים ששמעתי לאחרונה.
גם טויוטה ב-40K תהיה דיי עייפה ותזדקק להרבה השקעה בכדי להביא אותה למצב נורמאלי.
לרדת בשנתון של אותו הרכב לסמוראי ישן ? לא ברור לי למה.

בסופו של יום, לטעמי, ביכולת שטח (לא מקום, לא מרווח , לא כלום, רק יכולת שטח) הסמוראי עדיף על שני הרכבים שהצעת.
דבוק בסמוראי שלך וסדר אותו.

Saar
24-02-07, 22:10
ריבוי מערכות חשמליות בסמוראי???

אני מנחש שנמאס לך מהסמוראי (ללא קשר לתקלות) ולכן להחליפו בסמוראי ישן יותר נראה לי כשגיאה.
תגדיר היטב מה אתה רוצה מהרכב החדש שלך ואז תבחר.

כיון שמדובר בסטודנט, אני הייתי נשאר עם משפחת סוזוקי, מקס' מחליף לויטרה מודל 95 ומעלה ונהנה מהרכב ביום-יום (ולא פחות בשטח, לטעמי).

סופה - אתה מסוגל לעמוד בהוצאות דלק של 1 ל 5 בערך + ביטוח מקיף (הסופות גניבות...)?

סער.

גיא
24-02-07, 23:51
תחסוך עוד קצת .. יכול מאוד להיות שבקרוב ההילקס יעמוד למכירה ...

boba banay
25-02-07, 00:55
ההזרקה החד נקודתית של הסמוראי מאד מאד לא אמינה לדעתי - הרכב שלי הוא האחרון שהגיע עם ההזרקה הזאת - המון תקלות חשמליות - הרכב נתקע בגלל זה על ימין ועל שמאל - המחשבה על סמוראי ישן יותר היא בגלל שהארוכים יצאו רק בשנתונים האלו ומבחינתי, אם אני נשאר בסמוראי (מכל הסיבות שגם אתם הזכרתם ואף יותר - מי כמוני יודע למה הנבלה הקטנה מסוגלת) אז רק ארוך - אני רוצה את השדרוג מבחינת גודל(צפוף לנו מידי) ואני רוצה קרבורטור - נמאס לי להתקע בצד הדרך שהאוטו לא מניע ולא זז מילימטר כי יש קצר בחיישן, או שפתאום הוא עושה תצרוכת של 1:6-7 כי חיישן אחר החליט שהוא לא עובד יותר - כמו שלימדו אותי פעם - "מה שלא פשוט פשוט לא יהיה".

אבל, המטרה העיקרית שלשמה פתחתי את השרשור היא באמת לדעת אם אני מסוגל למצוא היילקס בתקציבים האלו - ומבחינתי במצב סביר לא חייב להיות לה בודי חדש, או שיפורים מפה ועד קיבינימט - מספיק שהמכלולים תקינים.

לגבי הדיסקו אני לא מכיר אותו בכלל!!! אז רציתי לוודא שאני לא מפספס איזה משהו בתחושה הכללית שיש לי עליו...

נמרוד
25-02-07, 08:29
יש סיכוי למצוא היילקס במחירים כאלה, אבל זה לא הולך להיות קל. תתחיל לחפש. כל סופ"ש כל הלוחות וכל אתרי האינטרנט. אל תתלהב משום דבר, תזהר מסוחרים נוכלים ונבלות שיש הרבה בשוק הזה. תלך לראות רכבים בכל מקרה, בעיקר היילקסים טובים, גם אם הם בבירור מעבר לתקציב שלך - רק כדי שתוכל לזהות את הרגע שבו יבוא משהו טוב 94-95 שכן נכנס לתקציב שלך. ברגע שזה קורה - תקנה ותמכור את הסמוראי.

אני מסכים הדיאגנוזה של קודמי - פשוט מאד החלטת להחליף רכב. קורה לכל אחד מדי פעם. קרה לי כשהייתי סטודנט עם סמוראי בדיוק במצבך - מהרגע שקיבלתי את ההחלטה, עשיתי סוויץ', תוך חודש היה לי סיקס מדוגם בחנייה, שהחזקתי בשנתיים האחרונות של הלימודים בלי בעייה ונהניתי ביותר, בזכותו האתר הזה קיים :smile: כמובן שעבדתי בעבודה די מכניסה במקביל ללימודים, זו היתה התקופה הטובה של בועת ההיטק הקודמת.

נמרוד
25-02-07, 08:35
סופה היא אופציה מצויינת אגב.

הוצאות על דלק הם משהו שאפשר לכמת אותו, ולדעת אותו די בדיוק מראש - צא מהנחה שסופה תעשה לך בממוצע 5.5 קילומטר לליטר, היילקס בממוצע 8 קילומטר לליטר, וכמה הנסיעות שלך - ותדע למה לצפות, ומה ההפרש בהוצאות במשך שנה.

תזכור דבר חשוב מאד - סטודנט זה מצב מאד זמני. אם תגלה שעלויות החזקה של סופה הן 3000 שקל לשנה יותר מהיילקס נניח (אחרי שביררת והכנסת גם עלות ביטוח וטסט), אז תגיע למסקנה שאולי שווה לקנות סופה מצויינת ב37,000 נניח במקום היילקס עייף ב43,000 ככה שעבור השנתיים (נניח) שנשארו לך לתואר זה לא ממש משנה מבחינה כלכלית?

-->