PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה להיילקס 96 ?

אלון25
25-02-07, 21:58
רציתי לדעת הסבירו לי שכדי להגביהה את הרכב אני צריך להחליף בעלים את החיבור.
האם זה כזה פשוט או שגם צריך להחליף בולמים , צינורות ברקס וכו...?
איזה מתכת אני צריך אורך , וגודל חורים?
תודה אלון.

יוני5
26-02-07, 08:11
אלון,

יש הרבה צורות, מידות ואפשרויות להגביה, בלי יותר פרטים, בלתי אפשרי לענות.
אולי תתחיל ממה הבעיה שאתה רוצה לפתור - או מה אתה רוצה להשיג, ולמה.

ההיילקס הוא גבוה מאוד בבסיסו + מכלולים שיושבים טוב מעל לשלדה (למעט הטרנספר) + SPOA מקורי. קח בחשבון שכל שינוי שתעשה יהיו לו יתרונות וחסרונות.

יוני5

אלון25
26-02-07, 08:58
ההילקס שלי יותר נמוך מרגיל לא יודע למה.
החלפתי צמיגים לפראלי 100%, ונראה לי שבסגירה של הבולם הוא ישפשף את הדופן.
אני מעוניין להגביה בקצת .
תודה אלון.

נמרוד
26-02-07, 10:01
החיבור שאתה מדבר עליו נקרא שאקל (http://www.jeepolog.com/97.html). תבצע חיפוש בפורום על המילה ותמצא הרבה מידע על איך מייצרים שאקל, בגדול זה לא בעייה - אתה צריך פלאח פלדה בעובי 8 מ"מ, מקדחה טובה - רצוי מקדחת עמוד - ודיסק. האורך של השאקל - בהתאם למידת ההגבה שאתה רוצה. אם המרחק בין חורי השאקל שיש עכשיו הוא נניח 70 מ"מ, ואתה רוצה להגביה את הרכב ב20 מ"מ, אז אתה תריך להאריך את השאקל בערך ב40 מ"מ - כלומר לעשות שאקלים חדשים שהמרחק בין החורים שלהם הוא 110.

זו אכן הדרך הפשוטה והזולה ביותר להגביה את הרכב, אבל יש עוד הרבה הרבה מה לדעת בנושא. תריץ חיפוש.

מוני אורבך
26-02-07, 10:29
אלון כול הגבהה בהיליקס גוררת אחריה שינוי באופי הנהיגה ברכב במיוחד בכביש.
שאקלים יותר ארוכים יגררו שיוט ונידנוד יותר גבוהים +יותר שבירות בעלים.
אם ההגבהה מקדימה זה עלול גם לגרור שבר מוט מגל ואי יציבות כללית
אנשים חיים עם זה ועם הרבה יותר מזה אבל !!!
אולי אתה בכלל לא צריך את זה ?
אז מה עם יש נגיעה פעם ב...
בשביל זה לסבול כול כך הרבה חסרונות ?!
סך הכול הרכב מאוד גבוהה במקור ולא בטוח שצריך עוד.
אז נכון, אפשר להגביה בצורה נכונה כך שתקבל מנימום חסרונות.
אבל זה עולה לא מעט $$$

כדאי שתברר יותר לפני שאתה מגביה.

אלון25
26-02-07, 12:47
תודה רבה .
מסובך מדיי ,ההילקס שלי ככה תישאר(אני מפחד שזה יפגע במהירות 180 קמ"ש ומעלה).
תודה אלון.

OFF-RoaD
26-02-07, 12:50
אני רק רוצה להבין. ההילקס 96 שלך מגיע ל180 קמ"ש? :shock:

אלון25
26-02-07, 12:53
קצת פחות בלי ה - 100 קמ"ש

טל חסיד
26-02-07, 14:28
אלון שלום
אנשים פה בפורום נותנים לך הסברים חופשי אני מאד ממליץ לך להיות זהיר בישום הדברים במיוחד אם אתה לא בעל מקצוע (מכונאי)או מינימום מסגר טוב. בשאקלים ארוכים להילקס יהיה לך בעיה מקדימה מכיוון שבאמצע השאקל יש כיפוף ולא פשוט להכין כאלה שאקלים ושגם היו מקבילים בשתי הפינים ,שאקלים שהם לא ישרים עושים הרבה נזק עקיף. בהילקס לא ממולץ לשנות שאקלים קדימה בכלל אלה להחליף עלים. וכמו שאמרו פה אתה צריך לחשוב למה אתה מגביה את האוטו בשביל מהלך מיתלים משופר, לקבל נוחות נסיעה או סתם אתה רוצה גבוהה. דרך עגב אם אתה מחליט להגביה יש להעריך צינורות בלם ולפעמים גם דרישפט ובולמי זעזועים ארוכים יותר וזה חלק מהרשימה אם אתה רוצה יעוץ עם הרבה נסיון ברכב אתה מוזמן להתקשר אלי 0522263868
טל

hitoy
26-02-07, 15:51
ובנוסף על כל מה שכתבו.

צריך גם להאריך או לשחרר את צמת החשמל של הנעילה האחורית.
לשנות את התושבת של חיישן עומס אחורי לחלוקת הכח בלימה.

יואב

אלון25
26-02-07, 19:50
טל תודה רבה .
הסבירו לי שב 4 פלחים פלדה והאילקס יותר גבוהה,
בסוף זה יותר מסובך אז אני מעדיף שיהיה ספורטיבי.
תודה אלון .

ד ו ר ו ן
28-02-07, 22:02
אם הרכב שלך נמוך באופן קיצוני מקדימה אז מאד יכול להיות שאין לך מהלך סגירה ובכל מכה קטנה המתלה נסגר עד לבאמפסטופ וכל האנרגיה עוברת ישירות לשילדה.
מכאן הדרך לסדקים בשילדה באזור התושבות בולמים מקדימה קצרה.

לדעתי אם כבר לסדר את הגובה-גם אם זה רק להחזיר לגובה רגיל אז רק קפיצים, שאקלים גבוהים בלי להתאים אורך מאיה יהיו בזוית כמעט אנכית והנסיעה תהייה יותר נוקשה.

אלון25
01-03-07, 11:41
מה המרחק הרגיל בין המתלה לבאמפסטופ ?

אלון25
01-03-07, 11:43
אם הרכב שלך נמוך באופן קיצוני מקדימה אז מאד יכול להיות שאין לך מהלך סגירה ובכל מכה קטנה המתלה נסגר עד לבאמפסטופ וכל האנרגיה עוברת ישירות לשילדה.

tooshey
01-03-07, 14:16
מה המרחק הרגיל בין המתלה לבאמפסטופ ?

מה זה סטנדרטי?היילקס חדש מהמפעל?
הרכב גם כחדש יש לו מהלך סגירה עלוב וקפיצים קשים.
אני חושב שלקפיץ מקורי אחרי טיפול 5 ס"מ מהלך סגירה לבמפ-סטופ זה יפה.
בטויוטה שהיתה לי,עם קפיץ משופר,היה 15 ס"מ מקדימה.

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
01-03-07, 21:01
יש שרשור בפורום טויוטה כאן לגבי מתלים להיילקס, יש שם מידות של כמה רכבים לגבי מהלך הסגירה הקידמי+אחורי בכל מני מצבי צבירה של רכבים.

ערן שני
05-03-07, 14:51
היי אלון,

ממליץ לך לדבר עם גיל מקפיצי הר-טוב.
לגיל עצמו יש היילקס והוא ימליץ לך על פי הצרכים שלך מה לעשות ומה לא.
גיל- 08-8565006.

בהצלחה.

ערן.

sasson16
11-03-07, 08:08
אלון שלום!!!!

בנוגע להגבהות ומהלכי מיתלה צור קשר לנייד ותקבל את ההמלצה הנכונה 2424732 052.
מששון.

יוני5
11-03-07, 08:26
אלון שלום!!!!

בנוגע להגבהות ומהלכי מיתלה צור קשר לנייד ותקבל את ההמלצה הנכונה 2424732 052.
מששון.

ששון ידידי שלום.

אתה כבר מספיק זמן באתר ע"מ לדעת שכאן תשובות כאלה "לא הולכות".
אם יש לך דעה מגובשת לגבי קפיצים להיילקס, תשקיע קצת ותכתוב. תשובות בסגנון: "תתקשר אלי...", לא רציניות בהקשר הזה, ולכן מקומן לא פה.

כמו שאתה יודע, כאן באתר, ואפילו מבין המגיבים בשרשור הנוכחי, ישנם כמה אנשים בעלי נסיון רב בתחום הזה, (יותר נסיון משיש לך, פחות נסיון משלך... עברנו את הגיל של "למי יש יותר גדול"), אז תתכונן שיהיו דעות מלומדות שונות משלך.

יוני5

sasson16
11-03-07, 08:52
ששון ידידי שלום.

אתה כבר מספיק זמן באתר ע"מ לדעת שכאן תשובות כאלה "לא הולכות".
אם יש לך דעה מגובשת לגבי קפיצים להיילקס, תשקיע קצת ותכתוב. תשובות בסגנון: "תתקשר אלי...", לא רציניות בהקשר הזה, ולכן מקומן לא פה.

כמו שאתה יודע, כאן באתר, ואפילו מבין המגיבים בשרשור הנוכחי, ישנם כמה אנשים בעלי נסיון רב בתחום הזה, (יותר נסיון משיש לך, פחות נסיון משלך... עברנו את הגיל של "למי יש יותר גדול"), אז תתכונן שיהיו דעות מלומדות שונות משלך.

יוני5

יוני שלום!!!!
ברור לי שיש יותר מבינים, ושיהיה ברור לך שגם אני מבין לא קטן.
פשוט ראיתי שהעבירו בשרשור טלפון כהמלצה.
גם אני רוצה להמליץ על עצמי . אני מייצג את עצמי. מדוע אתה נלחץ,
אני לא מנסה להראות ששלי יותר גדול. ואני מוכן גם ללמוד מהמלומדים.
ובבקשה תתיחס אלי כמו לכולם.
מששון.

יוני5
11-03-07, 09:54
הי ששון,

אני לא נלחץ ומתייחס אליך כמו כולם.

ערן המליץ לפנות לגילי מקפיצי הרטוב שהוא גם בר סמכא בענייני קפיצים ובנוסף, הוא בעצמו בעל היילקס וטיפל בקפיצים של הרבה היילקסים.
זה בסדר.

אתה רוצה להמליץ על עצמך, אין בעיה. אבל מן הראוי שתפרט מה אתה עושה, או מה אתה מציע, ואז אתה יכול להציע לעשות זאת בעצמך. אין שום פסול בכך.

מטרתו של הפורום היא לא לקדם את עסקיו של זה או אחר, אלא לקדם את הידע בנושאים האלה.
אם למשל אני הייתי מציע לו לעשות בעצמי את העבודה הזו, ונניח שאני מציע משהו שאתה חושב שהוא שגוי. אז במידה ואני אכתוב לו רק טלפון ושיתקשר, אני אספר לו מה לדעתי צריך לעשות, אבל הוא לא יוכל לשמוע את חוות דעתך המלומדת (ביקורת) על מה שאני מציע.

זה היופי באינטרנט.

לכן מן הראוי שתכתוב לו לדוגמה, שאתה מערגל את הקפיצים, מחליף את המאיה והקונטרה מאיה, בושינגים וזה יעלה לו 2 שקל.
אני אכתוב שלדעתי אין צורך להלחליף את הקונטרה מאיה ואז המחיר הוא שקל וחצי.
מישהו שלישי יכתוב שלדעתו שווה לדרג את הקפיצים מחדש ורביעי יתן את דעתו שתמיד עדיף קיט מיובא מחו"ל.

כל אחד יכתוב את דעתו, יתרונות, חסרונות... הכל בשפה נקיה, תחת ביקורת של כולנו (מה קורה עם מישהו כותב שטויות) וכשאני אומר כולנו, אני מתכוון גם לך, ואז האדם יקבל לא רק המלצות אלא גם ידע.

בם לך לפרסם קפיצים שאתה מייצר? אחלה - בשביל זה קיימות פרסומות או לוח מודעות אם יש לך במקרה משהו למכירה.
בפורום - העיקר הוא קידום הידע ולא העסק.

בידידות,
יוני5

-->