PDA

צפייה בגרסה מלאה : נגנב- חלון אחור של סמוראי!

yoav
26-02-07, 16:09
אני יודע שהסיכוי קלוש- אבל בכל זאת קהילה קטנה...

הלילה גנבו לנו את החלון האחורי של סמוראי 96 סגור.
כן כן- לא שברו, לא הניחו ליד האוטו כדי לגנוב דברים אחרים- פשוט גנבו את השמשה.
אם מישהו הזמין בימים אלו שמשה אחורית לסמוראי סגור באיזשהו מוסך והבטיחו לו ש"יסדרו לו" אחת- שידע מאיפה אולי זה הגיע.
מחירים אגב:
1. שמשה חדשה ממכשירי תנועה: 1200 ש"ח (+ 200 לגומיה)
2. שמשה תחליפית : 400 (גומיה כנ"ל)
המחירים לפני מע"מ, התקנה ועוגמת נפש.

אני מאחל לגנבים את כל המחלות חשוכות המרפא שאני מכיר- וברוך השם, אני מכיר.

שעיה כליף
26-02-07, 16:45
יוד
הבעיה היא בד"כ בעלי הרכבים ולא המוסכים
הם חוסכים/גונבים
מישהו מהסביבה רשם לעצמו את הסמוראי שלך כחלקי חילוף

רק תזכור .... הגנב יחזור, בכל פעם שיחסר לו משהו

yoav
26-02-07, 16:55
יוד
הבעיה היא בד"כ בעלי הרכבים ולא המוסכים
הם חוסכים/גונבים
מישהו מהסביבה רשם לעצמו את הסמוראי שלך כחלקי חילוף

רק תזכור .... הגנב יחזור, בכל פעם שיחסר לו משהו

שיה לא כ"כ הבנתי למה כתבת הם "חוסכים/גונבים". מה עניין חסכון פה בכלל? גניבה זו גניבה זו גניבה. זה כמו לכתוב שהבעיה עם אנסים שלא רוצים לשלם לזונ%#, זה שהם "חוסכים/אונסים".
אותו בעל רכב "חסכן" יכול היה באותה מידה לשדוד מזקנה ברחוב את ה 1200 ש"ח לשמשה במקום לפרק את שלי ולקנות חדשה, והוא יכול גם לשדוד אותה שוב ושוב בכל פעם שייגמר לו הכסף לסיגריות.
הוא עבריין- ולא משנה איך כותבים את זה.

אני עדיין מאחל לו שבדרכו להתקין את השמשה אצלו ברכב הוא יתנגש באיזה עץ בודד, ויפה שעה אחת קודם.

OFF-RoaD
26-02-07, 17:21
מה רע בכניסה בכמה עצים?

אין איזה שריטה או סימן אחר שאפשר לזהות באמצעותו את השמשה? אמורה להגיע לאוטו של מכר פה באילת שמשה כזו, אבל גבו ממנו 1600 על כל העסק (שמשה+גומיה+הובלה לאילת).

OFF-RoaD
26-02-07, 17:24
העריכה....

פעם הייתה נעלמת מהאוטו של אמא שלי חתיכת פלסטיק מסוימת אחת לחודש לערך. בפעם השלישית, כשהבנו שזה לא צירוף מקרים, הפלסטיק נצבע בנקודת צבע קטנה מאחור, במקום נסתר יחסית. אחרי הגנבה הבאה סיבוב קצר בשכונה, ובמכונית הרביעית מצאנו את החלק האבוד. משם נותר רק לקחת אותו בחזרה, ובאותו לילה בא המנוול לחדש את המלאי, ואמר שלום לאבא שלי שישב נסתר בתוך הרכב. לאבי שלום.

ibinder
26-02-07, 17:52
צריך אולי לחזור לשיטה הישנה... סימון החלקים עם מס' הרישוי של הרכב...

יש לך ביטוח שמשות?

עידן

yoav
26-02-07, 18:17
צריך אולי לחזור לשיטה הישנה... סימון החלקים עם מס' הרישוי של הרכב...

יש לך ביטוח שמשות?

עידן

מנפלאות "ביטוח השמשות" (בחסוץ AIG במקרה שלי):
הפוליסה מכסה שבר של השמשה, סדק וכו'- אבל לא אם גונבים לך אותה :confused:
כן כן- אני אכתוב את זה שוב:
חברת הביטוח תקנה לך שמשה חדשה אם הגנב טרח לשבור אותה. אם לא- בעיה שלך :!:
אני מבין את הפלפול המשפטי: אם גנבו את השמשה זה בעצם כמו כל פריט אחר ברכב שייגנב- רדיו, מראה, גלגל וכו'- ואז רק אם זה עולה יותר מההשתתפות העצמית כדאי לתבוע (וגם אז לא כי הפרמיה הבאה תעלה כי "תבעת את הביטוח"...)- בקיצור- פלפול משפטי מלוכלך לטעמי: השמשה איננה- אני מצפה שתקנו לי חדשה במסגרת הביטוח- מה זה חשוב אם שברו אותה, שרפו אותה, חרטו עליה כתובות נאצה או פשוט לקחו אותה- היא איננה! (גם הלקוח שלידי שלו דווקא כן שברו את השמשה גילה כי הביטוח מכסה את השמשה אבל לא את ה... גומיה והפחחות. איזה פחחות? אם המסגרת של החלון לא נראית למתקין הוא לא יתקין שמשה ע"ח הביטוח לפני שתתקן את הפח (אצלו כמובן) :!: או במילים אחרות- ביטוח שמשות שווה לתח%$#).
למי שתוהה אני אשמח לפרסם את שמם של נותני השירות ה"נהדר" הזה:
ביטוח AIG (והכי כיף- אני "לקוח זהב") וחברת השמשות שעמם הביטוח עובד- אוטו גלאס בת"א.
ואגב- כשהבהירו לי שאני משלם על הכל- אז לפחות לא עשיתי את זה אצלם. גם כן סוג של קטרזיס.8)

yoav
26-02-07, 18:21
מה רע בכניסה בכמה עצים?

אין איזה שריטה או סימן אחר שאפשר לזהות באמצעותו את השמשה? אמורה להגיע לאוטו של מכר פה באילת שמשה כזו, אבל גבו ממנו 1600 על כל העסק (שמשה+גומיה+הובלה לאילת).

לאו דווקא שלי- אבל המקוריות נבדלות מהתחליפיות בפסי ההפשרה שיש עליהן (והחיבור לחשמל).
במחיר שהוא משלם אני מקווה שהוא מקבל שמשה מקורית עם גומיה מקורית.
רשמתי למעלה כמה עולה התחליפי.
וכן- יש סימני זיהוי (שלא ידאג- גם אם זה שלי אני לא אתבע אותה בחזרה- רק שיידע איך השיגו לו...):idea:

yossivarman
26-02-07, 18:38
החברות ביטוח -"ישיר" האלה
טובות כל עוד אתה לא צריך אותם
כאשר כן
הם ידעו להוציא את כל הסעיפים ותתי הסעיפים למה לא מגיע לך
גם אני לקוח לשעבר שלהם

idanw
26-02-07, 18:48
סתם לידע כללי...
מאיפה חברת הביטוח יודעת אם השמשה נגנבה או נופצה!? הרי הם לא שולחים שמאי על מקרים כאלה...
שחק את המשחק שלהם! :evil:

OFF-RoaD
26-02-07, 20:27
לאו דווקא שלי- אבל המקוריות נבדלות מהתחליפיות בפסי ההפשרה שיש עליהן (והחיבור לחשמל).
במחיר שהוא משלם אני מקווה שהוא מקבל שמשה מקורית עם גומיה מקורית.
רשמתי למעלה כמה עולה התחליפי.
וכן- יש סימני זיהוי (שלא ידאג- גם אם זה שלי אני לא אתבע אותה בחזרה- רק שיידע איך השיגו לו...):idea:

מסתבר שהשמשה הותקנה בשישי בבוקר. יש קבלה של מכשירי תנועה. כנראה שזה לא שלך.

למה באמת לא סיפרת להם שהשמשה נופצה ופשוט ניקית את השברים ביסודיות? :lol:

נמרוד
27-02-07, 00:27
אני גם לקוח לשעבר של ביטוחים ישירים. למדתי את הלקח. העברתי את כל ביטוחי הרכב למאיר רוטברג.

חנן-ג'יפולוג
27-02-07, 00:47
כשהשמשה מנופצת, ויש לכם ביטוח שמשות, אתם הולכים לזגג, הוא מצלם את הזכוכית המנופצת לצורך הוכחה לחברת הביטוח, ואז מתקן לכם את הזכוכית. זה בשביל כל אלה שהציעו לתחמן ולטעון שהזכוכית נשברה. מן הסתם גם בזה יש תחמונים, אבל זה חומר למתקדמים.

yoav
27-02-07, 16:42
כשהשמשה מנופצת, ויש לכם ביטוח שמשות, אתם הולכים לזגג, הוא מצלם את הזכוכית המנופצת לצורך הוכחה לחברת הביטוח, ואז מתקן לכם את הזכוכית. זה בשביל כל אלה שהציעו לתחמן ולטעון שהזכוכית נשברה. מן הסתם גם בזה יש תחמונים, אבל זה חומר למתקדמים.

אולי באמת מאיר יענה- אבל מה אתה אומר בעצם? אם הגנב תלש חלון אחורי (כמו אצלי) והוא נשמט לו על המדרכה והתנפץ. אין שום זכוכית באוטו שתוכיח את זה הרי כי הכל על המדרכה ואולי אפילו העיריה כבר ניקתה את השברים- מה אז? הרי השמשה שבורה לא? (או אולי צריך לנסוע לפני הביקור אצל הזגג למגרש גרוטאות ולשים חלון שבור באוטו?) רק אם הגנב היה אדיב מספיק כלפינו ושבר את החלון מהחוץ פנימה אז נקבל את הביטוח? נשמע לי מוזר ולא הגון. ביטחתי את השמשה- והיא איננה- תנו לי חדשה. מקורית (זהה לזו שהלכה). תודה. כל השאר- התפלפלות לא הגונה, שלא לומר הטעיה (כן כן- אני יודע שהכל כתוב בפרטי הפוליסה, אבל בכל זאת- כש"צרכן סביר" משלם כסף נוסף עבור "ביטוח שמשות" - הוא מבין מזה שהן מבוטחות- נקודה.).
לגבי סוכנים קטנים מול החברות הגדולות- אם גם אצלהם אין תמורה עבור שמשה שנגנבה-אז חוץ מסוג של נקמה צרכנית, אני לא מבין מה הטעם לעבור.

OFF-RoaD
27-02-07, 17:29
כשאתה אצל סוכן בד"כ איכפת לו יותר ממך. מעבר או אכזבה שלך פוגעים לו ישירות בכיס, הוא רוצה לטפל בך יותר טוב, ויכול לעשות זאת כי יש לו פחות לקוחות. (כמובן שזו הכללה, יש טובים ויש פחות, ביחס לישיר כולם ככה בערך). בחברות הישירות הטלפן שבדיוק ענה לך רוצה לעוף הביתה, ולא מעניין אותו ממש מה הסיפור שלך. לכן באופן טבעי הוא מספק שירות פחות טוב.

חנן-ג'יפולוג
27-02-07, 19:26
אני ממש לא רוצה לייצג את הצד שממול לצרכן שבסיפור הזה, ובכל זאת:

למיטב ידיעתי אתה לא משלם ביטוח שמשות אלא ביטוח עבור שבר שמשות, ומכאן די פשוט להבין שגניבת שמשה לא מבוטחת. אם הגנב אח"כ שמט את השמשה או לא זה כבר לא ממש רלוונטי. כששימשה נשברת גם יש לכך עדויות ברכב, לפחות מנסיוני. בהרבה מקרים הביטוח עבור שבר שמשות נעשה בכלל בחברה אחרת מהחברה שמבטחת לך את הרכב במקיף, או שלפעמים אפילו אין לך ביטוח מקיף, אז מה בדיוק הטענה? שחברה ששילמת לה עבור ביטוח שבר שמשות, גם תממן נזקי גניבות?

משתתף בצערך, באמת, ואני בצד שלך, אבל אתה טועה בכיוון שאליו אתה יורה, לדעתי.

asafk
27-02-07, 19:27
...ולי סירבו להחליף שמשה שבורה... ביטוח אעלק.

אסף.

ibinder
27-02-07, 19:35
...ולי סירבו להחליף שמשה שבורה... ביטוח אעלק.

אסף.
??

asafk
27-02-07, 20:23
עזוב, סיפור ישן, המוסר השכל- ברור... ל"אוטו-גלאס" יש אינטרס ברור שתשלם לבד (מחיר מלא ואף מופרז), ולא שחברת הביטוח תשלם (מחיר מופחת). לכן ה"בוחן" שלהם דואג "לדווח" לחברת הביטוח שהשבר בשמשה נגרם על ידי בעל הרכב, ולכן הביטוח לא צריך לשלם. וזה לא מקרה בודד. במקרה ההוא, שרון (המנהלת של מאיר) עלתה על בריקדות בשבילי.

אסף.

yoav
27-02-07, 21:00
אני ממש לא רוצה לייצג את הצד שממול לצרכן שבסיפור הזה, ובכל זאת:

למיטב ידיעתי אתה לא משלם ביטוח שמשות אלא ביטוח עבור שבר שמשות, ומכאן די פשוט להבין שגניבת שמשה לא מבוטחת. אם הגנב אח"כ שמט את השמשה או לא זה כבר לא ממש רלוונטי. כששימשה נשברת גם יש לכך עדויות ברכב, לפחות מנסיוני. בהרבה מקרים הביטוח עבור שבר שמשות נעשה בכלל בחברה אחרת מהחברה שמבטחת לך את הרכב במקיף, או שלפעמים אפילו אין לך ביטוח מקיף, אז מה בדיוק הטענה? שחברה ששילמת לה עבור ביטוח שבר שמשות, גם תממן נזקי גניבות?

משתתף בצערך, באמת, ואני בצד שלך, אבל אתה טועה בכיוון שאליו אתה יורה, לדעתי.

חנן- כבר אמרתי שאני מבין שמשפטית- הם בטוח "צודקים", והם מכוסים מכל פינה וזוית, ולכן אתה בוודאי צודק שאני "יורה לכיוון הלא נכון". אגב, אני חושב שאצלי רשום בהצעת הפוליסה "ביטוח שמשות" (ככה גם הציעו לי אותו בע"פ). כמו שאמרתי- יש פה עניין של הטעית "הצרכן הסביר", שמניח שביטוח שמשה זה ביטוח למקרה שצריך להחליף אותה. אני די בטוח שאם תעשה סקר בין 1000 בעלי ביטוח שמשות מה הם חושבים מכסה הביטוח - תגלה שהרוב המוחלט מבין שאם צריך להחליף שמשה- אז זה ייעשה ע"ח הביטוח.
בלי קשר- אני לא מצליח להבין (בכנות) את ההגיון מאחורי ביטוח לשבירת השמשה בלבד- אשמח אם מישהו מאנשי הביטוח פה יאיר את עיניי.
ניקח את שני המקרים: גנב גונב את השמשה או גנב שובר אותה. בשני המקרים מדובר בנזק במזיד. בשני המקרים- הלכה לי השמשה. אז למה באחד אני משלם ובשני לא?

idanw
27-02-07, 21:20
על אותו עיקרון שהביטוח לא מכסה גניבת גלגל.. או כל חלק אחר ברכב...
אבל אני עדיין חושב ששברו לך את השמשה! פשוט ניקית את הרכב ממש טוב אחר כך! :twisted:

חנן-ג'יפולוג
27-02-07, 22:57
בלי קשר- אני לא מצליח להבין (בכנות) את ההגיון מאחורי ביטוח לשבירת השמשה בלבד- אשמח אם מישהו מאנשי הביטוח פה יאיר את עיניי.
ניקח את שני המקרים: גנב גונב את השמשה או גנב שובר אותה. בשני המקרים מדובר בנזק במזיד. בשני המקרים- הלכה לי השמשה. אז למה באחד אני משלם ובשני לא?

אני לא איש ביטוח, אבל לדעתי ההגיון מאחורי המוצר הזה הוא כזה: שבירת שמשה כתוצאה מפריצה לרכב (לא גניבה של הרכב) או פגיעת אבן, זה מקרה שכיח מאוד, אבל תמיד נופל מבחינת הנזק מתחת לסכום ההשתתפות העצמית של הביטוח המקיף, ולכן הגיע הביטוח המיוחד הזה לכסות את הפינה הזו.

איציק - 4X6ZH
28-02-07, 03:29
, אבל תמיד נופל מבחינת הנזק מתחת לסכום ההשתתפות העצמית של הביטוח המקיף, ולכן הגיע הביטוח המיוחד הזה לכסות את הפינה הזו.

חנן יש מי שדואג להפיל אותו מתחת לסכום ההשתתפות עצמית .
חברות הביטוח זאת חבורה של קומבינטורים בחסות החוק .
והם אלה שגוררות את המבוטח לקמבן .

גיא
28-02-07, 06:40
על מה לעזאזל אתם מדברים ? ?...

1. נסעתי אחרי משאית שהעיפה לי אבן לחלון הקידמי וניפצה בו חור ( עזבו את ההלם המטורף שלי .. ) - הוחלפה שישמה ע"י בביטוח - שעה עבודה
2. שיכור שניפץ לי באגרוף חלון דלת נהג בסמוראי - הוחלף ע"י הביטוח ( וגם ניקוי עם שואב את כל האוטו )
3. חלון קידמי של דיסקו שחבר ניסה להוריד ע"מ לתקן חלודות - התנפץ לו בידיים - הוחלף על ידי הביטוח.

ביטוח שמשות זה ביטוח שמשות, למעט המקרה שהסוכנת שלי שלמה מכיסה הפרטי על מנת לשמר אותי ( אפשרות שקיימת ) ואני יכול לברר את זה אם אתם מעוניינים, אז פשוט ... תחליפו סוכן ... ומהר.

yoav
28-02-07, 18:35
על אותו עיקרון שהביטוח לא מכסה גניבת גלגל.. או כל חלק אחר ברכב...
אבל אני עדיין חושב ששברו לך את השמשה! פשוט ניקית את הרכב ממש טוב אחר כך! :twisted: ת

תרשה לי לחלוק עליך ידידי: הביטוח לא מכסה גלגל שנגנב כי אין "ביטוח גלגלים" נפרד, ולא מראת צד כי אין "ביטוח מראות" בנפרד. ביטוח שמשות- דווקא יש בנפרד-מהפוליסה של המקיף, ולכן צריך לכסות אבדן שמשה. על סמך מה הביטוח קובע שהשמשה שלי נגנבה בכלל? הם תפסו את הגנב עם השמשה שלמה? קשקוש אחד גדול! אם היה "ביטוח מראות" נפרד מהפוליסה המקיפה- היית מוכל לקבל שהוא מכסה כאשר מישהו ברחוב צר גילח לך את המראה עם משאית אבל לא אם מישהו הוריד אותה סתם כי בא לו?

אני עדיין אשמח לשמוע מסוכן הביטוח פה באתר הסבר קצת יותר הגיוני להפרדה המלאכותית הזו (וזה בנימה מתעניינת ולא תוקפת חלילה)

שעיה כליף
28-02-07, 19:02
אני דווקא חושב שביטוח מקיף כן מכסה הכל למעט מה שהוגדר ב "למעט"
הוא לא יכסה גלגל מפני שלא עבר את ההשתתפות העצמית, כנ"ל לגבי חלקים "זולים" אחרים.

ביטוח השמשות הנפרד נותן להם מצד אחד אמצעי להוזיל את הביטוח - אם לא תשתתף - כמו גרירה וכו.. ומצד שני נותן להם אפשרות נוספת לגביית פרמייה, למעשה כל נישה שאפשר לעשות בה שקל נוסף עם סיכון מינימלי הם יגבו פרמייה נוספת.

yoav
28-02-07, 19:14
אני דווקא חושב שביטוח מקיף כן מכסה הכל למעט מה שהוגדר ב "למעט"
הוא לא יכסה גלגל מפני שלא עבר את ההשתתפות העצמית, כנ"ל לגבי חלקים "זולים" אחרים.

ביטוח השמשות הנפרד נותן להם מצד אחד אמצעי להוזיל את הביטוח - אם לא תשתתף - כמו גרירה וכו.. ומצד שני נותן להם אפשרות נוספת לגביית פרמייה, למעשה כל נישה שאפשר לעשות בה שקל נוסף עם סיכון מינימלי הם יגבו פרמייה נוספת.

שיה- זו בדיוק הנקודה: אם היה בנפרד מהךוליסה "ביטוח גלגלים" - לא היה ברור שהוא מכסה החלפה של הגלגל ע"ח הביטוח, לא משנה למה, כל עוד אתה לא גרמת לזה במזיד?

GodsFather
01-03-07, 17:51
מכל הדיון הזה, צלצלתי לחבר שאצלו ביטחתי שמשות וגרירה, בחוזה רשום מפורשות - אין כיסוי לגניבת שמשה , רק ניפוץ/סדק וכד' וכמובן שצריך להוכיח שלא נעשה במזיד על ידי הבעלים , לא בתחרויות, לא במפגעי טבע , לא במפגעי מלחמה ואו שימוש כוחות הבטחון.

קיצר , ביטוח שמשות שצריך לדעת לקמבן אותו כדי באמת לקבל שמשה וכמובן שהיא תהיה חליפית ולא מקורית ואין אחריות על גומי ואו פחחות - זכוכית נטו!

-->