PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילות שמן

jn
28-12-03, 16:23
יש לי נזילת שמן מהיציאה האחורית של הטרנספר ומהחיבור של העול לסרן בגלגל ימין.
רציתי לדעת :
א.בשביל חלפת מחזיר שמן אחורי בטרנספר - האם צריך לפרק טרנספר? מה הכלים הנדרשים?
ב. להחלפת מחזיר שמן בציריה - איפה בדיוק יושב המחזיר שמן הזה? (בספר סופה זה לא כל כך מתואר), האם צריך להוציא את כל הציריה? מה הכלים הנדרשים?

LAREDO
28-12-03, 21:37
להלחלפת מחז"ש אחורי בטרנספר אתה צריך לפרק את הדרייבשפט, לחלוץ את המחזיר הישן ולהתקין חדש. בדוק היטב את הזנב של הטרנספר ואת הסליפ יוק, הרבה פעמים הנזילה מהם ולא מהמחזיר.

חנן א.
28-12-03, 22:02
ב. להחלפת מחזיר שמן בציריה - איפה בדיוק יושב המחזיר שמן הזה? (בספר סופה זה לא כל כך מתואר), האם צריך להוציא את כל הציריה? מה הכלים הנדרשים?
סליחה על השאלה הדבילית, אבל אתה מדבר על סרן קדמי, כן?

jn
29-12-03, 13:36
כן חנן. סרן קדמי יש נזילה בין החיבור של העול לסרן. יש שם מחזיר שמן לא?

חנן א.
29-12-03, 13:48
OK, זה קצת תיק להגיע אל המחזיר הזה אז תתכונן לעבוד.
המחזיר יושב בצד הדיפרנציאל, אז אתה צריך לפרק את טבורי הגלגל עם שתי הציריות, להוציא את הדיפ' ואז אתה יכול להוציא את מחזיר השמן על ידי השחלת צינור מצידו החיצוני של הסרן ודפיקת המחזיר לכיוון הדיפרנציאל.
את המחזיר החדש זה מאוד מאוד חשוב להשחיל בצורה ישרה ולא לעקם אותו או לפגוע בשפתי הגומי שלו, רצוי בעזרת בוקסה בגודל המתאים ומאריך מאוד מאוד ארוך שיעבור דרך הצינור מהצד הנגדי של הסרן ויצא מצידו החיצוני. אפשר גם לאלתר עם צינור שידחוף בעזרת בוקסה את המחזיר אבל אתה מסתכן שהבוקסה תדחוף באלכסון ותעקם את המחזיר. זה די מבעס לגלות לאחר כל העבודה הזו שהמחזיר לא אוטם כמו שצריך.
אם לא הייתי ברור אז אתה מוזמן להרים טלפון:

067591179

שחר-סופה
29-12-03, 18:25
JN כתב:" ב. להחלפת מחזיר שמן בציריה - איפה בדיוק יושב המחזיר שמן הזה? (בספר סופה זה לא כל כך מתואר), האם צריך להוציא את כל הציריה? מה הכלים הנדרשים?."
בנוסף להדרכה שחנן נתן לך...למען הסר ספק,ברור לך שאתה מחליף את
שני המחז"ש...גם אם השני נראה לך תקין, לא נוזל...
כלים:רינג 1/2,בוקסה 12 צלעות 1/2 ,בוקסה גדולה 36 לHUB,שפיץ פלייר,ידית מומנט,לוקטייט,סיליקון,שמן טרי,פטיש,טוש/טיפקס לסימון.
תצטרך גם לפתוח ת'שפור כדי שתוכל להוציא את הדיפ'....
תרצה עוד משהו...כנ"ל,אתה מוזמן לצלצל...שחר.

חנן א.
29-12-03, 19:31
תיקון לשחר: אין צורך לפתוח את האום של הציריה ולכן אין צורך בבוקסה 36 .
לצורך התיקון הזה מפרקים את הטבור כשהציריה מחוברת אליו.

שחר-סופה
29-12-03, 21:22
חנן,צודק...תיקון,טעות שלי...(בלבול קל)פתיחת 3 ברגי הנאבה מהצד הפנימי והכל בחוץ...
בהצלחה,שחר.

רכס חיים
30-12-03, 01:05
לא להאמין - הקנס על נזילת שמן הוא -.1000 ש'ח - הגבוה ביותר מבין הקנסות. זה מסביר מעט שיש לנו עסק עם אוטיסטים שחולבים אותנו בלי הכרה.

דרור ברלי
31-12-03, 02:04
אוטיסטים? פושעים.
גנבים. בני בליעל. שודדים ברשיון.

eran4x4
31-12-03, 09:00
סליחה

אבל אני איתם (מתוך תקווה שיש הגדרה הגיונית של מה זה נזילת שמן), נזילות שמן יכולות להיות קטלניות (גשם ראשון).

אני ממש לא רוצה שהרכב שלי או שלכם ישמן את הכביש ובגשם הראשון שהבן של השכן יחליק עליו....

ד ו ר ו ן
31-12-03, 10:34
אמנם סטייה מעט מהנושא, אבל תגידו, לא יצא לכם להגיע לצומת, באיטיות לקראת אור אדום, בלימה מתונה ביותר ופתאום למצוא את הרכב טס קדימה כי עוד פעם מישהו הגיר את שמניו בנק' עצירה ברמזור?
לי זה קרה יותר מפעם אחת בכבישים הרגילים שאני נוסע בהם, למזלי הייתי ראשון בצומת ולא נכנסתי באף אחד אבל העוד 2 מטר האלו שהרכב המשיך קדימה זה בדיוק כדי להכנס ברכב אחר או לגרוף הולך רגל ממעבר חצייה.
כן, בהחלט צריך לקנוס את מי שיש לו נזילה בעייתית, אבל כמובן שהגדרה כזו גמישה,"נזילת שמן",תמצא את דרכה לכל טיפה או רטיבות ותאבד את המשמעות שלשמה תוקננה.

אייל
31-12-03, 10:41
אם אתה מעוניין להכניס מחז"ש לדיפ' הקידמי אתה מוזמן להשתמש בכלי שיצרתי עבור הפעולה הזאת (אין צורך בצינורות ובוקסות מיוחדות).

אייל.
051876694

jn
31-12-03, 20:00
העבודה על הסרן תצטרך לחכות, אבל רציתי לשאול לגבי הנזילה מהיציאה של הטרנספר.
אולי קצת טיפשי, אבל - חובה לרוקן את השמן בזמן החלפת המחזיר?

שחר-סופה
01-01-04, 23:37
jn,
לא חובה לרוקן את כולו אבל תצטרך לפחות להוריד את מפלס השמן עד
למתחת הסליפ יוק,אחרת כשתשלוף אותו החוצה, ירד עליך שמן..
זאת גם ההזדמנות לבדוק את מצב השמן האם זקוק להחלפה...ישן/מלוכלך/מים? :shock: .
שחר.

רפי א.
05-01-04, 19:44
האם יש בוקסות או מיסבים שמונעים חופש של הציריה בתוך בית הסרן?
האם במידה שיש חופש בציריה הדבר משפיע על מחזיר השמן ויש לבטל גם את החופש?

דרור ברלי
05-01-04, 23:12
ערן, דורון, מספיק עם התייפייפות הנפש. אתם יודעים בדיוק על מה אני מדבר.
הרי ברור לכל בר-דעת שאי-אפשר לקבוע מה זו "נזילת שמן". החל מאיזה כמות זו "נזילה" המחייבת קנס של 1,000 שקלים, ועד איזו כמות זו רק "הזעה "שתפטור את בעליה המופתע באזהרה/קנס נמוך יותר...
יעצרו אתכם לבדיקה, ואחרי שלא ימצאו שום בעייה בטיחותית, ואחרי שכל הגלגלים/הגבהות/כננות יתבררו כחוקיים ורשומים, ימצאו לכם איזה הזעה, יקראו לזה "נזילה", (כאילו שהרגע רוקנתם את כל הקרטר שלכם בכוונה על מעבר החצייה...) ואז לכו ותתווכחו עם הבוחן והשוטר שמאחוריו שיגנבו ממכם אלף שקל. כבר נהיה ממש מפחיד לנסוע ביום-יום עם ג'יפ. בכל יום רואים את בני הכלבים הללו עם הסוואנה הלבנה והשמשייה והסרבלים הכחולים, עומדים בצד הכביש, צדים אנשים תמימים והורסים להם את היום. כאילו שאין מספיק צרות במדינה הזו גם ככה. נמאס! שודדים עם רשיון! ומאוד לא נעים לי לכתוב את זה, אבל אני מצפה ליום שאיזה אידיוט עצבני עם פתיל קצר יירה בהם. ממש ככה. אני לא אצטער לרגע, כמו שאני לא מצטער על אף שוטר תנועה שקופץ לכביש לעצור בגופו מכוניות ונדרס.

אני לא יודע מה איתכם, כמה אתם משתכרים ואיך אתם חיים, אבל בשביל להזכיר לכמה שכבר שכחו, 1,000 שקל זה ה-מ-ו-ן כסף. זה שבוע עבודה של רוב השכירים בישראל!!! זה מספיק לשני צמיגים חדשים לג'יפ לדוגמה, זה כסף לתיקון בלמים כללי, זה מספיק לי לחודש שלם בדלק, זה שבועיים גן לילד... אני יכול להמשיך עם הדוגמאות עד מחר. אנשים ישרים, נורמטיביים, לא עבריינים חלילה, מזיעים דם בעבודה בשביל אלף שקל, ואז בא הבן-זונה במדים וגונב את זה מהם בהינף דו"ח. למה? ככה. איכות הסביבה עלק, בטיחות בדרכים כאילו.
מחר גם לכם תהיה איזה הזעה פעוטה, והבן זונה במדים כחולים ישדוד ממכם אלף שקל. נראה איך תדברו אז.
המדינה הזו שונאת אותנו, האזרחים, ומנסה בכל דרך להתעמר בנו, ולגזול מאיתנו כספים כדי לממן את המשך חיי המותרות והשחיתות של בכיריה. תפנימו את זה פעם אחת ולתמיד.

ד ו ר ו ן
06-01-04, 04:08
כן, בהחלט צריך לקנוס את מי שיש לו נזילה בעייתית, אבל כמובן שהגדרה כזו גמישה,"נזילת שמן",תמצא את דרכה לכל טיפה או רטיבות ותאבד את המשמעות שלשמה תוקננה.
ועל זה נאמר דרור, "לא השקעת מספיק בהבנת הנקרא".. אנחנו אומרים אותו דבר, כוונת המחוקק והתרגום שלו בפועל הם דברים שונים לגמרי.
גם בשבילי 1000 ש"ח הם הרבה כסף,קצת מעל ההשתתפות העצמית, בערך מה שיעלה לי לתקן נזק פעוט לפרונט של הרכב אחרי שהרכב יחליק על כתם שמן ויכנס במישהו.

-->