PDA

צפייה בגרסה מלאה : CUCV

אדי
28-12-03, 17:34
סתם מחשבה ... לא נראה לי שזה משהו שאני אפילו חושב עליו, לפחות לא עד שאני אמכור את הסופה :) .

אבל, CUCV, מה דעתכם? רק בשביל הדיון ...
http://mil.tzvi.com/5077a.jpg

טנדר פול-סייז
מנוע דיזל 6.2
גיר 400
טרנספר 208?
דנה 60 קדמי, 14 בולט אחורי (נעול).
אני באיזור?

מה צריך יותר מזה? עם צמיגי 37" ... :D
בדיוק כמו הטנדר של אריק, רק דיזל ועם סרנים משודרגים, לא?

מה מונע מהCUCV להפוך לרכב שטח די טוב שעדיין יכול לנוע על הכביש?

המנוע לא הכי אמין שיש ... לפחות לפי השמועות. אני מניח שמנוע 6.5 דיזל יכול להכנס בלי בעיות מיוחדות. או בכלל להסב למנוע בנזין חזק וצמא ...
הגיר, הטרנספר והסרנים הוכיחו את עצמם.
השלדה אמורה להיות עדיפה על שלדת הבלייזר.
חלפים? לא נראה לי שצריכה להיות בעיה.

הבעיה ... חוקיות, הבנתי שלא קיימים CUCV-ים בעלי רישוי כביש חוקי. הבנתי גם שהCUCV הוא בערך אותו הדבר כמו אחד מהטנדרים של GMC, כמה ס"מ יותר, כמה פחות. אף אחד לא ישים לב :wink: . והבנתי שמותר להחליף שלדות של ג'יפים ...

בעיה לא פחות בעייתית ... מאיפה מוצאים כזה רכב ומה מחירו (אולי כדאי כבר לעשות הכל לבד ...).

http://www.62-65-dieselpage.com/readers/kuhn.jpg

דעות? קטילות? הארות? הערות? הדגמים המדוייקים הקיימים? ...

אריק זמר
28-12-03, 19:24
אדי, מלבד מקום בקבינה לשלושה נוסעים, לטעמי אין חסרונות בכלל !
אני בין היתר מחפש בנרות סרנים של צעצוע כזה כדי להתאימו אחד לאחד לרכב שלי...

בכלל, הCUCV נחלק לקבוצת רכבים M1009-10-11-12 ועד כמה ויש המון חומר ברשת.
אצלי בין היתר יש את רוב הניירת הצבאית הכוללת חלקים טיפולים וכו'...

שאר הפרטים מלבד אלו שכבר רשמת, המנוע אמין לחלוטין בטיפול נכון ושוטף.
יחסי העברה בסרניס 1:4.56 ודטרויט לוקר בסרן האחורי כבונוס.

תמצא לי מקום עם סרנים של צעצוע כזה...

asafk
28-12-03, 21:43
שום חסרונות (חוץ מהגודל, אם זה מפריע לך. ל2 לא מפריע בכלל ליישר את השטח עם השתיימוביל- בזכות הגודל), ותוסיף יתרון ענק- יש מלא חלקים בפירוקים.

אסף.

k2000
29-12-03, 00:10
רק תגיד איפה מוצאים
כי זה פרויקט ממש מעניין שרציתי לקחת אבל לא ידעתי איפה להתחיל
בסוף זה נתקע בשלב הרעיון.
אפשר להשיג כאלו???

חגי

אדי
29-12-03, 18:33
מישהו אמר לי שקיימים כמה כאלה אצל אונגר ... או שאני מתבלבל עם רכב אחר.
הבלייזרים הצבאיים גם CUCV? מה זה אומר לגבי השלדה שלהם? שונה משל בלייזר אזרחי?
מה הדגם המדוייק שעליו מבוסס הCUCV טנדר?

אריק זמר
29-12-03, 18:42
אדי, השילדה בבלייזרים ובטנדרים הארוכים יותר שונה.
הCUCV הינה משפחת רכבים ובתוכה נמצאים הדגמים:
M1008 ו M1008A1 - אחד ורבע טון (TRUCK)
M1009 - בלייזר 3/4 טון
M1010 - אמבולנס 1 ורבע טון
M1028 ו M1028A1 - אחד ורבע טון (shelter carrier)
M1031 - אחד ורבע טון (קבינה בלבד כאשר הארגז אינו קיים והוא מוכן להתאמה לכל מני איבזורים...

נמרוד
29-12-03, 18:43
גם הבלייזרים הצבאיים הם CUCV.

מה זה CUCV?
CUCV - Commercial Utility Cargo Vehicle . כמו הסופה בדיוק, זה אדפטציה של רכב אזרחי, במקרה זה טנדר GM, למפרט צבאי. יש כמה דגמי טנדרים, דגם הפיקוד - הבלייזר, וגם אמבולנס:
http://www2.sfu.ca/casr/cucv-1.jpg

כמו הסופה יש להם סרנים משודרגים, ועוד כהנה וכהנה התאמות HD לפי דרישות הצבא. אבל בבסיס זה טנדר שברולט ישן וטוב.

http://www.steelsoldiers.com/The%20CUCV%20Zone.htm

אריק זמר
30-12-03, 20:32
אגב, מי ממיודעינו יודע סטטיסטית להעריך את הימצאותה של הנעילה ב14 בולט בCUCV שהגיעו ארצה בשנת 90-91 כרכבי נאט"ו לשגרירות ארה"ב...נצבעו בצבע כחול כהה במקום צבע המקור שנראה בדיוק כמו בהודעה הראשונה בשרשור זה, לא קבלו לעולם היתר כביש ולא זזו כמעט מטר אלא פשוט שכבו במקום...??
הרי על פניו כל דגמי הCUCV יוצרו במפרט צבאי הנותן בין היתר לרכבי אחד ורבע טון את ה14 בולט הגדול נעול עם 4.56 מאחור ודנה60 קדמי...

asafk
30-12-03, 20:57
לפי מה שאני מכיר, רק הבלייזר בא עם נעילה אמיתית- כל השאר עם LSD כל שהוא (הנעילה, לא הסם).

אסף.

אריק זמר
30-12-03, 21:42
אסף, יש לי את כל הספרות של דגמי הCUCV...הספרות היא של צבא ארה"ב...
בכל אופן, כל דגמי הטון ורבע M1008,28 ו 31 מגיעים נעולים מאחור עם 4.56

דווקא הבלייזרים מגיעים חלקם עם נעילת GOVLOCK וחלקם עם LSD...

בכל אופן מצאתי סרנים של רכב נאט"ו שהגיע ארצה יחד עם עוד כ4 אחים ושכב שם ללא נוע...
הרכב מוגדר כרכב נאט"ו, מפרט דומה לאלו שאנו מכירים כגון דיזל 6.2, דנה60 קדמי וכו'...
השאלה שלי היא האם נאט"ו הינו שווה ערך לדגם הצבאי ?
הסבירות אומרת שכן...בפועל תמיד ניתן לומר "תפתח ותראה"...
ומציאה זו אינה מציאה...זה בכסף ואני אנסה לעשות עסקת "בארטר" עם בעל המגרש...תמורת אלו ששוכבים לי בארגז.

polar bear
31-12-03, 12:16
טוב, ניסיתי להתאפק, אבל אני לא יכול יותר.

מישהו ממשתתפי הדיון יכול להסביר לי על מה הדיון?

יש אוטו עם מפרט X, שכולו ידוע לרובנו { אם באנגלית ואם בעיברית } , אז האם הסרן הקטן בא עם נעיךלה או מוגבל? האם הדיון הוא על חוזק אובר-קיל של השילוש הקדוש 60-205-14 { או לילופין - 60-408-14 } ? או האם זה בכלל שווה משהו עם 208 באמצע?

כן זה חזק. לדעתי 208 על כזו שרשרת זה כמו פלמינגו במכון כושר.

כן ע"פ הספר של צה"ל { באדיבות איש אחד } הבליזרים אמורים להגיע עם נעילת דיפרנציאל וכל השאר עם מוגבל החלקה.{אז מה? בגלל הנעילה המקורית ניקח 10 במקום 14? } אישית לא ניתקלתי, לא בצבאית ולא באזרחית, בבליזר נעול אחורה מקורית. כן נתקלתי במוגבלים למינהם.
חלק מה 14צפים אמורים להגיע עם נעילה. כניראה לא רכבים שהיו בצהל.

אז מה? לא נפתח סרן? לא נבדוק ? לא נתמקח על המחיר?
האם על סמך מפרט טכני יבש נניח שכל החלקים שמופיעים במפרט עדיין בתוך הסרן? { אפילו בספר נרמז שלא בטוח שכל המפרט קיים ברכב }. האם נאמין לבעל המיגרש שהסרנים שיושבים בקצה אחד של המיגרש שייכים לספידומטר של הרכב נאט"ו הכחול בקצה השני{ אפילו אם הם מורכבים עליו } ?

אגב - אם אתם ממש פריקים של מפרט טכני - אז ה 60 של ה 1028/31 מגיעים עם מוגבל. איזה להיט הא? :roll: ................

נמרוד
31-12-03, 12:21
כן זה חזק. לדעתי 208 על כזו שרשרת זה כמו פלמינגו במכון כושר.

WTF???

:?: :lol:

אריק זמר
31-12-03, 12:23
דובי...
אם אין על מה לדבר, לא נדבר ???
ובכלל, שלא בצה"ל - כל הכבדים יותר שאינם בלייזר - נעולים ב14 הצף...

asafk
31-12-03, 18:12
מרים המכסה מנוע... מחפש פלטת נתונים כלליים בלעז, יש NSN, יש דגם מדוייק. גם אם זה זה- אתה עדיין לא יודע מה יש בתוכו. יאללה. שם הכסף על השולחן, לוקח הסרנים. מרכיב בשתיימוביל, יכול לצאת לטייל.

אסף.

ג'ימי
31-12-03, 18:37
למה שלא תסובב גלגל אחד של ה14 BOLT ואם השני מסתובב לאותו כיוון אתה נעול עם דיטרוייט אוטומטי 100%.

תומר

אריק זמר
31-12-03, 18:48
ניסיתי לסובב צד אחד במגרש...הכח של הידיים שלי לא עשה על הסרן רושם...

מוני_הכוכב
14-02-04, 17:52
אני חוזר לנושא ההסרנים לבלייזר.

ברשותי בלייזר 1988, סרנים לא נעולים סטנדרטיים יחסי העברה 1:3.07 ,
SPLINE 28 , ''1.28 קדימה ואחורה.

אני מעוניין מזה תקופה ארוכה להשביח את הרכב ע,י נעילות בקומבינה לא יקרה:

מה למדתי:

1. אפשרות להשיג זוג של cucvGM14 עם דנה 60 מהאדון אונגר, במחיר סביר.
בעיות ושאלות:
1.1 מה הסיכוי שיש שם במקרה נעילה בgm14? ואיזה סוג?
1.2 האם יש איזה סיכוי שיש נעילה גם קדימה? על הדנה 60?
1.3 הדבר יחייב החלפת הגנטים ל8 גוג'ונים במקום 6 כיום. 2,000 ש"ח.
1.4 יש צורך להתאים את היוק של הדרייבשפט. נגיד רק 500 ש"ח.
1.5 יחס ההעברה יהיה חזק יותר משהו כמו 1:4. האם פירושו - צריכת דלק גבוהה יותר?
1.6 טרנספר אלומיניום יהיה מספיק טוב?
1.7 גיר NP 700 יהיה מספיק טוב?
1.8 הGM14 סובל מכילה קרי - הביצה שלו נמוכה מאוד. בארה"ב ראיתי שמשייפים אותה. אם לא לשייף אזי יש צורך לעבור לצמיגי 35" שאותם לא אוכל לשבץ ברישיון, כ"כ אצטרך לחתוך את הכנפיים שיהיה מקום לצמיגים ועוד זה יעלה לי כ--3,000-2,500 לפחות בגין הצמיגים. כך שהדבר ההגיוני היחיד הוא שיוף.

אלטרנטיבית:

בחנתי את ההישארות עם ה- GM 10 המקורי והוספת Lock Right , הומלץ לי מאוד ע"י אמריקאי שמרבה לנסוע בשטח מקצועי וטען שזו קומבינה טובה במחיר סביר מאוד ושהוא נוסע כך כבר שלוש שנים ללא בעיות.

שאלה אחרונה:
אם אני לא עושה כלום, ויש לי בעיות ב-GM10 האחורי, האם יש מן ההיגיון להעביר ותו קדימה ולרתכו - זיקה? אציין שיש לי לוקרים ידניים. ולהשאר רק עם נעילה קדמית? :?:

אריק זמר
14-02-04, 20:14
Moni, sorry for the english...since Iºm out from Israel this is the only available option for me now (this evening i will be connected with my laptop and with hebrew support)
As for your questions, here are the answers (p.s. I sent you also a private massage)

1.1 - the chances is 30-50% for a auborn / detroit locker (the lockers for GM axle doesnt replace the whole case)
1.2 - no, there is no chance that there is a locker or LSD up front
1.3 - yap...you will need to replace the rims (jant) for newer 5 ones - includes the spare one and it should be to an aftermarket one - wide enough for 10.5 / 12.5 wide tires.
1.4 - the yoke adjustment sould be in the front and rear...as well as newer U-joints (TSLAV) for front and rear, as well as shorten the both driveshafts - much more then 500 shekels.
1.5 - the gear ratio is probably 1:4.56 which is 48% shorted then you have now - this will cost you much more in the fuel consumption...much much more !!! I believe more the 25% higher fuel consumption unless you will move to a higher tires...higher even then 35"
1.6 - I think that the tranny is strong enough
1.7 - this geer is a medium duty gear. it has his pro's and con's but it will not be affected allmost at all because of the heavier axles.
1.8 - If you plan to stay with 31 or 33" tires - dont make this swap !!
the clearance under the FF14bolt with a 31" tire will be apprx 17cm !!!
or 19.5 cm on a 33" tires
a fender treeming will maybe needed for 33" tires in front and will be defenatly needed when using 35" tires

as for your allternatives, I dont quite understand you...
for a 31-33" tires, lockrite is good enough

שאלה אחרונה:
אם אני לא עושה כלום, ויש לי בעיות ב-GM10 האחורי, האם יש מן ההיגיון להעביר ותו קדימה ולרתכו - זיקה? אציין שיש לי לוקרים ידניים. ולהשאר רק עם נעילה קדמית?

what do you mean ? you cannot use the rear axle up front... unless you start with adjusting the tranny and the driveshaft to be connect in the middle and driving backward !

Arik

מוני_הכוכב
14-02-04, 21:44
אריק,

תודה :) , אני מקווה שלא משעמם לך במקום הימצאך.
אנגלית טובה ונהיניתי (כ- 50% מיום העבודה שלי אני דבר אנגלית בטלפון - חסרות לי המילים המקצועיות של 4X4).

שכחתי לציין שיש לי 33".

טוב, נראה לי שאני ארד מהחלפת הסרנים אשר גם אם יש בהם נעילה הרי המחיר הכולל יגיע ל:

4K סרנים
2.5K עבודה
1.5K דרבייבשפטים.
2K ג'נטים
2K התאמות בלמים/ מערכת היגוי וכד'.
יש גם מע"מ על כל הדברים הללו, ואת הסחורה הייוצאת ככל הנראה לא אוכל למכור.

לעניין החלפת אחורי בקדמי התכוונתי לביצה ולא לסרן.

לא ראיתי התייחסות לעניין הריתוך בסרן הקדמי.

ליבא מארה"ב זוג לוקרייטים על הסרנים של י - GM10 יעלה לי כ- $750 (מחיר רכישה הוא כ- 450$).

בחיפזון ויתרתי על נסיעה לסן פרנסיסקו לפני חודש כי הייתי שם רק 12 פעמים, לו חשבתי קצת יותר הייתי נוסע ומייבא את ה - LockRogyht GM10 וגומר עניין.

למיילך, אני התכוונתי לאונגר בצריפין, יש לו כמויות של cuvc, והוא לא זול במיוחד ככל הנראה. כל קומבינה שהייתה נגמרת ב- 7K סרנים מחוזקים ונעילות קדימה ואחורה, עשוייה להתאים לי.

היה בחור שרצה למכור ARB לרכב שלי במחיר ארה"ב= 1,300$ אבל בסוף החליט להרכיב על הבלייזר שלו

לגבי 70 - ו 60, אני משער שצריך הרבה התאמות ואני לא כ"כ אוהב ריתוך של הסרן ע"מ שישב מתחת לשאסי כי זה לעולם לא יוצא טוב. אבל אבדוק עם המכונאי שלי מה יעלה לי הסה"כ. הייתרון המרכזי שלהם שהם פופולאריים ויש להם חלפים בשפע.

לעניין צריכת הדלק אתה לא מגזים בהערכה של 25%?
בימים אלו אני עושה מאמצים לשפר הצריכה. התקנתי ספידרקס - אינני בטוח מה השיפור, מבחינת כ"ס לא היה חסר ולכן קשה לאמר, צריכת דלק אמדוד רק בעוד כשבועיים שלושה כיוון שאני נוסע בינתיים על רכב אחר, מה שבטוח זה שהוא מרעיש יותר, אבל הבטיחו לי להסדיר את זה. סידרתי גם את ה-TBI וחסכתי כ- 10%, כיום בנסיעה בפקקים על נתיבי איילון, כ- 10+10 ק"מ ביום, קצת בור ולעיתים קצת שטח פתוח אני נוסע 1:4.4 לפני ה- TBI נסעתי 1:4 קבוע. אני שוקל מעבר לגאז, זה ישלם את עצמו תוך כשנה ברגע שיהיו מספיק תחנות מילוי.

אריק זמר
14-02-04, 23:22
Moni,
I'm bored right now because I'm waiting the system here will finish doing SW & HW upgrades...
I didnt remembered your tire size...but anyhow, when you move from 3.07
to 4.56
it increase the ratio in more then 48%...which mean that on the same speed, the rpm will be 48% higher unless you will increase the tire size too.
my assumptions are subjected to the automatic gear and the torque converter which probably will lower the rpm

as far as i know, there is no adaptation cost for the breaks and steering from a cucv axles

regards to the front and rear case replace - isnt it installed in the opposite sides ? you need to verify with the pinion entrance - from the right or left side.

מוני_הכוכב
15-02-04, 09:40
Hi Arik,

Thanks for the explanation re: the ratio and gas consumption.
this is yet another justification to stick to what I have - GM10 *2 and jus add lockright to both.

with regard to the swapping the rear with the front, I am thinking about swapping the whole content of the case, and not the axles.

give me a buzz upon return (065.253642) and let us discuss it further.

I spoke with you in the past and uou told me that you had GM14 + Dana60 for me, but they are for Sierra and not Blazer.

If Unger has a compete reasonable in terms of $, fittinmg deal for me including trading-in of my existing axles and transfer so that I'll not get to an outragious gas consumption, I would likr to hear about it, obviously after you are done with him.

BTW, what are you doing for living?

ארז
15-02-04, 11:30
לגבי השאלה האחרונה שלך....אריק הוא ירקן,הוא נסע לאנגולה למצוא זנים חדשים של פומלות...

מוני_הכוכב
15-02-04, 12:53
לגבי השאלה האחרונה שלך....אריק הוא ירקן,הוא נסע לאנגולה למצוא זנים חדשים של פומלות...

תודה, לכן הוא באמת מתקין תכנה וחומרה חדשה.
והאמת ניתנת להאמר שרק ירקנים נוסעים בסיירה.
אשר לאנגלית הטובה זה מאנגולה. :lol:

אריק זמר
15-02-04, 13:12
Moni,
My plans are to be back in Israel next sunday and I will be glad to call you.

As for the case (diff) swap, I didnt meant to the axle swap.

Any way, we will be in touch soon.

p.s. for living, I deal with any kind of telecom projects...
switching, data, transmission, wireless etc.

Arik

נמרוד
15-02-04, 13:19
אריק2 הוא גורו כללי - אבל זה רק תחביב. בתור פרנסה, הוא איך אומרים, "אחד מבחורינו הטובים ביותר"... כשיש עבודה מלוכלכת במיוחד בפינה מסריחה במיוחד של העולם, הוא האיש הראשון ברשימה. הצלבת תאריכי ארועים מ"תיק דבקה" עם הודעות סתומות בדבר "החלפות סרנים" וכו. בפורום זה, תגרום לך לראות באור חדש את מדיניות החוץ של ממשלת ישראל... :twisted:

סוזי המשתוללת
24-02-04, 18:57
תגיד נמרוד השתגעת?
אתה קורא לעצמך חבר ?
מה יקרה עם נסראללה או אחד מסגניו נוסע בcj (אין סיכוי הם חכמים מדי בשביל זה )?
:P :evil: :twisted: הם יגלו את הג'וב האמיתי של אריק ועלולים לעשות לו מקרה טננבוים :P

Bee
20-03-04, 22:26
זה אחד הרכבים האהובים עלי ולא בגלל שאני אוהב טנדרים (חס וחלילה) או לא בגלל שיש לי חיבה למכוניות אמריקאיות
זה הרכב הראשון שנהגתי עליו יש לי חבר שני כבר לא כ"כ בקשר איתו שיש לו חווה ליד הישוב שלי ועמד לו והתייבש בשמש המפלץ הנ"ל וכשבוע יום יום הוא חיפש את המפתחות ואני ניסתי להניע בדרכים לא חוקיות במיוחד עד שיום אחד הוא הניע נסעתי איתו איזה 200 מטר ואז אחד הפועלים הערבים רץ אלי בצעקות תעצור תעצור הקיצר עצרתי והסתבר שכמעט שרפתי את המנוע המשאבת מים היתה מקולקלת ולא היה מספיק שמן ואני בתור ילד בן 14 בערך שפעם ראשנה נוהג אז לא ממש שמתי לב לחום של המנוע
אני חושב שהרכב עדיין שם הוא היה במצב דיי טוב חוץ מהמשאבת מים אפשר לברר אם הוא עדיין אם מישהו מעוניין בו
מה שכן אני בטוח שלא שילמו את הטסטים כבר איזה 200 שנה ככה שזה יצא הרבה כסף אבל אני חושב שהרכב משופר קלות אבל אני באמת לא יודע

polar bear
21-03-04, 01:29
אל תשאל שאלות קשות.

לך תברר, אנחנו חיים מדברים כאלה..........בגלל משאבת מיים להשבית אוטו. זה כמעט כמו להשבית אוטו בגלל שחסר שמן בגיר...........

polar bear
21-03-04, 01:31
ולפני שאני מובן לא כהלך - זה לא - לך תברר יא חתיכת דרעק.

זה בבקשה לך תברר, זה מאד יעזור לנו, תודה מראש.

ככה זה אחרי .......וואלה כבר לא זוכר...........לילה טוב.

Bee
23-03-04, 01:06
אני יברר בימים הקרובים
והם לא השביתו אותו רק בגלל משאבת מים משאבת מים זה הדבר שלא עובד הם השביתו אותו נראה לי כי עד כמה שזכור לי היה קנה גי אמ סי סיירה או משהו דומה
זה כצת בעיה להגיע לשם אם האוטו אני לא יכול (יש לי פרייבט נמוכה בעליל) וזה חצי קילומטר מהקו הירוק אבל אני ינסה להשיג את המספר טלפון שלו קשה לי להאמין שהם עשו איתו משהו אולי הוציאו ממנו חלקים אבל לא משהו שאין לו תחליף

-->