PDA

צפייה בגרסה מלאה : הג'יפ הבא... יהיה יונדאי?

asafk
02-03-07, 09:12
קרייזלר, וזה לא סוד, היא החטיבה המפסידה של קונצרן דיימלר קרייזלר הענק. החטיבה האמריקאית, שכוללת בין השאר את המותג ג'יפ, מוצעת למכירה על ידי הקונצרן, במחיר שמוערך במעט פחות מ14 מיליאר דולר. אבל דווקא הקונים המובילים הם החלק המעניין- שתי ההצעות הרציניות שעל הפרק הן מיונדאי, ומGM. יונדאי רוצים להיכנס לשוק האמריקאי, ומה טוב יותר מלקנות חברת רכב אמריקאית..? מומחים מעריכים כי אם יונדאי יקנו את קרייזלר, התועלת העיקרית תהיה בשימוש במערכת המכירות וההפצה של החטיבה האמריקאית, מה שייתן להם אפשרות להיכנס לשוק בלי להקים מערך הפצה. מה זה אומר על הג'יפים של העתיד? לא ברור אם המותגים השונים של קרייזלר ימשיכו להתקיים ללא השפעת "אח גדול" - בין אם זה GM ובין אם יונדאי, ואם יוכלו להמשיך ולשמור על הייחוד שאיפיין את המותגים של קרייזלר במשך השנים. דיימלר שמרה את הייחודיות, אבל ידעה גם להכניס רכיבים שפותחו עבור מכוניות מרצדס לתוך ג'יפים ולהיפך, או לשווק מרצדס מלפני עשור באריזה של קרוספייר. ייחוד, אגב- לא עוזר למכירות או לרווחים, וזה אומר שמי שלא יקנה את קרייזלר ייאלץ, ככל הנראה, לצמצם עוד יותר את מספר הפלטפורמות וכלי הרכב היחודיים, לטובת פלטפורמות משותפות ו"משעממות". ובואו לא נשכח- המכוניות של קרייזלר "הרוויחו" מבעל הבית הנוכחי טכנולוגיות של מרצדס, והפכו ליותר טובות- לא נראה לי שליונדאי יש מה לתרום בתחום הזה...

אסף.

Juv
02-03-07, 09:50
במקומך הייתי רגוע. תסתכל על כל גלגולי תעשיית הרכב הבריטית. השם האחרון שנשאר עומד זה לנד רובר, למרות שכבר הפסקתי לספור כמה בעלים שונים עברו שם. גם ב.מ.וו וגם פורד הבינו את הערך של המותג, והרכבים רק התקדמו כתוצאה מהאח הגדול שעזר בכסף וידע.
בדומה, אני לא אתפלא אם מקרייזלר הגדולה דווקא השם ג'יפ יהיה אחד מהאחרונים שישארו בשטח (מין משחק מילים שכזה). זהו הכוח של מותג בעולם שלנו היום - הערך שלו איננו קשור לשורות במאזן אלא לתדמית ולמוניטין שהוא צבר. ככה זה - לטוב ולרע.

RONI
02-03-07, 12:27
אסף.
אולי כדאי לי לחכות עם הרכישה?!
חג שמח.

Saar
02-03-07, 15:09
רוני,

אתה שוקל לקנות את קריילר ? :grin:
(אם אני זוכר נכון, אתה מחפש רכב משומש, אני מאמין שזה ישפיע בצורה קיצונית.
גם על חדש בטווח הזמן המיידי לדעתי לא יהיה ממש שינוי)

סער.

חימושניק
02-03-07, 16:34
אם יונדאי יקנו את קרייזלר, זה יעשה לקרייזלר (ולשאר חטיבותיה) רק טוב. השוו את מוצרי יונדאי למתחריהם כיום, והשוו את מוצרי יונדאי מלפני 10 שני למתחריהם דאז וראו איזו קפיצה ביצע הקונצרן הזה. קרייזלר נוהל ומנוהל עדיין בבטלנות אמריקנית טיפוסית. נכון, המנהלים הבכירים גרמנים, אבל מה עם השאר?

בשורה התחתונה, אמביציה קוראנית תעשה רק טוב לקרייזלר.

tzagi
03-03-07, 06:00
זה הרבה יותר מסובך ממה שנראה.
DC עשו 4.2 ביליון $ב06
3.2 ביליון איורו
נכון שקריסלר הפסידו 1.1 איורו לעומת ה1.5 שהם הרויחו ב05
אבל את מי להאשים כשה GM and Ford
הפסידו הרבה יותר
אם היו מוציאים לשוק משהו טוב ומעניין (לא כמו ה קומנדר וה קומפס)
אולי לא היו מפסידים,

כולם עושים טעויות, אפילו הגרמנים.

בעניין המכירה....
אין בנתיים קונים בשוק, אז לא לדאוג. זה רק דיבורים.

ryanai
03-03-07, 19:50
ואני בכלל שמעתי ש GM הולכים לקנות את קרייזלר בעסקה של החלפת מניות...

asafk
18-06-07, 18:20
בסוף, כידוע, סרברוס רכשו 80% ממניות קרייזלר. והנה, אנחנו מתבשרים שהם מועמדים מובילים לרכוש גם את לנדרובר (ובתור צ'ופר יקבלו את יגואר) מפורד.... נהיה מוזר העולם הזה..

http://world.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=nh20070617_01&layer=car&layer2=&layer3=world

אסף.

נמרוד
18-06-07, 18:35
הם הולכים לקנות את יגואר ובתור חתול הם יקבלו בשק גם את לנדרובר.

AvigdorAharon
20-06-07, 15:42
אם יונדאי יקנו את קרייזלר, זה יעשה לקרייזלר (ולשאר חטיבותיה) רק טוב. השוו את מוצרי יונדאי למתחריהם כיום, והשוו את מוצרי יונדאי מלפני 10 שני למתחריהם דאז וראו איזו קפיצה ביצע הקונצרן הזה. קרייזלר נוהל ומנוהל עדיין בבטלנות אמריקנית טיפוסית. נכון, המנהלים הבכירים גרמנים, אבל מה עם השאר?

בשורה התחתונה, אמביציה קוראנית תעשה רק טוב לקרייזלר.

ועדיין, יונדאי זה לא ממש רכב...

אביגדור

חימושניק
21-06-07, 14:38
ולפי ההיצע האחרון של המתחרים האסיאתים של יונדאי, גם הם לא בדיוק רכבים...ראו מקרה טויוטה קורולה החדשה, שעליה היה לי הכבוד (המפוקפק) לנסוע כמה אלפי קילומטרים.

-->