PDA

צפייה בגרסה מלאה : בהמשך לכתבה על התקנת קפיצים בויטרה

שעיה כליף
02-03-07, 09:29
בהמשך לכתבה של טל (http://www.jeepolog.com/360.html) על החלפת קפיצים בוויטרה.

קצת חששנו מהזווית שקבלו הציריות מההגבה, להזכירכם יש גם ספייסרים.
עם או בלי קשר נשברה צירייה ימנית, אתמול החלפנו אותה (המוסך בגינה שלי רשם עוד ביצוע).
אני רק מקווה שהשבר לא היה בגלל ההגבה, זה בהחלט חומר למחשבה, אם כן אז לדעתי יהיה צורך להחליף לגלגלים גדולים יותר (כרגע 235/75/15), יש מקום.

ההרכבה דרשה פירוק של הבולם בחיבור לגלגל, ניתוק ההגה מהגלגל, ניתוק המייצב ווירטואוזיות עם ג'קים, כל זה בגלל שהתעקשנו לא לפרק את הקפיץ, הלך קשה אבל הורכב בהצלחה.

חוקר
02-03-07, 18:25
אני עדיין לא בטוח שהציריה נשברה כתוצאה מההגבה!
עכשיו זה המבחן האמיתי של הצריות :|

זה המקום להודות לשיה שתמיד מוכן לעזור, אפילו זוגתו אתי הופתעה אתמול בערב מהנכונות שלו לעבוד בלילה.

טל

zivayalon
02-03-07, 20:25
אני עדיין לא בטוח שהציריה נשברה כתוצאה מההגבה!
עכשיו זה המבחן האמיתי של הצריות :|

טל

אני גם מקווה בשבלך שלא, אבל הבאתה את הציריות לזוית עבודה חדה בהרבה מהמתוכנן לכך.
הקיט של calmini מנמיך את הדיפרנציאל ע"י החלפת זרועות ה-A בדיוק בשביל להמנע מזה.

שאלות נוספות: הנמחתה את הבאמף-סטופ? תיקנתה זויות קמבר?

עד כמה שאני יודע בולם קידמי לויטרה קשה למצוא ארוך יותר מהמקור, ולכן צריך לאלתר....

zivayalon
02-03-07, 21:32
אני גם מקווה בשבלך שלא, אבל הבאתה את הציריות לזוית עבודה חדה בהרבה מהמתוכנן לכך.
הקיט של calmini מנמיך את הדיפרנציאל ע"י החלפת זרועות ה-A בדיוק בשביל להמנע מזה.

מתקן הנמכת הדיפרניצאל נעשית ע"י drop brackets, זרועות ה-A שומרות על זויות קמבר מקוריות.
זויות קמבר אתה יכול לתקן ע"י ברגים אקצנטרים בערך 100 ש"ח ו drop brackets אפשר להזמין מפה (http://www.4xfourart.com/eng_order.asp)

שעיה כליף
03-03-07, 12:45
הנמכת הדיפ' במקרה זה תחשוף אותו לפגיעה, הוא יהיה נמוך יותר מהגשר,
למרות זאת זו אופציה,
בכל מקרה ההחלטה כרגע היא להמתין ולראות מה בהמשך (ז"א לא להחליט),
ברור שהעומס על הציריה יהיה גדול מאוד בזווית כזאת.
לסיכום האופציות :
וויתור על הספייסרים.
הנמכת דיפרנציאל.
הגבהת גלגלים.

ו..... זוגתי חיפשה את הפרחים אחרי שהלכת :twisted:
ככה זה שמרגילים אישה :twisted: :twisted:

sherifon
07-03-07, 22:19
שיה
הנמכת הדיפרנציאל היא יחסית!
רוצה לאמר יחסית ל X ס"מ של הגבהה כוללת ,הדיפרנציאל הוגבה ב X-3 ס"מ (לצורך הדוגמא לקחתי 3 ) .
כלומר הדיפרנציאל אכן מונמך ביחס למקומו הקודם על הרכב ,אך ביחס לגובהו מהקרקע הוא כעת גבוה יותר מאשר קודם ,לכן קיבלנו נטו הגבהה של כל הירקות אך חלק יותר וחלק פחות.

ודבר נוסף
-הטורקים בקישור הקודם מציעים סט זהה בידיוק לזה של calmini אך היתרון של הראשונים הוא בכך שניתן לרכוש חלקים מהסט .
- ממליץ מאוד על טיפול נכון בזוויות של הציריות -וזאת ע"י שימוש באותה קונפיגורציה שהוצעה מעל (זרועות ההנמכה ) -calmini מסתבר ידעו מה עשו .
- אתה מוזמן לראות סט קומפלט של calmini על הרכב ולהבין למה התכוונתי .
בהצלחה

שעיה כליף
07-03-07, 22:35
הכל נכון בסה"כ הוא אכן גבה
רק שישנו גשר שמגן על הדיפ' ואם יונמך יחשף לכל דיחפין

זאת אפשרות ואם כן החוקר יצטרך להגן על הדיפ'

-->