PDA

צפייה בגרסה מלאה : סירוב לבדיקת נשיפה ודרישה לבדיקת דם- בעית אלכוהול.

רכס חיים
03-03-07, 21:11
החוק מחייב מתן בדיקת נשיפה שאם לא כן הנהג נאשם אוטומטית בנהיגה בשכרות.כמה שאני סומך על השוטרים שיהיו גם דוקטורים לאחר שלמדו אולי לכתוב- אני מעדיף בדיקת דם בבית חולים.שאלה למשפטנים שביננו - האם דרישה כזו אמנם לגיטימית ואינה מחייבת אוטומטית הגדרה של נהיגה בשכרות???

GodsFather
04-03-07, 18:06
היי,

אני לא משפטן ,אבל ראיתי כתבה בחדשות 10 לפני חודשיים שלפיה נאמר כי נהג המסרב לבדיקה של המשטרה ודורש בדיקה בבי"ח , מתלווה לשוטר באותו הרגע לבי"ח הקרוב לבדיקה.

השאלה היא מה יעלה בדבר הרכב במידה והוא נשאר לבדו באיזו סמטה...

אייל
04-03-07, 19:32
חיים, על פי מה שאני יודע מהתנדבותי במג"ב מותר לך לסרב לנשוף ולפנות לבי"ח קרוב לצורך ביוצע בדיקת דם בנוכחות שוטר.

אל תשכח שבאזור שלך יש את הלל-יפה וקחת בדיקת דם שם, כמו שאומרים השוטרים, משלוש יוצא אחד :D :mrgreen:

רכס חיים
05-03-07, 01:53
אם זה אמנם כך והדרישה הזו חוקית שאינה גורמת לסנקצית הסירוב,זה יהיה ממש טפשי להסכים לבדיקת נשיפה מפוקפקת.בכדי להסביר את עצמי - לעיתים אני יוצא ממסעדה אחרי שתית בקבוק בירה רגילה ,יחד עם ארוחה טובה. היות ואני יודע בברור את מצבי האישי ,יש לי חשש אמיתי שבבדיקת נשיפה לא מקצועית גם מעט האלכוהול שבבקבוק בירה עלול להצביע על נהיגה בשכרות -וזה בדיוק מה שחסר לי.לכן אני מעדיף בדיקה אמיתית בבית חולים - אך מבלי להסתכן בהגדרה אוטומטית של סרבן בדיקה.מישהו יודע באם הכמות של בקבוק בירה חורגת מהכמות החוקית בעת בדיקה?

fuksi
05-03-07, 09:23
אם זה אמנם כך והדרישה הזו חוקית שאינה גורמת לסנקצית הסירוב,זה יהיה ממש טפשי להסכים לבדיקת נשיפה מפוקפקת.בכדי להסביר את עצמי - לעיתים אני יוצא ממסעדה אחרי שתית בקבוק בירה רגילה ,יחד עם ארוחה טובה. היות ואני יודע בברור את מצבי האישי ,יש לי חשש אמיתי שבבדיקת נשיפה לא מקצועית גם מעט האלכוהול שבבקבוק בירה עלול להצביע על נהיגה בשכרות -וזה בדיוק מה שחסר לי.לכן אני מעדיף בדיקה אמיתית בבית חולים - אך מבלי להסתכן בהגדרה אוטומטית של סרבן בדיקה.מישהו יודע באם הכמות של בקבוק בירה חורגת מהכמות החוקית בעת בדיקה?

לפני כחודשיים
ביציאה מהרצליה מארוחה טובה +חצי ליטר בירה מהחבית עצרו אותי שוטרים-נשפתי פעמיים
ויצאתי זכאי.
השוטרים היו אדיבים (אני חושב מתנדבים) ונראו מקצועיים, יש קטע שצריך לנשוף כמה שניות בלי להפסיק.
אז נראה לי שבירה אחת או שתיים (קטנות) אתה עדיין ברמה המותרת.

נמרוד
05-03-07, 12:36
בדיקה בבית חולים תקנה לך זמן, שיוריד עוד יותר את רמת האלכוהול בדם. הזמן הוא בכלל פרמטר חשוב, אי אפשר לדבר על כמות שתייה בלי להגיד כמה זמן אחריה התקיימה הבדיקה. בעיקרון, כשאתה יוצא ממסעדה, אחרי בירה אחת או שתיים, וסביר להניח שהמשכת לשבת על קפה וקינוח, הבדיקה מתבצעת בשלב שבו אחוז האלכוהול שלך נמצא בתחום המותר.

מוני אורבך
05-03-07, 13:10
ואני שואל - למה להסתכן.
אם שותים לא נוהגים, נקודה.
וותר על הבירה שלך וגמור ענין.
לי יש את אותה הבעיה אבל עם יין אדום (או לבן) וכמובן ווסקי.
אז מה עושים, או שלא נוהגים או שמפלים את הענין על בת הזוג (-:
והכי טוב, מחכים לטיול הבא, שם תשתה כאוות נפשך (כול עוד אתה לא נוהג)

-->