PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך בונים עם פיברגלאס?

חנן א.
29-12-03, 13:47
יש לי יריעת פיברגלאס ופוליאסטר ומקשה.
בעבר כבר עשיתי עבודות תיקון קטנות עם פיבר, תיקוני פגוש וכאלה, אבל השאלה עכשיו היא איך מייצרים דברים חדשים עם פיברגלאס?
איך אני בונה תושבת לGPS לטרקטורון? תושבת למנורת הגז? ועוד?
איך בונים את הצורה? איך מפרידים בין השבלונה (אם משתמשים בכזו ) ?
כל אינפורמציה עשויה לעזור.
תודה.

Bulldog
29-12-03, 16:16
חנן, צור קשר עם חברה בשם אל-גד שנמצאת בגני התערוכה הישנים בת"א.
הבעלים, אילנה היא בחורה מאד חביבה שתשמח להסביר לך בקצרה על ההליכים לבניית שבלונה ועל החומרים להפרדה בין השבלונה לפוליאסטר שתזדקק להם.
מעבר לזה יש לה שם הכל ובמחירים זולים.
עומר
בכל מקרה כשאגיע הבייתה אני אשלח לך את הפרטים שלה מהכרטיס ביקור

Bulldog
29-12-03, 18:22
www.elgad.co.il

036021699
050225325
אילנה

חנן א.
29-12-03, 18:35
OK, תודה, אבל לפני שאני עושה את הצעד הפחות נוח ומבקש עזרה מבעלת עסק שאני לא הולך לקנות ממנה (גם כי כבר יש לי את החומרים וגם כי המיקום לא זמין לי) אני אשמח לקבל תגובות נוספות.

Bulldog
29-12-03, 18:41
אתה צריך לבנות תבנית, התבנית צריך להיות בגודל של החפצים שאתה רוצה שהיא תחזיק, ומותאמת למה שאתה רוצה להרכיב אותה עליו, את התבנית אתה מצפה בחומר שימנע מהסיבים והפוליאסטר להידבק אליה אך עדיין שיאפשר לך לעבוד עליו.
אתה יודע כיצד להשתמש בפוליאסטר שיש לך?
איזה סוג זה, 3 חומרים, 2 חומרים?

חנן א.
29-12-03, 18:50
הפוליאסטר מורכב משני מרכיבים, צנצנת גדולה ועוד שפופרת קטנה של מקשה.
כמו שכתבתי, כבר עבדתי עם החומרים בתיקונים, לא ביצירת משהו חדש.

רעיון נועז: לעטוף את הGPS בשקית ניילון ולעטוף אותו בפיבר, לפחות את השכבה הראשונה, במקום לבנות תבנית, מופרע מדי?

Bulldog
29-12-03, 18:53
לא מומלץ, הוא יכול לעכל את הניילון, שוב, תלוי בחומר, אני עבדתי עם דבק, מקשה ומאיץ, אצלך המאיץ נמצא בתוך המקשה והוא מגיע (החומר המעורבב) לטמ"פ די גבוהה.
תאלץ לבנות תבנית, תוכל לעשות את זה אפילו מחימר אבל תצטרך לדייק ותזדקק לשעווה מיוחדת לציפוי החימר.

סוזי המשתוללת
30-12-03, 01:36
חנן
אתה בונה את מה שאתה רוצה מקלקר או מחומר לבניית גלשנים (פוליאוריטן מוקצף )ואז מצפה בפיבר / מקשה / ואח"כ הפיניש הרצוי (צביעה, לכה וכו' )
פעם כשהייתי צעיר ויפה בניתי כך גלשנים

jeep
09-01-04, 10:15
חנן שלום
אם אתה רוצה משהו צורתי צריך לבנות תבנית
החלק הפנימי שלה יהיה החלק החיצוני של הפיברגלס (גם יפה וחלק)
יש חומר שעוותי שאיני זוכר את שמו שמורחים על התבנית למניעת הדבקות.
את זה כן אפשר לברר בטלפון.
אחרי כל זה העבודה בפיברגלס היא ממש כמו התיקונים שאתה מכיר
אם צריך עזרה תרים לי טלפון

עדי

oferman
26-01-04, 21:03
לחומר שמונע את הידבקות הפיברגלס לתבנית קוראים PVA אולם ניתן גם לעשות ווקס רגיל לתבנית ואז החומר לא ידבק אליו.

פיברגלס זה תחום העיסוק שלי- כך שאשמח לענות על כל שאלה.

חנן א.
19-07-04, 15:05
במסגרת המשחקים בפיבר:
לצרכי לימוד, ניסיתי בשבת להדביק שני כסאות כתר שנשברו, ולסגור פתח שמיועד במקורו לצינור 50 מ"מ בדוד הדישון (500 ליטר מפלסטיק שחור) .
בשתי מילים: כשלון קולוסאלי :oops:

הטלאי על הכסאות, לאחר שהתייבש, ולאחר הפעלת לחץ קל על הכסא, פשוט נפרד כגוש אחד מהכסא. אני מניח שמרקם החומר של הכסא חלק מדי, ולכן הפוליאסטר לא תופס עליו. פתרון שחשבתי עליו, הוא לחספס את כל המשטח המיועד להדבקה עם מברשת פלדה. יעבוד?

הפתח שסגרתי על הדוד פשוט טיפטף מים , מכל מיני חורים בפיבר (3 שכבות פיבר), ובין הפיבר לדוד.
שמתי עוד שכבה של פוליאסטר בלבד, בערב נראה מה קורה עם זה. יש רעיון אחר?

ניסיתי להכניס את טלי לתוך הדוד, שתעבוד שם עם אקדח סיליקון. היא הסכימה בהתחלה, ואחרי שהיא הכניסה את הראש פנימה, היא משום מה החליטה שזה לא מתאים לה :twisted:

shachar
19-07-04, 17:14
תגלף את צורת המכשיר בקלקר תמרח עלין חומר כדי שלא ידבק ואז תעשה את הפיבר

חנן א.
19-07-04, 17:22
תודה, שחר, אבל האמת היא שתחילת השרשור הזה כבר ישנה למדי, ומאז כבר בניתי תושבת ברזל מעולה שמחוברת לתושבת ג'ריקן המים:

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed12ba17abb88a79fb4c72a64aff6db0030000.a spx

http://imgsrv.pic4u.co.il/ed12bafb967af86199424ba3dacae030030000.a spx

אריה פאהן
19-07-04, 18:58
חנן או כל מישהו מהפורום שצריך עזרה עם משהו שקשור בפיברגלס/אפוקסי ,וחומרים דומים מוזמן להתקשר איתי,בעבר היה לי מפעל שעסק בתחום הזה

tkui
25-07-04, 10:32
http://flyhi.org.il/fiber1.htm

-->