PDA

צפייה בגרסה מלאה : אסקלציה במרוץ החימוש - צמיגי 35 על דנה 30?

נמרוד
29-12-03, 15:46
בעקבות הטיול האחרון לנחל D... נזכרתי למה אני אוהב את הסיקס. שוב. אז נניח שאני מבוגר ויודע מה אני אוהב ואיך אני אוהב לנהוג, והג'יפ הוא הלכה למעשה מכונת טיולים נטו, והספק האחרון והזעיר היחיד שנשאר שעוד איכשהו ישמש למשהו מעבר, נעלם. קילומטראג' כביש אפסי, את איילון לא יראה עוד לעולם, גם לא בטלוויזיה... והצמיגים בכל זאת מתחילים להראות סימני עייפות אחרי כמעט שלוש שנים... תגידו שאני מחפש את הסימנים האלו - מודה.

האם יהיה נכון להסתפק ב33? אולי אני צריך לקפוץ ישר ל35?
טרנספר 4:1 יהיה, כי אני רוצה, להחליף סרן קדמי מצד אני לא ממש רוצה.
יש לי ציריות ספייר, יש לי מספיק גובה להערכתי, קצת חיתוך כנפיים ואפילו הגבלת מהלך במידת הצורך.

אני זוכר שפעם גם אני התפלצתי כשראיתי מישהו עם צמיג גדול וללא סרן משודרג, הנחתי שזה סתם בשביל הפוזה. למדתי הרבה מאד מאז. לשדרג את הסרן הקדמי זה לא פשוט ולא זול, בכל תסריט אפשרי שאני מעלה בדעתי. ורוב התסריטים האלו בכלל לא מטפלים למשל בבעית הבלימה, וציריות תחליפיות זמינות כבר לא יהיו לי - בכלל. ואני אצטרך לפחות סט אחד חדש של יחסי העברה, נעילה אחת נוספת, ספייסרים כנראה בשביל להתאים את רוחב הסרנים ומעגלי ברגים, בקיצור, סרט. אני בכוונה מדבר רק על האספקטים הטכניים, ולא על בעיית הרישוי... נניח לה בצד.

מה קורה איפה שאין בעיות רישוי? אני מציע לכולם להסתכל על רשימת מפרטים של ג'יפאים אמריקאים פשוטים, "עמך" קולורדו, לא משפרים מצד אחד ולא עשירים מצד שני. רבים, רבים מאד, נוסעים עם 35 על סרנים מקוריים. כל השאר כמעט נוסעים על 33. אין לי כוח לעשות סטטיסטיקה, אבל קחו את הRides של גולשי rockcrawler.com , בחיפוש לפי המילה CJ:
http://www.rockcrawler.com/readersrides/results.asp?Search=cj&Go1.x=18&Go1.y=6
יש שם כמה מאות, תתחילו לרוץ נניח על כל בעלי הCJ7.
נכון שאין לי מושג מי שם עושה שטח באמת ומי בשביל הפוזה, אפשר רק לנחש לפי התמונות ורשימת הציוד, אבל סך הכל הם מאד דומים לנו - ההבדל העיקרי הוא גודל הגלגלים... ו35 על דנה 30 זה לא ביג דיל בכלל.

אדי
29-12-03, 16:49
נראה שצמיגי 33" מתאימים לסיקס ללא שינויים משמעותיים. אתה טוען שגם עם 35 לא תצטרך להשקיע יותר מדי? השאלה היא האם המעבר יחייב אותך להחליף יחסי העברה בסרנים? למרות שאתה מתכוון להחליף את הLOW בטרנספר ל4:1, אני מניח שהג'יפ יסע גם כמה ק"מ בHIGH ומנסיון בכלי רכב אחרים שינויים פחות גדולים בגודל הצמיג השפיעו משמעותית. מצד שני, יכול להיות שבגלל אופי המנוע של הסיקס (שיא מומנט בכמעט סל"ד סרק :) ) ההשפעה לא תהיה משמעותית בנסיעת כביש/שבילים. בכל מקרה את הLOW בטרנספר אתה "מתקן".

חוזק הסרן? אין לי מושג ... כלכלית כנראה שאין הגיון להחליף סרן קדמי, תוכל לקנות הרבה ציריות בעלות ההחלפה. השאלה היא תדירות השבירות, ברור שהיא תגדל, השאלה עד כמה. יכול מאוד להיות שהרבה מהנוסעים עם צמיגי 35" ודנה 30 מלפנים משתמשים בציריות מחוזקות, אולי הרכבתן תפחית משמעותי את הסיכוי לשבר.

מה אני הייתי עושה? אם הייתי מתכנן החלפה לצמיגי 35 ... הייתי מחליף את שני הסרנים בסרנים שקל יחסית להתאימם לסיקס, עם יחס העברה נמוך יותר. כמובן שאז אתה נכנס להוצאות הנלוות להתאמה כמו נעילות, שיפוץ סרנים?, החלפת ג'נטים? וכו'. אבל יש לך שני סרנים ושתי נעילות למכירה כדי להתחיל ולכסות על עלות ההחלפה. זה פשוט יתן יותר בטחון ברכב. מצד שני, זה אומר הרבה השקעה בחיפושים והתאמות - במקום לטייל.

אדי

Bulldog
29-12-03, 17:33
מה קורה איפה שאין בעיות רישוי? אני מציע לכולם להסתכל על רשימת מפרטים של ג'יפאים אמריקאים פשוטים, "עמך" קולורדו, לא משפרים מצד אחד ולא עשירים מצד שני. רבים, רבים מאד, נוסעים עם 35 על סרנים מקוריים. כל השאר כמעט נוסעים על 33. אין לי כוח לעשות סטטיסטיקה, אבל קחו את הRides של גולשי rockcrawler.com , בחיפוש לפי המילה CJ:

אל תשכח שאתה מדבר על העמך של lincoln locker , זה לא שאני לא מעריך אותם, אבל צמיגים מוגדלים זה בין הדברים הראשונים שהם רצים לשים ונראה לי שבמולדת הJEEP חלקי חילוף הם דבר יותר זמין ויותר זול מאשר אצלנו.
עומר
דנה 44 קדימה ואחורה על אוטו שעוד לא נוסע.
אהה כן, וlincoln מאחורה.

אריק זמר
29-12-03, 18:53
להיבט הטכני, או יותר מדויק ה"חוזק המכאני"...גם את דיעתי בנושא, נמרוד, אתה יודע היטב.
אותם אלה שאתה מנסה לדוג בצורה סטטיסטית משתמשים במינימום הנקרא ציריות מחוזקות (ולא רק צלב גדול יותר) הן מלפנים והן בדנה35C האחורית שלהם.
אף על פי זאת הם שוברים ובכלל, אולי תחלק אותם לכאלו עם נעילה אוטומאטית וכאלה עם נשלטת ???
ואם תתקדם עוד טיפה ותחפש כאלו שיש להם גם קיט 1:4, גם נעילות, גם צמיגי 35 ונוסעים על דנה 30 מלפנים ??? אתה תמצא כאלה ???
מכל האלפים תמצא אולי בודדים ששוברים.
לדעתי זה סוג של קיצור דרך שאתה מחפש לו הצדקה (לא רק אתה).

אני בעד המסלול הארוך יותר...

RINCEWIND
29-12-03, 21:56
לא הבנתי,אתה שוקל לעבור ל35 בלי לגעת ביחסי העברה בסרנים?
זה לא מבטל את ההשקעה (1000$) ביחס לטרנספר?

גם וגם סבבה, רק בטרנספר נשמע לא מספיק

נמרוד
29-12-03, 22:04
לא הבנתי,אתה שוקל לעבור ל35 בלי לגעת ביחסי העברה בסרנים?
זה לא מבטל את ההשקעה (1000$) ביחס לטרנספר?

גם וגם סבבה, רק בטרנספר נשמע לא מספיק

הטרנספר מוריד יחס העברה ב50%, צמיגי 35 לעומת 31 מעלים יחס העברה ב13%. עדיין נשארתי עם יחס העברה סופי קצר ב37% יחסית למצב הנוכחי.

אני לא מוטרד מעניין יחסי העברה יותר מדי, אלא באמת מעניין השבירות. אני לא רוצה לחזור על הטעות שעשיתי לפני 3 שנים, כשהתלבטתי בין 31 ל33, והשתפנתי. הפעם ברירת המחדל היא 33. האם זה באמת גבול הסביר עבור ציריות/צלבים/קייס/קורונה פיניון בדנה 30? או שכדאי לקחת סיכון מחושב?

k2000
30-12-03, 00:06
אאני מכיר סיקס כזה נעול אוטומטי אחורה קדימה יחסי העברה 4:1
ונסע יופי למרות שהבעלים שלו פחד שישבר מעולם לא נשבר חוץ ממשהו קטן בתיבת הגה
ואחרי החיזוק גם לה לא קרה כלום לדעתי אין שום בעיה.
ואם תשאלו למה הוא פחד אז אין לי מושג כי גם על הסופה שלו היום עם יחס 4:56 תיבת הגה מחוזקת סרן קדמי 44 וכ' הוא לא מוכן לשים 35

נ.ב היחס התאים בדיוק לצמיג והסיקס נסע יופי.

http://www.jeeptrip.com/albums/ywjpnb4q-2.jpg

LAREDO
30-12-03, 00:12
נמרוד - אם אתה באמת נוהג ברכות, ולא מתעצל לקחת שנים שלושה רברסים ולנסות עוד זווית ועוד זווית, לך על זה, לא יהיו לך שום בעיות.
אני וארנון נסענו על 33 בפראות ולא קרה לנו כמעט כלום - אז 35 בנסיעה מחושבת ובלי לחץ של תחרות יספיק לדעתי.

סוזי המשתוללת
30-12-03, 01:33
אמיר
אצלך הציריות לא הספיקו להשבר כי לפני זה היית גוזר גל הינע אחורי (יער רנטיס - זוכר?)
נמרוד
אני הייתי הולך על 33 ולו מהסיבה הפשוטה של value for money
הסיכון שב35 + 4:1 גדול בהרבה (כי העומס לא נובע רק מהקוטר אלא משקל וכו')מהסיכון של 33+ 4:1 ולא בטוח שההשפעה ביכולת העבירות תצדיק את לקיחת הסיכון
אתה לא מספיק עשיר כדי לעשות טעויות כאלה :P
כי אח"כ זה או להחליף את כל הסט חזרה למטה או להחליף את כל הגשפט לטובת הצמיגים והרי בזה פתחת

אריק זמר
30-12-03, 02:57
K2000, איך שניסים קנה את הסיקס הוא הוריד את הצמיגים...מאותה סיבה בדיוק.
ההסבות של הדנה 44 לסופה בצורה המקובלת בארץ (אצל רוב המשפרים) לא יעמדו גם כן בצמיגי 35 לאורך זמן...

LAREDO
30-12-03, 09:14
סוזי
ביער רנטיס נשבר גל הינע כתוצאה ממפגש אלים עם סרן.
ביער רנטיס הייתי עם צמיגי 31 בכלל.
בשאר התחרויות לא זכור לי ששברתי גלי הינע.

נמרוד
30-12-03, 09:52
אני הייתי הולך על 33 ולו מהסיבה הפשוטה של value for money
הסיכון שב35 + 4:1 גדול בהרבה (כי העומס לא נובע רק מהקוטר אלא משקל וכו')מהסיכון של 33+ 4:1 ולא בטוח שההשפעה ביכולת העבירות תצדיק את לקיחת הסיכון
אתה לא מספיק עשיר כדי לעשות טעויות כאלה :P
כי אח"כ זה או להחליף את כל הסט חזרה למטה או להחליף את כל הגשפט לטובת הצמיגים והרי בזה פתחת

סוזי, דווקא מהכיוון של VFM אני חושב ללכת על 35. הכוונה היא לקנות מצד אחד צמיגים, מצד שני, במקביל או בפאזה אחרי, אבל בוודאות, טרנספר 4:1. הטרנספר הוא שדרוג שאני רוצה בכל מקרה, וילך עם הג'יפ לנצח - עם כל סרן, כל מנוע, כל גיר, כל צמיג. אני לא רוצה לשנות יחסי העברה בסרן דנה 30, כי אולי חבל על הכסף ( אם אריק צודק)... אבל טרנספר 4:1 כאמור הוא השקעה נבונה לטווח הארוך ( אני בטוח שניר יסכים איתי בתור אחד שמצוי בשוקי ההון). לגבי הצמיגים? קודם כל שבירה היא בגדר הנסבל, יש לי דנה 30 נוסף מפורק לחתיכות בבאגאז'. וגם אם לא, לקנות עוד דנה 30 זה 1000 שקל... אם לא הולך, אני תמיד יכול לחזור בי, למכור את ה35 ולקנות 33, אולי אפילו להחליף ראש בראש עם מישהו ואז בכלל למזער את ההפסד הכספי. או להחליט כן לשדרג את הסרן הקדמי.

לרדו - תודה. התיחסותך חשובה.

נמרוד
30-12-03, 10:55
אאני מכיר סיקס כזה נעול אוטומטי אחורה קדימה יחסי העברה 4:1
ונסע יופי למרות שהבעלים שלו פחד שישבר מעולם לא נשבר חוץ ממשהו קטן בתיבת הגה
ואחרי החיזוק גם לה לא קרה כלום לדעתי אין שום בעיה.
ואם תשאלו למה הוא פחד אז אין לי מושג כי גם על הסופה שלו היום עם יחס 4:56 תיבת הגה מחוזקת סרן קדמי 44 וכ' הוא לא מוכן לשים 35

נ.ב היחס התאים בדיוק לצמיג והסיקס נסע יופי.

האם אתה יכול לבקש מבעל הג'יפ הזה לכתוב כאן מנסיונו?

LAREDO
30-12-03, 12:25
נמרוד -
בזמנו היה לי אבל אני לא מצליח למצוא את זה :
רשימה של מומנטי גזירה של סרני דנה +צלבים

תבדוק מה המומנט המותר, תחשב את המומנט שאתה הולך להפעיל (מנוע*הילוך ראשון*טרנספר*סרנים) תתעלם מההפסדים לצורך מרווח בטחון ותבדוק.

דבר נוסף, רוב הצמיגים במידה הזו באים ברוחב של 12.5 כך שההגדלה בעומס היא קטנה מאוד ביחס למעבר מ31 ל33.

באופן אישי הייתי יותר שקט עם סט-אפ כזה על נעילה נשלטת אבל זה ויכוח שנגמור פנים מול פנים (ואני יהיה מאחורי ארז אחרי שאני ארכז באוזנו את כל אמרות השפר שלך על לנד-רוברים וכלבים-ליתר בטחון....)

חנן א.
30-12-03, 12:40
המומנט הזה שאמרת לחשב, אמיר, לא רלוונטי.
כל סיקס סטנדרטי לחלוטין שיפעיל את מלוא המומנט שלו (והאמת היא שאפילו הרבה פחות מזה) בראשון קצר יפוצץ צלב, עוד לפני שהכנסנו את אינרציית גלגל התנופה במקרה של קפיצות וכו' .
זה שששבירה כזו לא קורית כל יום, זה בגלל שהקרקע לא יכולה בדרך כלל לספק את ההתנגדות הנדרשת כדי שהמנוע יוכל לתת את מלוא המומנט שלו והנהג, בהתאם, סוגר מצערת, כדי המנוע לא יגיע אל הקו האדום ובכך הוא מוריד את המומנט שהמנוע מוסר.
צריך לחשב הפוך: מהקרקע אל המנוע.

asafk
30-12-03, 12:48
לך על זה. 35" זה רעיון מצויין.
תתחיל בלי לחזק כלום. תכין מוט גרירה. בעצם עדיף משולש גרירה. בעצם לא משנה לי- אני לא שם וו גרירה על ה"לא ג'יפ" בינתיים.

אחרי שתשבור הכל תוכל להסביר לשותפה לחשבון הבנק ש"חייבים" לתקן מה שנשבר, כי כבר השקענו בצמיגים... בכלל- תן לה לנהוג על איזה מדרגה שתפצח את הציריות..

ברור לך שזה לא יחזיק- אבל אם מצאת מישהו שנוסע על הדיונות בפלורידה או על השלג באלסקה, בלי לחזק כלום, עם גלגלים גדולים- ואתה משתמש בזה כדי לשכנע שזה מתאים גם לסלעים של הנגב- קדימה (אין כמו דיסוננס קוגניטיבי).
בלי להחליף/ לחזק באופן רציני את הסרנים המקוריים- אתה תהיה מהר מאד בבלאגן. 33" זה בערך המקסימום שהסרנים שלך יאכלו בלי להישבר. מעבר לזה תצטרך לנהוג כמו שאתה לא רוצה (אתה לא רוצה לנהוג כאילו אתה על ביצים כל הזמן) בשביל לא לשבור את האוטו. אריק עם סרנים גדולים יותר שובר- עם גלגלים 37"- שזה לא הרבה יותר מ35" (בא נגיד שההבדל בחוזק בין הסרנים המקוריים של השתיימוביל לסרנים של הג'יפ גדול יותר מההבדל בין 35" ל37").

גם עם 33" יש לי עדיין בעיה. אבל היום קל יחסית לפתור אותה- הנעילות שיש היום חזקות יותר מאלו שהיו לפני כמה שנים (מישהו שבר ARB?), וגם יש יחסי העברה טובים לD30 גם בלי הREVERSE CUT, וגם קיט 4:1 כבר יותר זמין וזול.

בתכל'ס- לא אכפת לך לקחת את הסיכון שבסוף תחליף סרן במילא? לך על זה- אבל תבנה את הג'יפ כמו שצריך- מקסימום חיזוק שאפשר לסרן הקדמי, האחורי פחות בעייתי- אבל גם כדאי לשים לב לפרטים (כמו- לוקרייט- יחזיק או לא?- או אולי עדיף לעבור לדטרויט (הנעילה- לא העיר- שהיא די מגעילה)).

אם אנחנו כבר כאן- גיר אוטומטי הוא תחליף ראוי וזול יותר, אם כי שונה בביצועים לקיט 4:1- וייתן לך את העדינות הרצויה בנהיגה (סיפול של כמה אלפים בודדים של שקלים- ויש לך גם את זה).

אל תשכח לחזק את הבלמים- אם תכנס לזה אני אסביר לך בדיוק איך- זה באמת פשוט וזול.
נשמע פרוייקט יקר... אבל בלי המינימום של חיזוק הסרן הקדמי- לא ייקח, לדעתי. בלי קשר למה שהנתונים של DANA מראים- אם הD30 היה מתאים לגלגלים 35"- היצרן היו שמים סרן פי 2 יותר קטן- כי זה עולה פחות. אף אחד בJEEP לא הרכיב סרן שחזק יותר ממה שצריך, מתוך פילנטרופיה או מתוך רצון לפתח תחביבים אצל הלקוחות. זה ביזנס.

אסף.

אריק זמר
30-12-03, 13:34
נמרוד,
בעל הסיקס המדובר בהודעה הקודמת, קנה מוטציה משופינסקי ואין לי וגם לו (להערכתי) מושג כמה זמן ואם בכלל הסיקס נסע ככה...
הסיקס הוא ממודל ישן עם ARB ק' א' כמדומני ונקנה במחיר מצחיק עד גיחוך...
בכל אופן, כשבוע לאחר קנייתו הורדה מידת הצמיגים ל31 ואח"כ הוא עבר ל33.
יתקן אותי K2000 אם טעיתי.

ובכלל,
רוב הרכבים שלכם נראים יותר טוב משלי.
רוב הרכבים שלכם פרקטיים יותר.
רוב הרכבים שלכם נוחים יותר.
רוב הרכבים שלכם קלים יותר לטיפול כלשהו עקב לפחות משקל בכל חלק וחלק (בואו תחליפו אצלי פאנצ'ער...
רוב הרכבים שלכם מאובזרים טוב יותר...

רק שכשתתחילו לשבור אל תתחילו לוותר על התחביב הדבילי הזה !

השקעתם עד עכשיו המון המון כסף !!! (מצידי שכולו יהיה בדמות שעות עבודה)

אתם נמצאים על פרשת דרכים המציגה את הרכב כמעט בקצה דרכו ללא שיפור וחיזוק הדרייב טראיין. או שנשארים במצב זה או שלוקחים אוויר ומגדילים השקעה הכרחית !

מבטיח תמיד, בכל שעה שהיא לקום מהמיטה ולבוא לעזור בכל נקודה בארץ...אך גם מבטיח שדנה 30 עם צמיגי 35 לא יחזיק מעמד שלא בטיול שבילים רגיל במדבר.

לסיקס וסופה בגבולות הסטנדארט 33" הוא הגבול העליון ללא חיזוק מאסיבי של הסרנים ושאר המכלולים...
לסיקס קל הרבה יותר למצוא סרן קדמי תחליפי ! ללא הרחבת הסרן אגב.

עוד בזמן הסופה לא הייתי מוכן להשקיע גרוש אחרי שבירת הגירלס הקדמי...לא על נעילה קדמית ולא על יחסי העברה...לא לפני החלפת הסרן.

Bulldog
30-12-03, 14:12
לסיקס קל הרבה יותר למצוא סרן קדמי תחליפי ! ללא הרחבת הסרן אגב
ממש לא.
רוב הסרנים ידרשו הרחבת תושבות (עיין ערך שינוי מבנה נראה לעיין)
או סרן בהתאמה אישית (קיצור והתאמה)
סרנים שהם BOLT ON מבחינת הרכבה לתושבות קפיצים מקוריות, בלי שינוי של ג'נטים קשה מאד לאתר בארץ.
עומר

אריק זמר
30-12-03, 14:17
עומר, המשפט שציטטת אותי הינו בהשוואה לסופה.
במידה ולסיקס ניתן (אולי קשה) למצוא סרני סקאוט לדוגמא...לסופה, הברירה היחידה כמעט הינה דנה44 של וואנדורה שדורשת המון (אבל המון) התאמות ובסופו של דבר, רוב המשפרים בארצנו משתמשים בהתאמות אלו גם בחלקים של דנה 30 וסרנים אלו חלשים הרבה יותר מדנה44.

נמרוד
30-12-03, 15:54
מה רע בדנה 30 שלי עם ציריות של וורן (230$ כל צד) + דטרויט לוקר (600$)? זה הכל בולט-און, נקי, קל, אפשר בשלבים - כלומר קודם צמיגים, אם וכאשר הציריות יתחילו להשבר וגם את הספיירים שיש לי אגמור, ציריות מחוזקות, אם וכאשר תשבר הנעילה הנוכחית או הקייס, דטרויט לוקר... בתשלומים מה שנקרא, וגם זה חשוב.

דנה 44 קדמי? הלוואי. לדבר קל, למצוא סרנים מתאימים כנראה קשה יותר - עובדה. לא עניין של כסף דווקא.

אריק, אתה מטיף אמנם ללכת בדרך הארוכה מהתחלה, אבל אתה בעצמך, עם כל כישוריך כמעכר מדופלם וגורו בעל עיניים מהפנטות, לא מצאת פתרון יעיל לסרן הקדמי של הסופה ז"ל, ואתה עדיין בחיפושים אחרי הסרנים הנכונים לסיירה - וביינתים אתה נוסע על 37. מה בדיוק שברת שמצביע ישירות על הגלגלים הגדולים ולא על בלאי והזנחה היסטוריים?

אריק זמר
30-12-03, 16:27
ואולי זה שלא שברתי מצביע על הכוון הכללי והארוך ? לסופה לא מצאתי סרן מתאים שאינו מוואנדורה כאשר החסרונות בהתקנתו אף עולים לעיתים על הייתרונות ואני לא מכיר המון שפויים שביצעו המרה זו בעצמם.
אני לא מדבר על הרחבת הסרן האחורי ע"י ספייסר (וחלקנו ראה ספייסר שכזה נגזר עם כל המשמעויות).
אני לא מדבר על החלפת מעגל החלוקה בג'אנטים לשל סיקס עם המשמעויות הכלכליות.
אני לא מדבר על אחת כמה וכמה על הישארות עם ג'אנט 16 ו8 חורים.
דנה 44 הנלקח מוואנדורה מאופיין בחיבור כזה או אחר לנאבה של סיקס...אצל חברנו הטוב זה נגזר שלא מתוך מאמץ עילאי.
מעבר לזה ושלא אובן לא נכון, השילוב הזה חזק יותר מאשר הדנה 30 !!! אך אני סקפטי אם הוא יסחוב בבטחה צמיג 35 ומעלה.

לגבי סיקס...אם אתה רוצה להישאר ברוחב המתאים אז האפשרויות שלך מצטמצמות...מה לעשות. אך ניתן למצוא סרני סקאוט אם מחפשים...צריך עזרה בהכוונה, תאמר לי...יש לי שתי אופציות להתחלה...עם סבירות של כ70 אחוז הצלחה במציאה.

לחזק ציריות ב230$ האחת (460 דולר), דטרויט לחיזוק הקייס בכ550 + ירוקים...זה לבד מסתכם במקרה הטוב ב4500 ש"ח...ומה לגבי קורונה פיניון שלא יחזיקו מעמד ויוכלו לגרום להרס של ההאוזינג / הנעילה / הציריות ???
במקרה הטוב ונשברה רק ציריה תוכל לשים רגילה שתספיק לך לנסיעה הביתה...
אני אולי מקצין אך השקעות כאלה תורמות לייאוש מוקדם מתחביב זה אצל חלק מהאנשים ולמעבר לSUV.
אם הרף העליון שלך באפליקציה הזו הינו 33" אז לך על זה בסט-אפ שתיארת...ולא יהיה מאושר ממך.
במידה ואתה מכוון גבוה יותר, זה עולה...לא 4500 ש"ח לפחות שילכו לטמיון (לפחות !!! וללא השקעה נוספת בקניית סרן נוסף חדש וכו')
העלות הינה סרן קדמי בעלויות של עד 2000 ש"ח (כשתמצא) ועלות ההתאמות שתביא אותך פחות או יותר לאותו מצב כלכלי...אמנם עם דיפרנציאל פתוח...אך עם לב שקט.
אני אגב שוב זורק לך דנה 60 קדמי שאמנם הוא OVERKILL אך הוא בנמצא...ועם מלאי יחסי של קייסים, נעילות משומשות, יחסי העברה וכו'...

ונכון, אצלי על פניו, אין שום נזק שנגרם מן הצמיגים...אך הדיפרנציאלים פתוחים והסרנים טיפה יותר חזקים...מה גם שאני עדיין נוסע בעדינות מקסימלית כהרגלי מהסופה...(כשאני נוסע)

אדי
30-12-03, 17:02
אם כבר אריק כתב על דנה 44 קדמי לסופה והשימוש בנבות של סיקס ... אז נראה שיש לזה פתרון, אמנם דורש קצת יותר השקעה. בטנדרים ישנים של פורד היה דנה 44 קדמי, מעגל החלוקה זהה לזה של סיקס ... ואני מניח שלא אמורה להיות בעיה להרכיב נבות של פורד על סרן של וונדורה. לא יצא לי לראות סרנים כאלה בארץ, אבל ניתן להביא מארה"ב.

אדי

k2000
30-12-03, 20:37
טוב קצת היסטוריה
הסיקס באמת נקנה במחיר מגוחך
אבל...
הוא נסע איתו די הרבה גם עם 35
הנעילות היו נו סליפ.
והיחס העברה היה בסרנים.
בטיול לדרום של יומיים לא נשבר כלום.
במיוחד שאלתי את ניסים והוא אמר שעם יחסי העברה ונסיעה רגועה לדעתו לא ישבר כלום אבל מכיוון שהוא לא אוהב נסיעה רגועה הוא הוריד את הצמיגים
לשאלתך אריק בגיפ נמכר מאז והיום יש לו סופה עם 35.14.5.15 והם באמת הוחלפו ל33
למרות שיש לו דנה 44 עם יחס של 4.56

הוא פשוט לא אוהב צמיגים גדולים מידי (למרות ה37 על הסיירה).

לסיכום לדעתו:
צימיגים גדולים= נסיעה רגועה בלבד
נ.ב מבחינת סחיבה האוט פשוט מסתדר יופי.
מקווה שעזרתי
חגי

k2000
30-12-03, 20:51
נ.ב לדעתי זה ממש לא נחוץ וצמיג 33 נותן את התמורה הנכונה
ולהיזהר כל הזמן זה לא כיף.
אם שואלים לדעתי 33
וזה גם מה שאני ההיתי שם עם הייתי נשאר איתו.

חגי

מוני דיסקו
31-12-03, 09:44
נמרוד - אני אתחיל מהסוף - לך על 35.
לך זה פשוט מתאים.
אתה בסופו של דבר תגיע ל 35.
גם אם תקנה 33 אחרי 3 שנים תעבור ל 35. זה פשוט בלתי נמנע.
אז פשוט קנה 35 וסע איתם. די זול לקנות כאלו משומשים וגם חדשים לא הרבה יותר יקרים מ 33.
סגנון הנהיגה שלך הוא רגוע. קודם כל חושבים אחר כך עולים. אם למשהו מתאים לנסוע עם 35 וציריות רגילות זה אתה. ובנוסף יהיה יותר קל לעלות מכשולים עם 35 והנסיעה תהפוך לעוד יותר רגועה.
אז סע ובדוק, ואים ישבר שדרג למשהו יותר טוב.
הרי זאת שאלת קיטבג. אתה בכל מקרה תעבור ל 35.

אריק זמר
31-12-03, 11:40
נמרוד ? רגוע ??? בנסיון הראשון...אח"כ זה לעצום עיניים וללחוץ עד ששומעים רעש.
:D :D :D :D

asafk
31-12-03, 18:08
... ובנסיון הרביעי הוא גם משלב 4X4...

:twisted: :twisted:

("זה הלוקר עושה רעש... בציריה יש חופש.. מה פתאום בגלל הנעילה האוטומטית")

אסף.

LAREDO
01-01-04, 00:35
אני מסתכל לי בתמונות של הסקאוט שהיה לי (השם ייקום דמו), אשר נהגתי בו ברגל כבדה עד מאוד, וסטליטים מרותכים, והפלא ופלא, דנה 30 קדמית, צמיגי 35.

סוזי המשתוללת
01-01-04, 01:51
לרדו
התזכורת על רנטיס - בבדיחות הדעת
במיקרה שלך רק רגל ימין דיברה ולפעמים פשוט נמאס לרנגלר והאמת ? אני מבין אותו - אתה לא ?
נמרוד
אתה ממש לא מפנים את המשמעות של vfm וממך ציפיתי ליותר
אתה מזכיר לי שאמרתי לאשתי שאני חייב להזמין קיט 4:1 מאמריקה כי זה פשוט יותר זול מסתם לקנות את המייסבים התקולים (למזלי זה עבד)הייתי כל כך רציני שאפילו אני האמנתי לזה :P 8) :lol:
אבל אתה?
vfm זה אומר מקסימום במינימום - מקסימום עבירות במינימום כסף ולא להיפך (כששוברים לא עוברים )
הרעיון של 4:1 מצויין אבל למה להפסיד בהגדלת הצמיגים את היתרונות הגדולים (זחילה / שליטה טובה ברכב / בלימת מנוע / וכו')
אתה מחליף צמיגים גם בשביל מרווח גחון ולא רק בשביל זוית גישה (של הצמיג)
עם בעקבות הגדלת הצמיג תצטרך להחליף לדנה 44 קדמי תקבל ביצה גדולה יותר והפסדת חלק ניכר מהיתרונות אז בשביל מה להכנס לזה מראש?
תטה את הראש לצד ימין ותחשוב שוב על מה שכתבתי אולי הפעם תבין 8) :lol: :P

אריק זמר
01-01-04, 03:39
שמוליק,
הנקודה בה מפסידים במעבר לסרן44 הינה נקודה כמעט בודדת בעלת שטח של 3 ס"מ כאשר משני צידיה מרווח הגחון רק גדל.
35" מול 31" יתן תוספת של כ2" במרווח הגחון ואילו ההפסד באותה נקודה של ה"ביצה" יהיה בגובה של כחצי אינצ'...
ובכלל, לפי המלצתך ניתן להבין חלקית כי אתה ממליץ על צמיגי 40" על דנה30...מקסימום מרווח גחון...
אבל מה לעשות, לדעתי לפחות הסרן ממש לא יעמוד בעומס...ואין מנוס, כשמגדילים צמיגים חייבים גם לחזק את הסרן.
ובכלל, טיפול בצמיגים, מלבד זוית הגישה, פותר גם את זוית הבטן (מה גם שהנסיעה נוחה הרבה יותר...)
מה בא קודם ? הביצה או התפוח...

תוספת קלילה, נמרוד, אני לא מבין את המחשבה של לקפוץ ל35 בלי ליגוע ביחסי ההעברה בסרנים...
יחסי ההעברה בסיקס נחותים מאשר בסופה לדוגמא, גם בHI וגם בLOW ועם 3.31 על צמיגי 35 זה תמוה...זה יותר איטי מההיי לקס בעליה. (שלא לדבר על בלאי קלאצ' וכו')
בסרן 44 תקבל גם יחסי העברה טובים יותר כנראה בבסיס...

LAREDO
01-01-04, 11:53
סוזי -
רגל ימין דברה מקובל עליי - אבל מתי נמאס לרנגלר?
נמרוד - למה באמת לא לשים שני סרני 44 רחבים (או 44/60) - הרי הרכב לא הולך לסוע צפונה יותר (אתה אמרת) ?
ואריק - לא הבנתי למה אתה חושב שצמיגי 44 לא יחזיקו על על דנה 30 - ניסית :D ?

אריק זמר
01-01-04, 13:42
אמיר, נתקלתי בפורווילר בCJ5 הנוסע על 44...שאני אצטט מה כתבו לו שם ?

נמרוד
01-01-04, 13:46
שופכים את דמי... :lol:

בואו נעשה ניסוי. למי יש קצה חוט לסט של צמיגי 35/12.5/15 משומשים עד משומשים מאד? אני מנדב את הציריות שלי לטובת הניסוי. בכיף. יש פה אנשים שיודעים למצוא דברים - עומר, אריק, עודד...

LAREDO
01-01-04, 14:09
אריק - צטט

RINCEWIND
01-01-04, 14:29
מוכרים בגיפטריפ 4 סופר סוומפר 35*12.5
לא זול (4000) אבל איכות אחרת

נמרוד
01-01-04, 14:30
מוכרים בגיפטריפ 4 סופר סוומפר 35*12.5
לא זול (4000) אבל איכות אחרת

זה כבר יותר מדי בשביל ניסוי.... :lol: במחיר כזה אני מעדיף MTR חדשים.

ארז
01-01-04, 14:52
מכיוון שבימים אלו אני באותו תהליך שלך נמרוד,אני אספר קצת על מה עובר אצלי בראש(ובארנק..)
אני בעיקרון תומך בדעת אריק,אני מראש הגדרתי לעצמי שהגודל המינימאלי יהיה 35",לחורף אני מתכוון להרכיב צמיגי 36.5" צרים
אני הלכתי בדרך הארוכה,שינוי יחס העברה בסרנים(הטרנספר הוא 4.1 במצבו המקורי),מאחורה דטרויט+ציריות מחוזקות,מקדימה פעמונים מקורים וציריות מחוזקות+נעילה ARB
אני לא מאמין שאני אשבור,לרוב אני נוהג מאוד רגוע ועם צמיג 36" אני לא ממש רואה איפה אני מגיע למצב של משתולל....

במקומך נמרוד ,הייתי בכל מקרה הולך על שינוי יחס העברה בטרנספר,וכמו שאתה רוצה שם 35" בלי יותר מידי הכנות,רק מה.....מהיום הייתי מחפש כבר 2 סרני 44 של סקאווט,אני מאמין שעד שתמצא אותם ,ישברו לך כמה ציריות והמלאי הגדול ידלדל....
עבודות התאמה/התקנה.....אין בעיה,יש לך ולחברים מספיק נסיון,ידע ואמצעים לעשות את זה.

נמרוד
01-01-04, 14:55
מכיוון שבימים אלו אני באותו תהליך שלך נמרוד,אני אספר קצת על מה עובר אצלי בראש(ובארנק..)
אני בעיקרון תומך בדעת אריק,אני מראש הגדרתי לעצמי שהגודל המינימאלי יהיה 35",לחורף אני מתכוון להרכיב צמיגי 36.5" צרים
אני הלכתי בדרך הארוכה,שינוי יחס העברה בסרנים(הטרנספר הוא 4.1 במצבו המקורי),מאחורה דטרויט+ציריות מחוזקות,מקדימה פעמונים מקורים וציריות מחוזקות+נעילה ARB
אני לא מאמין שאני אשבור,לרוב אני נוהג מאוד רגוע ועם צמיג 36" אני לא ממש רואה איפה אני מגיע למצב של משתולל....

במקומך נמרוד ,הייתי בכל מקרה הולך על שינוי יחס העברה בטרנספר,וכמו שאתה רוצה שם 35" בלי יותר מידי הכנות,רק מה.....מהיום הייתי מחפש כבר 2 סרני 44 של סקאווט,אני מאמין שעד שתמצא אותם ,ישברו לך כמה ציריות והמלאי הגדול ידלדל....
עבודות התאמה/התקנה.....אין בעיה,יש לך ולחברים מספיק נסיון,ידע ואמצעים לעשות את זה.

מה הנתונים הטכניים של סרן קדמי של דפנדר 90 ו110? קוטר צירייה, מס' שיניים, קוטר קורונה?

k2000
01-01-04, 16:14
מה שמפורסם בגיפ טריפ זה 5 סופר סוואמפרים
35.14.5 ולא 12.5
אם אתה רוצה אותם לניסיון אני אשאל אבל
תבדוק כמה עולה חדש 35
לדעתי הרבה יותר (bf33 חדש 1200 לצמיג)

שוב זה 14.5 אז נראה לי לא רלוונטי

נמרוד
01-01-04, 16:41

מה הנתונים הטכניים של סרן קדמי של דפנדר 90 ו110? קוטר צירייה, מס' שיניים, קוטר קורונה?

חיפשתי קצת, ומצאתי שציריות של לנדרובר, גם הסלסבורי האחורי של ה110, הם בקוטר 1.25 אינץ'??? הגיוני ארז? אם כן זה מסביר למה הציריות האחוריות שלכם מתפצחות...

ארז
01-01-04, 17:22
וואלה אין לי מושג,אני אבדוק את זה,בכל מקרה הציריות של לנדרובר וזה לא סוד הם זבל,כל מי שרוצה לשדרג את הרכב מבחינת גודל הצמיג יצטרך להחליף לפחות את האחוריות(אלא אם כן אתה כמו עופר או שרון עם גיר אוטומטי...)
הפעמונים מחזיקים יפה מאוד צמיגים מגודלים

ארז
05-01-04, 19:28
או קיי,יש התקדמות מהצד שלי....היום התפוצץ לי עוד צמיג,הMTR עברו לא מזמן את ה90 אלף ק"מ!!!,מכובד לכל הדעות ואכן הסט הבאה שלי יהיה גם MTR רק הפעם במידה 35/12.5/15
בנתיים עד שהצמיגים יגיעו היום קניתי ממגרש לעודפי צבא צמיגי אליאנס 900/16(לפי הקטלוג של מישלין זה מקביל ל36.4"-לפי חישוב תאורתי שלי זה 9+9+16=34")הצמיגים משומשים ועלו מחיר אגדי של 80 ש"ח לצמיג....אהה...הם גם דיאגונלים :twisted:

אדי
05-01-04, 19:36
ארז, ומה עם החישוב הכי פשוט ... מדידה? :)

ארז
05-01-04, 19:40
הצמיגים משומשים.....כך שהם איבדו מעט מגובהם...
המדידה מראה 89 ס"מ לא על גאנט עדיין....

Bulldog
05-01-04, 22:07
ארז, אם אתה מעוניין סיפרו לי על סט MTR במידות האלה.
חדש, סט אחרון.

נמרוד
06-01-04, 10:22
כמה שאני קורא יותר על החלפת סרנים, ככה לא בא לי להכנס לזה.... מצטער אריק!

לפי החשבון שלי, והכל בערך, צירייה של דנה 44 חזקה יותר ב80% מצירייה של דנה 30 בשל הבדל הקוטר. בכל מקרה הצלב הוא נקודת התורפה. צירייה מחוזקת מבטלת את תורפה - היא מגיעה עם צלב של 44, ואני משער שהחומר חזק יותר בסדר גודל של פי 2 מחומר מקורי. ככה שדנה 30 עם ציריות וורן (230$ כל אחת) חזק כמו דנה 44 שחוט מאיזה סקאוט מסריח (בהנחה שאני יכול למצוא כזה). ואני לא צריך לפרק ולהרכיב ולרתך ולקצר ולהתאים את ההיגוי ולהזיז את תושבות הקפיצים...

לידיעתכם - יש רוקרולרים שמתחרים עם דנה 30 + ציריות וורן + דטרויט לוקר עם צמיגי 35 (טרנספר אטלס 4.3:1 כמובן, ויחסי העברה 4.56 - על דנה 30!) מתחרים, לא משחקים כמוני.

אדי
06-01-04, 14:28
http://www.jeepsunlimited.com/forums/showthread.php?s=993e543ab82eb560d15ce49 fcbf9f8a4&threadid=476587

אמנם הם נוסעים עם דנה 30 היי פיניון (YJ - כמו בסופה), אבל אני מניח שהבעיה העיקרית היא הציריות ולדעתם במעבר לציריות מחוזקות ניתן לסוע עם צמיגי 35" על דנה 30.

אדי

polar bear
06-01-04, 21:04
באמת נמרוד, חבל על ההשקעה, גם על צמיגים וגם על שיפורי סרן, הרי בסוף אתה תקנה איזה פול סייז גדול עם 60 מקדימה ו 39.5" .

אז תמשיך עם הג'יפ שלך עוד קצת כמו שהו עד שתיקנה רכב אמיתי.

נמרוד
06-01-04, 21:36
באמת נמרוד, חבל על ההשקעה, גם על צמיגים וגם על שיפורי סרן, הרי בסוף אתה תקנה איזה פול סייז גדול עם 60 מקדימה ו 39.5" .

אז תמשיך עם הג'יפ שלך עוד קצת כמו שהו עד שתיקנה רכב אמיתי.

יפה עודד, מאכיל אותי מהדייסה שלי, כאילו הייתי איזה זברקון עם סמוראי... :evil:

מה שמבדיל אותי מהזברקונים, הוא שבאורווה שלי יש מקום לכככככככככככולם. אין שום סתירה בין הג'יפ לבין הסבארבן שמחכה לי בעתיד...

אני כן משתדל לשמור על כלל - שיהיה לפחות משהו אחד נוסע בכל נקודת זמן :twisted:

LAREDO
06-01-04, 21:48
נמרוד - שלחתי לך ה"פ - קבלת?

מאיר רוטברג
06-01-04, 22:55
ושאני טענתי כי 33 על דנה 30 זה כלום בארה"ב דיי הרבה רמזו שזה שטויות ??
נו טוב התרגלתי

polar bear
06-01-04, 23:54
נמרוד - לא יודע, חשבתי שיש בעיה פיננסית להשקיע אלפי שקלים בתחביב השטח. טוב נו. { חשבתי שהסב יותר קרוב ויחליף את הצעצוע }.

אז בהצלחה - אני איתך, ברצינות, אני לא חושב שצריך להחליף סרן,צריות מחוזקות יספיקו כנראה. גם ככה אתה לא נוסע עליו יותר מדי, ואם בליזר עם 33" ומנוע דיזל 6.5 - שחזק באיזה 20% מה מקורי,יכול להחזיק על 10 ברגים שנתיים של טיולים ושימוש יום-יומי ,ורק אז להשמיע קולות מחאה, אז גם אתה יכול.

אריק זמר
07-01-04, 03:07
עודד, גם בלייזר לא מחזיק איתם...
במצלעות בשבת האחרונה הבנתי ששלושה רכבים שברו לפחות ציריה...
זה שאחד מהם היה פראדו...לא מעניין.
זה שהשני היה בליזר עם 33"...גם לא מעניין (10 בולט)
השלישי...נו שיהיה...
נמרוד, תעבור ל33", זה מספיק עד שתתחיל לדבר על סברבן...וגם זה עם חיזוק ציריות.

polar bear
07-01-04, 17:51
אני לא אתווכח ש 10 זה לא ל 33, אבל אם הוא נוסע ככה, וגם בשבת האחרונה לא שבר, אז.........יש שם כמה בחורים שישברו גם 10 עם 29..........

והפראדו..........נו....באמת בוא לא נדבר עליו.

נמרוד
08-01-04, 14:23
עודד, גם בלייזר לא מחזיק איתם...
במצלעות בשבת האחרונה הבנתי ששלושה רכבים שברו לפחות ציריה...
זה שאחד מהם היה פראדו...לא מעניין.
זה שהשני היה בליזר עם 33"...גם לא מעניין (10 בולט)
השלישי...נו שיהיה...
נמרוד, תעבור ל33", זה מספיק עד שתתחיל לדבר על סברבן...וגם זה עם חיזוק ציריות.

אריק, אני לא מקשיב לך - אתה צריך לכתוב דיסקליימר בסגנון "האיש הזקן":

"... למען הגילוי הנאות, אני חייב לציין שאני כרגע נוסע על צמיגי 37 אינץ' המעניקים לי יתרון גדול בעבירות על כל חברי המסכנים. שלכם, אריק2 המלך"

ארז
08-01-04, 15:36
נמרוד לך על ה35" אבל כמו שאמרתי לך תתחיל כבר מעכשיו לחפש לך סרנים חדשים,כנראה שתשבור,אבל מצד שני יכול להיות שלו....

אמר לו ארז,ממרומי ה36" שלו....
:twisted:

נמרוד
08-01-04, 17:52
הנה משהו מעניין...
http://www.mad4wd.com/tek9.asp?pg=products&specific=jrdphol8

super 30 kit מחברת סופריור אקסל אנד גיר. כולל ציריות מחוזקות עם 30 שיניים במקום 27 (אם אני מבין נכון רק בפנימיות) ונועל ARB מיוחד שמתאים לציריות האלו. כולל גם מיסבים וכולי, הכל ב1350$. לא שאני הולך לקנות כזה - אני לא - אבל אני לא האידיוט היחיד שחושב שדנה 30 מחוזק זה אלטרנטיבה להחלפת הסרן.

ארז
14-02-04, 10:34
עוד משהו לחזק את ידי נמרוד,שמו לב לרשימת הרכבים של לקוחות האתר...רוב הח'ברה שעם 35" לא החליפו סרנים וחלקם שמים בדנה 30 גם יחס 1:4.56(זה חלש מאוד בתוך סרן קטן כמו הדנה30)
http://www.rubiconusa.com/showcase/all.asp?sort=&lastret=0

-->