PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לקניית רכב כביש/שטח

חדש
06-03-07, 09:50
שלום רב:

שמי אסף ואני מעוניין לקנות רכב כביש/שטח חדש.

אני מוגבל לקניית רכב חדש (יד ראשונה) מסוכנות הרכב ולא יד שניה כאשר התקציב שלי נע בין 130000 ל- 170000 (מחירון הרכב שלי כיום 88000).
בעבודתי אני נוסע בעיקר על כביש אך לעיתים אני נזקק לירידה לשבילי עפר ושבילי 4X4 פשוטים. כיום יש לי טויוטה קורולה runx והנסיעות בשבילי העפר לא עושים לה טוב..למרות שלזכותה יאמר שיש לה עבירות מצויינת וכוח סיבולת לא קטן יחסית להתעללות שלי.....

אני לא מתכוון לטפס מדרגות או לנסוע כל שבת לטיול במדבר יהודה ולשחוט את הרכב (זה בעתיד כשיהיה לי כסף לג'יפ נורמאלי).

כרגע אני זקוק לעצתכם בתקציב הנ"ל ובמגבלות שציינתי מה הרכב שאתם ממליצים לי לקנות?

שמעתי וקראתי רבות על הטריוס - ברור לי שהוא לא ג'יפ ואין לו מנוע או יכולות של ג'יפ - אך האם הוא באמת רכב כל כך גרוע למישהו עם צרכים כמו שלי? האם הוא לא יכול להיות טוב בתור רכב שטח ראשוני כאשר מטרתו העיקרית היא כביש ומידי פעם שטח? (מידי פעם= כל כמה ימים נסיעה על שביל 4X4 פשוט - שבילי קק"ל וכדומה). האם החסרונות שלו כל כך נוראיים?

אם לא טריוס מה כן ניתן לקנות בתקציב שכזה?

קראתי גם על הג'ימיני (מחיר 120000) אך הבנתי שיש לה בעיה רצינית של מקום במושב האחורי ושיש לה בעיית יציבות קשה על הכביש (מאחר ורוב הנסיעות שלי הם כביש זה לא בא בחשבון).

ידוע לי כי בקבוצה הבאה יש ראב 4, טוסון וכו' - האם ההמלצה היא לנסות לגרד את הארנק ולהגיע אליהם (אין לי הרבה בארנק אני עוד מתכנן חתונה השנה....)?

ברור לי גם שלא ניתן לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ולכן אני פונה אליכם בשאלה זו.

אשמח לקבל כל תשובה/הערה/הארה וכדומה.

בתודה מראש
אסף.

נמרוד
06-03-07, 12:43
טריוס לא יתן לך הרבה יותר מאשר פריבט. הג'ימני בהחלט כן. אם אתה מסתפק ב2 דלתות, ג'ימני יתן לך את התמורה הכי טובה. הוא זול לרכישה, בעל צריכת הדלק הנמוכה ביותר, אמין מאד, שומר על הערך מצויין, והוא רכב שטח טוב. בכביש הוא סביר - לא מהיר, לא ספורטיבי, לא נוח כמו פריבט מבחינת איכות המתלים, כל זה ברור. אבל ממש לא מסוכן או משהו כזה. יש לו ABS, כריות אויר, וכולי. ואם הגעת לפורום הזה, כנראה שאולי כן תרצה לטייל קצת מעבר לשבילי הקק"ל, והג'ימני הוא רכב טיולים מצויין לזוג.

חדש
07-03-07, 19:44
שלום נמרוד:
קודם כל תודה רבה על תשובתך. האמת שלא הייתי ליד מחשבים ביומיים האחרונים וציפיתי לראות הרבה יותר תגובות - אך עם זאת אני שמח מאוד לקרוא את תגובתך.

הג'ימיני בהחלט ייתן לי יותר - השאלה מה קורה כשיש תינוק? אני מניח שאם אני אקנה עכשיו רכב אני לא אחליף אותו בשלוש השנים הקרובות ועם תינוק הג'ימיני מתחיל להיות בעייתי.

אשמח לקבל את דעתך המקצועית על הטריוס או על הטוסון. ידוע לי החסרונות של הטריוס וקראתי את השרשור בנושא - השאלה היא האם הוא באמת כל כך נורא בתור רכב שטח רך? ברור לי שאני לא מקבל שום דבר יותר מפריבט מלבד גובה הרכב.

מה דעתך המקצועית על הטוסון? האם הוא נחשב רכב שטח טוב? האם שווה לחסוך קצת להתעכב עם הקנייה ולקנות טוסון?

האם ההפרש בעלויות ביטוח ודלק שונות בין הטוסון לטריוס?

אין ספק שיום אחד ארצה לטייל יותר משטח רך אך כרגע אין לי את התקציב לכך - אולי עם טרקטורון....

בתודה מראש
אסף.

נמרוד
07-03-07, 20:11
הטוסון רכב שטח קצת יותר מהטריוס, שזה לא אומר הרבה... תחשוב טוב מה אתה צריך. ההמלצה שלי היא שאם אתה לא צריך רכב שטח, תשאר עם פריבט, הרבה יותר משתלם בכל מובן, וגם יותר נוח ואפשר להנות קצת מנהיגה בכביש, תלוי מה בדיוק אתה קונה. אם אתה קונה רכב פנאי-שטח, אתה מראש קונה את הפשוטים ביותר, אתה תשלם הרבה יותר על כל דבר החל בדלק וכלה בטיפולים. אם אתה לא מתכוון להנות מהיתרונות שלו - חבל על הכסף.

רכב פנאי-שטח עם 5 דלתות ועם יכולת טובה יחסית הוא הגראנד ויטארה, סביבות 180,000 שקל.

Juv
07-03-07, 20:27
אני אמנם משוחד (היה לי שש שנים אחד) אבל לך על סובארו פורסטר, עדיף ידני. עומד בתקציב שלך וישאר לך קצת עודף למגן אותו ולהגביה אותו (מוכר ע"י היבואן).
בנוי בדיוק לשימוש שאתה מדבר עליו ואמין בצורה מפחידה.

botzon
09-03-07, 15:04
נמרוד- אני חושב שהטריוס יעמוד בדרישות שלו.
הוא נוח יותר מהג'ימני בכביש, הוא יותר פרקטי והצריכת דלק(גם בג'ימני) לא בשמיים בגלל המנוע היחסית קטן(ונמרץ- 105 כ"ס זה לא רע בשביל הגודל הזה).

חדש
11-03-07, 15:30
שלום לכולם:

תודה רבה על כל תשובותיכם....
בסופו של תהליך אני עדיין לא סגור מה בדיוק אלך לקנות - אני מניח שבסופו של דבר מה שיכריע בין הטריוס/ג'ימיני לגראנד ויטרה/טוסון יהיה המחיר אחרי הנחה שאקבל מהיבואנים וזמינות המזומנים.

אני עדיין מתלבט רבות - לשאלתך נמרוד (אם אני מתכנן לרדת הרבה לשטח או לא ובהתאם להחליט איזה סוג רכב לקנות פרייבט או כביש-פנאי) אני מניח שאם ארכוש רכב כמו טוסון או גראנד ויטארה אזי הסיכוי שאתחיל ל"חפש" נסיעות שטח יילך ויגדל בעוד שאם אקנה טריוס אולי באמת אשאר יותר זמן על הכביש ופחות בשטח.....עם האוכל בא התיאבון.....

בכל זאת תודה רבה על כל התשובות..:p

אסף.

הדיפנדר פיליפ
12-03-07, 19:56
אני גם בעד ג'ימני... אבל אם יש בעיית מקום אז זה לא ממש נוח

בהגה האחרון יש השוואה בין הטויוטה ראב4 לטוסון ולסאנגיונג אקטיון... ולהפתעת כולם הסאנגיונג ניצח בעיקר בשטח ובכביש הוא סביר +

-->