PDA

צפייה בגרסה מלאה : ציוד חילוץ לבהמה

איש הצפון
07-03-07, 19:37
1. אני מחפש רעיונות לציוד שיאפשר לי בשעת הצורך להרים את המפלץ מבורות או תעלות.

הי ליפט לא נראה לי מתאים (משקל) וגם הכרית הסטנדרטית נראית לי קצת חלשה.

אשמח לשמוע רעיונות לציוד מתאים.

2. חשבתי לייצר (או לרכוש) 2 "מסילות" באורך כ 2 מטר שישמשו כגשר מעל תעלות או בורות.

אשמח לשמוע חוות דעת וכן רעיונות או לקבל תכניות / סכמות לגבי הצורה האידיאלית של ה"גשרונים" הללו, על מנת שיהיו רב שימושיים ככל האפשר.

בתודה מראש
אמיר

חנן-ג'יפולוג
07-03-07, 19:50
חקלאים משתמשים לצורך הרמה של ציוד חקלאי כבד במתקן הרמה שנקרא ליבר. אפשר למצוא אותו בחנויות שונות של אספקה חקלאית. טווח ההרמה שלו קטן משל ההייליפט, למיטב זכרוני. עד כמטר, אבל לרכב בגובה סטנדרטי זה אמור להספיק, כנראה. מנגנון ההרמה שלו פועל על ידית שמסובבים ולא על ידית שמרימים/מורידים. אם זכרוני אינו מטעני אז מדובר במתקן יקר למדי, כ1500 ש"ח.

עקרונית, הייליפט אמור להיות מסוגל להרים צד אחד של הרכב שלך. יצא לי לחלץ משאית 6 טון על ידי הרמת צד אחד שלה עם ההייליפט. זה עלה לי בפין גזירה שבור, אבל החילוץ הצליח. אם מוסיפים למשקל הרכב שלך, תוספת של התנגדות בוץ ותנאי שטח קשים, אז יכול להיות שבאמת מדובר בחוזק גבולי, אבל בגלל היתרונות הכל-כך גדולים של ההייליפט, אני בכל זאת הייתי מנסה לעבוד איתו, ומצטייד בספייר של פין גזירה אחד או שניים.

מאיר רוטברג
07-03-07, 20:36
יש בל.כ ליבר ממש בזול

asafk
07-03-07, 20:39
הייליפט מתאים לרכב. לא לדאוג. מקסימום מרימים רק פינה, לא צד שלם.

אסף.

GodsFather
08-03-07, 20:01
מסילות באורך 2 מטר או ריילס בשמו ה"מקצועי" זה אחלה מנסיון שלי עם רכבים כבדים שנתקעו בדיונות ובשפ"צים שלא אפשרו שימוש בהייליפט , יתר על כן אם אפשר להרים את הרכב עם הייליפט ואז לשים ריילס שפשוט יהפוך את המכשול ל"כביש קל מעבר".

יש דברים כאלה מוכנים ,נראים בדר"כ באתרי בניה ותעשיה כבדה, אני מניח שאפשר לברר עם מי שמקושר בתחום זה.

יוני5
08-03-07, 20:09
מסילות באורך 2 מטר או ריילס בשמו ה"מקצועי" זה אחלה מנסיון שלי עם רכבים כבדים שנתקעו בדיונות ובשפ"צים שלא אפשרו שימוש בהייליפט , יתר על כן אם אפשר להרים את הרכב עם הייליפט ואז לשים ריילס שפשוט יהפוך את המכשול ל"כביש קל מעבר".

יש דברים כאלה מוכנים ,נראים בדר"כ באתרי בניה ותעשיה כבדה, אני מניח שאפשר לברר עם מי שמקושר בתחום זה.

ראשית, רֶלְס לא ריילס. פרופיל מתכת, לדוגמה של מסילת רכבת.
שנית התכוונת לשפאלות. שפאלות הן משטח, בדר"כ מתכתי מחורר, המונח על קרקע חולית או בוצית, ואפשר לגשר גם על סלע שמעמיד במבוכה את זוית הגישה או הבטן, ע"מ להקל על המעבר.

יוני5

איש הצפון
08-03-07, 20:53
תודה למגיבים.

מאחר ואורך הארגז בסילברדו - כ 2.5 מטר ומאחר ובצידן העליון של הדפנות יש 3 פתחים לצורך התקנת סולמות, אני מ"משחק" ברעיון להכין אצל מסגר 2 יחידות כאלו שיותקנו בשיגרה לאורך הדפנות וישלפו משם בעת הצורך.

אם מישהו מכיר מסגר טוב ולא יקרן (רצוי צפוני) שיכול לבצע עבודה כזאת, אשמח מאד לקבל את פרטיו.

opl
08-03-07, 21:45
המלצה:
אם אתה בונה את השפאלות הללו רצוי לייצר להן גם אוזן או איזה שהיא אפשרות להתחבר עם רצועה... בבוץ הדבר הזה פשוט נעלם וצריך הרכה כוח כדי לשלוף אותו החוצה

eysham
10-03-07, 13:56
אפשר לקנות מספקי מתכת למיניהם (למשל סקופ) מה שנקרא step block או step grip שזהו פרופיל מיועד למשטחי דריכה בתעשיה. יש מאלומיניום, מגולוון ונירוסטה.

מעיין פרופיל "ח" עם בליטות עגולות או מלתעות.

הוא בא ברוחבים שונים (120, 180, 240, 300, 360, 480 מ"מ) ובאורך של 4 מטר

זה לא ממש זול אבל זה הכי מקצועי שיש.

איל

איש הצפון
10-03-07, 14:43
שוב , תודה למגיבים.

א. אורך השפאלות יהיה כ 2.5 מטר (אורך הדפנות שעליהן ישבו השפאלות כ"סולמות" בשגרה).

ב. חשבתי על החומרים שאיל מתיחס עליהם (היתרונות הם הפחתת משקל והגברת חיכוך) אך אני חושב שלפני בחירת הפלאטות, צריך לבצע חישובי עומס מחד (בהנחה שכ 3 טון ויותר לוחצים על מרכז השפאלה) ומשקל כולל של השפאלה מאידך (אני מניח שאי אפשר להסתפק בקיפול שלה ויצטרכו להיות גם קורות לכל אורכה משני צידיה- כולל העליון, למניעת החלקת הגלגל הצידה).

ג. בשני הקצוות של השפאלה יהיו קדחים רוחביים שיאפשרו הכנסת מוט מייצב (כמו בתחתית של סולם גבהים) על מנת שהשפאלה לא תתהפך הצידה אם האדמה תחתיה לא יציבה או לא ישרה. קדחים אלו יאפשרו גם הכנסת רצועה ומשיכה של השפאלה מהבוץ אחרי השימוש.

איש הצפון
10-03-07, 14:53
הנה משהו דומה (אם כי קצר מדי)

javascript:ShowPopUp('info%5fGMN040%2eht ml',850,600);

איש הצפון
10-03-07, 14:57
אופס. אולי עכשיו...

http://www.mattsavage.com/acatalog/info_GMN040.html

opl
10-03-07, 15:18
(בהנחה שכ 3 טון ויותר לוחצים על מרכז השפאלה)

אתה בטוח ש3 טון? כמה הרכב עצמו שוקל?

מה שבתמונה נראה צר מאוד (39ס"מ)

מה דעתך על אלה?

http://www.thisfabtrek.com/journey/europe/england/london-landrover/lr-foley-sand-ladder-4.jpg

מוני_הכוכב
10-03-07, 15:43
נדמה לי שההיי ליפט יכול לעשות כמעט הכל. אם אתה מוסיף שפאלה רגילה, אתה מסודר.

דבר ראשון עליך להוסיף בסיס שימנע את שקיעתו.
דבר שני עליך להוסיף מין וו שמאפשר הרמה מהטמבון העגול.

סע לאתר של highlift ותראה רעיונות נוספים וטכניקות כיצד אתה יכול להשתמש בהיי ליפט גם כאמצעי גרירה.
להלן תוספות למטרות שונות:
http://www.hi-lift.com/products/accessories.htm

השפאלות שבלינק נראות טוב ושוקלות רק 8 ק"ג כ"א, אבל הן קצרות. כל הארכה תגרום לעליה לא פרופורציונית במשקל השפאלות. ייתכן שעדיף שיהיו לך 3 שפאלות כאלה שתוכל לחבר כל אחת לשנייה בחיבור של ציר. כך אמנם לא יהיה לך כל האורך של 2.5 מטר, אבל העסק לא יהיהי יקר וישקול רק 24 ק"ג. חיבור הציר יאפשר לך לקבל משהו כמו האות U אבל צורת השטח קובעת את זווית הצלעות. לא בטוח שזה הכי חכם בעולם, אבל שווה מחשבה.

אני מחזיק ברכב שתי קורות עץ באורך של כמטר וחצי ברוחב גובה של כ- 10 ס"מ. הקורה משמשת גם כבסיס להגבהת היי ליפט או ג'ק רגיל כמו שעזרתי לגרנד שירוקי שפרק צמיג. המגרעת המרכזית של הקורות הללו היא שאם אתה מניח אותן מתחת לגלגל התקוע, הן מסתובבות ואז חורצות עם קו הפינה חריץ בצמיג - הפתרון שעדיין לא עשיתי, זה עיגול 4 הפינות.

מוני

מיקי פ
10-03-07, 17:17
תנסה אצל חיים מרכסים http://www.rehasim.co.il/cases/cases.html
הוא גם דיי פעיל כאן בפורומים השונים.

אל תשכח לשתף אותנו בממצאייך

איש הצפון
10-03-07, 21:17
משקלו של הרכב בעת טיול - כ 3.5 טון. בעת עליה על השפאלות יכול להיות מצב בו לרגע קט יש במרכז השפאלה עומס של כ 3 טון עקב טילטול הרכב או איבוד אחיזה של גלגל אחר או במצב של ירידות תלולות.

השפאלות הדקות מיועדות בעיקר לחילוץ בחול או בוץ אך אינן יכולות לשמש כגשר (ובוודאי לא לרכב כה כבד).

polar bear
25-03-07, 17:56
אמ...אמנם קצת מאוחר...

אבל - לפי מה שנראה לי פה - אתה הולך יותר מדי רחוק, ובמחשבה זו מוותר על היי-ליפט. אני באמת לא יודע מה אתה מתכנן לעשות עם האוטו שלך, ומתי בדיוק אתה תתקע במצב שהפתרון לו יהיה - או היי ליפט או שפאלות/גשר/ריילס/רלס . אלו שני אביזרי חילוץ שונים בתכלית.

בתור התחלה - רכוש לך הייליפט, ממש ממש נדיר שתמצא את עצמך במצב שאתה חייב להרים חצי אוטו עם ג'ק אחד.

בנוסף - אתה מדבר על עומס של 3ט' במרכז שפאלה, כאשר הסיכוי לכך ממש אפסי. בד"כ כשמשתמשים בשפאלות נוסעים לאט ורק על מנת לעבור מכשול מאד מסוים. כדי שיהיה עומס של 3ט' על גלגל אחד, כל שלושת האחרים צריכים להיות באוויר או קרוב לכך...ואז מעיכת השפאלה היא האחרונה בדאגותיך.

אגב, בעבר הרמתי משאית 8ט' עם הייליפט רק כדי "לבדוק" ... היה בסדר:)

Bulldog
25-03-07, 21:01
אני הרמתי רק מלגזה עם כושר הרמה של 1.5 טון ו4 אנשים עליה בשביל הבוחן של הצבא שבא לבדוק את איכות המוצר, לא נרשמו תקלות בניסוי הזה.
עומר

-->