PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש הצעות לפרוייקט גמר הנדסי בהנדסת מכונות [הכותרת נערכה]

אלעד ל.
08-03-07, 14:31
אהלן

כחלק מההכנות ל"נחיתה" בשנה האחרונה של התואר (הנדסת מכונות - בן גוריון ) אני מתחיל פרוייקט

הנדסי . יש לי אפשרות לבחור מאופציות קיימות מרשימת פרוייקטים או "להדליק" את אחד המנחים

ברעיון מסויים וללכת לכיוון אחר.

מכיוון שאישרו לי להתחיל את הפרוייקט רק עכשיו רציתי לשמוע מכם , אנשי הפורום , ותיקים ומנוסים ,

חדשים וירוקים , רעיונות .

הכוונה שלי היא לא לקבל מכם רעיון מוגמר לפרוייקט - אני משתדל לנסות להגיע לאיזשהו רעיון בעצמי

שיענה על צורך מסויים . ולכן מה שהייתי מאד רוצה לשמוע מכם זה את הצרכים שלכם שלא נענים ע"י

אמצעים סטנדרטים שקיימים בשוק ( לא .. אני לא מדבר על צרכים כאלה.. :-) ) , או כאלה

שקיימים אבל יקרים / מסורבלים וכו' .

תרגישו חפשי להתפרע , לפעמים מרעיונות הזויים צומחים דברים נפלאים ..

נמרוד
08-03-07, 15:34
מה הסטטוס של פרויקט הFSAE? אם אני עוקב נכון, כל העבודה הקשה אמור להיות כבר גמורה, והשנה צריך מישהו שיתן בגז :mrgreen:

asafk
08-03-07, 19:54
ואולי הפעם BAJA SAE (זה אתר שטח, לא? ) ?? אולי תחרות בין הטכניון לבאר שבע "כמו בעולם הגדול"? (אלון, זה מופנה גם אליך ;-) )

אסף.

אלון_ק
09-03-07, 21:58
2 צעדים לפניך, חביבי. בפרוייקטים של תכן מכאני ופרוייקט בחלקי מכונות כבר יש לי אישור עקרוני ל"המציא" DOUBLER לטרנספרים... :mrgreen:

לאט לאט...

אלעד ל.
10-03-07, 20:53
אלון אני שמח שאתה שני צעדים לפני ... (?!) ..

נמרוד - האמת היא שאני לא עוקב אחרי פרוייקט הרכב , כמו שאמרת רב הפיתוח כבר נעשה ולא כל כך בא לי להכנס לפרוייקט שבו אני צריך לזרום עם מה שיש , ולא לנסות לרוץ על קו שלי .

אני יותר מחפש לתת מענה לאיזשהו צורך שהתעורר לאנשים , אם בעבודה על הרכב או שידרוגים כאלה ואחרים של הרכב.

אני יודע שזה מאד כללי , אבל אני בכוונה רוצה להשאיר את זה כמה שיותר פתוח כדי לקבל אולי רעיון מכיוון לא צפוי .

elitkh
10-03-07, 21:12
אני הייתי הולך על פיתוח רכב קונספט להנעת אדם בודד (לא אופנוע). רכב קל וזול לקניה ולהחזקה שמסוגל להגיע למהירויות סבירות גם מחוץ לעיר. משהו כמו סמארט אבל הרבה יותר פשוט וזול.
לדעתי אין היגיון שכדי להניע משקל של 70-80 ק"ג כמשקל גוף האדם-נצטרך סרח עודף של טון.

אלי

asafk
10-03-07, 21:15
הכיוון של אלי נכון, ויש בעולם רכבי קונספט שונים כאלו. טרנד חדש באירופה- טרקטורונים לכביש. 200 קילו, לאדם בודד.

אסף.

tzah
10-03-07, 21:35
בג'יפ רוביקון החדש יש, אם אני לא טועה, מערכת שמנתקת/מחברת את מוט המייצב הקידמי לסרן ע"פ פיקוד מתא הנהג (גם בפטרול, מאחורה, לא?)
הצעתי הפרועה: לבנות/לתכנן כזו מערכת לרכבים כמו WJ,XJ,ZJ (מבית JEEP).
רקע:הרכבים הללו מתנהגים שונה לגמרי בשטח עם/בלי מייצב.
מה יש היום: קיט שמאפשר חיבור/ניתוק ידני !!!
הצורך: חיים קלים - אין צורך לנתק/לחבר ידנית את המוט המקשר.
פוטנציאל שוק: כל בעלי הרכבים הללו שעושים בהם שימוש של מעבר לטיפוס מדרכות (מספרם הולך וגדל....), שחשוב להם לנסוע "מחוברים" בכביש ושמתחיל לכאוב להם הגב מזה.....

בהצלחה

asafk
11-03-07, 19:28
הנה רעיון עם פוטנציאל עולמי-
תתכנן נעילה נשלטת לדיפרציאל של גיר 091. ה"סופרדיפ" עם LSD בלבד נמכר במאות יורואים, ודיפים ננעלים של סינכרו נמכרים באפילו יותר, למרות שהם חלשים יותר.

אסף.

kimron
11-03-07, 21:57
גגון שיורד עם בוכנות פנאומטיות או הידראוליות לגובה העמסה וחוזר מעל הגג לצורך נסיעה....
בורגני? כן וגם מאתגר מבחינת כוחות חומרים ויכולות....

ליאור.

אלון_ק
12-03-07, 07:28
אני דווקא התכוונתי לאסף, אלעד.

אלעד ל.
12-03-07, 10:08
אז ככה.

נמרוד , הייתי אתמול בסדנא של ה- fsae , הרכב כרגע מפורק , עובדים על להפוך את המנוע מקרבורטור למוזרק ( לא ניתן כרגע להחליף את המנוע כולו לכזה שמגיע עם הזרקה כנראה מסיבות כלכליות בעיקר ) בכל מקרה מתחילים לבנות מע' אלקטרונית שתשלוט בניהול המנוע. חוצמזה יש עבודה על המיתלים , שכרגע מרחף מעליהם סימן שאלה של חוזק. האמת - דיי נדלקתי , יכול להיות שאצטרף לפרוייקט הזה - אם הם יצטרכו עכשיו מישהו מאמצע השנה ..

קימרון - גגון שיורד למטה לבד לא נראה לי כמשהו ששוה להשקיע . גם ככה רובנו מנסים למצוא פתרונות שמורידים משקל מהגג למטה , חוצמזה שמערכת כזו , לדעתי כמובן , לא תחזיק מעמד בטלטולי שטח אגרסיבים , אלא אם כן תהיה חסונה מאד - מה שמחזיר אותנו להתחלה - משקל יתר על הגג.

אסף - אתה מתכוון לגיר של פולקסוואגן בעל יחסי העברה קצרים ו"אלימים" נכון ? ועל נעילה עם בקרת החלקה ?

tzah - נשמע רעיון טוב . צריך לחשוב על זה קצת .

אלון - הרגלת אותנו לעוקצנות.. אז נשלף לי קוץ ..

kimron
12-03-07, 10:50
אתה רוצה לעשות כסף או עבודה לימודית? :?:

כסף גם אני רוצה לעשות... 8)

ליאור.

אלעד ל.
12-03-07, 11:13
א. אתה מכיר מישהו שלא רוצה לעשות כסף...? ;-)

ב. הפרוייקט צריך , מבחינתי , לענות על כמה פרמטרים :

- הוא צריך לפתור בעיה קיימת , או לפחות לשפר מצב נוכחי .
- הוא צריך להיות "מחובר לקרקע" , כלומר שלא יהיה פתרון שהישום שלו לא מעשי , או סתם פתרון מדף תיאורטי .
- אם במוצר שיצא אח"כ לשוק עסקינן , אז בוודאי שכדאיות כלכלית היא במקום חשוב ברשימת ה"למה כן ולמה לא " ..

נמרוד
12-03-07, 11:52
א. אתה מכיר מישהו שלא רוצה לעשות כסף...? ;-)

ב. הפרוייקט צריך , מבחינתי , לענות על כמה פרמטרים :

- הוא צריך לפתור בעיה קיימת , או לפחות לשפר מצב נוכחי .
- הוא צריך להיות "מחובר לקרקע" , כלומר שלא יהיה פתרון שהישום שלו לא מעשי , או סתם פתרון מדף תיאורטי .
- אם במוצר שיצא אח"כ לשוק עסקינן , אז בוודאי שכדאיות כלכלית היא במקום חשוב ברשימת ה"למה כן ולמה לא " ..

אי אי אי... אתה רוצה להיות מדען או מהנדס?

הפרמטר העיקרי והראשון שהפרויקט צריך לענות עליו, הוא:

א. לספק מקסימום ציון במינימום השקעה = נצילות גבוהה.

ממש לא בצחוק. אל תשכח את זה אף פעם!

אלעד ל.
12-03-07, 12:52
א. לספק מקסימום ציון במינימום השקעה = נצילות גבוהה.

ממש לא בצחוק. אל תשכח את זה אף פעם!

ששש.. מה קרה לך ? ככה בפורום כשכולם מסתכלים ???

:-)

מוני אורבך
12-03-07, 15:56
נמרוד - כרגיל אתה מתעלם מהפרמטרים הבאמת חשובים ומתיחס רק לאלו שבטווח הקצר.
זו לא גישה הנדסית, זו השיטה הישראלית !

כאשר אתה עושה פרויקט אתה מקבל הזדמנות חד פעמית בחיים המקצועים שלך לעשות משהו שמענין אותך ללא שיקולים של כמה אני ארוויח מזה כספית ומה המעביד יחשוב עלי. היתרון לטווח הארוך הוא אדיר !. בפרויקטים בעבודה אף אחד לא ישאל אותך מה מענין אותך או מה ירחיב את אופקך. צריך לעשות עבודה ואתה מקבל כסף לעשות אותה.
אז אתה יכול לקחת רפרנס ממשהו לשנות כמה פרטים מנורים לקבל ציון סביר ולהמשיך הלאה...
ואתה יכול לעשות משהו שיענין אותך, ירחיב את אופקך ואולי גם יעשיר אותך בסוף כספית.
לשיקולך !!!

asafk
12-03-07, 19:24
אסף - אתה מתכוון לגיר של פולקסוואגן בעל יחסי העברה קצרים ו"אלימים" נכון ? ועל נעילה עם בקרת החלקה ?
.

כן.

אסף.

kimron
12-03-07, 21:31
אם ברווחים עסקינן אז שגם אני ארוויח.... :lol:
מה שנחוץ זו "שמש אסוציאציות" הנה, זה עובד, ובלבד שכולם ירתמו למשימה...

1.ערכת בטיחות אקטיבית לדיפנדר TDI...
2.הסבה לכריות אוויר לדיפנדר...
3.הוספת ג'נט נוסף על כל גלגל...דבל-ג'נט כשנוסעים לבוץ\חול...לא קבוע...
4.מכסה מנוע מודולרי שהופך ל....מה שאתה רוצה...שולחן אוכל
5.סרן שלישי נשלף מוו הגרירה

תורכם....
ליאור.

עמית דן
12-03-07, 21:44
יש לי פתרון במקום סרן שלישי....

וזה אפילו מוצר מדף !

קוראים לו "110" (וזה באינצ') יאללה תחליף כבר -
במקום להציק לסטודנטים שעוד לא הפנימו שכל המטרה של פרוייקט שכזה, כפי שכתבו לפני, זה הציון !

-->