PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה טנדר לקנות?, דיון בטנדר עבודה / שטח חדש

Hagay Mandel
29-12-03, 22:31
שלום לכולם,

הגיע הזמן להחליף את ההיילקס (פרה-ראנר אוטומטי 4X2) בטנדר חדש.
אז נכון שאהבנו מאוד את ההילוכים האוטומטיים, אבל, צריך גם 4X4, ונכון לרגע זה (למיטב ידיעתי), אין יבוא של טויוטה היילקס 4X4 אוטומטי.
אפרופו, אם היה, לא היתה לי כל התלבטות, שכן גם הנוכחי, הוכיח יכולויות שטח טובות מאוד, שלא לדבר על האמינות הטוטלית!
אז מכאן קריאתי לפורום המומחים, אנא השחיזו עטים, והביעו את דעתכם, מה עדיף: מגנום, איסוזו D-Max, או לוותר על האוטומטי, ולעבור להיילקס 4X4?
להערכתי בקונפיגורציה מכנית דומה, מחיר כולם דומה או לפחות קרוב.
אם למישהוא הצעות נוספות, אשמח.
אני מבקש דיון מפורט לרבות סקירת ייתרונות וחסרונות מכיוונים שונים בפארמטרים שונים.
חגי

ד ו ר ו ן
30-12-03, 09:35
D MAX אני לא מכיר,אבל היילקס כן, מה יותר חשוב לך?
95% מהזמן שלך שעובר על הכביש או היכולת שטח?
יש הרבה השפעה לחלוקה הזו, ולא פחות חשוב שתבדוק את שני הרכבים בנסיעת מבחן כדי להרגיש אותם קצת לפני שאתה ממשיך בהתלבטות, פריראנר כמו שיש לך יותר רך בכל מצב מהיילקס 4X4 וזה לא אומר שדגם 4X4 קשה מידי, משנת 98 המתלה הקידמי מתורבת בהרבה מקודמו, ויתרון גול הוא שיש אינספור אפשרויות לשחק עם המתלים של ההיילקס לפי איך שאתה רוצה שיהיו ואפילו שהרכב ישא רחוקי לכביש-מה שמכוון אותך לגבי הפופולריות של הרכב בעולם.
אם שטח מנחה אותך, והכוונה בשטח זה לא דיונות אז הטויוטה לוקחת עם מפרט מקורי שיותר מותאם לשטח, LOW קצר יותר, מרווח גחון, זויות גישה,נעילה מקורית טובה ושם מוכח.
בכביש אני מניח שהאיסוזו יתן יותר איכות חיים במה שקשור לסחיבה ותאוצה אבל בחיית אנחנו נוסעים עם טנדר ולא VR6 ככה שלדעתי אם תפסיד כמה שניות ברמזור לא יקרה כלום.

זאביק
30-12-03, 13:30
משנת 98 המתלה הקדמי של ההיי-לקס השתנה למתלה מבוסס זרועות-A, בניגוד לסרן החי שהיה קודם.
בנקודה זו ההיי-לקס איבד את הייתרון הגדול שהיה לו ע"פ טנדרים אחרים, וכבר אי אפשר לשחק עם המתלה כמה שרוצים.

יוני5
30-12-03, 22:01
זאביק אתה לא צודק.

קח לדוגמא את עמוס גרינברג, הפוראנר זהה מבחינה זאת.
פתח 4wheeler ותראה את כמות השיפורים המוצעת לIFS טויוטה שלא לדבר על קיט החלפה קלה לסרן חי אם רוצים.

יוני5

זאביק
31-12-03, 09:16
משנת 98 המתלה הקדמי של ההיי-לקס השתנה למתלה מבוסס זרועות-A, בניגוד לסרן החי שהיה קודם.
בנקודה זו ההיי-לקס איבד את הייתרון הגדול שהיה לו ע"פ טנדרים אחרים, וכבר אי אפשר לשחק עם המתלה כמה שרוצים.

מהלך המתלה של זרועות A סטנדרטיות מאוד מוגבל.
אם אתה מחליף זרועות A וציריות לארוכות יותר, ואת המפרקים לעבודה בזוויות יותר קיצוניות, אז אתה יכול לקבל מהלך מתלה גדול יותר.
אתה גם יכול להחליף סרן לסרן חי.

אבל, אלו הוצאות מאוד כבדות, שאתה מקבל בחינם בהיי-לקס שנת 97 ומטה.

חגי
31-12-03, 18:34
זאביק אתה לא צודק.

קח לדוגמא את עמוס גרינברג, הפוראנר זהה מבחינה זאת.
פתח 4wheeler ותראה את כמות השיפורים המוצעת לIFS טויוטה שלא לדבר על קיט החלפה קלה לסרן חי אם רוצים.

יוני5

למיטב ידיעתי הרכב של עמוס לא עובר טסט !

-->