PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט טויוטה הילקס 97 לקפיצים ספירלים

טל חסיד
13-03-07, 20:29
שלום לכולם!
אני כרגע ממשיך פרוייקט שעמד זמן רב של הסבת הילקס 97 מקפיצי עלים לקפיצים ספירלים.
והחלפת מנוע ל3 ליטר דיזל והתאמה לדרישות מירוצי העבירויות.
הרכב בבסיסו הוא הילקס סטנדרטי כולל השילדה, השילדה פורקה מהבודי וחוזקה בחלקה הקידמי (איפה שההילקסים אוהבים לישבר)וקוצרה מאחור עד קו הגלגלים האחורים, הוסרו מהשילדה כל התושבות המקוריות של העלים מקדימה ומאחור.
ניבנו תושבות לזרועות רדיוס שרותחו לשילדה. זרועות הרדיוס נילקחו ממצובישי ושניתי את הקצה שלהם שמתחבר לשילדה לעין עם בושינגים.
הסרנים של הילקס מקורים שרותחו עליהם תושבות לזרועות רדיוס כאשר הזרוע מתוקנת מעל הסרן (הפוך מידפנדר) בסרנים נעילות מקוריות של טויוטה הפעלה מכנית ללא חשמל.
בולמים והקפיצים של חברת SWAY A WAY מהלך בולם 12 אינש עדין לא הרוכבו.
מערכת ההגה עברה הסבה להגה רוחבי.
הגלגלים בגובה 33 אינש וצרים מקסימום 10.5 אינש (אם יש למישהו 4 צמיגים 33 גמורים אני צריך רק לעבודה על הרכב)
פה פחות או יותר העבודה על הפרוייקט נעצרה ועכשיו אני ממשיך אותה בתיקווה לסיים את הרכב.
אשמח לישמוע הערות והמלצות מבעלי ניסיון וגם לא מבעלי ניסיון.
אני אצרף תמונות של הפרוייקט בהמשך.
טל

Bulldog
14-03-07, 06:02
ASFIR got some 33X10.5X15 TS'l tires. Used, some in good condition, some are junk.
Omer

נמרוד
14-03-07, 07:58
תמונות, תמונות... זה פרויקט שכל בעל היילקס חלם עליו מתישהו. אתה היחיד שלא התעורר :smile:

אלון_ק
14-03-07, 10:03
33 לרכב עבירות עם בסיס סרנים של 120 אינץ' זה קטן, מאוד קטן. אני לא רוצה להכנס לך לכיס, אבל אם אתה יכול ללכת על גדול יותר לי זה היה נראה רצוי, שלא לומר מתבקש.

שים לב שהחלפת סרנים לשני D60 נעולי לוקרייט עם יחס העברה של 4.88 ומטה יוצאת זולה יותר ממחיר 2 הסרנים שלך (כ2000 לכל סרן, 300$ לנעילה אם אתה בוחר לא לשים ספול מאחור, נשאר המון עודף לקנות יחסי העברה נמוכים יותר אם בא לך) ואתה מקבל סרנים שיכולים לסחוב גם צמיגי 40', גם רחבים יותר משמעותית וגם ישמחו לאכלס צמיגי 37X16.5 שעולים גרושים. חרא של צמיג לבוץ, אבל אם זה רק לתחרויות אפשר גם לחרוץ אותו מחדש. אני נמנע מלציין את ה14 בולט FF עם דטרויט כי לא תמצא כזה עם יחס העברה של 4.88 ומטה כבר בפנים, D60 עם יחס כזה אני יודע איפה למצוא.
אופציה אחרת, אם אתה מסתפק בצמיגי 35', היא לקנות D60 וD44 עם 4.88. גם קל למצוא וגם זול בהרבה ממחיר השוק של שני הסרנים שלך.
אני מעלה את נושא הסרנים כי להחליף עכשיו סרן, אחרי שאתה כבר מדדת ואתה יודע בדיוק איפה כל התושבות, הזויות וכד' זה עניין של יום עבודה. פשוט מעתיקים מהסרן הקיים לסרן הרצוי. זה מאפשר לך לעלות ליגה בצמיגים בלי להוציא שקל, כי מחיר הסרנים שלך יכסה את זה עם עודף.

הצפרדע
14-03-07, 13:08
מסכים - אם אכן מדובר ברכב תחרותי שלא ינוע בכביש, זה הזמן להכניס שם שני סרנים שיאפשרו לך
לשדרג את גודל הגלגל כמעט ללא הגבלה. בחירה בשני דנה 60, תהיה בחירה נבונה.

זה אמנם גורר שינוי ג'נטים(8 חורים), התאמת תושבות בהתחשב בגודל הביצה, וכו', אבל זה מתבקש ורצוי, ויחסוך לך סיבוב שני של עבודה, שבודאי יגיע, במוקדם או במאוחר.

אם יש תמונות, שחרר כמה. קרוב לודאי שזה יאפשר לתת כמה עצות טובות, אם תהיה מעונין.

טל חסיד
14-03-07, 23:06
תודה לכולם על העצות בימים הקרובים אני יעלה תמונות
טל

טל חסיד
17-03-07, 14:08
שלום לכולם
מצורפות מס' תמונות של הפרוייקט השבוע אני אעדכן עוד תמונות.
טל.

ד ו ר ו ן
17-03-07, 20:31
אם אתה רוצה פרוייקטים מוכנים אז יש דוג' של ORS שיכול לתת לך כיוון בהיילקס.
http://www.offroadsolutions.com/index/coilover.htm

טל חסיד
17-05-07, 22:47
שלום
אני מחפש לרכב שאני בונה מייסבי קצה באיכות גבוהה לזרועות רדיוס. מישהו מכיר יבואן שמחזיק כאלה מייסבים במלאי, או אולי יש למישהו למכירה. הטלפון שלי 0522263868

תודה מראש
טל

נמרוד
17-05-07, 22:57
עם המחיר של הדולר היום שווה להזמין מחו"ל, זה פריטים קטנים שקל להעמיס על מישהו שמבקר בארה"ב וגם אם משלוח לארץ זה לא צריך להיות יותר מדי. הסטנדרד בתחום זה FK מסדרת JMX, לזרועות רדיוס של רכב עבירות אתה צריך מיסבי של 3/4 אינץ' - מק"ט JMX12T. המחיר - סביב 35$, זה פשוט כלום כסף למוצר הטוב ביותר. לא תמצא מחיר שמתקרב לזה בארץ . עבור מיסבים גדולים יותר המחיר קופץ לכמעט כפול, אבל 3/4 זה מה שמקובל לגמרי במערכות מתלים של רכבי עבירות וזחילת סלעים (מן הסתם בגלל זה המחיר הנמוך, כי זה הסחורה שהולכת הכי הרבה).

חנות מומלצת - http://www.polyperformance.com/shop/product.php?productid=348&cat=154&page=1

יש עוד מלא אחרות.

דודי
17-06-07, 15:58
עם המחיר של הדולר היום שווה להזמין מחו"ל, זה פריטים קטנים שקל להעמיס על מישהו שמבקר בארה"ב וגם אם משלוח לארץ זה לא צריך להיות יותר מדי. הסטנדרד בתחום זה FK מסדרת JMX, לזרועות רדיוס של רכב עבירות אתה צריך מיסבי של 3/4 אינץ' - מק"ט JMX12T. המחיר - סביב 35$, זה פשוט כלום כסף למוצר הטוב ביותר. לא תמצא מחיר שמתקרב לזה בארץ . עבור מיסבים גדולים יותר המחיר קופץ לכמעט כפול, אבל 3/4 זה מה שמקובל לגמרי במערכות מתלים של רכבי עבירות וזחילת סלעים (מן הסתם בגלל זה המחיר הנמוך, כי זה הסחורה שהולכת הכי הרבה).

חנות מומלצת - http://www.polyperformance.com/shop/product.php?productid=348&cat=154&page=1

יש עוד מלא אחרות.
אני קניתי באיזור קרית אתא אביזר כזה 16 ממ לפני חודש 100 שח כולל מעמ

טל חסיד
17-06-07, 18:54
דודי שלום
קודם כל תודה. אני מכיר את הסחורה וגם את המקומות שמוכרים את המיסביים האלה , הם לא מתאימים לשימוש ברכב והם לא מחזיקים מעמד הרבה זמן (מנסיון) הכי זול במיקרה שלי שזה לזרועות רדיוס לקנות את היקרים שעמידים הרבה יותר לרכב.
כרגע אני משתמש בבושינגים קוטר 60 ממ במקום המייסבים ואם הם לא יעשו את העבודה כמו שצריך אז אני עובר למייסבי קצה איכותיים.
טל

zivayalon
17-06-07, 21:15
אם אני זוכר טוב, אז לטרקטורים בקצה זרועות המשולש יש מייסבים דומים.

נמרוד
17-06-07, 21:19
דומים זו בדיוק המילה. יש הבדלים עצומים באיכות, בחוזק, בחופשים, בעמידות... מה שטוב לטרקטור לאו דווקא מוצלח על זרוע מתלה ולהיפך.

חנן גולומבק
17-06-07, 21:52
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=158633#post158633

זה מה שאתה צריך. מחנות cartek יקר וטוב.

נמרוד
17-06-07, 22:18
kartek באמת יקרים, ומיסבים של FK היום נפוצים בהמון חנויות אינטרנט אמריקאיות. בגלל זה גם המחירים הסבירים לדעתי.

-->