PDA

צפייה בגרסה מלאה : אל תתנו לתלוי להרוג.

asafk
14-03-07, 15:48
בקשה שהגיעה מידידינו הרוכבים על 2 גלגלים, כלשונה:

אל תתנו לתלוי להרוג.
הוציאו את העץ מהעיין.

מבוקשת עזרתכם בכל מקום שאתם מגיעים באינטרנט להפיץ את הבקשה הזאת:

להסיר ממראות הנהג המותקנות במרכז השמשה הקדמית כל חפץ התלוי עליהם.

התלויים האלה מרגילים את מוחו של הנהג להתעלם מ"תנועות קטנות"

אופנוע הוא במקרים רבים "תנועה קטנה".

הנה דבר שכל אחד יכול לעזור בו. בבית, אצל חברים, בפורומים (למי שאינו חסום כמובן ) .

תודה מראש.

הסבר קל למי שלא רוכב על 2- נהגים על 4 גלגלים לא רואים אופנועים או אופניים. כשנהג יוצא מצומת שבריר שניה לפני שאני עובר בה, הוא מאוד מופתע לראות אותי בולם בלימת חירום על הכנף/ מכסה מנוע שלו. תאונות ו"כמעט תאונות" מסוג "ובלרא" (וואלה, באמת לא ראיתי אותך) הם עניין שכיח מאוד. יש הרבה גורמים לתסמונת ה"ובלרא", וה"תלויים" הם גורם חשוב.

אסף.

GodsFather
15-03-07, 23:19
אני מוסיף כאן טיפ קטן מנסיוני כרוכב דו גלגלי (ממונע ומדווש) וכנהג רכב פרטי.

מעבר לכיוון נכון של המראות (מרכזית וצד) , ישנה תוספת זולה ופשוטה של מראות קמורות קטנות המודבקות על מראות הצד (הקטנות לא תופסות הרבה משטח מראות הצד, כך שהתמונה עדיין ברורה , גם במבט חטוף) שמרחיבות את שדה הראיה ובעיקר פותחות את שדה הראיה שאופייני לפספס בו רכבים (גם מכוניות) והוא צידי הרכב (כמה פעמים נסעתם בעיר ואופנוען/רוכב אופניים היה ממש בצד הדלת שלכם ולא ראיתם אותו במראה?).

תוספת קטנה שערכה לא יסולא בפז.

shimixx
15-03-07, 23:43
:grin: :D בתור אחד שמבלה לא מעט שעות על דו"ג אני יכול לומר בביטחון מלא שיש נהגים בכביש שממש שונאים אותנו כאלו שבעומס תנועה משתדלים להיצמד כדי שלא נעבור אותם חלילה או כאלה שפשוט לא נותנים לך זכות קדימה ובהתעלמות מוחלטת נכנסים לצומת
ואני רק מתאר לעצמי כמה המצב הוא שונה כשאני נוסע בגיפ ;-)

עירא
16-03-07, 01:57
:grin: :D בתור אחד שמבלה לא מעט שעות על דו"ג אני יכול לומר בביטחון מלא שיש נהגים בכביש שממש שונאים אותנו

נכון,
אני
לא את כולכם, אבל את האופנוען האידיוט שהחליט שהוא חייב לעקוף אותי מימין כשאני מאותת למעלה מ-3 שניות ימינה ובמהירות שהוא בא, כשהסתכלתי במראה הוא פשוט לא היה שם,
אז כן הלב ירד לי לתחתונים.
במשך חצי דקה ברכתי את אמא שלו וחשבתי לי בלב שאם הייתי מוריד אותו (ולא הייתי רחוק מזה) אז היו שוללים לי את הרישיון בגלל שהוא אידיוט. (אני לא אוהב לשלם על טעויות של אידיוטים אחרים, יש לי מספיק דברים שאני עושה לבד...)

אז נכון, לא כולם כאלו, אבל אותו אני זוכר.

והתלוי ירד.

עירא

GodsFather
16-03-07, 12:10
עירא, על זה בדיוק אני מדבר , ההמלצה למראות הקטנות. הן מראות את האופנוען הזה כשהמראות הרגילות לא מראות אותו, את השיקול אח"כ אני משאיר בידי הנהג :wink:

זאביק
16-03-07, 14:19
כמו שעירא רמז...

כשרוכבי הדו-גלגלי יבינו שהם כלי רכב על הכביש בדיוק כמו השאר, אני אתחיל לחפש אותם.

עד אז, אני לא מחפש:
1) את האדיוט שממשיך ישר בנתיב הכי ימני שפונה ימינה (כשכולם מאותתים ימינה)
2) את האדיוט שפונה ימינה מהקצה הפנימי של מסלול שגם ממשיך ישר
3) את האדיוט שמשתחל ביני ובין המכונית לפני, כשעוד לא סיימתי לעצור בטור המכוניות ברמזור
4) את האדיוט שנוסע מולי נגד התנועה על הקצה הפנימי של המסלול שלי, כי בכיוון שלו חסום לגמרי
5) את האדיוט שיורד מולי נגד התנועה מהמדרכה, כי הרחוב חד סטרי והוא דווקא היה צריך לכיוון ההפןך.

ואין לי כוח להמשיך .... 6) 7) 8) 9) 10) 11) ....

Saar
16-03-07, 15:39
זאביק ועירא,

יש מידה רבה של צדק בדבריכם, אבל...
כבר כמה חודשים שאני על דו-גלגלי וגיליתי שאני שקוף :roll:
אני רוכב על איילון, בשעות העומס, גם כשאני רוכב "על הכביש" ולא על השוליים. (אני לא משתחל בין רכבים, סתם מנסה להגיע לעבודה בשלום).

הפסקתי לספור את הפעמים שעברו "עלי" נתיב.
מתן זכות קדימה? מה זה? מונח לא מוכר לנהג כשהוא רואה אופנוע.
ועדיין לא הזכרתי את כל אלו שמחייגים/שולחים SMS תוך כדי נסיעה,
הם פשוט שטים מצד לצד בלי לשים לב.

כשאני רוכב לפי חוקי התנועה, אני מסכן את עצמי. אני נאלץ לרכב על השוליים/ל"גנוב" רמזור כתום כי הנהג שמאחורי לא מנסה להאט ואם לא אסע הוא "ידחוף" אותי וכו'
אני כותב את זה כנהג זהיר למדי, עם האוטו אני עוצר במעברי חציה ומציית לכל החוקים, עם האופנוע זה פשוט מסוכן.

סער.

GodsFather
16-03-07, 16:18
מסכים איתך,סער, לכל מילה.

גם כששומרים על החוק, כדי להיות האופנוען השונה (זה שאינו תואם לסטיגמה) - אוכלים אותה.

ואני לא מדבר על אלה שמכוונים לאופנוענים (וכבר יצא לי להתקל,תרתי משמע, בכמה שפשוט לא אהבו את הרעיון שאני לפניהם ברמזור), אלא על אלה שפשוט לא ראו אותנו במראה.

אני לא יודע אם זאביק ועירא רכבו בעברם על אופנועים בכבישי הארץ , אבל מספיק כמה ימים בשביל להבין שזו פשוט מלחמה...

כמה שזה גס להיות קולני וכמה שאני לא אוהב לצפור ולעשות רעש - אילולא הזמבורה באופנוע, הייתי היום עם עוד כמה שברים בגוף רק כי לא ראו אותי במראה.

shimixx
16-03-07, 18:18
להיות כמו שאר הרכבים ?
ההגדרה שלך זאביק היא לא כ"כ מדוייקת
כשאני צריך לעשות מספר דברים בעיר ברור שאני אסע בקטנוע וברור שאני אשתחל בין מכוניות הריי זהו כל העניין של קטנוע אחרת הייתי נוסע באוטו שזה יותר נח ולא קר
אבל אני מוותר על הדברים הללו לטובת הנוחות של קטנוע {חנייה פקקים }
בשביל זה הוא מיועד הפורום הוא קצר מלהסביר זאת לאדם שלא רוכב על דו"ג
אבל כל אחד שכן יבין זאת .

Bulldog
16-03-07, 18:35
אתה משתחל וההוא משתחל וכל שליחי הפיצה/ סיני המחוצ'קנים בני ה16 משתחלים ולא מאותתים ולא טורחים לכבד את העובדה שהם לא הדבר היחיד על הכביש.

אין שום סיבה להתנהגות הפרועה של קטנועים ואופנועים על הכביש, רק תרוצים.

השליח פיצה ש"הופתע" לראות קיר סגול בדמות הCJ הישן שלי בשינקין בטח שקילל אותי, מצד שני ראיתי אותו, טרחתי לאותת ובכל זאת זה לא מנע ממנו לנסות לעקוף אותי בכוונה מהצד שאליו אני פונה, שוב למרות שאותתי.

אני מקווה שאת הלקח שלו הוא למד באותו יום, כמו שאתה מצפה מבעלי 4 גלגלים לכבד את נוכחותך על הכביש, אל תשכח שהם טיפה יותר חזקים ממך ותן להם את הכבוד שאתה מצפה לקבל.
לרוכב הקטנוע ההוא שלום, לגבי האגו שלו והמכנסיים, אני לא בטוח.

GodsFather
16-03-07, 18:41
שימיקס,

אני מסכים איתך שהקטנוע אמור להשתחל ויש יתרונות בקטנותו, אבל תסכים איתי שיש רוכבים שפשוט מנצלים זאת תוך הבעת חוסר התחשבות בבעלי המכוניות ומכאן הפניקה והבהלה של הנהגים וגם הכעס. בגלל אותו קומץ רשעים, אנו (אני בדימוס נכון להיום, אבל בכל זאת) נכללים באותה קבוצה והכעס יוצא גם עלינו. שים לב לשליחים שמתרוצצים בערים (הכללה, אני יודע, אבל זו דוגמא טובה) - הם לחוצים בזמן ולכן מתנהגים בברוטליות ומכעיסים כמעט כל נהג שיש לו הגיון בקודקוד - ציבור זה גורם לעליהום כנגד אופנוענים, לדעתי לפחות...

ד ו ר ו ן
16-03-07, 18:43
כשאני עושה את השטות הזאת ומגיע עם הגמל לעיר הגדולה זה חוזר על עצמו שוב ושוב-אותם התאורים של עירא וזאביק של זה שמפתיע אותך למרות שעשית כל מה שצריך כדי להיות זהיר.

אז אני מאותת שעה לפני הפנייה, אני מסתכל טוב טוב במראות (ויש מראות גדולות על הרכב) וגם עם הראש ועדיין יש את האדיוט על הדו-גלגלי שעוקף כאילו הוא במשחק מחשב וזה גם רוכבי אופניים, לא רק ממונעים ולא רק בעיר אלא גם בכביש פתוח.
אני באמת משתדל להשקיע הרבה כדי להמנע מפגיעה באדיוטים האלו ומהסיבה היחידה שזה יעשה לי צרות אח"כ, לא משהו אחר,לא עכבות מוסריות על מי שמתנהג כמו מאנייק על הכביש או מי שגורם לי לדפוק ברקסים כי ברור לו שיבלמו בגללו. אם היה ברור שבמידה ואני פוגע באחד מהמטומטמים האלו שברור שהוא אשם ושום דבר מזה לא יחזור אלי הייתי ממעיט בברקסים, לא רק של רוכבים אלא גם חלק מהרכבים.

אופנוען\רוכב דו גלגלי שנוסע בנתיב עם אורות כמו שהוא חייב-לא כולם עושים את זה ואתם נבלעים בקלות ברקע כהה של מכוניות\משאיות\בניינים אפשר לראות, רוכב שנוסע לפי הכללים המקובלים של חוקי התנועה-שומר נתיב ולא מזגזג וחותך 3 נתיבים בפחות משנייה אחת יכול לשרוד על הכביש.

אם אנשים "נורמטיביים" כמו חלק מהגולשים כאן אומרים שרובכם מתאבדים על הכביש בגלל ההתנהגות שלכם אז כנראה שמיעוט (אתם) סובל בגלל התנהגות של הרוב.

יש לי 2 חברים שנפגעו מרכבים שרוכבים היו שקופים להם אבל ממה שאני רואה יום-יום רוב הרוכבים לא שמים זין על מה שמסביבם.

גיא
16-03-07, 18:45
אתם הולכים כל כך רחוק ...

לא חסרים מאות נהגי גטס וכל מיני מיקרו מכוניות אחרות שלא רואים את ההיילקס המאוד קטן ושקוף שלי שלא טורחים לעצור בתמרורי עצור כשאני חולף בצומת ?

הגדילה אתמול הגברת שניסתה לעבור בצומת כשאני באמצע הצומת ...

אז אופנועים או יותר גדולע קטנועים ? .. תשתדלו לא להתפס ... זה הכל.

השישרוש הזה מיותר, כל המתאבדים ... בסוף הם יגמרו.

( וכן גם אני רוכב על אופניים ו רק בשטח ! וכן גם אני רכבתי עשור וקצת רק על אופנוע )

shimixx
16-03-07, 18:55
בולדוג טוב לדעת שיש אנשים כמוך שמחפשים בכביש כבוד ביחס לגודל של כלי הרכב שלהם
וברצינות בגלל שהיה לך תקל עם שליח פיצה אתה מכליל .
זה עדיין לא פוטר אותנו כאשר אנו נוהגים ברכב מלחפש אותם במראה ואני מדגיש לחפש
כי כאשר אני מאחורייך אתה לעולם לא תראה אותי במראת צד. והקטנוע הוא יותר זריז מהרכב ולכן אסור להניח הנחות כאלו ואחרות לגביי קטנוע יעקוף /לא יעקוף ולכן אם לא ראית רכב במראה זה לא אומר שאין שם קטנוע
ועם זאת אני גם יודע טוב מאוד שחלק מרוכבי הדו"ג אכן חורנים במלוא מובן המילה

GodsFather
16-03-07, 19:01
דורון , אתה מוכיח את מה שאמרתי.

יש קומץ רשעים ו"בזכותם" , כל האופנוענים מסומנים לרעה.

כשאני עולה על אופנוע/קטנוע - הלב דופק כמו ברכבת הרים. אני (וכמה חברים קרובים שלי) שומרים על החוק ומכבדים את בעלי הרכבים ומתנהגים כראוי (בזכות העובדה שאנו נמצאים בשני צידי המתרס) ועדיין - נפגעים מטעויות של "לא ראיתי" / "לא שמתי לב" וזה בדיוק מה שאסף ביקש למנוע (ואני הצטרפתי לבקשה זו).

חבל סתם למשוך כאן שרשור על כמה כל אחד שונא/אוהב אופנוענים, אפשר לדעתי להסכים שאם היה חינוך נכון בנושא ותרבות נהיגה ראויה ומכבדת לשני הצדדים, כולנו היינו רגועים, שלמים ואולי גם מאושרים יותר.

גיא
16-03-07, 19:34
שימי

אתה טועה.

אני נוהג ברכב גדול ואתה ברכב קטן
אם נתנגש אתה תצטער על זה.
ֿ
לכן אתה צריך להיות יותר זהיר.

להתפרע על קטנוע כולם יודעים, כן, גם אני.

if you can't stand the heat, get out of the kitchen

זה לא אשמתי שאתה חמור וחי על "יהיה בסדר".

אלון_ק
16-03-07, 20:25
... ועדיין יש את האדיוט על הדו-גלגלי שעוקף כאילו הוא במשחק מחשב וזה גם רוכבי אופניים, לא רק ממונעים ולא רק בעיר אלא גם בכביש פתוח...
לא ממונע שעוקף בכביש פתוח? היילקס, אין ספק... :lol:

ד ו ר ו ן
16-03-07, 20:40
גאון.. ואת זה אמר מי שחישב חצי יום נסיעה למפגש ג'יפולוג עם סמוראי כדי להגיע בזמן..8-)

אני מניח שאתה מכיר את רוכבי האופניים בשוליים שנוסעים בזוג אחד ליד השני לתוך נתיב הנסיעה של הרכבים, את אלו שגונבים פנימה לנתיב נסיעה כי המחזירי אור לא נוחים לנסיעה בשבילהם וכו'.
ושלא להזכיר את הזקנים על הקלנועיות שמבחינתם "אני הגעתי לגיל 80+ בוא נראה אם גם אתה תוכל" שלא מעניין אותם שום דבר כשהם עם הקלנועית מכוסה ניילון בחצי קמ"ש באמצע נתיב ופונים בבת אחת..:shock:

asafk
19-03-07, 00:28
רבותי, אין קשר. יש רוכבים מחורבנים/ חצופים/ מתאבדים/ מה שתרצו.
אבל מה אני עושה עם נהג שעומד בצומת, מסתכל לצדדים, ומתחיל בנסיעה בדיוק, אבל בדיוק כשאני נכנס לצומת? ובאמת, באמת הוא לא ראה אותי אפילו שהייתי כל הזמן בתוך שדה הראיה שלו. יש לזה הרבה סיבות, אחת מהן היא ה"תלויים".
אז בלי קשר לכל מה שאתם חושבים על הרוכבים על 2 - עשו טובה, תורידו אותם.

זאביק, דורון, והשאר- אני לא נכנס לוויכוח איתכם. מיותר. אבל מה היית עושה אם אני, על האופניים, לפניך- רוכב באמצע הנתיב (ככה צריך, נכון) ? אל תענה כאן, תענה לעצמך. בסוד, אני אגלה לך שהיית צופר. אם אתה אומר שלא- אתה משקר.

אסף.

ד ו ר ו ן
19-03-07, 08:23
מה היית עושה אם אני, על האופניים, לפניך- רוכב באמצע הנתיב (ככה צריך, נכון) ? אל תענה כאן, תענה לעצמך. בסוד, אני אגלה לך שהיית צופר. אם אתה אומר שלא- אתה משקר.
אסף.
ממש לא, אני רוכב על אופניים ויודע מה ההרגשה כשמפתיעים אותך מאחור עם צופר, אם אין שום סכנה בגלל התנהגות הרוכב-רוכב בזיגזגים או מחליף נתיבים ואת זה אני מנסה לראות מרחוק ולא כשהוא מטר מהפגוש אין סיכוי שאני אצפור לרוכב כלשהו.
לפני 19 שנה בטיול אופניים ממצפה לאילת על הכביש רכבתי מאחורי חבר במעלה פארן כשמשאית צפרה לו כשהיתה 15~ מ' מאחוריו, רק מההפתעה והבהלה הוא נפל.. אי אפשר לשכוח את המשאית חולפת כ"כ קרוב אליו.

ד.א. אסף,
למרות שזה ישמע עקום עד כמה שאני יודע החוק מתיר לעקוף רכב דו גלגלי באותו הנתיב בו הוא נמצא בלי לעבור במלוא הרכב לנתיב שני כמו שחייבים עם רכב רגיל, אני אישית מנסה להתרחק כמה שאפשר שגם אם הוא יסטה מהנתיב או יפול הוא לא יהיה ישר מתח לרכב או צמוד אליו.

יוני5
19-03-07, 09:17
צודקים רוכבי הדו"ג ששונאים את האדיוטים על 4 גלגלים

צודקים נהגי המכוניות ששונאים את רוכבי הדו"ג והשליחים.

אני גם עם היילקס וגם עם DR650.

כשאני על ההיילקס, אני שונא אופנועים

כשאני על ה DR אני שונא נהגי מכוניות

ובכלל, אני שונא. בייחוד דרדסים! (ואת זאביק, אבל זה לא קשור)

פעם, כשהיתה מכת תאונות אופנועים, פרסמו בעיתון שהולכים לייבא גורי אופנוענים מאפריקה כי הזן בארץ נכחד.

תפסיקו לזיין את השכל, כל אחד שונא קבוצה שלמה בגלל אחד שעקף אותו / חתך אותו / לא שם לב אליו...

יוני5

shimixx
19-03-07, 23:58
ד.א. אסף,
למרות שזה ישמע עקום עד כמה שאני יודע החוק מתיר לעקוף רכב דו גלגלי באותו הנתיב בו הוא נמצא בלי לעבור במלוא הרכב לנתיב שני כמו שחייבים עם רכב רגיל, אני אישית מנסה להתרחק כמה שאפשר שגם אם הוא יסטה מהנתיב או יפול הוא לא יהיה ישר מתח לרכב או צמוד אליו.[/QU
אז אם כך דורון אז ניתן לפרש את זה אחרת
לדו"ג מותר לעקוף רכב באותו נתיב בו נמצא הרכב ואז אנו לא חותכים אלא עוקפים כמו שמתיר לנו החוק
וגם אני כמוך גם בדו"ג וגם בגיפ אבל כשאני נוסע גיפ אני יודע איפה לחפש את הקטנוע וזה אולי יישמע מוזר אבל כשאני בגיפ ודו"ג נוסע אחריי/מצדדי/לפניי אני די צופה ורואה את מהלכיו קדימה
דבר שאמרו לי הרבה כמוני שנהנים משני עולמות אלו

Bulldog
20-03-07, 00:57
זו הבעייה, אי אפשר לפרש את זה אחרת, אתה לא יכול לעשות על הקקנוע ככל העולה על רוחך ולזגזג, כלומר לעקוף משמאל, מימין ומאיפה שבזין שלך בטח שלא קשורה לפרשנות, זה קשור להתנהגות.
ביום שבארעה דיזראעל ינהגו כחוק, שימו פרה על הדגל ותקראו לזה שוייץ עם הכוכב.
אחד הסטיריקנים הישראלים כתב פעם "לנהוג על הכביש זה כמו לשחק פוקר עם השטן, אתה צריך אחלה יד בשביל לנצח"

כל אחד עושה עבירות תנועה, לא את כולם תופסים.

ד ו ר ו ן
20-03-07, 05:48
אז אם כך דורון אז ניתן לפרש את זה אחרת
לדו"ג מותר לעקוף רכב באותו נתיב בו נמצא הרכב ואז אנו לא חותכים אלא עוקפים כמו שמתיר לנו החוק

הבנתי מה הבעיה,
אתה עושה מה בראש שלך ועכשיו מחפש תרוץ,
יש רק דרך אחת לעקוף רכב לפי החוק בארץ-משמאל ובצורה בטוחה, לא מימין,לא כשחותכים רכב אחר 2ס"מ מהפגוש ולא 2ס"מ מהמראה הימנית\שמאלית.
מעבר מימין מתאפשר רק כשיש יותר ממכונית אחת בכל נתיב והתנועה חולפת-לא עוקפת אלא חולפת על הטור השני במצב בו יש יותר מנתיב אחד בכל כיוון.
אי אפשר לפרש את זה אחרת.

עזוב,
אני לא רוצה לדרוס \לפגוע באף אחד למרות שלפעמים ממש בא לא לגעת בברקסים-אצלי אף פעם לא היה תלוי כלום על המראה או החלונות שיפריע לראות מה קורא בחוץ אבל בגללי-לא בגלל האופנוען שיפתיע בכל זאת אם הוא לא ישתף פעולה במשחק וידאג שיראו אותו.

shimixx
20-03-07, 07:21
דורון ממש לא .
טפו טפו חמסה חמסה ושאר מגרשיי עין הרע .אני משתמש בדו"ג כבר 12 שנה ועוד לא "נתליתי " על שום רכב ,בגלל שאני לא הרוכב שחותך אותך צמוד .
אני בסך הכל הצגתי את מה שציטטת בעניין העקיפה רק מצד שני

אלעד ל.
21-03-07, 11:54
דבר ראשון להגיד שרב הרוכבים הם רוכבים אחראיים ומיעוט הוא זה שעושה את הבלאגן , לדעתי זו טעות . המצב לדעתי הוא בדיוק הפוך . יש יותר רוכבי אופנועים מסוכנים מאשר רוכבים אחראיים . ואת זה אני אומר אחרי 14 שנים על אופנועים מסוגים שונים .

זה שהחוק מותיר משהו או אוסר משהו (בענין העקיפה של דו"ג באותו הנתיב שלטעמי הוא חוק מטומטם שמראה כמה המחוקק מנותק) , אני מצטער ( באמת..) לומר את מה שאני הולך להגיד. אני לא סומך על מי שכותב ו"מייצר" את חוקי התעבורה במדינה שלנו . אני בהחלט מכבד ושומר (מאד משתדל לפחות) על חוקי התנועה , אבל בכל דבר שאני עושה על הכביש מעורב יותר שיקול דעת עצמי מאשר ציות עיוור לחוקי התנועה . חלק מזה נובע שקיים חוסר התאמה משווע בין מערכת החוקים , מצב הכבישים ואיכות הכח האוכף .

חוצמזה רוכב שרוכב על אופנוע יודע שהוא בקבוצת סיכון גבוהה משמעותית מאשר שאר המתניידים ע"ג הכביש. לכן הוא צריך לקחת את זה בחשבון . כל מי שאומר האופנוע לא צריך להשתחל או לזגזג - מתחסד (כי אין דבר כזה לא להשתחל על אופנוע - גם הצדיקים מוצאים את עצמם משתחלים אחרי שבוע על דו"ג) . כל מי שלא מבין למה חשוב מאד באופנוע לרכב מהר יותר מהתנועה מסביבך , לא מבין מהי בטיחות אקטיבית .

בקיצור.. אופנוענים - תכניסו לראש שאתם במרכז הצלב - תפסיקו להיות מטומטמים ותתחילו להסתכל קדימה .

קופסאות פח על 4 גלגלים - תפסיקו להיות אטומים , תבינו את הרוכב , חפשו אותו ושימרו עליו . גם זה שמעצבן אתכם הוא בסופו של דבר בנאדם , שאחרי ה"קטנה" שתיתנו לו ישכב על הכביש מקופל ואתם תמלמלו מעליו "מה עשיתי .." , צודקים או לא.

זאביק
21-03-07, 12:24
תבינו את הרוכב , חפשו אותו ושימרו עליו

ראבק, מסובך להבין שאני (נהג הרכב האימתני) לא רוצה ?!

לא רוצה להבין אתכם, לא רוצה לחפש אותכם !!
אם אתם רוצים לנסוע יותר מהר מהתנועה, להשתחל ביני לבין אחרים, חפשו אותי !!! אל תבואו אליי בטענות.

fuksi
21-03-07, 13:28
שלום
בתור רוכב דו"ג שנים רבות מתוחם 7-8 שנים כשליח פול טיים,לא סומך על אף אחד אך ורק על עצמי!
אין לי בקשות מיוחדות מרכבים למעט זה שרבים לא נותנים לי זכות קדימה בסיסית (להם יש עצור/תן זכות) כשאני עוצר אותם אח"כ מסתבר שרבים לר "רואים" אותי....
רבאק אני 1.85מטר!!!!!
בקיצור שמים עלינו קצוץ...זה מרתיח אבל זה המצב והחוכמה היא לא להקלע לסיטואציה
שאנחנו תלויים בהם.
סעו בזהירות

אלעד ל.
21-03-07, 17:14
לא רוצה להבין אתכם, לא רוצה לחפש אותכם !!

זאביק , זה קצת תמים וילדותי לחשוב שאם תתעקש על משהו כזה הוא יפתר באיזשהו אופן .
לא תבין - תהיה בסופו של דבר מעורב בתאונה ותהרוג רוכב אופנוע . ובמקרה הוא יהיה אבא ל 3 ילדים שרכב במהלך כל חייו בצורה שקולה ואחראית , אבל מכיוון שאתה לא חשבת או סחבת איתך עצבים מכמה אופנוענים מטומטמים אחרים ( ואני מסכים שיש לא מעט כאלה ) , לא ניסית להבין ולא נזהרת בכוונה נתת לו מכה.

חוצמזה , אני לא יודע אם רכבת בעבר על אופנוע ( לא מדבר על לקחת סיבוב אלא לחיות עם אופנוע ) , אבל אתה מהר מאד מבין שהמציאות על אופנוע שונה לגמרי ממה שהיא על רכב סגור.

זה שאתה לא מנסה לקבל משהו אחר ממה שאתה מאמין בו זה מה שמסוכן .

זאביק
21-03-07, 17:27
אלעד,

אני לא מחפש אופנוענים, אין לי שום כוונה לתת מכה קטנה לאופנוע (או כל דו"ג אחר), רק בגלל שהוא עיצבן אותי, או "החבר" שלו חתך אותי לפני כמה דקות ...
זה לא קשור ל"לקבל משהו שאני לא מאמין בו".

אבל מה שקורה בשנים האחרונות בנושא הזה (לפחות מאז שהחלו הפרסומות של "חפש את האיש עם הקסדה"), זה שרוכבי הדו"ג רוכבים כמו מטורפים (לפחות בת"א והסביבה), ואפילו אתה מודה שאי אפשר בלי לנהוג ככה,
ומנסים להשליך על בעלי הרכבים את האחריות (אפילו ישנה הצעת חוק מטומטמת, שאוטומטית מי שנוהג ברכב הגדול יותר אשם בתאונה. דו"ג מול רכב, רכב מול משאית . . . )
לזה אני לא מוכן !!

אתה רוצה לזגזג כמו מטורף ? אל תבוא אליי בטענות שאני לא מחפש אותך !

אלעד ל.
21-03-07, 18:23
אני חושב שלא הבנת בדיוק את מה שאני אומר. אני ממש לא מזגזג כמו מטורף - זה מסוכן וגם אני חושב כך , אני חושב גם שמי שנוסע בשוליים ולא עושה את זה בזהירות הוא אדיוט .אני חושב שמי שמשתולל על אופנוע הוא פושע.
אבל .. מצד שני , אני מוכן להתערב שאם תעלה אתה על אופנוע , ותרכב במשך כמה חודשים , תראה שאתה משתחל בין מכוניות , עוקף בפקק על השוליים ונוסע יותר מהר מהתנועה מסביב. אגב אם לא תעשה את זה הסכנה שתפגע גדולה יותר. וזה לא בהכרח צריך להיות מסוכן אם עושים את זה נכון . אני יודע שזה נשמע מוזר , אבל מבינים את זה טוב רק כשרוכבים על אופנוע .

חוצמזה באופן כללי - אי אפשר להגיע לשום דבר אם לא מתפשרים קצת . זה שאתה באופן כל כך חריף חורץ את דינם של האופנוענים ומציג את זה בשחור או לבן זה פשוט לא דרך לפיתרון .

זאביק
21-03-07, 18:32
אלעד,
אתה מחזק את מה שאני אומר,
בכך שאתה טוען שגם אם רוצים, המציאות וחולשת האופי גוררת אותך לזה שאי אפשר לנהוג אחרת, וחייבים לזגזג, לעקוף על השוליים ולהשתחל בין מכוניות.
אין פה בעייה ופתרון, ושחור ולבן . . .

מה שאני אומר -
אם אתה מחליט לנהוג לא לפי חוקי התנועה - אל תפיל את האחריות עליי !!

(ונראה לי שמיצינו, או לפחות אני מרגיש שמיציתי, את הדיון הציבורי בינינו, כי נתחיל לחזור על אותם משפטים, אז אם תרצה, אפשר להמשיך את הדיון בינינו בה"פ).

asafk
21-03-07, 19:04
זאביק, אתה לא חייב להתחשב במי שמתנהג לא כמושאתה חושב שצריך. זכותך. טעות שעלולה לעלות לך ביוקר, אבל עדיין- זכותך.
אבל מה כבר ביקשו ממך? שתוריד מהמראה את מה שמפריע לך לראות את אלו שכן רוכבים כחוק. זה הכל.

אסף.

זאביק
21-03-07, 19:06
שתוריד מהמראה את מה שמפריע לך לראות את אלו שכן רוכבים כחוק.
אין, לא היה ולא יהיה 8)

אלעד ל.
21-03-07, 19:18
אלעד,
אתה מחזק את מה שאני אומר,
בכך שאתה טוען שגם אם רוצים, המציאות וחולשת האופי..

זאביק

זו לא חולשת אופי. זו מציאות קיימת ואין מצב שיהיה משהו אחר. תרבות הנהיגה שונה בכל רחבי העולם . אבל אופנוענים נוהגים כמעט אותו דבר. זו נגזרת של הכלי הזה.

ואגב אתה מתעקש ש"לזגזג" ולהשתחל זה יותר מסוכן ואתה לא בהכרח צודק. לעמוד ברמזור בין שתי מכוניות יותר מסוכן בהרבה מאשר להשתחל ולהגיע לראש הטור . מנסיון אישי מר .

אני לא יודע אם יש לך נסיון כלשהו על דו"ג . אבל ע"פ מה שאתה כותב אין לך . אני חושב שאם היית רוכב תקופה מסויימת היית חושב אחרת .

בכל מקרה.. העיקר שאתה לא מתכנן לנגוח באף אחד . זה בסדר .. לא צריך להסכים .. צריך רק להקשיב .

אלעד ל.
21-03-07, 19:22
חוצמזה שאני משגע אותך כי אני באמצע שיעור של אלמנטים סופיים .. ורואה את הסוף שלי בא .. :-)

קובי
21-03-07, 20:41
ביום שרוכב הדו גלגלי יזכר שיש גם רכבים על הכביש ולפעמים התאוצה שלהם יותר טובה מהדו וביום שיכבד את בעלי הארבע גלגלים שעל הכביש זה היום שבו אני אתחשב ברוכבי הדו.
ועד אז ......

קובי

Bulldog
21-03-07, 21:46
תרבות הנהיגה שונה בכל רחבי העולם . אבל אופנוענים נוהגים כמעט אותו דבר. .

ביפ, לא.
הבחור על ההארלי עמד לידי את כל הפקק כמו כולם, יותר מזה, במשך השעה נסיעה בפקק אף אופנוע לא עקף אותי, משמע, כל האופנוענים שהיו בפקק (והיו בפקק עוד אופנוענים) הם לא זיגזגו כמו משוגעים.
למה בארץ ישראל הכל חייב להיות שונה?

asafk
21-03-07, 22:13
אני חייב לומר שלפעמים הגישה של "שהם יזהרו" עולה במחשבתי כשאני נוהג בכלים של 18 או 50 טון, עם צמיגים של בין 48 ל52 אינצ'. נהג שחותך מימין, בדיוק בשטח המת של כלים כבדים- צריך להיזהר יותר, לא? כאילו... אם אני עולה עליו - זו אשמתו.. נכון? :? :?

(או- הכל יחסי. איינשטיין אמר, והוא יודע מה הוא מדבר. כשאני רוכב, אני צריך להיזהר מאלו שלא רוצים להזיז קצת את הראש לכיוון המראה. אז למה שאני אזהר כשההיילקס שמימיני הוא הקטן? )

אסף.

shimixx
22-03-07, 08:57
ביום שרוכב הדו גלגלי יזכר שיש גם רכבים על הכביש ולפעמים התאוצה שלהם יותר טובה מהדו וביום שיכבד את בעלי הארבע גלגלים שעל הכביש זה היום שבו אני אתחשב ברוכבי הדו.
ועד אז ......

קובי
אין הרבה כאלו רכבים
ועומר .הארלי זה לא אופנוע זה אוטו עם 2 גלגלים שלא יכול לזגזג :lol: :lol:

אלעד ל.
22-03-07, 13:32
עומר. אני לא יודע איפה אתה בארה"ב , אני הייתי שם שנה בדאלאס (אתה גם באזור או שאני טועה..?) . היה לי KLR650 , הדגם האמריקאי שבמימדיו החיצוניים דומה לXTZ המוכרים של ימאהה . אופנוע גדול בולט , גם אני לא איש קטן (187) והיתה תקופה שבאמת רכבתי כמו שאר הרכבים . נכון ששם באמת לא משתחלים בפקק ( לפחות לא שם אבל לך תראה מה קורה בניו יורק ובערים הגדולות) אבל על זה יש לי כמה דברים לומר :
1. ההארליסטים הם באמת זן שונה משאר האופנוענים , אני זוכר הרבה מחזות של CBR ים עם רוכב שעושה ווילי ב- 180 קמ"ש עם שתי רגליים קדמיות על המשקף מקדימה .. אני זוכר את החברה שהיו רוכבים לידי ולא מוותרים על ווילי בכל רמזור.. זו אותה התפלגות של מופרעים ומתונים. (התפלגות = מה שאני ראיתי לא שום דבר בדוק..)
2. אם אתה( או במקרה הזה אני ) משווה אופנועים שם ופה - זה כבר דיון אחר לגמרי . שם אתה לא קונה אופנוע שבשבת יורד לשטח ובמשך השבוע על הכביש , שם הרכיבה היא הרבה יותר לשם fun טהור מאשר כאן , התשתיות שונות הכבישים נראים אחרת . אלו גם גורמים משפיעים על אופי וצורת הנהיגה והיחס לרוכב. אבל זה באמת דיון עמוק ואחר .. ( לא כזה שמתחיל מלהוריד את עץ הריח.. :-))
3. לי היתה תאונה קשה בדאלאס. עמדתי ברמזור כמו שאר המכוניות , לפני וולבו אדומה ומאחורי מגיע טנדר סילברדו דאבל ג'נט עם טריילר - ולא רוה אותי . מחץ אותי על הוולבו.. השלדה של האופנוע נשברה ב 4(!!) מקומות. אם הייתי שמתחל ומגיע לראש הטור , הייתי שומר על עצמי הרבה יותר .

קיצר. אני חושב שזה דיון שצריך לרדת למה הבעיה באמת בנהיגה , ברכיבה , בכל נושא התחבורה בארץ , בעיה שכיום גובה הכי הרבה קורבנות ומקבלת את תשומת הלב הכי מגוחכת שיש.

GodsFather
22-03-07, 18:38
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3379479,00.html

משהו קטן שכתבו בYNET...

AvigdorAharon
25-03-07, 08:58
שרשור הזוי לחלוטין, אך אני חייב לציין - קראתי את כולו.

עוד נקודה למחשבה:

איך מרגיש נהג משאית כבדה (נניח 30 טון, ואולי יותר...) שמתכנן את העצירה שלו כ 200 מטר לפני רמזור, וב 20 מטרים האחרונים נכנס יונדאי גטס או סתם קוריאוטומטי? האם מאותו רגע הוא שונא את כל נהגי הרכב הפרטי? האם בגלל מקרה כזה צריכים בעלי המשאיות לשלם פרמיה גבוהה יותר? מי שישב שם, מכיר את הסיטואציה...

בכל מקרה, כאשר אני יורד לכביש, בין אם כהולך רגל או כנהג, אני מכבד את כולם, ונזהר מהם, שומר על עצמי, ודואג לכולם ומסתכל על עצמי, וכמובן על כולם!

אביגדור

יוני5
25-03-07, 09:17
אביגדור ידידי, עלית על אחת הנקודות החשובות:

נהגי מכוניות לא מוגדרים כקבוצה. אופנועינים כן. בכלל, כל מי שמשתייך לנורמה, מוגדר כנורמלי, והאחרים מתוייגים אחרת.

אז זאביק ידידי הדביל מתעקש להתייחס לאופנוענים כקבוצה נפרדת, תוך שהוא נהנה מחיקו החמים של הקונצנזוס, רק שהוא שוכח שעם הסופה של ה 30K ש"ח ביום טוב, הוא עדיין נחשב "מהעשירים המניאקים שנוהגים בג'יפים מפוארים ושמים זין על כל העולם" כשזה נוגע לנהג המאזדה 3 שעולה 110K.....

כל אחד מוציא את תיסכולי המגזר שלו ע"י חיפוש קבוצה אחרת נחותה יותר. מזכיר לכם את המערכון של אריק איינשטיין וצבי שיסל על העולים?

הנקודה השניה, והיא מאוד חשובה, כשבאים לעשות סטטיסטיקה, היא גיל הרוכב ואופיו.
נכון שאופנוע "מושך" אותך ללחוץ קצת יותר... אבל תכלס, והסטטיסטיקה הזו נדונה לפני כמה שנים, אני משער שהיום המצב לא שונה בהרבה, בחור צעיר, מלא אנדרנלין, השתחרר מהצבא, מחפש כלי שיביא לו ריגושים. אופנוא זה יחסית זול, יופי של פוזה, יכולות מגניבות... והנה תאונות.
אבל אם תאסור על שימוש באופנוע, לדוגמה, תמצא את אותם חברה במכוניות.
את הבעיה לא תפתור, פשוט תעביר אותה ממקום למקום.

יוני5, 18 שנים נטו על דו"ג.
ועדיין נושם...

AvigdorAharon
29-03-07, 06:14
יוני5, 18 שנים נטו על דו"ג.
ועדיין נושם...

כן ירבו השנים!

כל מילה - סלע.

אביגדור
(מפני עין הרע, מפחד לרשום כמה שנים על דו"ג, משאית, פרטי, מה שכחתי???)

-->