PDA

צפייה בגרסה מלאה : שידרוג לסרנים של ריאו -רוקוואל2.5 טון

dbaruch
16-03-07, 19:11
סוף סוף הגיעו לידי הסרנים 2 יחידות של סרנים קדמיים . מטרה היא לבנות מערכת מתלים ספירלים והיגוי כפול . שאלותי למי שיש ידע בנושא הסרנים האילו הם:
1. בסרנים שקבלתי ריתכו את הסטיליטים בשני הסרנים .איך יתכן שהם יסתובבו בנסיעה ?
2.למי יש מידע היכן ניתן להשיג חלקים לסרנים אילו {לא במדבר אלה כאן}
תשובות וידע יתקבלו בברכה ,עם ברוך טולדנו אני בקשר אז נא לא להפנות אותי אליו

ארז
21-04-07, 21:48
חלקי חילוף לסרנים ניתן למצוא אצל אונגר(אם נשאר משהו מהמגרש שם),ובעוד פרוקיות צבאיות הדומות...(או ברחבי הנגב(אם נשאר שם משהו מהבדואיים).

חנן-ג'יפולוג
21-04-07, 21:52
בסרנים שקבלתי ריתכו את הסטיליטים בשני הסרנים .איך יתכן שהם יסתובבו בנסיעה ?

סרן קדמי עם סטליטים מרותכים לא יאפשר לרכב להסתובב. במידה ויש נועלי טבור אז אפשר לשחרר אותם ולנעול רק בעת הצורך, אבל נדמה לי שבסרנים שאתה מדבר עליהם אין נועלי טבור.

הצפרדע
22-04-07, 16:21
סרן קדמי עם סטליטים מרותכים לא יאפשר לרכב להסתובב.

ומה קורה למשל, לרכב נעול קדימה עם ARB?

לא מסתובב?

יסתובב גם יסתובב, בעקר עם ההיגוי ההידראולי שתשים לו בשני הסרנים.

נכון שעם תיבת הגה רגילה, מורגשת הנעילה היטב בעת ההיגוי, אבל גם אז אפשר
להסתובב, אפילו אם רדיוס הסיבוב גדול יותר, ושרירי הכתפיים עובדים חזק יותר :mrgreen:

כשיש לך היגוי הידראולי כמו שצריך, אז עם נעילה ובלי נעילה, אתה מסובב את ההגה באצבע.

נכון שברכב רגיל יש בכך עומס לא קל על כל המערכת, בעקר כאשר הגלגלים עומדים על משטח קשה ונדרשים להחליק מעט על המקום, אבל הרוקוולים האלה רק מגחכים מהעומס הזה, כאילו דגדגת אותם.

חנן-ג'יפולוג
22-04-07, 16:27
ברוך, בתור אחד שריתך את הדיפ' הקדמי, ולא דיברתי בכלל על העומס במערכת, או על הקושי לסובב את ההגה, אני יודע שהרכב לא מסתובב. אלא אם כן סיבוב עם רדיוס של 100 מטר נחשב אצלך לסיבוב.

dbaruch
22-04-07, 21:57
לפני שאני מתחיל אני חייב להיות בטוח שאני לא נכנס לצרה ושוב אני שואל את אותה השאלה שני סרנים מרותחים רוקוואיל שניהם בעלי היגוי העים הם יוכלו לסובב את הרכב או שזה מסימה בלתי אפשרית?

נמרוד
22-04-07, 22:41
חנן זה דווקא המקרה ששכחת לסייג את דבריך...

סיקס עם דיפרנציאל קדמי מרותך, על כביש, לא מסתובב.

רכב עבירות עם סרני רוקוול מרותכים/ספול , היגוי הידראולי מלא, בשטח דל אחיזה - כן מסתובב. לא רק לפי הנסיון של ברוך, זו תצורה לא הכי נפוצה אבל קיימת במפרטים של רוק-קרולרים בארה"ב.

חנן-ג'יפולוג
22-04-07, 22:47
עזוב את הקטע המצחיק עם הכביש, דיברתי על השטח, וזה לא מסתובב ברדיוס סביר. אני מאמין שזה באמת סביר בשטח עם אחיזה נמוכה, אבל מישהו מבטיח לו שהוא ייסע רק בשטח עם אחיזה נמוכה? שלא יהיו קטעים איטיים בשטח עם אחיזה טובה, שהוא בחיים לא יצטרך לעלות על אספלט?

זה לא סידור נכון, לדעתי.

נמרוד
22-04-07, 23:00
חנן, הם מדברים על מפלצות עבירות עם סרני ריו. די בטוח לומר שהרכב לא יראה לעולם אספלט... מדובר על מערכת שבה כוח ההיגוי שהבוכנה ההידראולית מכניסה עצום, הרבה יותר מאשר מערכת הגה קונבנציונאלית, ומצד שני כל הסרן מהציריות ועד זרועות ההיגוי חזק הרבה יותר ממה שנדרש - הרכב עצמו קל בכמה מידות על מה שהסרנים תוכננו עבורו במקור - ולכן הפעלת כוח ההיגוי העצום יכולה לסובב את הגלגלים, גם על שטח קשה, בלי לשבור.

חנן-ג'יפולוג
22-04-07, 23:03
שוב, אני לא דיברתי על שבירות או על הכוח שנדרש מתיבת ההגה. אני רק מדבר על כך שרדיוס הסיבוב נדפק בצורה מאוד מאוד משמעותית ברמה שניתן להגדיר את זה כ"לא מסתובב". ניסיתי, אני לא מנחש.

אבל זה מתחיל קצת לחזור על עצמו. אז בקיצור: זו הדיעה שלי, מנסיוני.

נמרוד
22-04-07, 23:10
בסדר חנן, זה ברור. אבל כמות הכוח שאתה יכול להכניס בהיגוי עם מערכת ההגה המקורית של סיקס מוגבלת, והתנגדות של הסרן לסיבוב הזה, במיוחד על משטח קשה, גדולה מדי, ולכן אין היגוי. עם תשים היגוי הידראולי עם הגבר גדול מאד כמו ברוך על סרן של סיקס, יהיה הגה - אבל יכול מאד להיות שתשבור משהו בדרך. עם סרן חזק הרבה יותר, יהיה הגה נקודה.

gmb
22-04-07, 23:14
חנן,
אתה זוכר שעזרת לי לתקן את נעילת הלוקרייט הקדמית בסופה?
אז אתה זוכר שהיא הייתה תקועה על "נעולה" ולא נפתחה.
לא ממש נסעתי ככה כי פחדתי לשבור משהו
אבל חזרתי ככה בנסיעה הביתה כשזה קרה, והמשכתי עד הבית, משם עשיתי כמה סיבובים עד שהנחתי את הרכב ואז הבאתי אותו בגרר אליך.
היה קשה לסובב, והרדיוס היה גדול יותר, אבל, היה אפשר להסתובב והיה אפשר לנסוע ברכב. לא נוח, לא קל, אבל אפשרי, וזה עוד בסופה יחסית סטנדרטית עם הגה כוח רגיל, ולא בסרן אימתני (ככה הבנתי מהתייחסות האנשים כאן לסרן הזה) ולא עם מערכת הגה-כוח מוגברת ומחוזקת; שם לבטח זה יהיה בטוח יותר וקל יותר מאשר בסופה ז"ל

רמי

חנן-ג'יפולוג
22-04-07, 23:18
נמרוד, אתה בדרך כלל מבין אותי טוב, וזה לא עובד בשרשור הזה. אני מדבר על מצבים שבהם ההגה מסובב עד הסוף, מה איכפת לך איך הגעתי לזה, כמה התאמצתי בשביל זה, ואם הסרן התאמץ או לא? מה שחשוב הוא שהרכב לא הסתובב טוב בסיטואציה הזו.הדבר היחיד שביחס אליו אני מוכן קצת לחזור בי, זה שאם גם הסרן האחורי יהיה סרן קדמי עם גלגלים מסובבים אז יתכן שהוא יפצה על מה שאני אומר ובסוף תתקבל יכולת סיבוב סבירה. אני עדיין חותם על כך שהוא לא יסתובב כמו רכב עם אותו סטאפ עם דיפרנציאלים לא נעולים. עד כמה שאני מבין יש לסרנים האלה נעילות דיפרנציאל, ולכן הרעיון נראה לי אווילי על בסיס הנסיון שלי.

חנן-ג'יפולוג
22-04-07, 23:23
רמי, אני זוכר, בוודאי. תן לי להמר על כך שלא בחנת רדיוס סיבוב. בנוסף, אני מעריך שאם היית מנסה לשלב את הטרנספר ל4X4 היית מגלה שכל הסימפטומים של סרן קדמי נעול היו מתעצמים מאוד.

ארז
23-04-07, 00:10
הסרנים האלו היו מורכבים על הרכב של ארנון, דודי ברוך שאל אותו והיום גם אני שאלתי, ארנון אומר שלא הייתה בעיה לסובב את הרכב, מבחינתי זו העדות הטובה ביותר, גם הסרניים הספציפים האלו וגם אם אני לא טועה הבן אדם היחידי בארץ שבאמת יש לו נסיון עם סרנים כאלו מרותכים

dbaruch
23-04-07, 18:31
לאחר שיחה ביני לבין ארנון ייש לי את ההרגשה שהתועלת שבהרכבת הסרנים האילו תהיה רבה יותר מרדיוס הסיבוב היותר גדול שהם ייצרו . המעלות הם 1. חוזק אדיר 2. היגוי אחורי 3. יחס העברה נמוך שמתאים לגלגל 44 אינצ" 5. גנטים עים בידלוק שישפרו את בהיכולות של הצמיגים גם ללא אוויר. אז לסיכום ביחס של 5 ל 1 לטובת השידרוג הנ"ל אני הולך על זה . אני מודה לכל העונים ואני יעדכן בהמשך

-->