PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרויקט חדש מתקרב ( שאלות על ברזלים ועוד ...)

or65
17-03-07, 00:39
ערב טוב

אוקי אז הסיפור מתחיל מזה שאני עושה קצת סדר בדברים שלי ואז מגלה את התוכניות שלי לבניית מכונית כביש ( כן כן שמעתם נכון ) אחת שנבנת לפעם בשבוע של התפרקות במסלול או איזה מנחת בסוף הארץ :grin:

ולמרות שזה עדיין לא סופי להתחיל לבנות או לא ( בנתיים נראה שכן אבל , תמיד יש אבל ... )
אני ישאל את השאלות הכי רלוונטיות בנושא .

קודם כול משקל נמוך אמור להיות חלק מהעסק , עם חוזק מירבי כמובן וכאן באה שאלת הברזלים

הבנתי שיש צינור 1.25" סקדיול 10 ללא תפר אז האם כדאי להשתמש בצינור הזה לבניית השילדה ?
( הבנתי שהוא יותר זול וחזק מהסקדיול 40 וכמובן יותר חשוב יותר קל )

הברזלים בארץ מיוחדים וזה הבנתי לפי שירשור מעניין שקראתי שאומר שאנחנו נפרש 1.25" ל 42ממ במקום 32 ממ האם כך הדבר ? ( מה שאומר שאנחנו נתחיל לדבר בממ במקום ב אינצים )

ואולי מישהו יכול להגיד לי מה המחיר של 6 מטר סקדיול 10 ככה בשביל להתחיל להיכנס לעניינים

ועכשיו הגיע הזמן לדבר על פה של דג :p מכיוון שכאן זה הולך להיות בכמיוית גבוהות אז אני ישאל האם אם מקדח כוס לברזל אפשר להגיע להתאמות טובות , ( או להישאר עם הדיסק שגם שם אני מגיע לתוצאות גבוהות ),האם מחיר של מקדח כוס לברזל הוא משהו כמו 200 שקל ? ומה הבלאי שלהם ?

אור :wink:

or65
17-03-07, 00:53
סליחה לא שמתי לב איפו השירשור פורסם ( זה השעה :oops: ) אפשר להעביר לפורום הבונים או לאן שתצריך

אור

רכס חיים
17-03-07, 01:59
כל הכבוד ליוזמה שלך לבנית רכב עצמית,וטוב שיש כאלה שמנתבים את עצמם לפרויקטים ארוכי-טווח. בכדי שנוכל לעזור לך כמיטב יכולתינו חשוב מאוד שנקבל קצת רקע על הסדנא שעומדת לרשותך ,מעט על הנסיון שכבר צברת בבניה/שיפוץ רכבים קודמים וגם מעט ובאופן כללי על התקציב שעומד לרשות הפרויקט הן מבחינת שעות עבודה והן מבחינה כספית,וכמובן לוח-הזמנים שבדעתך להקצות למשימה.תשובות שיעזרו לך חייבות להיות נגזרת של המידע הבסיסי הזה.לפני הכל ,אולי תוכל לשים כאן בפורום את התכניות שלפיהן אתה רוצה לבנות את הרכב ורבים מאוד יעזרו לך כאן בכל נושא החומרים שאתה זקוק להם.מחירי הצינורות שציינת עולים בשוק בין 5 שקלים לק'ג ל-7 שקלים.זה יתן לך קנה מידה בסיסי ראשון. בהצלחה,ואנו תמיד כאן לסייע.

or65
17-03-07, 10:10
קודם כול תודה רבה

עכשיו הסרטוט הוא ידני ולא בסוילדוורקס אין לי סורק אבל בהזדמנות הראשונה שיהיה לי אני יעלה שירטוט

כלי עבודה יש לי למרות שעוד לפני שאני מגיע לשלבים יותר מתקדמים אני מכין לי רשימות של איזה כלי עבודה אני יצטרך, ובכללי אני מאלה ש"צוברים" אותם.

זמן פנוי זה עוד משהו שגרם לי להיכנס לפרויקט הזה, כמובן בנתיים רק מבחינה נפשית :grin: .

אור :wink:

Gilad
17-03-07, 16:13
תעיף מבט בשרשור הזה : http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=146125

זה אמנם מדבר על רפליקה מוקטנת של קייטרהאם, אבל תוכל להתרשם מסגנון העבודה ומהדברים הדרושים.

בהצלחה

גלעד

or65
17-03-07, 17:32
תודה רבה
ראיתי כבר את השירשור הזה

מישהו יודע מאיפו אני מזמין את הסקדיול 10 באזור המרכז עוד יותר יהיה מקום ששולח עד הבית :D

אור

יניב_ב
17-03-07, 18:33
לא הלכתי לבדוק בדיוק מה סקדיול 10 אומר, אבל לפי תקן סקדיול ככל שהמספר גבוהה כך הצינור בעל עובי דופן יותר עבה או לפחות עומד בלחץ יותר גדול ולכן קשה לי להאמין שסקדיול 10 יותר חזק מסקדיול 40 בכל מקרה אתה נדרש לבנות מצינור ללא תפר.

למרבה הפלא אין ממש קשר ישיר בין המידות המצויינות באינצים לבין הקוטר החיצוני של הצינור (יש קשר לתקן הברגות bsp ) , השיטה הבטוחה היא פשוט להסתכל בטבלאות של היצרן.

יש די הרבה דיונים בעבר גם בקשר לצינורות , וגם בקשר לביצוע נוט'צ אני אישית בדקתי את הנושא על מקדחת עמוד רצינית והמסקנה שלי לפחות שמדובר בתהליך איטי שאינו מוסיף בריאות לכוס.

or65
17-03-07, 18:39
מה שכתבתי על הסקדיול 10 צוטט מתוך הפורום
מישהו מוכן להרחיב טיפה על הסוג הזה של הצינור ?

kobiarava
17-03-07, 21:16
ערב טוב

לגבי התקן לצינור-קודם כל תחליט לפי איזה תקן אתה בונה, אם בכלל, אח"כ תבדוק מה התקן שלך דורש מבחינת עובי דופן וקוטר הצינור ורק אז תוכל לדעת אם SCH10 מתאים לדרישה. אם אתה לא בונה לפי תקן כלשהו-ההחלטה היא שלך, אבל החשבון יהיה שאם תבנה את כל השלדה מסקדיואל 10 1.25" תצטרך יותר חיזוקים במסבך, הכל כמובן תלוי במימדים ובמשקל העצמי של הכלי, רכבת הכח וביצועיה ועוד. הייתי מציע בתור התחלה, כמו שהציעו גם לפניי, להתחיל וללמוד פרוייקטים דומים שבנו לפניך. נקודה נוספת שתיקח בחשבון, צינורות SCH10 אינם נפוצים כ"כ, ולא כל מחסן ברזל מחזיק במלאי של מגוון המידות שלהם, פשוט כי הם לא נמצאים בד"כ בשימוש נפוץ כ"כ.

קובי

or65
17-03-07, 22:48
טוב אני רק יבהיר משהו שאת האינטרנט כבר חרשתי מכול מקום ואני עדיין חורש אז ברור שאני עוקב אחרי פרויקטים בחול כבר המון זמן .

במידה ואני לא ימצא את הצינור הנל, אני ילך על סקדיול 40 נראה לי שבאותו עובי
את הצינור סקדיול 10 בחרתי עקב המלצה ישנה שראיתי בפורום ואחד הפרמטרים שהוא פשוט קל ועדיין שומר על חוזק גבוהה .

בימים הקרובים אני יעשה טילפונים למחסני ברזל לעשות קצת בירורים רק אולי מישהו יכול להמליץ לי על מקום מסויים שמוכן לשלוח לבית

ושוב תודה לכולם על התגובות ;-)

אור

נמרוד
18-03-07, 08:55
האם יש לך את הספר הזה?
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=3932&stc=1

http://www.amazon.com/Build-Your-Sports-Little-%C2%A3250/dp/1859606369

פעם הוא עלה 20$. נראה שהוא אזל באמזון, יש רק משומשים ב100$ - וזה מזכיר לי - אצל מי נמצא הספר שלי??? עכשיו מסתבר שהוא שווה הרבה כסף :smile: אני רציני, אני לא זוכר למי השאלתי אותו...

בכל מקרה, אתה צריך להשיג את הספר בדרך כזאת או אחרת. וכן, גם אם זה ב100$, הספר הזה, בניגוד לאחיו הקטן, שווה לך 100$ כמו כלום כי הוא מסביר הכל, משרטוטי שלדה אמיתיים לפי שלבים שאפשר לבנות מהם, דרך כל פרט ופרט, כל כלי עבודה, כל אלתור נדרש.

נמרוד
18-03-07, 08:56
בספר בכל אופן הוא בונה את רוב השלדה מפרופילים מרובעים קלים הרבה יותר לעבודה וזה גם עונה על סוגית הנוצ'ר.

or65
18-03-07, 16:41
את הספר הזה הזמנתי ואז גיליתי שאני צריך לחכות עד חודש מאי לקבל אותו זה היה לפני חודש חודשיים ביטלתי והבאתי משהו אחר במקום והכול בגלל איזה ***** שהזמין דקה או שתיים לפני .
אני לא יזמין כרגע את הספר הזה ב 100 דולר אני היתי מעדיף לקנות אותו משומש ממישהו בארץ ( במחיר שפוי)

אור ;)

or65
20-03-07, 23:11
בספר בכל אופן הוא בונה את רוב השלדה מפרופילים מרובעים קלים הרבה יותר לעבודה וזה גם עונה על סוגית הנוצ'ר.

שזה רמיזה לבנות את השלדה מפרופיל ריבוע ?
האם כדאי הדבר ?

אור

נמרוד
21-03-07, 08:22
זה לא רמיזה לכלום. הספר שווה עבורך גם יותר מ100$, הוא שווה יותר מכל כלי עבודה אחר שכל אחד מהם יעלה לך 100$ (=420 שקל כולה). יש בו את תוכניות הבנייה המפורטות והבהירות ביותר שנתקלתי בהן אי פעם לבניית רכב כלשהו.

אם אמרו לך שתצא הוצאה חדשה במאי, אז למה ביטלת את ההזמנה??? תזמין שוב ותחכה בסבלנות, זה ממש עוד מעט...

or65
05-04-07, 12:44
טוב אז יצא לי להתסכל קצת על התכוניות שבספר והתכנון שלי ושלו ממש דומים !!
רק שהוא מדבר על מנוע מקדימה ואני הולך על מנוע אחורי
ראיתי שהוא עושה את העניין עם פרופיל ריבוע הכול נראה הרבה יותר פשוט.
אז הסתכלתי קצת בפורומים בחול כולם עושים את הבנייה עם פרופיל ריבוע, ואני כנראה נסחף אחריהם ...

אני צריך לקבל הצעת מחיר היום

עדכון בקרוב ...

אור ;-)

or65
05-04-07, 14:39
טוב מסתבר שאי אפשר לקבל הצעת מחיר , 40 מטר ברזל זה נחשב בשבילם כמות קטנה ולפי הגדרתם " תבוא תראה תקנה " ציטוט מדויק :smile:

מקום קצת יותר קטן כן נתן לי הצעת מחיר אבל לא בדיוק במידה שרציתי
הוא יכול להביא לי פרופיל ריבוע 30 /30 אם עובי דופן של 2.65 במחיר של 67 לשש מטר

אני חשבתי יותר לעבר 3.65 עובי דופן

האם אתם חושבים שעובי דופן של 2.65 יהיה מספיק או שלהשאר אם עם הרעיון הראשוני ( 3.65 )

אור

or65
06-04-07, 16:37
האם אתם חושבים שעובי דופן של 2.65 יהיה מספיק ? :mrgreen:

אור

נמרוד
08-04-07, 08:19
כן. עובי 2.65 מספיק ועדיף. הגורם המגביל הוא בעצם יכולת הריתוך שלך, קשה יותר לרתך חומר דק, אבל 2.65 זה לא בעייה לכל רתך חובב.

-->