PDA

צפייה בגרסה מלאה : "גגון מוזח" לרכב פרטי.פיתוח רעיון חדש - כרגיל.

רכס חיים
17-03-07, 01:30
כל מי שניסה להטעין גגון יודע שזה לא פשוט ולא נח מעצם מיקומו במרכז גג הרכב. אם מדובר ברכב גבוה שהגגון יושב עליו עוד יותר גבוה, או אם מדובר באדם נמוך או אישה ,העמסת הגגון כבר מהווה בעיה אמיתית או בלתי פתירה.קשירת המטען היא עוד יותר מורכבת בגלל הצורך להעביר חיבלול בהיקף הרכב והסיפור כבר מורכב מאוד ובוודאי לא נח ולא בטיחותי.חשבתי על רעיון שמצפה לתגובה ענינית. (מנסיון של שנה שעברה בנושא מגנזיום -מיד תגיע האשמה של צדיקים על פרסומת סמויה.....) מה דעתכם על גגון עריסה בגודל סביר לרכב פרטי - נאמר 1000X800 מ"מ היושב במרכז הגג וכנראה עשוי אלומיניום - שיושב על מסילות מתאימות הנעות לצד ימין של הרכב ומוציאות את כל הגגון מטר לפחות החוצה ממיקומו ,ומעמידות אותו מעל המדרכה כששלושה צדדים שלו נגישים לצורך הטענה ופריקה.כך כל אדם במיוחד הנמוכים יותר אינם צריכים להזיע בעת ההטענה או הפריקה או בעת קשירת המטען.עשיתי גם חישוב כלכלי לענין, וזה אומר שאם גגון עריסה מאלומיניום עולה כ-1500 שקל, - תוספת ההזחה תעלה כ-1000 שקל נוספים.אין לי אפשרות להעלות שרטוטים לרעיון לפחות בחודשיים הקרובים ,אז אענה כאן לשאלות הבהרה בנושא.

barak4*4
17-03-07, 05:25
האמת, זה נשמע רעיון מצויין, ניסיתם פעם לשים אופניים על גג של דיפנדר, סופה או טראנו?

אני בעד. הבעיה היא שאני לא יודע כמה מבעלי הג'יפים (לא "ג'יפאים") באמת משתמשים בגגון.

נראה לי שקהל היעד האמיתי שלך הוא נהגי מוניות.

כדאי לך לדבר עם כמה מנהגי המוניות בקו נתב"ג.

בהצלחה.

נמרוד
18-03-07, 10:13
אתה מדבר על מנגנון מכאני, בעצם מנוף, שיורד לצד הרכב לגובה נמוך ועולה חזרה לגג? ב1000 שקל??? לא נראה לי ריאלי בכלל.

בומס הקופץ
18-03-07, 16:28
יכול להיות שאני טועה אבל נראה לי שהכוונה היא ל 2 מערכות של מסילות (אחת הולכת ימינה ואחת כלפי מטה) שעליהם נוסע הגגון כלפי מטה, כאשר המסילות שלמטה לא קבועות על הרכב אלא נפתחות כשמהלך התזוזה של הפלטה ימינה נגמר.

נראה לי שהבעיה הגדולה תהיה ההחזרה של הפלטה למקום אחרי שהעמיסו עליה הכל. אתה צריך לדחוף גם את המשקל העצמי של המשא וגם את המשקל של פלטת האולימיניום. הרבה יותר קל "להעיף" או להשעין על גגון ואז לדחוף משא, מאשר לדחוף את כולו מהרצפה.

אתה צריך גם להגדיר מלכתחילה כמה משקל המסילות האלה יכולות לסחוב, ואם הם ברמה המבנית לא יוכלו לסחוב הרבה אני לא רואה טעם ליצור כזה דבר.

ובשביל שאני לא אובן לא נכון, על פניו הרעיון הוא טוב.

אמיר.

ser
18-03-07, 16:34
להבנתי, שלא כקודמי, הגגון המוצע אמו רלהישאר בגובה הגג, רק להיות מוזח החוצה ונגיש יותר.
אם כך, הבעיה תהיה התמיכה שלו כשהוא עמוס, שהרי אין לגגון תמיכה מארבעה (או אפילושניי) צדדים אלא כולו נתמך בקצהו על המסילה. והבעיה ברורה, נוצר מומנט גדטל מאד שבהעמסה של משהו הכבד משמיכות תגרום לקריסה.

Gilad
18-03-07, 18:31
קודם כל, גם אני מבין שהגגון סך הכל יזוז הצידה מהאוטו, לא תנועה מטה. אני מניח שחיים מתכוון למשהו על בסיס המסילות שהוא פרסם לאחרונה לטנדרים - באורך של כ-1.20 מטר ובעלות יכולת העמסה די גבוהה ללא קריסה (אם אני זוכר נכון).

באחד השרשורים על מסילות כאלו הראו מגירות שפתוחות עד הסוף, כשעליהן מונח אופנוע שטח (בטח בסביבות 100-150 קילו ? )

בגדול הרעיון נשמע נחמד, אך רלוונטי לדעתי בעיקר למכוניות פרטיות - שם הגגון הוא בגובה הגיוני ביחס לאדם עומד. בשביל ג'יפים פשוט נצטרך סולם - נראה לי יותר נח לעמוד על חלקים שונים של האוטו כדי להגיע לגגון.

גלעד

רכס חיים
18-03-07, 18:48
גלעד הבין נכון - הגגון רק מוזח מגג הרכב לכיוון המדרכה על מסילות ארוכות מאוד במשקל רגיל של 40 ק'ג עומס מועיל או 75 ק'ג עם מסילות כפולות.הענין נועד לרכבים פרטיים בכדי למנוע את ההתרגזות בין הבעל ואישתו בזמן ההעמסה והקשירה באיקאה. לג'יפים עלה בדעתי להצמיד סולם אלומיניום שנשלף עם הגגון וצמוד לתחתיתו, כך שהוא משמש גם כסמך וגם לעליה.העלות של הגגון עם המערכת לרכב פרטי צריכה להיות בהערכה 3500 שקל ואולי מעט פחות . לגבי הג'יפים והסולם עוד אין שרטוטים בכדי לחשב עלות , אבל נראה שזה 4000 וצפונה.

נמרוד
18-03-07, 21:20
אתה בונה על זה שמישהו ישלם 3500 שקל בשביל לא לריב עם אשתו באיקאה???

יוני5
19-03-07, 00:56
אתה בונה על זה שמישהו ישלם 3500 שקל בשביל לא לריב עם אשתו באיקאה???

טמבל!

אם היית נשוי לעורכת דין שמתמחה בגרושין, היית מוכן לשלם גם 35,000 ע"מ להימנע מריב. תאמין לי, אני מדבר מנסיון... :cry:

יוני5

GodsFather
19-03-07, 03:48
חיים רכס אמר: "אם מדובר באדם נמוך או אישה ,העמסת הגגון כבר מהווה בעיה אמיתית או בלתי פתירה"
כשאתה אומר אישה , אני מבין שאין כאן אופציות של גבוהה או נמוכה - אישה באשר היא , מהווה בעיה... :mrgreen:

לענייננו - 45-70 ק"ג (שזה משקל של ילד מתבגר-אדם מבוגר ממוצע) על גג של פרייבט ואח"כ במנוף של מטר...(לפני העמסת ציוד נוסף).האם תוכל לספר עם מה אתה מתכנן לחבר את המסילות לגג ? (בהנחה וזה לא פטנט/סוד מקצועי)

באותו הקשר משקלי , אתה מתכוון להניח כזה משקל ואולי יותר מזה (אם מוסיפים את הסולם) על קצהו של ג'יפ שגם ככה הגובה שלו לא מועיל לו בשיפועי צד והמטרה היא להפחית משקל מהנקודה הגבוהה ביותר ברכב, לדעתי זו בעיה שהופכת את המוצר ללא בטיחותי.

רכס חיים
19-03-07, 13:15
אני מסכים שגגון זה ענין לא בטיחותי. אבל הוא גם מאוד לא נח לניצול מהסיבות שפרטתי .כוונתי היתה שנשים בדרך כלל נמוכות ולא מעבר לזה. גגוני טולה עולים היום בין 2000 ש'ח ל-5000 ש'ח, ולא ראיתי שום גימיק שאמנם הם שווים את העלות המטורפת הזו ,ובכל זאת כל רכב שני נוסע עם טולה.המוצר מאוד מורכב לייצור מהרבה סיבות ,שרבות מהן העלתם כאן בפורום. ברור שאב-טיפוס כזה יהיה מוכן אולי לקראת סוף השנה אך אין טעם להתחיל בנושא מבלי לשמוע דעות רבות ככל האפשר.

OFF-RoaD
19-03-07, 13:27
כדי לפתור את בעיית הגובה אפשר אולי לבנות משהו שבסוף המהלך של הגגון, כשהוא בחוץ עד הסוף, הוא יקבל הטייה מסוימת למטה. הגגון אמנם יהיה באלכסון, אבל זה יקל על ההעמסה (בהנחה כמובן שלגגון יהיו דפנות, אולי גבוהות מהממוצע במעט, שימנעו מהארון החדש לגלוש על הבעל המסכן...).

משהו בסגנון הסולם שהצעת לתמיכה חיים, רק שיהיה קצר יותר מגובה הרכב וכך הגגון יקבל הטיה, ואולי אם אפשרות הארכה (X סנטימטרים תחתונים מתקפלים) כך שאפשר להעמיס במאוזן או בשיפוע.

אלעד ל.
19-03-07, 13:36
לעניות דעתי , גגון עם מסילה שיוכל לשאת משקל רב כשהוא פתוח להעמסה ויצטרך לשאת מומנט גדול מאד ( ומכיוון שהעניין בטיחותי גם צריך לקחת בחשבון כל מיני חבר'ה שמעמיסים יותר ממה שצריך ואז הגגון מתפרק -לא עלינו - בדיוק על הילד שנמצא מתחת ) יצטרך להיות מאד מסורבל.

אני הייתי חושב יותר בכיוון של יעלי.. ( סתם ) הייתי חושב יותר בכיוון של גגון שנע על ציר ( למשל פינה אחורית ) ובפינה הנגדית איזשהו פין שרץ בתוך מסילה מעגלית ותומך מלמטה.

רכס חיים
19-03-07, 19:17
מצבנו משתפר - לכולנו מתחילים להתעורר רעיונות שבבסיסם גגון לא חייב להיות קבוע על הגג. כבר טוב.

-->