PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלים מתחת או מעל הסרן? למה ומדוע (ממש כמו הספר)

ob1knobi
01-01-04, 20:50
ראיתי סמוראי שהעבירו לו את ה"עלים" (סרן אחורי) על הסרן , במקום במצב ה"רגיל" מתחת.
זה תורם משהו פרט להגבהה :?:

spoa, sua, soa, spua

זאביק
01-01-04, 21:39
במישרין, לא.
ההגבהה הזו "מנקה" את כל מה שהיה מתחת לסרן (עלים, U-בולט) ומשאירה שם צינור ריק.
כמו כן, היא יוצרת זווית בטן טובה יותר.

בעקיפין, היות וזו הגבהה די רצינית ולכן מרכז הכובד מאוד עולה, משטיחים את העלים (פעולה הפוכה מלערגל אותם).
עלים שטוחים נותנים יותר גמישות ולכן המתלים הופכים רכים ונוחים יותר.

כמה רכים ונוחים ?
לא יודע, אבל בטח שלא מספיק כדי להיכנס לפרוייקט הזה רק בגלל זה.
זה פרוייקט מסובך שמצריך שינויים ב:
0) מתלים וסרנים - יצירת תושבות חדשות מעל הסרן, טיפול בעלים, בולמים ארוכים או מיקומם מחדש
1) מערכת הבלמים (צינורות ברקס ארוכים יותר)
2) מערכת ההיגוי (זויות ומיקום מחדש של מוטות היגוי)
3) גלי הינע עובדים בזוויות יותר קיצוניות וצריך לפתור את זה (CV, הנמכת טרנספר)

ובטח שכחתי עוד כמה דברים.

אדי
02-01-04, 00:01
והכי חשוב ... זה שיפור יותר מדי בולט. ויותר מדי לא חוקי - בעייתי בארץ אם אתה מתכוון לעלות על הכביש מדי פעם.
גורר בעיות כמו יותר סיכוי לaxle wrap וכו'. אם אני לא טועה היה דיון בנושא בפורום.

דווקא היום ראיתי סופה עם SOA, אני עומד ברמזור ומסתכל עליה ... משהו נראה לי מוזר, כמו לראות סיקס עם חזית של סופה 92 :) , אבל אני לא קולט מה, עד שפתאום שמתי לב ל-SOA.

ob1knobi
02-01-04, 20:13
אז ממה שהבנתי, זה שיפור ש"מנקה" חלקים בולטים תחת הסרן שינויי זה גורר "שיפורים" נוספים, שהם בולם ארוך יותר :roll: ועלים שטוחים שמקנים רכות שעולה על המצב הרגיל של העלים.

בטויוטה זה המצב הטבעי, שם אין סיכויי לAXL WARP?

תודה, על התשובות :!:

חנן א.
02-01-04, 20:20
לטויוטה אין מספיק כוח בשביל לבצע AXLE WRAP :wink:

קח בחשבון שספרינג אובר לג'יפ שנשאר פחות או יותר בגובהו המקורי, חותך פיסה מכובדת מאוד, מכובדת מדי, ממהלך הסגירה של המתלה. פיסה שאורכה כעובי חבילת העלים ותושבת העלים על הסרן.

ד ו ר ו ן
02-01-04, 22:44
חנן,
זה לא רק עניין של כוח, או הספק לפי איך שאתה מתאר את זה, קח היילקס בראשון קצר ותראה כמה כוח יש לו עם יחסי ההעברה הנכונים שיש ברכב הזה.
ליפוף סרן על ידי הקפיצים קורה גם כתוצאה של קפיצת הסרן ונחיתה בעוצמה על הקרקע וההתנגדות הפתאומית גורמת את התופעה.

חנן א.
02-01-04, 23:12
די, די, אל תכניס אותי למלחמות מותגים, במיוחד בגלל שאני בצד שלך.
אם היית מכיר אותי יותר טוב, היית יודע שאני בטוח שאלוהים רכוב על טויוטה, והסיבה היחידה שאני לא עם כזו, היא כי אין לי אופציה בארץ לרכב פתוח דמוי סיקס מתוצרת טויוטה (נדמה לי שקוראים לאופציה כזו FJ40 , לא? ) .

כתבתי בצחוק, ואפילו הוספתי סמיילי ליתר בטחון.

ד ו ר ו ן
02-01-04, 23:44
לא קשור לטויוטה, קשור רק לתאור של התופעה, עם מע' הינע בנוייה נכון גם רכב עם מנוע "לא חזק" יכול להפגע מהבעיה הזו, ההרחבה רק לשם הדיון בSPOA ובלי קשר לסוג רכב.

-->