PDA

צפייה בגרסה מלאה : טוב עכשיו יש בעיות בסטרטר - עזרה בבקשה

UNIX
07-02-03, 18:26
הסטרטר מניע אך ורק עם דפיקות עליו בעזרת פטיש ובעת הדפיקות עפים מלא ניצוצות ממנו החוצה

מה עושים?

אמרו לי לפרק לנקות טוב טוב ועם ניר זכוכית לשייף את הנחושת

t_uri
07-02-03, 18:30
אתה יכול לתת תאור יותר מדוייק של הבעיה?

אורי טל.

UNIX
07-02-03, 19:05
כשאני נותן סטרטר הכוונה מהסוויץ יש רעש כזה של פיק הסטרטר לא זז
הרעש מגיע מהאוטומט שלו אם אני דופק עם פטיש על הסטרטר בזמן שמישהו מנסה להניע אז הוא מסתובב ומניע לי את הגיפ ובורח ממנו ניצוצות רק בזמן ההנעה כמובן

רפי
07-02-03, 19:43
לי נראה שהפחמים שלך נשחקו יתר על המידה ו"נפלו" פנימה.

פרק אותו, שני ברגים 14 מ"מ ועוד אחד של המתח.
פתח אותו, שני ברגים ארוכים (ראש 10 מ"מ) ותבדוק את הפחמים.

ניר ל
09-02-03, 11:02
שמע ידידי,
התקלות אצלך בג'יפ כמו שאתה שם לב, ממלאות חצי מהפורום. אמנם זאת הזדמנות טובה לכולם ללמוד יותר, אבל לך באופן אישי זה עולה וימשיך לעלות הרבה מאד כסף.
העצות הכי טובות שאני יכול לתת לך הן - לקנות ג'יפ שלם לחלקים ולהוציא עכשיו 6000 ש"ח, או להעיף את הגרוטאה שלך בשיא המהירות למרבה במחיר.
תאמין לי, הייתי בסרט הזה, להביא ג'יפ במצב כזה למצב תקין - יעלה לך בסופו של דבר עשרות אלפי ש"ח. צא מזה , שים בצד כל חודש קצת כסף (מה שממילא אתה מוציא היום על הג'יפ) ותקנה עוד שנה ג'יפ נורמאלי.

RINCEWIND
09-02-03, 11:19
למה עשרות אלפי שקלים?
לאט לאט הבן אדם יחליף את כל המכלולים
סטרטר, אלטרנטור,מפלג, משאבות, קרבורטור, מנוע, מצבר, תיבת הגה, גיר, טרנספר,רדיאטור,(יש עוד כמה חלקים אבל באמת לא הרבה) בגדול זהו, וזה היופי בג'יפ, כמות החלפים הקטנה.
במקום להוציא 5000 ש"ח עכשיו, בזמנו ותקציבו הוא יחליף את המכלולים לתקינים וחדשים.
אולי יעלה יותר, אבל מה אם עלות המימון? ואיפה תשים גיפ ישן?
אני אומר ברוך אל תתיאש, אוטוטו זה ייגמר, בינתיים למדת, הכרת את הרכב שלך
ואתה יודע ששמת חלקים טובים. ומצבר חדש או סטרטר חדש אמורים לתת לך
שקט נפשי לתקופה מסוימת

ניר ל
09-02-03, 11:34
מה לעשות, אבל מחיר החלקים שציינת + עבודות, מסתכם בעשרות אלפי ש"ח.
רק החלפת מנוע תעלה לפחות 5000 ש"ח במוסך, אם הג'יפ שחוט כמו שהוא מתאר ,הוא יצטרך סרנים (2500 ש"ח), רדיאטור (1200ש"ח), גיר (1500 ש"ח), אגזוז (600), הגה (2000), קפיצים/ בולמים (1200), גלי הינע (600-1200), קלאץ'(500), כל זה לפני עבודות ולפני תוספות .

חנן-ג'יפולוג
09-02-03, 11:38
סליחה על הבוטות אבל אני לא חושב שזה יגמר בג'יפ הזה וגם לא בג'יפ אחר גם אם הוא ייקנה כמעולה.
כי מה לעשות, בשביל לעבוד על ג'יפ צריך לתקן כל דבר בצורה טובה ולא להחליף משאבת שמן במנוע דופק ודפוק במשאבה משומשת אחרת שנכרתה מתחת לאדמה בוצית כפתרון.לא להרכיב בלמים משומשים. גם לא לדפוק עם פטיש על סטרטר כדי לתקן אותו וצריך לחזק ברגים עם ידית מומנט ולא עם צינור מאריך, וכמובן לעבוד צמוד עם ספר.
הכול למענך, ברוך, אין לי שום כוונה לפגוע, להיפך, רק לנסות לגרום לך לתקן את הג'יפ כך שגם תוכל להנות ממנו בסוף ולא רק לתקן בצורה סיזיפית דברים שיתקלקלו לך שוב ושוב ושוב.
כמו שזה נראה, ברוך, שוב, סליחה על הבוטות, אתה עסוק בלקחת ג'יפ טוב ולהפוך אותו לגרוטאה.

ניר ל
09-02-03, 11:48
אחרי שקראתי את השרשור הקודם שלך ובכיתי, כדאי אולי שתשבית את הג'יפ לתקופה מסויימת, עד שתאסוף כסף לקנות ג'יפ לחלקים. כנראה שלא תמצא בקלות קונה שיחזיר לך את המחיר ששילמת וחבל שההשקעה שלך תרד לטמיון.
ראיתי גם ששילמת 6000 ש"ח על תיקונים שונים, ברמה שאני בכלל לא מתמחר בהתייחסות הקודמת שלי. אני מעריך שבקצב הזה, תוך שנה אתה תשקיע עוד 20,000 ש"ח לפחות על תיקונים מכאניים, או שלחילופין תתרושש ותמכור את הג'יפ בגרושים מחוסר ברירה. היום אתה מנסה לעגל פינות ולחסוך כסף איפה שאסור, כמו שחנן אמר לך, לא תגיע רחוק ככה ...

UNIX
09-02-03, 11:58
חנן העלת בי חיוך דווקא

תאמין לי חנן אתה לא יודע כמה שאתה טועה הגיפ שלי במצב טוב אני יסכם לך כאן
את כל מה שנשאר לעשות לו באמת!!

1.מנוע חדש(כל המכלולים הנוספים למנוע מעולים וחדשים)(טוב נו חוץ מהסטרטר)

2. שיפוץ סטרטר - מקווה שלא יעלה לי כסף (אצל חבר)

3.ברקסים מאחורה- 200 שקל לכל גלגל

4.להחליף מחזיר שמן בסרן מאחורה ובתיבת הגה

וזהו יש לי אחלה גי'פ
ד"א הצלחתי ליישר את הגיפ מסתבר שזה לא הקפיץ שהיה צריך עירגול אלא האוזן שאליו הקפיץ מתחבר חיזקתי ישרתי קצת והסתדר מעולה

ניר- כבר השקעתי המון ידידי אני יודע שאני הולך להישאר עם הגרוטאה שלי לעשור הקרוב וחוץ מזה הגיפ לא מזוין בכלל רשמתי למעלה מה שנשאר לעשות לו

חנן- אני לא נוסע עליו יותר עד שאני לא יחליף מנוע אז לבינתיים אני מסדר עוד
כל מיני דברים ובודק את האמת הסטרטר היה עושה בעיות מדי פעם לא תמיד אבל
אני לא מוכן לקחת סיכון הורדתי והוא ישלח לשיפוץ לא הצלחתי לבד .
המשאבת שמן עזרה לי רק בשביל שאני יוכל להגיע עם הגים למוסך בנסיעה ולא
על גרר אפילו שאני מבוטח בשגריר ביטוח גרירה אבל כמה אפשר ?
כבר פעמיים ב 4 חודשים
שנה הבאה נראה לי הם יזרקו אותי :_)

בקיצור כשיהיה לי מנוע חדש וברקסים שאלו הדברים הכי חשובים לי עכשיו וזה יהיה בקרוב אני מאמין אז אני אוכל להציג בפניכם את הכלה האמיתית שלי
אני בטוח במליון אחוז שאתם תחשבו שאני דפוק כי אני פשוט אוהב לפרק דברים
לנקות אותם ולהחזיר אותם (לכל אחד יש את השריטה שלו)
ואתם יודעים איך זה אתם מפרקים חלק מהגיפ והופ נשבר בורג והופ צריך לפתוח חלון בשילדה.

בקיצור אני יציג לכם את הכל אחרי המנוע את האמת אני רציתי לעשות מנוע לבד אבל מעצה של מומחים עדיף שלא כי יש כל מיני ברגים לפי הבנתי שלא יצאו
ומה גם שהחריטה אצלי כבר תהיה אחרונה ושלישית וחוץ מזה שנסעתי המון זמן בלי לחץ שמן ועם מנוע דופק אז לא כדאי

UNIX
09-02-03, 12:06
ד"א חנן דפקתי על הסטרטר עם פטיש לא בשביל לתקן אותו אלא רק
בשביל לדעת אם זה באמת הסטרטר שעושה את הבעיות או המצבר או משהו בדרך
ואכן גיליתי שזה הסטרטר פירקתי אותו לגורמים וגילתי שהפחמים לא משהו
שייפתי קצת עם ניר זכוכית ועדיין לא עזר אז אני ישלח אותו לשיפוץ אצל חבר
אני לא מאמין שיקח כסף ואם כן אז ארולי רק על פחמים חדשים
יש לי ידית מומנט ויש לי את כל הכלים שאתה רק רוצה וחושב עליהם

סוד קטן אם לא אמרתי עד היום ויכול להיות אמרתי
אבא שלי ממש חזק במכונאות למעלה מ 30 שנה בעסק וגם על גיפים
בצבא והוא שונא לראות אותי עובד עם איזשהוא מברג או כלי לא מתאים

ולא זה מה שהורס לי את הגיפ'

ד"א המשאבת שמן בסוף יצאה מעולה אתה לא מתאר לעצמך עד כמה בסוף השתמשתי
בשלי לקחתי את הגלגלי שיניים שלך ואת המכסה שיפצו לי את זה במוסך
שמו אטם חדש ניקו טוב טוב בסולר בקיצור יצא כמו חדש ופתאום היה לחץ שמן
שפילו קודם לא היה אבל ברור לך שכשיהיה מנוע חדש אז תהיה גם משאבה חדשה
מן הסתם אני לא יחסוך על כאלו דברים אותו הדבר על ברקסים אני רק רציתי משהו
משומש בשביל להעביר כמה שבועות ככה במצבם כשיהיה לי מנוע תקין וטוב
אז יתחילו ההשקעות הרציניות כמו בולמים אפילו שיש לי חדשים אבל לצערי קצרים מדי

חנן-ג'יפולוג
09-02-03, 12:10
בהצלחה.

UNIX
09-02-03, 12:16
תודה חנן זו באמת תהיה משימה קשה לעשות מנוע כי אני לא רוצה לקחת שקל מההורים שלי יותר וזה קצת קשה כי אני חייל והמשכורת שלי עומדת על 550 שקל
לחודש שאפילו לא מכסה את המינוסון הקטן שיש לי מהתקופה שהייתי שם כל יום מאה שקל דלק בגיפ_)
אני מאמין שאני אהיה משוחרר שזה בערך עוד שנה וחצי או את האמת עוד כמה ימים
אז אני כבר יעבוד וירוויח משכורת אמיתית
ואז כל חודש שיפור אחר לגיפ ושים לב אני אומר שיפור
תוך כמה חודשים הוא יהיה חדש לגמרי וגם אם אני יצטרך להשקיע עוד 20
אלף ע"מ להוסיף לו כננת נעילות דשבורד יפה אולי צמיגים גדולים יותר אולי ועוד כמה דברים

-->