PDA

צפייה בגרסה מלאה : בדיקת סופה עם בודי ליפט

yoav21
21-03-07, 12:32
אני יודע שהנושא כבר דובר רבות, וכן קראתי בענין רב את כל הדיונים בנושאים השונים, אך עדיין לא הצלחתי לגבש דעה בנושא ועל כן אשמח מאוד לתגובות.

אתמול בדקתי סופה שנת 95 מצב השילדה היה מצויין כמו כן גם הבודי, על פניו המנוע והקלאצ' עובדים טוב מאוד והגיפ נראה שמור מאוד.
לבעיות:
1. לגיפ יש בודי ליפט
2. אין רשיון לצמיגי 33 (הוא נועל כאלה)
3. הוא יד 8 וכרגע נמצא במגרש
4. מד דלק ומד שמן לא תקנים
5. משולשים מוגבהים
שוב חוץ מהבעיות הגיפ שמור מאוד ויש לו קננת ונעילות קדימה ואחורה.
לגבי הבודי ליפט כמה זה פוגע ועד כמה בעיתי לעבור טסט (יש עוד 3 חודשים)
ענין היד צריך "להפחיד" או שניתן להיות שקטים
אשמח להערות לפני שאקח אותו לבדיקה ואשלם הרבה כסף :(

yoav21
21-03-07, 12:34
כמו כן האם ניתן היום להכניס לרשיון את מידת הצמיגים 33 ואם כן מהי הפרוצדורה והעלות הכספית?
תודה יואב

נימי
21-03-07, 14:20
כננת כן ברישיון?
עניין היד פחות מפחיד בכלים האלה (אם בכלל).
ניתן להכניס את הצמיגים לרישיון אבל גם אז בוחן תנועה יכול להוריד את הרכב מהכביש

yoav21
21-03-07, 14:33
הכננת כן ברשיון!
למה לאחר אישור הצמיגים עדיין בוחן יכול להוריד מהכביש?
מהי העלות של הכנסתם של הצמיגים לרשיון?
והאם אני צריך לחשוש מזה שהאוטו עם בודי ליפט למרוד שגם הבודי וגם השלדה(על פניו) נקיים?
מה לגבי המשולשים והשעונים שלא עובדים :twisted:

six 4 life
21-03-07, 14:40
מבודי ליפט אין לך מה לפחד, אני מציע שתקח בחשבון 1500 שקל פירוק שלהם במוסך והרכבת תושבות מקוריות, בריא זה לא.

לעניין היד- אין משמעות, זה לא פרייבט ובכלים כאלו היד לא משנה.

נעילות- זה שהמוכר אומר שיש נעילות זה יפה. צריך לבדוק שהסרנים אכן נעולים...

צמיגים- אפשרי לאשר ע"י קוסמים, אבל בוחן יותר חזק מקוסם, ואם עצר אותך בוחן הוא מבטל את הקסם.
ונעצור פה בנושא הזה.

בהצלחה.

אייל
21-03-07, 15:02
לבעיות:
1. לגיפ יש בודי ליפט
2. אין רשיון לצמיגי 33 (הוא נועל כאלה)
3. הוא יד 8 וכרגע נמצא במגרש
4. מד דלק ומד שמן לא תקנים
5. משולשים מוגבהים
שוב חוץ מהבעיות הגיפ שמור מאוד ויש לו קננת ונעילות קדימה ואחורה.
לגבי הבודי ליפט כמה זה פוגע ועד כמה בעיתי לעבור טסט (יש עוד 3 חודשים)
ענין היד צריך "להפחיד" או שניתן להיות שקטים
אשמח להערות לפני שאקח אותו לבדיקה ואשלם הרבה כסף :(

1. אתי יכול להוריד את הבודי ליפט - זה לא ממש מסובך וזה גם לא ממש חיוני.
2. תחליף צמיגים - 2000 ש"ח בערך (ואולי תוכל גם למכור את ה-"33) ואתה שקט גם מבחינה חוקית וגם מבחינת המכלולים.
3. ממש לא משנה היד, להיפך. כל יד הוסיף קצת משלו.
4. זה כבר יכול להיות קצת יותר בעיתי - זה יכול להיות מינוס שלא מחובר היטב או חשנים שהלכו לעולמם - גם זה לא תורה מסיני - לא הייתי פוסל סופה על זה.
5. שעה עבודה וה"משולשים" שלך חוזרים למצב הישן והטוב.

נעילות - אל תקח את זה כמובן מאליו שיש נעילות בתוך הסרנים - תבדוק את זה כבר היו דברים מעולם.
כננת - תבדוק שהיא עובדת קדימה ואחורה תיקון שלה קצת יקר.

בהצלחה.

yoav21
21-03-07, 15:14
תודה רבה על כל התשובות.
האם מכון בדיקה (שמתמחה בסופות) יודע לבדוק האם יש נעילות והאם הם עובדות?
הנעילות המדוברות הן מסוג שפועל באופן אוטומטי

six 4 life
21-03-07, 15:35
לא להכנס למכון לבדיקה.
רק מוסך שמתעסק עם סופות וכלים דומים.
תקבל חוות דעת הרבה יותר מקצועית, יותר זולה, ותוכל לראות את הדברים "בפנים" ולא על דף.

כתוב מאיפה אתה ותוכל לקבל המלצות על מקום.

yoav21
21-03-07, 15:47
הרכב המדובר הוא מאזור חולון והבנתי יש שם כמה מוסכים המתמחים בסופות שאלהם רצוי ללכת, בכל מקרה לא היתה בכונתי ללכת למכון בדיקה כמו קומיוטסט ;)

דרור ברלי
21-03-07, 18:45
"בודי ליפט" זה דבר רע. מאוד רע. זה גורם לעומס מטורף על תושבות המרכב ולסדקים במרכב.
אם הבודי במצב טוב לא הייתי פוסל את הרכב בגלל זה, אבל מיד אחרי הקנייה הייתי מקדיש כמה זמן שצריך לצורך הפירוק של זה והשלכה לפח הכי קרוב (לא למכור. ממש לא. המצפון שלי יציק לי אם אמכור דבר כזה לאיזה פראייר ובכך אעזור לו להרוס את הג'יפ שלו)
צמיגי 33 - אם העבודה לא נעשתה מהתחלה ועד הסוף (ציריות קדמיות+צלבים מחוזקים, יחסי העברה מתאימים, שידרוג הבלמים), אז ערימת החסרונות (הם כל כך רבים, לא נתחיל עם זה שוב) עולה על היתרון היחיד (שיפור בעבירות). יש מי שיכול להעביר את זה לרשיון, אבל כל בוחן של משרד התחבורע בכל זאת יוריד אותך מהכביש.
תשאל למה? ככה. עבד כי ימלוך. וגם כי הוא יכול. וגם כי כנראה יש לו זין קטן ותיסכולים גדולים, אז הוא מחפש קורבנות כדי להיטפל אליהם. וג'יפים הם קורבנות מסורתיים עבור החארות האלה.
אבל מה? בכל מקרה של מפגש איתם ממילא 99% שתקבל הורדה מהכביש, גם על צמיג 31. גם אם הסופה שלך חדשה מהניילון.
שוב למה? שוב ככה. כי הם יכולים. ככה שלא זה צריך לעצור אותך מלהכניס צמיג 33 לרשיון (בכל זאת זה חשוב. ביטוח למשל)

asafk
21-03-07, 19:13
1. אתי יכול להוריד את הבודי ליפט - זה לא ממש מסובך וזה גם לא ממש חיוני

אוהוהו כמה שזה יכול להיות מסובך... אני מכיר לפחות "פרוייקט שיפוץ" אחד שהתחיל בסה"כ מהורדת בודי ליפט. גם אני, כשקניתי את הסופה, חשבתי שזה קלי קלות להוריד. אחרי שהבנתי שהכלובים של רוב האומים ששתולים בבודי חלודים- זה אומר שאי אפשר לפתוח את הברגים של התושבות בודי- ויתרתי.
נזק אופייני יהיה בקורה שמתחת לדלת האחורית, (קריסה של תושבות הבודי).

אסף.

מאיר רוטברג
21-03-07, 20:06
אם זה לא בודי ליפט מאוקולון אין לך סיכוי לבצע זאת ללא השקעה מטורפת בזמן וכסף

-->