PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשה זאת בעצמך, גלי הינע

Bulldog
02-01-04, 21:07
http://www.4x4wire.com/jeep/tech/shaft/diydriveshaft/
מה אתם אומרים?
האם יש סיכוי לקבל איזון לגל הינע מתוצרת בית?

חנן א.
02-01-04, 22:55
מאותו מקום:

You probably don't have any way to balance the drive shaft at home, so these techniques are best for use on Jeeps that are only used off-road and at slow speeds.

בקיצור, לגל ההינע הקדמי זה יכול איכשהו ללכת, שכח מגל ההינע האחורי.

בזמנו, כשעוד לא ידעתי שיש מקומות שמתמחים בגלי הינע, נתתי למסגר הקבוע שלי להחליף צינור באחד מגלי ההינע הסחוטים שלי.
זה לא הלך. הוא טוב בתור ספייר, לא מעבר לזה.

Bulldog
02-01-04, 23:03
בוא נישאל את זה בתמימות.
נניח שבאתי לבית עסק שמייצר גלי הינע וביקשתי איזון בתשלום, יעלה לי פחות מבניית גל הינע, או קיצור, או הארכה של אחד קיים?
נניח שכן, שווה ניסיון?
אני חושב שכן

שחף110
02-01-04, 23:11
כמה באמת עולה לשפץ דריישפט קדמי (כי הוא קצר) ?

חנן א.
02-01-04, 23:13
לעשות איזון זה מאוחר מדי כשהרכבת את היוק עקום על הצינור.

Bulldog
02-01-04, 23:18
אתה מזלזל?
אני שמעתי צליל של זילזול.
ועוד מהאיש שמפחד לעבוד עם דיסק 9. :twisted:
אני אומר שווה לי לנסות, יש לי גלי הינע עודפים, אחרי הקפיצים אני אנסה להפריך את הטענה שלך.

חנן א.
02-01-04, 23:18
המחירים שאני מכיר הם כ300 ש"ח להחלפת צינור סחוט וכ700 ש"ח לגל-הינע קדמי חדש כולל צלבים חדשים.

שחף110
02-01-04, 23:24
איפה אתה משפץ ?

עירא
02-01-04, 23:26
בהנחה שעושים חיתוך ישר, לא עם מסור שורף (דיסק קבוע) אלא עם מסור סרט (אפשר לכוון אותו במעלות עם דיוק גבוהה מאוד והוא יורד אנכית באופן אוטומטי, וריתוכים יתבצעו ע"י מישהו שיודע קצת ריתוך צנטרפוגי (לא כל מסגר בימינו יודע איך, ובטח שלא רוב החובבים) אני לא מבין איפה נקודות הכשל האפשריות.:oops:
אנא החכימו אותי.
עירא

אריק זמר
02-01-04, 23:27
עומר, אתה מתחיל לעשות ניסויים ?!

Bulldog
02-01-04, 23:28
אני לא חותך צנרת עם דיסק אלה עם חותך לצינורות, מי שמכיר את המכשיר שמשמש אינסטלטורים וההרכבות של צנרת כיבוי אש.
חיתוך מדוייק ללא "איבוד" של חומר כמו בדיסק

עירא
02-01-04, 23:29
אדרבא

חנן א.
02-01-04, 23:32
עירא, אתה לא יכול לחתוך את הצינור ליד היוק עם מסור סרט, כי היוק חודר לתוך הצינור, בין השאר בשביל למרכז אותו, וגם בשביל שהעסק לא ייסמך רק על ריתוך, צריך לראות כדי להבין.
בנוסף, אתה בעצמך מדבר על ריתוך צנטריפוגלי. כאילו מה? עומר הולך לעשות בבית ריתוך צנטריפוגלי?

עומר, אתה לא יכול לחתוך את הצינור צמוד ליוק עם חותך צינורות כי היוק יפריע לך לסובב את המכשיר.

שמע, למה שאני אקלקל? נסה, אם תצליח נשמח לשמוע.

חנן א.
02-01-04, 23:35
איפה אתה משפץ ?

שיפצתי בזמן עבר, אני כבר לא משפץ בהווה, כי מאז שאני עם נעילה קדמית, לפני כחמש שנים, לא סחטתי גלי הינע.

אצל גרינגרס. ניר ל. חושב שהם מכרו לו חרא דרייבשפט, הדרייבשפט שאצלי מחזיק מצוין כבר כמה שנים טובות, אז אין כאן המלצה חד-משמעית.

עירא
02-01-04, 23:51
ביקשתי שיחכימו אותי...
והחכמתי 8)
עירא

asafk
03-01-04, 14:47
יש גם שיטה לאיזון גלי הינע בבית- שימו לב- זאת שיטה לאיזון זמני עד שמגיעים למאזן רציני, ומיועדת לגל הינע שתיקנת לבד בשטח/ בבית מחוסר ברירה- וברור שלא תצליח לבנות אות מאוזן.
משתמשים בבנדים של צינורות, מסובבים את הגל (גלגלים באוויר, טרנספר בניוטרל) ורואים איפה יש לו "בטן". שמים את הבנד על הגל, כמה סנטימטרים מהקצה, ככה שאיזור ההברגה ישמש כמשקולת, ויהיה ב180 מעלות למקום ה"בטן" בגל. אם יש בטן רצינית, אפשר לשים שני בנדים, אבל לא שמים אותם באותו קו, ב180 מעלו לבטן, אלא אחד ב30 מעלות ימינה ל180 מעלות, והשני ב30 מעלות שמאלה ל180 מעלות.
אפשר לנסוע ככה די הרבה, אבל לא במהירויות גבוהות- זה איזון מאולתר שעובד יופי- אם גל קיבל מכה קטנה בשטח, או אם נאלצת להחליף חלק מהצינור בשטח וכו'.

בגלל איך שהיוק מתחבר לצינור, אין, לדעתי, שום סיכוי למי שאין לו את המיכשור המיוחד לייצר גל באיכות טובה. לפחות לא כזה שאפשר לנסוע איתו בכביש. גל שיסתובב לאט בזחילה בשטח- אפשר לעשות גם מצינור השקיה עם רתכת אלקטרודות- חוסר האיזון לא משפיע במהירויות נמוכות.

אסף.

רכס חיים
03-01-04, 18:48
לאחר שנאלצתי ללמוד את הנושא בשנה האחרונה עם חצי תריסר דרייב' הגעתי למסקנה הבאה. גלי הינע סטנדרטיים כדאי לקנות מהמדף שלמים ומאוזנים אם אפשר אך גלי הינע מיוחדים מחירם בשמיים .לשלם 3K לגל הינע של מרצדס ,זה לא הרבה אך אז כדאי לבנות לבד. זה מאוד פשוט אם אתה קונה את החלקים בנפרד ומחבר אותם אצל מקצועי שגם מאזן אותם. בכאלף ש'ח אתה גומר סיפור כזה עם איכות גבוהה כמו מהמפעל. למי שיש צורך בפתרון כזה אין בעיה לקבל ממני הדרכה אישית.

-->