PDA

צפייה בגרסה מלאה : רישוי כננת

שחף110
02-01-04, 23:34
אם זה נשאל בעבר, אני מצטער -
חיפשתי ולא מצאתי ....

אז ככה, נגיד שהתקנתי כננת (מגש ופגוש מתאימים כבר יש - ותהיה כננת אם תמצאו לי איזה 9 אלף ליברות משומשת יד שניה במצב טוב :twisted: :twisted: :twisted: )
והרכבתי אותה לבד.
מה פרוצדורת הרישוי שלה ?

שחף

אביב
02-01-04, 23:46
הכי פשוט - זה מה שאני עושה, בכל אופן - פירוק ארבעה ברגים על הפגוש, פירוק חיבורי החשמל על הכננת ויאללה לטסט, ללא הכננת כמובן.

eran4x4
03-01-04, 07:36
שחף אתה ניגש למבדקה של הטכניון (יש באזור התעשיה הישן של נתניה באותו מבנה של מוסך מקסיקו) תמורת כ 360 ש"ח מקבל (או לא) אישור על ההתקנה ואם האישור ניגש לעמדה אחת (כשתגמר השביתה...) לרישום ברישיון.

landY
03-01-04, 21:19
כתבתי על זה פעם בגיפטריפ בהרחבה...
הבדיקה-
1. מגש: לפחות 6 מ"מ
2. ברגים מפלדה
3. אין כיפוף של הפגוש תחת עומס.

אני עשיתי את הבדיקה במבדקה שברחבת משרד הרישוי בחולון עם בחור נחמד בשם ניר.
כמו שערן אמר 360 ש"ח. תכין עוד 80 ש"ח למשרד הרישוי.

שחף110
03-01-04, 21:37
אז אפשר לעשות את זה בחולון ?
אחלה - זה בדיוק מה שרציתי לדעת יניב, עזרת המון.

רונן ג
04-01-04, 11:02
יש רק בעיה קטנה אחת עם עמדה 1,
אם יש לך בעית רישוי אחרת ברכב, כגון צמיגים שאינם ברישיון או שאפילו רשומים ברישיון אך בולטים מהרכב, הם עלולים בהחלט לסרב לבצע את השינוי הקשור בכננת. זה נאמר מניסיון אישי.

רונן

:(

זאבי
04-01-04, 17:40
מנסיון אישי
1. ניתן לקבל אישור בכפוף לבדיקה במכון התקנים - פחות יקר אך כרוך בבדיקה "על באמת".
2. הבוחנים בעמדה 1 הם עושי צרות מקצוענים ולמעשה מחפשים כל תרוץ להכשיל את המשימה.

במקרה שלי היתה חסרה מדבקיה ע"ג ה"סופרוינץ'" ונאלצתי להביא אישור מהיבואן ולרוץ פעמיים כולל ברור אצל ה"רב בוחן" שנרתע מנכונותי להלחם בגיבוי היבואן (אספיר) על העקרון שהעדר מדבקה אינו עילה לפסילת הכננת.

בהזדמנות זו תודה מיוחדת לאנשי אספיר במשמר השבעה שבדקו את הכננת, והמציאו פעמיים אישורים למשרד הרישוי ללא כל תמורה !!!
בזכותם נחסכה עלות הבדיקה.

במקביל בוז ל"גתוס" בת"א שסרבו לסייע בטענה שהם לא התקינו את הכננת. אצל "גתוס" בעלים של "סופה" 93 לא יהיה לקוח פוטנציאלי לשלל התוספות הנמכרים על ידם.

אייל
05-01-04, 09:51
זאבי, אם גתוס לא ביצעו את ההתקנה אז אין סיבה שהם יתנו לך אישור (מדובר ב"חותמת" שלהם על איכות ההתקנה וכמובן אם חלילה יקרה משהו ומישהו יחליט לנבור בנושא זה עלול לחזור אליהם).

נמרוד
05-01-04, 09:59
זאבי, אם גתוס לא ביצעו את ההתקנה אז אין סיבה שהם יתנו לך אישור (מדובר ב"חותמת" שלהם על איכות ההתקנה וכמובן אם חלילה יקרה משהו ומישהו יחליט לנבור בנושא זה עלול לחזור אליהם).

נכון אייל, אם הם לא ביצעו את העבודה אין שום סיבה שהם יעזרו לבנאדם עם איזו בעייה ביורוקרטית קטנה... ולכן גם אין שום סיבה שהבנאדם יחזור אליהם בעתיד בתור לקוח. אני מסכים עם זאבי.

חנן א.
05-01-04, 10:11
אייל, נדמה לי שפספסת פרט אחד ולכן כתבת מה שכתבת (או שאני מפספס משהו) :
את הבדיקה של איכות ההתקנה עשה מכון התקנים. גתוס נדרשו לעזור רק בעניין של אישור האין המדבקה.

זאבי
05-01-04, 13:02
לכל המגיבים תודה

הכננת המדוברת הורדה מג'יפ אחר עם פלטה.
כל החיבור הצריך חיבור הכננת לפלטה בארבע ברגים ועוד חיבור הפלטה למקום המתאים ב"סופה" תוך שימוש בברגים מקוריים.
חיבור החשמל למצבר היה הפעולה הסופית להשלמת ה"פרויקט".
התקנה כזו היה בודאי עולה כ-500 ש"ח והייתי מקבל אישור מתקין מורשה (גתוס/אספיר).

בנסיבות הענין האופציה של התקנה עצמית כולל אישור מכון התקנים (כ-280 ש"ח אם אני זוכר נכון) או אפילו אישור הטכניון בעלות 360 ש"ח היה הפתרון המועדף.

לתומי סברתי שמי שעוסק במיתקונים לרכבי 4X4 יהיה מוכן לבדוק את הכננת וטיב ההתקנה (כאמור 8 ברגים וחיבור חשמל) ויגבה תמורת 1/2 שעה עבודה סכום נמוך יותר.

בפועל ב"גתוס" שראו סופה 93 עם פוטנציאל מכירות מוגבל למיגונים ואביזרים שלחו אותי לכל הרוחות.
באספיר השקיעו זמן בבדיקת המיתקון, המציאו אישור מתאים וסרבו לקבל תשלום עבור השרות.

יתרה מכך כשניכנסתי לעימות עם הבוחנים בעמדה 1 בחולון בגלל העדר מדבקה, הם טרחו להמציא אישור נוסף באשר לסוג הכננת ונתונים טכניים שעזרו לי להתעמת עם ה"בוחנים".

אמנם עברו כמה חודשים מאז התקרית אך אני שמח להביא לידיעת החברים את האירוע המעיד יותר מכל על טיב השרות הניתן אצל מקצת הספקים המתפרנסים מאיתנו.

coas
05-01-04, 15:04
יש כאלה שיראו את זה כבכינות וכיו"ב, לדעתי, עצם העלאה לפורום התנסות אצל יצרן/ספק/מתקין כזה או אחר היא הצורה הנכונה לקנות. לא מדובר בשלב זה בחרם צרכנים אבל כל פירור מידע מצטבר למוניטין טוב או מפוקפק יובילו בעתיד לתהיה אצל אותו יצרן/ספק/מתקין לאן נעלמו הלקוחות או במקרה הטוב למה היקף ההכנסות גדל. אני מניח שמפעילי האתר כיונו ליצור קהילה של חובבי ג'יפ ודומיו ואני מניח שמידע כזה הוא חלק מהיתרונות שאלהם שאפו.
עובדה היא שחלק מנותני השרותים מבקרים באתר.

(סליחה על הסגנון המליצי, מעט חולה וזה מה שיצא)

אשר

landY
05-01-04, 17:31
ובכן: שני סיפורים על אספיר.
הראשון: התקנתי את הכננת על פגוש תואם שנאמר לי שהוא מתוצרתם. הגעתי אליהם לאחר מכן (אחרי שיחה טלפונית) ואמרו לי שמכיוון שהפגוש אינו מתוצרתם- הם לא יכולים להמציא לי אישור. הוגנים.
לפני כחודש הגעתי שוב עם הכננת- לאחר שהיא הפסיקה לעבוד פעם או פעמיים באמצע חילוצים בחורף הקודם. שאלתי אם יש איזה טיפול תקופתי או בדיקה שניתן לבצע (הם היבואנים - רמזי).
הגיע בחור נחמד שהוא מנהל העבודה (נדמה לי אלכס) ומעבר לטיפול בספריי-כנגד חלודה + בדיקות ויזואליות שונות אמר שהכל תקין ורק צריך לדאוג לייבוש הכננת כשהיא נרטבת.
בקיצור אחרי חצי שעה וחצי מיכל של זז-קל שחרר אותי ללא כל חיוב. הכננת עובדת יופי (נבדק על חי).

מבחינתי בכל בעיה ו/או קניה אני יודע לאן לגשת.

רכס חיים
05-01-04, 18:52
פעם אחת אני מוכרח לדעת - מי חילץ את עצמו עם הכננת שלו?? 16 שנים אני בשטח מתוכן לפחות 10 עם כננות בכל הגוונים - ואף פעם היא לא עזרה לי - תמיד למישהו אחר, וב-98% מהמקרים למישהו זר שלעולם לא פגשתי אותו שנית. אז למה כננת - {חוץ מאשר בשביל הפוזה} . מה רצועה ב-100 שקל עושה פחות מכננת בעשרת אלפים שקל. אני חייב פעם ןלתמיד ללמוד.

נמרוד
05-01-04, 18:56
פעם אחת אני מוכרח לדעת - מי חילץ את עצמו עם הכננת שלו?? 16 שנים אני בשטח מתוכן לפחות 10 עם כננות בכל הגוונים - ואף פעם היא לא עזרה לי - תמיד למישהו אחר, וב-98% מהמקרים למישהו זר שלעולם לא פגשתי אותו שנית. אז למה כננת - {חוץ מאשר בשביל הפוזה} . מה רצועה ב-100 שקל עושה פחות מכננת בעשרת אלפים שקל. אני חייב פעם ןלתמיד ללמוד.

אני.

חנן א.
05-01-04, 20:11
אני, יותר מעשר פעמים.

זאביק
05-01-04, 21:39

אני, ויותר מפעם אחת . . .
(וכמה פעמים שגם זה לא הספיק).

ארז
05-01-04, 21:54
אני,עשרות רבות של פעמים ,קצת פחות פעמים עם הכננת שלי +1 או 2 של חברים :twisted:

דרור ברלי
05-01-04, 22:47
גם אני.

שחף110
05-01-04, 22:52
דרור - קשירה של הסרן האחורי עם כננת נחשבת לחילוץ עצמי ? :lol: :lol:

ועכשיו ברצינת, למישהו יש איזה 9 קיי ליברות משומשת או מכיר מישהו שרוצה למכור בעד 2000 שקל ?

שחף

רכס חיים
06-01-04, 21:43
ועכשו תסבירו גם, למה אתם נתקעים.

חנן א.
06-01-04, 22:14
מה זתו'מרת למה?
כי נוסעים, רואים מכשול שפיפטי/פיפטי שנעבור (במקרה של ארז זה הנדרד/זירו שלא עוברים אבל הוא חייב) , היצר ההרפתקני לוקח פיקוד ואללהבאבאללה, נכנסים.

אגב, אם לא היתה כננת, כנראה שהרוב המוחלט של התקיעות האלה לא היה בא לאוויר העולם בכלל. הכננת נותנת את הלגיטימציה לאללאבאבאללה.

זאביק
07-01-04, 10:58
למה כלב מלקק את הב...ם :?: :?:

כי אני יכול :!: :!: :!:

גיא
10-01-04, 19:10
אני גם ....

ולא פעם אחת.

וחנן הסביר טוב מאוד למה ...... :twisted:

ארז
10-01-04, 19:16
טוב אני נותן לך הוכחה לזה שאני אדיוט :twisted:
בזמנו כשעוד לא הייתי עם כננת והייתי עם דיפנדר סטנדרטי לגמרי,גם אז הייתי נכנס למקומות שהיה לי ברור לחלוטין שאני לא אצליח לצאת משם....הייתי מחלץ את עצמי אחר כך במשל שעות עם היליפט ,שפלות וכננת ידנית....והסיבה למה אנחנו נתקעים?אממ...זה פשוט

כי זה כיף

שחף110
18-01-04, 08:34
מצאתי כננת - עכשיו נשאר רק להתקין,
והעביר רישוי, אולי נסיים הכל עוד השבוע :twisted:
http://www.ramsey.com/winches/patriotprofile9500.html

מה אתם אומרים ? למקם את קופסת הפיקוד בתוך הכנף ??

landY
19-01-04, 08:25
מצאתי כננת - עכשיו נשאר רק להתקין,
והעביר רישוי, אולי נסיים הכל עוד השבוע :twisted:
http://www.ramsey.com/winches/patriotprofile9500.html

מה אתם אומרים ? למקם את קופסת הפיקוד בתוך הכנף ??

כן- זה הרבה יותר אסטתי
לא- זה מסובך יותר לטפל.

אצלי היא בפנים. תעשה את החשבון שלך לבד...
המלצה: להעביר כבל חשמל 3 גידים מהקופסא לקבינה. תוכל ליצור בקלות משבת לכננת + שלט פנימי.ש

שחף110
19-01-04, 08:31
אוקיי - מכיוון שהכננת חדשה דנדשה (יד שניה) נקנתה אצל אספיר,
הפגוש שלי של אספיר - הרמתי טלפון ואמרו שתמורת 500 זוזים - מתקינים
מחווטים והכל עם אישור כמובן. שווה לי.
200 שקל כבל (50קוודרד) ונעלי כבל צריך ?
360 שקל בדיקה בחולון צריך ?
זמן של הבניה (נכון עדיף לבנות לבד) זמן של טרטורים בדיקה שאולי לא אעבור ?

יאללה לאספיר :lol:

הציעו לי למתקן אותה בכנף מתחת (מוגנת ממים וכו), כאשר פתח החיבור של השלט רק הוא יוצא החוצה כלפי מעלה מהכנף.

שחף

סולי
20-01-04, 00:02
שחף,
בהצלחה ומזל טוב, מקווה שאתה מרוצה.. ומצפה לראות תמונות לאחר ההרכבה.
יכול להיות מאוד נחמד לטייל יחד .. אני יוביל יום בוצי באיזורי אם תרצה..

נ.ב,
שאלת את אספיר לגבי האחריות?

שחף110
20-01-04, 08:04
אני אשאל ביום חמישי כאשר אהיה שם ... בוא נקווה שהיא רק תעבוד :oops:
וברגע שתהיה כננת אשמח להתפלש קצת בבוץ :lol:

ד ו ר ו ן
20-01-04, 19:37
שחף,
אצלי השקע כננת נמצע בחוץ, על הפגוש בחוץ, ואני חייב לציין שאחרי כמה סיפורי זוועה על חארות שקיצרו שקעי כננת אחרי שהם חיברו את הכבל לכל מיני דברים, רעיון מעווות ודי מפחיד שאני אפילו לא רוצה לכתוב בפומבי מה שעשו עם הכבל. אני רוצה להעביר אותו בחזרה פנימה על הקופסת שליטה ובטח שלא ממליץ לך לשים אותו נגיש בחוץ אלא בפנים, בתוך תא המנוע ורק כשצריך תריך את כבל השלט מתחת למכסה החוצה.

-->