PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה בהבנת תקלה - פאג'רו בנזין

gooja
23-03-07, 16:16
אז ככה, סיפור המעשה (מראש מתנצל, זה הולך להיות ארוך):

נסענו לשיטוט של יום שישי בחורשן. לא משהו שלא עשינו בעבר.
כבר באמצע הטיול, הטרנספר קפץ לי מ low לניוטרל פעמיים. התחלתי לדאוג.
ניסינו לעלות עליה קלילה, שלפני שבועיים נתתי לבן דוד של אשתי לעלות אותה עם הרכב (העליה המחורצת מאחורי תחנת הדלק של בת שלמה). אחרי מחצית העליה, הרכב לא זז.

עוד לפני, נסעתי בשביל האדום ב LOW, והוא קפץ החוצה. במישור, הילוך D (הפעמיים הקודמות היו בירידה, ראשון LOW), נסיעה זריזה (לא מהירה מדי).

הרכב לא זז, והבנו שישנה איזושהיא תקלה, ירדנו אחורנית לאט לאט, והחלטנו שאלווה אותם (בתור ה"מדריך") לשביל הכחול של נחל שלף, ומשם נפרד על הכביש, והביתה. במקטעים האחרונים הרכב ממש קירטע, התגובה לדוושה הלכה ופחתה, וחמישים מ' אחרי שעליתי על כביש 70, אני שם גז, הטורים עולים, והרכב לא מתקדם.

דבר מוזר: שעון המהירות הגיב באותו רגע, כמו מד טורים, והגיב לגז, לחיצה על הדוושה הביאה לעליית מד המהירות. אם אני לא טועה, הרי שהמהירות נמדדת בגיר, ולכן המשמעות היא שהגיר הסתובב על ריק, כלומר הקשר בינו ובין הטרנספר התנתק. (לפחות זה אומר שהוא לא מחליק ולא תפוס...)

היות ויש אינדיקציה שהגיר הסתובב, וכאשר שילבתי D או R, הרכב לא נתן את ה"מכונת" הידועה, לאף לא אחד מהכיוונים - המסקנה שלי שלא מדובר בגיר, אלא בטרנספר או בחיבור ביניהם. (משיחה עם חבר, הוא חושב שזה או המזלג שמתחבר לטרנספר, או, בגלל שאובדן הכוח היה בהדרגה ולא מיד הגיע לאפס, מדובר בTORQUE ).

אשמח לקבל דעות ועצות מה בדיוק קרה לי ומה בדיוק לעשות.

תודה,
אפי צ.

gooja
23-03-07, 16:27
ועוד מספר תובנות מהיום:
1. חיכיתי לגרר 50 דקות. טלפנתי לשגריר ב 12:15, ב 12:35 הודיעו שיש גרר בדרך, ב 13:10 כבר הייתי עם הגרר, לפני 14:00 במוסך בחיפה. שווה לכולם, לבדוק באיזו חברה ביטוח הגרירה שלהם. לפחות הבחירה של הסוכן/החברה שלי, מוצאת חן בעיני.

2. חיכיתי עם רכב שטח על כביש 70 חמישים דקות, ארבע נוריות מהבהבות ומשולש על הכביש. המון רכבי שטח עברו לידי, אפילו לא אחד עצר לשאול מה קרה ואם צריך עזרה. אני לא מדבר על טוארגים וקינגים (מהם אני לא מצפה לסוג כזה של אחווה), אלא על הילקסים, פאג'רו Q וסופות (לצורך הדוגמה...), עם הייליפט ואנטנות של מקסטראק, כלומר, רכבים של מטיילים "קבועים". אני תמיד עוצר אם אני רואה רכב שטח תקוע, לך תדע מה אפשר לעזור.

3. כמעט ראיתי תאונת שרשרת לייב. נהגת מטומטמת ראתה שאני עומד מאחורי הגדר, בצד של השדה, ועצרה, מיד אחרי הסיבוב (שני קילומטר לפני מחלף אליקים, לבאים ממערב), באמצע הנתיב, לשאול אותי איך מגיעים ליוקנעם. הבלימה שלה הממה רכב שהיה מאחוריה, שנעצר במקביל אליה, והחל לקלל. טריילר שהגיח מאחורי הסיבוב, בלם בלימת חרום, ולמזלנו בשל הסלילה יש עוד שני נתיבים (עם "טקסס" מנצנץ להפרדה), הוא ירד לנתיבים הלא-צבועים, ורמס שתי יחידות של המפריד המנצנץ, במקום את האוואו האומללה של המטומטמת. אנשים פשוט לא נורמליים במדינה הזאת.

4. מזל שהחלטתי לחזור לכביש. מרחק הזמן מההחלטה לא להמשיך בטיול ועד התקיעה הסופית, פחות מ 10 דקות. החלטה שגוייה נוספת, והייתי צריך להימשך ברחבי גבעות רמות מנשה, שלא לצורך.

shmil
23-03-07, 22:23
דבר מוזר: שעון המהירות הגיב באותו רגע, כמו מד טורים, והגיב לגז, לחיצה על הדוושה הביאה לעליית מד המהירות. אם אני לא טועה, הרי שהמהירות נמדדת בגיר, ולכן המשמעות היא שהגיר הסתובב על ריק, כלומר הקשר בינו ובין הטרנספר התנתק. (לפחות זה אומר שהוא לא מחליק ולא תפוס...)

היות ויש אינדיקציה שהגיר הסתובב, וכאשר שילבתי D או R, הרכב לא נתן את ה"מכונת" הידועה, לאף לא אחד מהכיוונים - המסקנה שלי שלא מדובר בגיר, אלא בטרנספר או בחיבור ביניהם. (משיחה עם חבר, הוא חושב שזה או המזלג שמתחבר לטרנספר, או, בגלל שאובדן הכוח היה בהדרגה ולא מיד הגיע לאפס, מדובר בTORQUE ).

הבעייה היא היכן שהוא בין קצה הטרנספר לבין הגלגלים, שכן מדידת המהירות היא בטרנספר, ולא בגיר (אחרת היית מקבל בלואו ובהיי את אותה המהירות בשעון :wink: ).

האם הבעייה היתה בכל מצבי הטרנספר? בכולם הוא לא נוסע?
אם כן, הלך טרנספר. מה בדיוק? אין לי זמן להתעמק, לצערי.
אם לא - תלוי באילו מצבים הוא כן נסע...

gooja
25-03-07, 18:01
שמיל - תודה על העצה. עזרה מאוד.
אחרי שגיליתי שב 2X4 דריישפט אחורי מסתובב, נרגעתי שזה לא גיר ולא טרנספר,
וגיליתי שהאקס (ציריה) בצד שמאלי אחורי - נגזר.

אשמח מאוד אם למישהו יש מידע על סרן אחורי לפאג'רו בנזין קצר 95, או רק צד שמאל אחורי.

די דחוף, היות וכרגע הרכב מושבת.

(למנהלים: אם אפשר לשנות את הכותרת, ולהפוך לזעקת מצוקה, זה יועיל).

שאלה נוספת: מצאתי דיזל קצר 97 מפירוק (קשה למצוא בנזין). אם "נסחוב" ממנו זה יתאים ?
מה יחס העברה של בנזין קצר 95 ? באיזה עוד דגמים יש סרן עם אותו יחס ?

תודה על העזרה,
אפי צ.

talhe
25-03-07, 21:30
מה בדיוק נשבר ??

אם זו הציריה כפי שאמרת - יחס העברה אינו משנה

אם קורונה או פיניון טחונים - זה כבר סיפור אחר !!

למיטב זכרוני. הציריות זהות בין כל הדגמים, השוני הוא אכן ביחסי ההעברה.

-->