PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון לטראנו

rami550
26-03-07, 23:02
שלום,זה אתה רכשתי ניסן טראנו ארוך והייתי רוצה למגן אותו.
הייתי רוצה לקבל סקיצה מפורטת + מידות של מיגון הגחון המתאים לרכב שנת 99 .בנייה והרכבה עצמאית בתודה רמי.

יוני5
27-03-07, 08:32
רמי שלום,

אני בספק אם מישהו ייתן לך את הדבר הזה.
מי שתכנן, מדד, בדק... השקיע ע"מ שהוא יוכל לייצר ולהרוויח מהמוצר. אני לא מאמין שעל מנת שאתה תוכל לחסוך כסף שהוא אמור להרוויח הוא יעזור לך.

אתה כמובן יכול לקחת מחבר, להעתיק ולייצר לבד, אבל ביננו, זו העתקה.

תמיד אפשר ללכת "לראות" מה יש אצל חבר ו"לקבל רעיונות", אבל עד כמה זה נחשב העתקה, תחליט אתה.

בסופו של דבר, תנסה לענות לעצמך על השאלה: כמה תשקיע וכמה תחסוך בייצור עצמי. אתה עלול לגלות שההפרש קטן בהרבה ממה שחשבת, אבל אולי אני טועה.

בהצלחה,
יוני5

אלון_ק
27-03-07, 08:48
אתה לא טועה. אם תיקח מיגון ממוצע של אספיר ותחשב עלויות העתקה אתה תגלה שעולה לך יותר לייצר לבד מאשר לקנות, אלא אם אתה רוצה לרדת באיכות הייצור. קח מיגון גחון ממוצע - פלטת אלומיניום עם 3 כיפופים, חתוכה בלייזר, 1-2 גשרי מתכת חתוכי לייזר עם כיפופים וחיזוקים, כמה ברגים, שייבות ואומים. האלומיניום נקי (ולעיתים מרותך עליו חיזוק - זה כבר יקפיץ לך את המחיר לבניה עצמית יפה מאוד), המתכת מגלוונת אחרי ניקוי חול (או שוט-פינינג, היינו הך). לייצר יחידה אחת מכל אחד פשוט עולה יותר מקנות מאספיר (לפחות במחירים שאני מכיר מארז). הדרך לחסוך על מוצרים היא לרדת ברמה; צבע סוג ז', ריתוכים במקום כיפופים, חיתוך ביתי ולא לייזר וכיוב'. זה לא אומר שמה שתבנה בבית לא יהיה מספיק טוב, רק תדע איפה אתה משלם.
במקרה של מיגוני גחון זה עוד גבולי; במקרה של עבודות מסובכות יותר זה מתחיל להיות ברור יותר, ע"ע איך נמרוד קופץ כל פעם שמישהו חושב לייצר גג"ש. אפילו פגוש קדמי עולה לך יותר אם אתה רוצה להגיע לאותה רמה של סדנא טובה...

אפשר לומר המון דברים רעים על אספיר, אבל איכות המוצרים שלהם גבוהה. זה לא אומר שאני מסכים עם כל ההיבטים התכנוניים או התוצאות הסופיות בחלק מהמקרים, אבל איכות הייצור שלהם גבוהה ככלל.

-->