PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול בצפון

lizard
28-03-07, 23:00
במהלך החג (3-4-5-6-7, לא ברור בדיוק מתי) אני מעוניין בטיול של 2 לילות בצפון הרחוק.
ה"בסיס" לטיול יהיה בקצרין או ישובים בסביבה. הרעיון הוא לעשות לפחות יום טיול אחד ואולי טיול נוסף קצר לפני החזרה למרכז.

אני נוסע לבד, לא מחפש טיול עבירות קשה אבל גם לא מסלול שפרייבט יכול לעבור בו. רצוי מסלול שמשלב קצת מכל דבר. כן רצוי שיהיו דרכים ראשיות בסביבה (למקרה שצריך גרר ;) )

אם מישהו מכיר מסלולים כאלה אשמח לדעת. אפשר גם לעשות 2 מסלולים אחד אחרי השני ולא מסלול אחד ארוך.

אם יש ספר שיש בו מסלולים נחמדים (יש לי את הספר של ברקאי חפוז בשטח) אני גם אשמח לדעת.

תודה
מיכה

lizard
28-03-07, 23:17
מצאתי אצלי עוד ספר, מדריך ברקאי לטיולי שטח בצפון ובמרכז.
המסלול הראשון הוא מהבטיחה לבניאס. המסלול נראה לי מעניין. האם מישהו פה עשה אותו? אם כן, רכב בודד יכול לשרוד כזה מסלול? אני לא רוצה להכנס להרפתקאה שאני לא יכול לסיים.

תודה

נמרוד
28-03-07, 23:24
מיכה בצפון ובמרכז, על מסלולים של אבירם, ועוד בחול המועד פסח, אתה לא תהיה רכב בודד... :D הספרים של אבירם פונים לקהל הרחב, הוא לא זורק את המטיילים לאתגרי עבירות קיצוניים, ובכל מקרה מתייחס לכל נקודה וכל מעלה ברצינות ושווה להתייחס לכל מילה שהוא כותב.

מה שעלול לתקוע אותך זה שני דברים שלא קשורים למסלול -

א. בוץ. תמיד יכול להיות, בכל מקום. כשאני לבד, אני פשוט לא מנסה מעברים שנראים לי אישית מוגזמים, ברור שלך ולי הדברים נראים אחרת, אבל אם יש לך ספק אז תעצור, תחשוב, תראה האם זה באמצע מסלול שראית בו רכבים וכולם עברו אז כנראה שאין בעייה. ואם נתקעת? תעשה קפה ולפני שהוא יתקרר יעברו עוד מטיילים בסביבה. תהיה מוכן תמיד עם רצועה ושאקלים שלך , ואל תאלץ אחרים לצאת מהרכב שלהם במידת האפשר.

ב. תקלות מכאניות - סיקס - תחזוקה - זה כבר בעייה שלך. צא לדרך עם ג'יפ תקין.

lizard
28-03-07, 23:36
תודה נמרוד.
אני מתאר לעצמי שאני לא אהיה לבד על המסלול. אבל בכל זאת לא מדובר על טיול בקבוצה, יש דברים שצריך לקחת בחשבון.

בקשר לבוץ ועבירות בכללי, אני לא מחפש את זה. לא בטיול הזה (עם האישה) ובטח לא בטיול שאני רכב בודד. מה גם שעם 2 נעילות וכננת אני מקווה לא להתקע :-)

בקשר לכשלים מכניים, היתרון הטוב ביותר שיש מזה שבונים ג'יפ מאפס הוא שבסופו של דבר, אני מכיר כל בורג. אולי לא יודע מה כל בורג עושה ;-) אבל מכיר אותו.
בגדול אני אקח איתי חלקי חילוף, כלי עבודה, שמנים ודלק אבל מאחר ואני לא מתכנן על עבירות קשה, אני מאמין שיהיה בסדר. יש לי משפחה באיזור אז במקרה הכי גרוע הם יעזרו (שזה אגב אחד השיקולים למה אני מטייל באיזור הזה ולא במקומות אחרים).

נמרוד
28-03-07, 23:43
אז קח את הספר של אבירם, וסע. אל תתפלא אם הקצב שלך כג'יפ בודד גבוה, ויכול להיות שתספיק יותר מסלולים ממה שתכננת. עם שתי נעילות בכלל לא יהיו לך בעיות עבירות כלשהן במסלולים האלו.

תהנה ותדאג שגם זוגתך!

מוני אורבך
29-03-07, 08:35
מיכה אני מכיר טוב עד טוב מאוד את כול אזור הצפון.
בגדול אם אתה לא ממש מחפש את זה, אין אתגרי עבירות בצפון.
יש המון המון דרכים ותמיד יש מעקפים לכול דבר.
בכול מקרה תמיד יהיה משהו שיחלץ אותך אם תתקע ובמיוחד בחג.
למעשה תשכח מלהיות לבד. קרוב לוודאי שתאלץ לחכות בפקקים אם אתה עושה את מסלולי ברקאי
וגם אם אתה נתקע, אין מצב שתהיה רחוק יותר מ 5 קילומטר לכביש הקרוב, או שלא תהיה קליטה.
אבל... וזה אבל גדול, רמת הגולן מלאה בולדרים.
את הגיפ קרוב לוודאי זה לא ישבור, אבל את הסבלנות של אישתך (וגם שלך) בטוח כן.
אם הייתה נוסע על דיפנדר הייתי אומר ניחה, אבל על גיפ מקפץ זה ממש עינוי.
מה עושים? כמה שיותר הפסקות וכמה שיותר נסיעה איטית.
אם תעשה ברמת הגולן 80 קילומטר (לא הרבה במושגי הנגב) בסוף היום יכאב לך הגב, מאוד...
סע לא יותר מ 40 הרבה הפסקות לנוף ורחצה (ויש משנהם) ושלב גם את הגליל שם יש פחות בולדרים.
חג שמח ותהנה (-:

lizard
07-04-07, 18:10
גלריית תמונות של הטיול
http://www.lizard.co.il/4x4/MyGallery/main.php?g2_itemId=1010

מבחינת עבירות לא היו דברים קשים במיוחד. הייתה זרמה בנחלים אבל לא משהו בעייתי בכלל.
כן היו מלא בולדרים ובכמה מקומות היה לנו בהחלט קופצני. למזלי הסט קפיצים והבולמים עשו את שלהם מה גם שהייתי על 10-15 PSI בגלגלים (ואני חושב שהייתי יכול להוריד יותר).
הנוף פשוט מרהיב. הגולן ירוק כולו עכשיו. למעשה לפעמים ירוק מידי ולא רואים את הבולדר שמסתתר לו בין הצמחיה על השביל.

כמו שרואים בתמונות, ראינו את הלבן בעיניים של הסטייקים. פגשנו אותם אחר כך על השולחן במסעדת MEAT SHOS באיזור תעשיה של קצרין (יקרים אבל טעימים).

הטיול היה אמור להיות 61+ ק"מ. מהבטיחה (ציידא) עד לבניאס, אנחנו יצאנו במצוק עורבים וחזרנו לקצרין, 17 ק"מ לפני הסיום.

ביום למחרת עשינו חלק ממעלה גמלה לכינרת אבל קצת לפני הסיום התחיל לרדת גשם והחלטנו לקצר (רכב פתוח ללא מגבים).

חזרנו דרך הבקעה. גם כן מדהים. דרך מאוד יפה.

מבחינת תקלות בשטח, לא היו כלל. הרכב נסע מעולה ועבר כל דבר.
מבחינת כביש, הרכב שייט בטירוף, כנראה בגלל מייסב או קליפר פגום. מחר נוודא ונתקן.

לסיכום

נהנינו :-)

נמרוד
08-04-07, 10:13
מיכה הג'יפ שלך נראה טוב סוף סוף בתמונות בטבע ולא בסדנא באור נאון... יופי של טיול!

http://www.lizard.co.il/4x4/MyGallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1018&g2_serialNumber=1

lizard
08-04-07, 18:16
תודה רבה.
אני חייב לציין שהוא היה פשוט נפלא בשטח. גם בשטחים המלאים בולדרים כמו שמוני כתב. נכון זה לא דיפנדר אבל עדיין זה לא היה שובר עצמות אמיתי.

בנימה פחות שמחה אני עצוב להודיע שהסרן AMC20 שלי החזיר את נשמתו לבורא. למזלי יש לי 2 D44 אז אין לי בעיית חלקי חילוף.

lizard
08-04-07, 21:33
http://www.lizard.co.il/4x4/MyGallery/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1095&g2_serialNumber=1

הייתי חייב :-)

-->