PDA

צפייה בגרסה מלאה : מ4.0L ל4.7L .... קצת יותר משיפוץ מנוע

אדי
09-02-03, 12:01
כולם רוצים קצת יותר כח מהמנוע של הסופה , אז למה לא לקבל הרבה יותר ...
http://rockcrawler.com/techreports/stroker40/index.asp
מה דעתכם?

אדי

חנן-ג'יפולוג
09-02-03, 12:16
דעתי היא שהנדסה של מנועים זה קצת יותר ממשחק לגו בחלקים קיימים.
אני אשמח לשמוע על הראשון שיעביר 300K ק"מ על מנוע כזה ויוכיח לי שבמקרה הזה ההנדסה מיותרת.

אדי
09-02-03, 12:17
http://www.nsore.com/xjtech/mudder/stoker1.htm

http://www.jeep4.0performance.4mg.com/stroker.html
http://www.madxj.com/MADXJ/technical/technicalfiles/DMstrokerStory/StrokerSummary.htm

נמרוד
11-02-03, 09:23
פרויקט למתקדמים (פסיכים) מאד. אני לא הייתי מעז, אבל אני מוריד את הכובע. מי שכתב את זה השקיע המון המון זמן וסבלנות בלימוד לעומק.

אבל דוגרי, חסר לכם כוח בסופה? אתם דפוקים? אה, חסר מומנט בסל"ד נמוך... יחסי העברה, קיט לטרנספר, זה מה שאתם צריכים. לדעתי. אבל זה לא הפורום שלי :twisted:

polar bear
11-02-03, 23:13
אני לא היתי הולך על זה כי זה באמת לגו.
אם יצרן רציני כלשהו היה מרים את הכפפה ובונה קיט ממיסב לעד פין בוכנה {כמו קיט 383/396 ל 350 של GM } אז למה לא?

לעניות דעתי זה עוד יקרה.

נמרוד - לתשובתך - אם אני רוצה יותר כח בסל"ד גלגלים נמוך, תמיד עדיף שהמנוע יהיה מסוגל לתת הרבה מומנט בסל"ד נמוך, מאשר להשאיר אותו עם השיא בגבוה ולטפל בזה "אחר כך".

אריק זמר
12-02-03, 09:49
עודד,
גם לי זה לא כל כך מובן מאליו...
שחק עם הקאמשאפט על מנת לשנות את עקומת המומנט...מנוע הסופה לטעמי הינו מעל ומעבר למספיק...

רן סיטון
18-02-03, 00:53
חברים! זה עובד, ואפילו טוב. ארז "קקטוס" כבר עשה כאלה בעבר, המנוע נשמע קצת יותר "גברי", ונוסע נהדר.

kondason
18-02-03, 02:53
זה עובד כמו גדול אבל עם כמה מחלות ילדות שעוד יפתרו.

בפעם הראשונה שנקלתי בזה היה לפני שנה וחצי אצל מרכז הג'יפים (חמיס)
(קראו לי לתת פיתרון לשינויים בכיול מערכת הזרקת הדלק שיש לבצע.)

שבוע שעבר ראיתי גם אצל ארז קקטוס מנוע כזה שהוא ביצע.

המחלות ילדות:

בלאי מטורף במיסבי גל ארכובה (בלי מקטין חיכוך של "ג'סטיס ברדרס" נשחקו המיסבים בגל הארכובה אחרי כ2500 ק"מ עם מקטין חיכוך של ג'סטיס ברדרס" נוצר בלאי במיסבים ב40000 ק"מ)

שובר את הדיאפרגמה ממתכת שבתוך המרימים ההידראולים בעבודה תחת מאמץ (שמעתי שניתן להשיג היום מרימים עם גלגלת שיתכן ויתנו פיתרון)

חימום יתר במנוע, לזה ניתן לתת פיתרון באמצעות רדיאטור בעל קיבולת גדולה יותר.

תכ'לס בשטח בדקתי אישית בדינמומטר ולאחר כיול המנוע יש עליה של כ30 כ"ס בהספק. ועליה משמעותית יותר במומנט

לדעתי השיפור מתבצע ע"י שני גורמים עיקריים

בהעלאת נפח המנוע
משינוי מהלך הבוכנה גורם להגדלת יחס הדחיסה

אני מעריך שלאחר שיפתרו מחלות הילדות (המלצתי לצפות את גל הארכובה בכרום, תחת בדיקה כעת) אף אחד יותר לא יבצע שיפוץ מנוע כללי מבלי לבצע את השינוי הנ"ל

polar bear
18-02-03, 10:28
השיפור במומנט ניגרם עקב הזרועה הגדולה יותר שמספק הקראנק.
יחס דחיסה זה אקסטרא.

אתה יכול להצביע על הגורם לשחיקה המוגברת?
זה נשמע לי כמו עבודת התאמה לקויה בחסר, כי זה לא אמור ליקרות, הרי גם ה 383 נולד ככה - היו חורטים גל של 400 {כי גלים של 350 מלפני שנת 72 היה קשה להשיג} כדי שיתאים לטלטלים של ה - 350 - ו-וואלה!

kondason
18-02-03, 21:48
אהלן פולר בייר הבנתי שאתה סטודנט בעתיד אז תמסור ד"ש.

לעיניינו, אחד הגורמים לעוצמת ונצילות הפיצוץ הינו יחס הדחיסה.

אני מניח שכשבחנת את ההבדל בין מחזור אוטו, למחזור דיזל זיהית בין היתר שהשינוי בעקומה בלחצים האינדיקטוריים שבין המחזורים הינו יחס הדחיסה.

מה היחס דחיסה במנוע המקורי?
ומה יחס הדחיסה עכשיו?

בנוסף הנצילות הניפחית עלתה כתוצאה משימוש בגל זיזים שונה גודל שסתומים שונה וסעפת וראש מנוע אחר.

בקיצור הענין משול לאחד שהיה חוטף בראש מפטיש 5 קילו ועכשיו הוא חוטף מפטיש עשר קילו

כתוצאה מכך נלחץ "תריז" השמן במיסבים ונוצר שם עבודת ברזל על ברזל תחת עומס.
עד שלא הוסיפו לשמן מקטין חיכוך של "ג'סטיס ברדרס" הבלאי במיסבים היה מטורף לחלוטין.

אם עדיין יש משהו שלא ברור לך אשמח לענות לשאלות.

polar bear
18-02-03, 22:33
לא רצית אבל ענית.
אתה אומר בפירוש שעבודת ההתאמה לקתה בחסר, ולא נעשתה כראוי. או שלא נעשתה בכלל.

ואגב - אל תשווה הפרש יחסי דחיסה של פי שניים להבדל של מקסימום 30% וזה אם הלכת ממש רחוק.

kondason
18-02-03, 23:01
פולר ידידי

עוד לא הבנתי על סמך מה קבעת היו ליקויים בהתאמות

כל קשר בין מה שאני כותב לבין מה שאתה מבין מקרי לחלוטין
כדאי שתחזור ותקרא את התגובה שלי

יתכן גם שלא יזיק שתעבור על: שימון הידרודינאמי, נצילות נפחית, יחס דחיסה, מחזור אינדיקטורי.

polar bear
19-02-03, 03:18
אני אשתדל לא לחרוג מהטעם הטוב.

שים לב קונדי היקר:

לא המצאתם שום גלגל כאר התקנתם קראנק X במנוע Y , מה שלא נעשה זה התאמת החלקים.
אין שום סיבה שבעולם שבמנוע שחלקיו מתואמים זה עם זה, יהיה בלאי מוגבר במיסבים כלשהם.

תוסף באשר הוא תוסף וכשמו כן הוא - בא להוסיף, לא לגרום למנוע לעבוד כמו שצריך. אם אני צריך להוסיף חומר חריג למערכת X סימן שמשהו שם לא בסדר.

תלמד דרך ארץ,תלמד לקרא ברצינות תגובות של אחרים.

ובקשר ליחס דחיסה - אתה בטח זוכר שכל הדיאגרמות האלה מצוינות על הניר, ובפועל יש מליון ואחת גורמים, אני לא אפרט ולא אכניס אותם לדיון, מה שכן - שים לב:
שני מנועי GM 350 CI שנת 81/82 קדח - 4" מהלך 3.480 לשניהם - האחד בעל יחס דחיסה של 8.2:1 ומוציא 175 כ"ס השני בעל יחס דחיסה של 8.3:1 ומוציא 165 כ"ס.
לפי התורה שלך דוקא המנוע עם יחס הדחיסה הגבוה יותר היה צריך לתת יותר תוצר - והוא לא!

דבר שלישי - באמת נראה לך שכל המאמץ הזה של להתאים קרנק, ואני לא יודע מה עוד נעשה רק על מנת להעלות יחס דחיסה? THINK AGAIN!!

רן סיטון
20-02-03, 20:19
קונדסון!
לפי דבריך מדובר במנוע עם ים של בלאגנים...
בלאי מטורף, התחממות, ליפטרים מתפוצצים?!
זה לא מחלות ילדות, זה כבר מחלה סופנית.
לגבי הבלאי, על סמך מה אתה אומר את זה? כמה מנועים
בדקת? ואולי דווקא באותו אחד שנתקלת בו, עבודת ההתאמה היתה מחורבנת? מנוע כזה שאני מכיר, כבר עבר 60000קמ ונשמע ב ד י ו ק כמו ביומו הראשון.
לגבי התחממות, לעולם מנועים משופרים דורשים כחלק מהשיפור גם התיחסות לקירור מוגדל, אם עיי הגדלת רדיאטור, פאן קלא'צ רגיש יותר ועוד.
הבעיה היחידה שהיתה היא מעט צלצולים בטורים גבוהים(4000), מעבר לדלק 98 פותר אותה.

LAREDO
20-02-03, 22:06
קונדסון יקר,
שכרך יוצא בהפסדך, משום שאתה מקשר פתרון כשל מכני לפתרון "קסמים" בדמות תוסף (זו גם לא הפעם הראשונה שאתה עושה את זה). לפחות אצל אחד כמוני, יורדת רמת ההתיחסות למוצרי ג'סטיס ברדרס שאתה מנסה כל-כך לקדם, דווקא משום חוסר הרצינות הזאת.
אני לא אומר את הדברים סתם, אלא על סמך נסיון של הרבה שנים, והרבה עבודות מחקר שעשיתי תוך שימוש באחד המומחים הגדולים באירופה בנושא שמן ותוספים, שנמצא בישראל.
אין פתרונות קסם, ושום תוסף או "מקטין חיכוך" לא יכפה על מנוע שנבנה בצורה לא נכונה, או עבודות התאמה לקויות. זה נכון במנועים, ונכון בגירים, ונכון בכל מכונה עם תקלה מיכנית. ניתן ל"בטל" רעש על ידי תוספות שונות אבל לא לאורך זמן ועם מחיר שיש לשלם.
לרדו

kondason
20-02-03, 23:12
אני רואה שאתם מנסים לעשות עלי קומבינה מאחורי הגב
האם יש כאן מישהו שמתפרנס ממכירת תוספים של חברה אחרת וכואב לו שאני מזכיר את "ג'סטיס ברדרס"

אמיר מי זה אותו מומחה עלום שאתה מדבר עליו
האם בעבודת המחקר שביצעת כללת את התוספים של "ג'סטיס ברדרס" האם בדקת השלכות לטווך רחוק? "טפלון" נותן תוצאות נפלאות בהקטנת חיכוך אך מזיק למנועים .
כיצד בדקת בעבודת המחקר שערכת, את היעילות ואת ההשפעות על מערכות הרכב לטווך ארוך?
נשמע לי מאוד תמוהה מה שאתה אומר
אני מבין שעד היום השתמשת בתוספים ש"מגדלים ברזלים" :lol: לדבריך אני מבין שניתן לבטל רעשים במנועים באמצעות תוספים.
אני יודע שלפחות ממוסך אחד ששנינו מכירים קיבלת תשובה חד משמעית לגבי איכות המוצרים גם תחת שימוש במירוצים וגם ברכבים סטנדרטיים
אני מזכיר כאן שחברת "'ג'סטיס ברדרס" קימת כבר יותר מחמישים שנה מקורה בעיסוק במירוצי מכוניות וברשותה מספר רב של פטנטים רשומים בתחום הקטנת חיכוך

מקטין החיכוך של "ג'סטיס ברדרס" לא אמור לתת פה פיתרון. אלה שימון הידרודינמי יעיל
גל הארכובה הנ"ל תוכנן לעמוד בכוח שמפתחת בוכנה של מנוע CJ
בשימוש במנוע סופה עומד הגל כנגד כוחות גדולים הרבה יותר (קוטר בוכנה, יכולת נשימה, גל זיזים שונה, יחס דחיסה) ומואץ לסל"ד גבוהה ע"י המשתמשים

מערכת השימון ההידרודינאמי של הגל כושלת מכיוון ששטח המיסבים קטן לכוח החדש שנוצר ביחס לחץ השמן המקורי. בסל"ד גבוהה פוגש הגל ברזל על ברזל את הקסבה.

אני רק פירטתי ככל שידוע לי בצורה עובדתית את מה שנעשה (לא הייתי בזמן הרכבת המנועים). נקראתי לתת פיתרון לכיול מחדש של מערכת ההזרקה כדי שתתאים
למנוע. את ההתאמה הנ"ל אתם יכולים לשפוט ולא כל שינוי אחר שלא אני בצעתי

אם למישהו כאן יש פיתרון אני אשמח לשמוע, לא סתם נפנופים בכותרות (לא נעשו התאמות)

LAREDO
20-02-03, 23:19
אני לא יודע על איזה מוסך אתה מדבר, ואני לא עושה "קומבינות" למינהן.
שם המומחה שהיה לי הכבוד לשהות במחיצתו הוא אהוד אסטרחן, המהנדס ראשי של חברה בשם "פז שמנים וכימיקלים", אשר מייצרת שמן לסניף האירופי של חברה קטנה בשם "קסטרול".
אם אתה בוחר להפגע, זו כבר בעיה שלך, לא ניסיתי לפגוע בך, ניסיתי להסביר לך משהו על שיווק המוצר שאתה מתפרנס ממנו, על מנת שתדמיתו לא תאבד מערכה.
לרדו

באגי
27-02-03, 18:55
חברה יש כמה וכמה סופות בארץ שעשו מנוע מוגדל ל-4.700 סמ"ק.
איך?
החליפו את הקראנק והטלטלים שבסופה לקראנק וטלטלים סיקס וזה מוסיף כ-15% להספק
אבל המנוע לא אמין בכלל נגיד הולך לגיפ ללא הגדלה פעם בשנה וחצי מנוע במנוע מוגדל ילך מנוע פעם בכ-10 חודשים אבל התוספת משמעותית חבל"ז בעיקר בדיונות

נמרוד
02-03-03, 09:56
חברה יש כמה וכמה סופות בארץ שעשו מנוע מוגדל ל-4.700 סמ"ק.
איך?
החליפו את הקראנק והטלטלים שבסופה לקראנק וטלטלים סיקס וזה מוסיף כ-15% להספק
אבל המנוע לא אמין בכלל נגיד הולך לגיפ ללא הגדלה פעם בשנה וחצי מנוע במנוע מוגדל ילך מנוע פעם בכ-10 חודשים אבל התוספת משמעותית חבל"ז בעיקר בדיונות

אלוהים ישמור, לאיזה ג'יפ הולך מנוע כל שנה וחצי? על מה אנחנו מדברים פה?

ד.א. לרדו וקונדסון, השתדלו, לא לרדת לרמה אישית. ואם אתם כבר דנים (לא מתווכחים!) על משהו שיכול לעניין אחרים, שתפו את כולם בכל הפרטים.

אדי
02-03-03, 13:57
באגי , אני מוכן לקחת את המנוע שלך אחרי שנה וחצי אחרי אוברול ... :lol:

באגי
03-03-03, 21:45
מי שנוסע כמו מטורף 2 פעמים בשבוע בדיונות ומעלה בכל דיונות את מד הסל"ד ל5000 ומגיע על ימין ועל שמאל למנתק הצתה ועוד 2 פעמים בחודש לטיול הולך לו מנוע אחרי 1.5 במקרה הטוב

חנן-ג'יפולוג
03-03-03, 22:03
גם אם נגיד שזה נכון (נגיד. לא שזה נכון.) יצור כזה הוא לא הנהג הממוצע.
הנהג הממוצע ישרוד עם מנוע סטנדרטי לפחות עשר שנים.

אדי
12-03-03, 20:49
במקרה נתקלתי בקישורים האלה , מסתבר שיש כבר חברות שמוכרות קיטים וגם מנועים מוכנים .

http://www.accuratepower.com/Jeep/Stroker.html

http://www.hescosc.com/cgi-bin/ez-catalog/cat_display.cgi?3X364946#k

רק המחירים ...

-->