PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיווט לסופה

alon_ber
29-03-07, 23:16
רציתי לדעת אם משהו עשה חיווט מחדש לסופה אם כן אז איפה וכמה זה עולה??

zeepeedee
31-03-07, 12:44
מעניין אותי באותו העניין האם בספר רכב של הסופה שנמצא באתר וניתן להורדה קיימת סכימה של החשמל של הסופה?
אם כן באיזה עמוד?

עמרי2
31-03-07, 13:53
מעניין אותי באותו העניין האם בספר רכב של הסופה שנמצא באתר וניתן להורדה קיימת סכימה של החשמל של הסופה?
אם כן באיזה עמוד?

אכן קיימת, בפרק 10 אם אני לא טועה בסוף...

השמועות אומרות שחשמלאי טוב לסופה הוא מוחמד מפרדס דקא ביפו...(לא התנסיתי בעבודות החשמל שלו...)

בלי שום קשר הוא אחלה בחור ומוכן לעזור עם הרבה דברים גם בלי לקחת ממך כסף...

עמרי

zeepeedee
01-04-07, 14:05
עמרי תודה אני אבדוק את זה!
עידו

חג שמח לכולם

זאבי
05-04-07, 14:24
מה זה חיווט ?

צמה קומפלט מפרוק צריכה לעלות כ- 1500 ש"ח לפני מו"מ.

אם מדובר בתיקונים של חיווט קיים - מוחמד ביפו 054-7635146

בהצלחה,

schleien
09-04-07, 23:51
למה אתה רוצה לחווט את הסופה מחדש?
ניר

zeepeedee
10-04-07, 00:17
לפחות אצלי המצב של החשמל נוראי(וזה בלשון המעטה...)!
קצר שרף לי את המחשב ולא בא לי להזיז את הרכב לפחות עד שאני עושה סדר מחדש בחוטים הכל כולל הכל...

schleien
14-04-07, 23:03
גם אני בענייני חשמל.

במסגרת היישור קו לאחר קניית הסופה ( לפני כ4 חודשים) החלטתי שגם מערכת החשמל תעבור טיפול מתי שהוא, המתי שהוא הגיע לפני שאני החלטתי עליו.

לפני כשבוע האורות הנמוכים הפסיקו לעבוד, לאחר בדיקה מהירה נמצא שהמחבר של המחליף אורות קצת מותך. מבחינתי המתי שהוא הגיע וצריך לטפל וללמוד את מערכת החשמל של הסופה.

הדשבורד פורק, הצמה פורקה והונחה על השולחן, כל הצינורות השרשורים,איזולרבנד הורדו והחלה סריקה אחר חוטים מותכים, חוטים לא מקוריים של הצמה, גנבי חשמל וכל מה שתבחרו. בסיום הסריקה ותיקון החוטים הצמה נעטפה בצינור שרשורי ואיזולירבנד והחזרה למקום.

השלב השני היה לעבור על הצמה במנוע ועל הצמה שהולכת אחורה לגיר ולתאורה האחורית.

הממצאים – הרבה גנבי חשמל, חוטים שהציפוי שלהם נשחק, חוטים שנצמדו אחד לשני כתוצאה מקצרים חיבורי דיבוריות וכו'. כרגע שאני מחבר את המצבר אין נצוץ כלומר אין זליגת חשמל והגיפ גם מניע :lol: .

נכון לרגעים אילו אני בשלבי הרכבה וסיום, השלב הבא הוא לבנות קופסת פיוזים נפרדת לכל החיבורים העתידים – פלאפון פרוג'קטורים שקעים,מערכת וכו'.

לכל אילו שמחפשים חשמלאי או משהו אחר שיעשה להם את העבודה, ותרו על הרעיון ותעשו את זה לבד, אף אחר לא היה עושה את העבודה כפי שאני עשיתי ( גילוי נאות – קיבלתי הרבה טיפים וגם עזרה מאחי שהוא וותיק בתחום שיפוץ ושיפור ג'יפים) כמובן שאני לא מדבר על הערך המוסף של הלימוד.

רק בשביל לוודא שהדברים ברורים, העבודה לוקחת הרבה זמן אבל היא בהחלט לא קשה או מסובכת .

ניר

asafk
14-04-07, 23:11
יש בספר הטיפולים שו"ש הוספת ממסרים לפנסים. אם אתה לא רוצה מנוי על מתגי אורות- הוסף את הממסרים.

אסף.

-->