PDA

צפייה בגרסה מלאה : "התנחלות" חדשה באזור משלט 21

razst
30-03-07, 14:57
היום יצאנו לטייל באזור המשלטים ונדהמתי לראות ממש בתחילת המסלול הירוק "התנחלות" חדשה במקום. התופעה לא חדשה לי כבר ראיתי הרבה כאלה. מה שמעניין זה שלא מזמן הייתי שם והם עדיין לא היו שם והיום זה נראה כאילו הם שם כבר לפני קום המדינה.

הכוונה למאהל בדואי שחור מגודר עם מראה צאן וכמובן מספר כלבים גדולים שנובחים על כל מי שעובר באזור (האמת היא שגם כמה מתושבי המקום נבחו / צעקו לעברנו במה שנשמע כמו הבהרה למי שיך המקום ושלא נחשוב לחזור עוד פעם). לא רחוק משם באזור תל-חדיד יש "התנחלות" דומה שלפני שנה רכבתי שם לבדי באופניים וארבעה כלבים ממש לא קטנים רדפו אחרי מספר קילומטרים - חוויה מאוד לא סימפטית - והכל לאורך מה שנקרא "שביל ישראל".

כמה חבל ...:cry: והכי מעצבן שממש אין מה לעשות בעיניין. אם רק היו משקיעים את אותם המשאבים לפנות מאחזים / ישובים יהודיים בשומרון כמו את המאחזים האלו... רק לפני יומיים הביאו כמה מאות שוטרים וחיילים לפנות מספר ילדים מאיזה מאחז בשומרון.

עצוב וכואב.

שחר 9
30-03-07, 15:55
הנושא כבר עלה לדיון .
הם שם בחסות קק"ל והגורמים האחרים ,
עוזרים בהפחתת העשביה לפני הקיץ ובתרומה למחזור החיים הנדרש ביערות.

חפש קישור שהיה בנושא ותבין שהם לא כל כך מזיקים .

GodsFather
30-03-07, 16:03
השרשור ההןא הוסר ותכף גם זה יוסר על ידי המנהלים כי הוא התפתח לרמה גזענית והערות שלא במקום.

דרך אגב , אני (שפתחתי את השרשור הראשון ואני שב ומדגיש - מתום לב ומסקרנות ולא כנגד אף אדם) לא קיבלתי אישור מקק"ל לגביהם , אם מישהו כן קיבל אישור , בבקשה שיציין.

razst
30-03-07, 18:13
לא מצאתי דיון קודם בנושא ובכל מקרה החידוש כאן זה ההתנחלות החדשה במשלט 21 או יותר נכון "פארק רבין". שחר: אשמח אם תיתן לינק לדיון קודם.

בכל מקרה לא מפריע לי הגזע של המתישבים האלו וזה היה מרגיז אותי באותה מידה אם אלו היו יהודים / נוצרים / סינים או תיאלנדים. מפריע לי שהם התנחלו בשטח ציבורי על שביל מסומן שהוא מאוד מטויל ועכשיו צריך לחשוב פעמיים אם לטייל שם או לו במיוחד ברגל או באופניים.
אז עכשיו אני למד ש:"הם שם בחסות קק"ל והגורמים האחרים ". האמת, לא נותן לי הרגשה טובה יותר. ואולי אני טועה (ותקנו אותי זיקני האזור) אבל לא ראיתי אותם שם לפני כן ולא נראה לי שהיתה שם בעיית עשבים או כל בעית "מחזור חיים"?? אבל אולי אני טועה.

שחר 9
30-03-07, 23:32
רז האמן לי הם שם באישור .
קק"ל נותן להם אישור למרעה בעונת טרום הקייץ מבטיח לך שביוני לא תראה אותם שם כי פשוט לא יהיה להם מה לחפש שם.

אין שום קשר לגזענות או לאום הם פשוט חיים עם העדר בשטח , אגב ישנם באזור הזה לא מעט יהודים עם עדרים שגם יוצאים למרעה באזור .
.
שכן שלי עם עדר של 150 ראש יוצא גם למרעה באזור הזה אבל אותו אתה לא רואה כי הוא חוזר בערב עם הכבשים לדיר ולמיטה .

אני בטוח שיש גם כאלה שרועים בלי אישור בשטחים מסויימים לכן אני לא נותן אחריות לכל אחד ואחד אבל ברמה העקרונית רוב העדרים שמסתובבים ביערות קק"ל הם מוסדרים מול היערנים והפקחים באזור.

לגבי השרשור הקודם לא ידעתי שהוא נמחק אבל כנראה שהיתה סיבה לכך.

-->