PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מסנן דלק

דרור ברלי
01-04-07, 13:12
בזמנו הזהיר אותי האבא הרוחני של הסופה שלי (ד"ר ג'יפ בחולון) שהכוסית של מסנן הדלק שבירה ביותר ושלא אנסה להחליף את המסנן לבד כי אני אשבור אותה.

היום אין לי ד"ר, והגיע הזמן להחליף מסנן.
איך לעזאזל פותחים את החרא הזה? אני מתחיל להפעיל כוח ומרגיש (מה זה מרגיש? יודע) שעוד שנייה זה יישבר...

זאביק
01-04-07, 13:39
הבורג שתופס את הכוסית, עובר לכל אורכה עד למטה.
אם תסתכל בתחתית הכוסית, יש שני ראשי ברגים.
אחד בצד - בורק ריקון
אחד באמצע - אותו אתה צריך לפתוח עם מפתח. גם אם זה הולך טיפה קשה, אין מה לשבור שם.

אל תתפתה להכניס מברג או משהו אחר בין שני הברגים ולסובב את כל הכוסית -
יש לי "חבר" שעזר לי ככה, ואז זה נשבר ... :evil:

דרור ברלי
01-04-07, 14:04
ניסיתי. בכוח מאוד מבוקר למען האמת, כי אני חושש לשבור.
לא רק שזה לא זז, אלא שראש הבורג (המרכזי) מתחיל לאבד מצורת המשושה שלו ולהתעגל... האם הכיוונים של סגירה/פתיחה הם כמקובל או שמישהו מתחכם כאן עם הברגה הפוכה?...

זאביק
01-04-07, 14:34
אם אני זוכר נכון, ההברגה רגילה - אבל אני לא סגור, תבדוק בספר !!!

עוד אופציה שהשתמשתי בה פעם היא במכשיר שמיועד לפתיחה והידוק של פילטר שמן (יש לזה שם יעודי??), שחובק את הכוסית.

דרור ברלי
01-04-07, 14:44
גם את זה ניסיתי, לשווא. בטון.
אבל לפי מה שאתה אומר ההברגה אינה בכוסית עצמה אלא בבורג?

עמרי2
01-04-07, 14:49
גם את זה ניסיתי, לשווא. בטון.
אבל לפי מה שאתה אומר ההברגה אינה בכוסית עצמה אלא בבורג?

לפי מה שזכור לי כל הכוסית מתברגת!
אני כמעט בטוח לגבי זה. הבורג נועד לפרוק לחץ ולרוקן את הכוסית מדלק...

אני לקחתי מפתח צינורות גדול (בערך מטר אורך). תפסתי אותו על הכוסית וסובבתי.

אין מצב שזה לא יפתח ככה...

נמרוד
01-04-07, 15:26
שאלה קשורה למבינים בהיסטוריה של הסופה (אסף/חימושניק):

מה ההבדל או יותר נכון למה בצ'רוקי יש פילטר אינליין פשוט (אבל גדול) שנתפס עם שני בנדים ליד מיכל הדלק, ובסופה לא? יש לזה או לזה יתרונות או חסרונות עקרוניים?

שאולי
01-04-07, 16:05
דרור שלום
הכוסית מתברגת

הכי יעיל לפתוח עם 'פותח פילטר שמן' הכי פשוט שיש
בברכה
שאולי

שאולי
01-04-07, 16:07
אופסס
רק עכשיו ראיתי שהתשובה ניתנה כבר , אתכם הסליחה
שאולי

חימושניק
01-04-07, 16:15

מה ההבדל או יותר נכון למה בצ'רוקי יש פילטר אינליין פשוט (אבל גדול) שנתפס עם שני בנדים ליד מיכל הדלק, ובסופה לא? יש לזה או לזה יתרונות או חסרונות עקרוניים?

אין לי תשובה חד משמעית. אני זוכר שראיתי סופות (לא צבאיות) עם פילטר אין-ליין מגודל תפוס עם בנדים בתא המנוע באזור הכנף השמאלית (קומבינה של תע"ר???). בכל מקרה, בכל הסופות הצבאיות ישנו הפילטר בצורת כוסית שבו מחליפים רק את ה-Filter-Element. פילטר הכוסית מופיע גם בספר היצרן המקורי לג'יפ YJ בשנים 93 ו-95.

בכל מקרה, עלות האחזקה של פילטר הכוסית נמוכה יותר עקב העובדה שמחליפים רק אלמנט נייר זול מאוד יחסית לפילטר אין-ליין מתוצרת איכותית.

זאביק
01-04-07, 17:55
לפי מה שזכור לי כל הכוסית מתברגת!

אם אני זוכר נכון, אין הברגה על שולי הכוסית, אלא יש שם את האטם גומי שבא עם הפילטר, וההברגה היא רק על הבורג המרכזי.

מישהו יכול לפתוח כוסית לצלם, ולסגור (את הכוסית, ואת הדיון הזה :idea: ) ??

חימושניק
01-04-07, 18:19
הכוסית עצמה נטולת הברגה. כדי לפרק את הכוסית יש לפתוח את הבורג התחתון.

asafk
01-04-07, 18:40
אפשר ומומלץ להחליף לבית ופילטר תחליפי. יש חלק מצויין (של בוש אם אני לא טועה) שמשמש גם לדיזלים וגם לבנזינים- הפילטר של הדיפנדר, לדוגמה, הוא בבית אוניברסלי כזה, וראית לא מעט סופות עם בית מהסוג הזה (בין השאר, הסופה שלי היתה עם כזה). בית אוניברסלי הוא עם ארבעה חיבורים לצינורות למעלה, והכוסית עצמה מתברגת, עם מפתח פילטרים- יש כאלו שמחליפים את כל הכוסית וכאלו שמחליפים רק את הקרב- אבל החלק העליון זהה.

אסף.

יובל48
01-04-07, 21:27
השיטה הנהוגה אצלי,לפרק את הפילטר מהכנף ולנתק את הצינורות.
את ראש הפילטר להדק בזהירות במלחציים כשהכוסית והבורג למעלה
ואז לפתוח את הבורג .

אדי
01-04-07, 22:33

בסופה שהייתה לי (92, פרטית במקור) היה באמת בית פילטר אינליין פשוט כמו שנמרוד מתאר שמותקן על הכנף בתוך תא המנוע, אין לי מושג אם זו התצורה המקורית או משהו תחליפי. בזמנו פשוט החלפתי לפילטר דומה שקניתי מינוביץ - וזה לא היה מוזר לו שיש לי כזה פילטר ... אז כנראה שזה משהו סטנדרטי. לא זכור לי בתור הוצאה משמעותית כמו שכתבו כאן, אני מניח שמשהו בסדר גודל של כמה עשרות שקלים.

דרור ברלי
02-04-07, 01:13
טוב. חזרתי עכשיו מהעבודה ולפי מה שאני רואה, השרשור לא יסתיים פשוט כי עדיין אין תשובות לעניין.

מה אכפת לי פילטר און-ליין של צ'רוקי/דיפנדר?...
השאלה מתייחסת לפילטר שיש לי - המקורי של הסופה בתוך כוסית, זה שמתואר גם בספר הטיפולים הצבאי, שגם הוא, (כמה מפתיע...) לא מתייחס לכיוון הסיבוב של הפתיחה/סגירה והאם יש בכלל בורג או שהראש המשושה הוא חלק מהכוסית עצמה. איך כתוב שם?
"פתח בתנועה סיבובית"...
ברור שאני אפתח את זה בסיבוב ולא בדוך... אבל לאיזה כיוון? ההגיון אומר שזו הברגה רגילה, אבל אחרי 8 שנים עם הסופה זו, אני יודע שאין שתי סופות זהות, ושמלכתחילה יש בסופה כל כך הרבה דברים לא הגיוניים... את מי שכתב את ספר הטיפולים זה כנראה פחות מדאיג (טוב, נו - בסדנא צבאית אין בעייה אם שוברים את הכוסית - מיד מביאים אחת חדשה מהמדף...)

קרב הסינון גם לא כזה זול - 100 ומשהו שקל (לפני הנחה) עבור חתיכת מסנן נייר קטנטן + טבעת גומי לאטימה - זה המון כסף.

מחר אני מנסה להגביר במעט את הלחץ הפיזי ונראה מה יהיה.

חנן-ג'יפולוג
02-04-07, 09:47
הברגות הפוכות עושים במקום שיש סיבה לשים הברגה הפוכה, כמו בגלגל שמאלי או חלקים שמסתובבים בכיוון כזה שגורם לברגים להיפתח. הכוסית הזו לא מסתובבת ולא ישימו עליה הברגה הפוכה. זה גם תואם למה שאני זוכר מהטיפול בכוסית הזו. הברגה רגילה.

זאבי
05-04-07, 14:18
האם יש מסקנות ?

האם ניסית לשחרר לחץ בקו הדלק ע"י הונטיל קודם לנסיונות פתיחת ההברגה ?

דרור ברלי
05-04-07, 17:37
מסקנות:
שחררתי לחץ דלק.
פתחתי גם את בורג האוורור (הקטן למעלה) ואת בורג שחרור הלחץ שבתחתית הכוסית וכלום. נאדה.
זה תפוס כל כך חזק שאין מצב שאני פותח את זה בלי לשבור.
הראש המשושה בתחתית הכוסית הוא חלק מהכוסית ולא בורג. הכוסית עשויה מחומר רך למדי והראש המשושה מתעגל תחת נסיונות הפתיחה...
ניסיתי גם עם מפתח צינורות -הוא מחליק על הכוסית ופוצע אותה.
השלב הבא - אני אנסה לפרק את כל המכלול ולעבוד עם מלחציים.

אבא שלי טוען שהסרט הזה בכל פעם שצריך לפתוח את הכוסית ולהחליף מסנן, זו סיבה טובה מספיק לעבור למסנן אינליין פשוט וחסל.

Bulldog
05-04-07, 17:50
אבא שלי טוען שהסרט הזה בכל פעם שצריך לפתוח את הכוסית ולהחליף מסנן, זו סיבה טובה מספיק לעבור למסנן אינליין פשוט וחסל.
והוא צודק.
לא חראם לפחות על הבריאות שלך (אם לא על הבריאות של הפילטר)?
פרק יפה, נקה, פרסם למכירה באיביי.
קנה פילטר אין ליין איכותי וגמור את הסיפור.
אתה גם יכול לסדר לו שם חבק קבוע ממתכת לתפוס אות לכנף.

עודדוש
21-09-07, 07:07
שלום
"קנה פילטר אין ליין איכותי וגמור את הסיפור."
מה זה איכותי?
של איזו חברה?
איזה גודל?
תודה רבה
עודד

-->