PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחורף - יריעת שמשונית מתוחה מתחת לכל מכלולי המנוע.

רכס חיים
05-01-04, 18:34
לא ניסיתי ,אבל הרעיון הזה מנדנד לי עוד משנה שעברה. למה לא להגן על המנוע בחורף ממים ומבוץ באמצעות יריעה מתוחה מתחת למנוע על-ידי 4 או 6 גומיות בהיקף ,ובכך לשמור על נקיון המנוע ולהבטיח שהתא יישאר יבש במעברים של שלוליות. זה עולה גרושים ,פשוט להתקנה ולהסרה ויכול לחסוך הרבה כאבי ראש לייבש מנוע רטוב בשטח. צריך להתרחק מעט מחלקים חמים ,ויתכן שיש יריעה שגם סובלת חום.כל הסיפור זה אולי מטר וחצי על מטר וחצי. עם קצת דמיון - מה דעתכם?

טדי
05-01-04, 22:49
תן לרעיון הזה למות בשקט

רכס חיים
06-01-04, 16:50
שניים שיגידו שהרעיון לא טוב - ואז אני משתכנע לנסות.

UNIX
06-01-04, 17:58
חשבתי על זה גם פעם ובוא נגיד שדי צחקו עלי

א.נראה לי יכול לגרום לרעשים מעצבנים של אוויר(לא שמפריע לי)
ב.חוסם אוויר שנכנס אל תא המנוע ועוזר לקירור.

בכללי רעיון אחלה לדעתי קרה לי הרבה שקיבלתי שפריצים חזקים על המנוע שהגיעו עד למכסה השסתומים וזה מבאס.
השאלה היא האם באמת זה יגן על משהו ולא ישב שם סתם ויאסוף בוץ וזבל

Bulldog
06-01-04, 18:00
תשקיע יותר, תכנן מגן לקרטר ודאג לו לפיתחי ניקוז מתאימים.
גם יגן מפני מכות, גם ימנע מכמות גדולה של מים ובוץ מלהגיע כלפי מעלה, לא ישרף ותוכל לנקות אותו בגרניק, מה רע?

אדי
06-01-04, 18:01
כדי למצוא פתרון צריך להגדיר את הבעיה ... אז עף קצת בוץ ומים על המנוע, קצת מלכלך, אבל לא קריטי. יש בעיה של גמגום? מה אתה מנסה לפתור?

UNIX
06-01-04, 18:06
לי אישית מפריע רק הליכלוך אין שום גימגום
אבל תמיד יש פחד של מים שיחדרו לפילטר ובגלל זה אני משתדל לנסוע לאט
בבוץ דבר שלפעמים גורם לי להישאר בתוך שלולית ענקית :( :(
ראיתי מגן כזה על סופה מפירוק ונאמר לי שהוא מתאים לcj אבל 800 שקל בשביל חתיכת ברזל מכופפת יקר לי קצת.

amos
06-01-04, 19:59
שלום חברים
ראיתי גייפ שיש לו מתחת למנוע פנימית של משאית שחתכו אותה לאורך כדי ליצור
יריעה וקשורה לשלדה מתחת למנוע
חיים נראה לי שזה יעשה את העבודה ולא ירעיש

איציק - 4X6ZH
06-01-04, 21:04
לפני שנים היה מקובל להניח על ממסרות סמרטוט ספוג שמן לתקופת החורף וזה היה מגן הגנה כללית מפני חדירת מים לתוך הממסרה דרך ידיות הגיר / טרנספר .
אני נוהג בתקופת החורף לזרוק / לדחוף ספוג בחלק העליון של הגיר ( היילקס ) וזה מגן מעולה
איציק

רכס חיים
06-01-04, 21:49
הרעיון של גומי במקום שמשונית יותר נכון ויותר זול. כבר היה כדאי להתיעץ. יש שיטה לעשות חורים עם טבעות כמו בשמשונית? זה בכדי להשחיל בהם גומיות מתיחה. נראה שהרעיון מקבל צורה.

amos
06-01-04, 23:27
לא צריך חורים
אפשר קשירה עם אבן

רכס חיים
07-01-04, 18:18
לפחות נשאר לך משהו בזכרון מהארבעה ימים לאילת וחזרה.

ערן המסוקס
09-01-04, 02:18
לדעתי מגן גחון קדמי, בצורת המגנים שמותקנים בדרך כלל על הכלים היפניים עם המתלה הנפרד הקדמי. זה גם יגן על מוטות ההיגוי וגם ימנע את השפריצים לתא המנוע. פשוט מאוד ליישום..

רכס חיים
09-01-04, 02:55
אם אתה מתכוון למגן עשוי ממתכת כלשהיא , אז זה לא פשוט לא זול ומאוד מורכב. גם הצורך שלנו להגיע למכללים האלה ,דורש פירוק והרכבה של המגן שלוקחים זמן יקר. עם יריעה אתה מסתדר בשתי דקות פירוק ושלוש להרכבה.

חנן א.
09-01-04, 09:10
אני עדיין לא מבין מה אתה רוצה לפתור. אתה רוצה לאטום יותר טוב את מערכת ההצתה, תשאל. תשובות מובטחות. לכלוך על המנוע? לי זה לא מפריע, אבל רק תגיד שזה העניין.

ערן המסוקס
09-01-04, 13:03
שפריצים של מים על המנוע החם וחלקיו החמים ממש לא נראה לי שבריאים לחלקים הללו, שביניהם בלוק המנוע סעפת הפליטה.. בנוסף יש את האלטרנטור וגם הקרבורטור שכל המנופים שלו נתפסים לאחר טיול שכזה. לי אישית זה ממש לא נעים.

יריעה פרושה וצמודה למנוע עלולה להישרף, לתפוס כמויות של לכלוך, להקרע מהרוח או ממשהו אחר והלסתבך בחלקים נעים.

לוח מפח עם 2-3 כיפופים לא יכול לעלות הרבה כסף, ו4 ברגים שמחזיקים אותו לא יהיו טירחה גדולה מידי, אלא אם אתה מחליף תפוחי הגה ושאר מכלולים לאחר כל טיול.

רכס חיים
09-01-04, 18:19
הרעיון למנוע שפריצי-בוץ ומים מותזים מלמטה ,בהשקעה קטנה ובנוחיות גדולה. כל מתכת מתחת למכלולים מורכבת מאוד לביצוע עקד הגודל של מטר וחצי רבוע. יריעת גומי נצמדת מלמטה לפי הבליטות התחתונות ביותר ואינה ניזוקה מאבנים ,סלעים. קוצים וענפים. את הגומיות מרכיבים ומסירים בשתי דקות. אבל הכל ממש ברור, מה יש להסביר.

צנחן1
11-01-04, 17:36
רבותי הנושא מעניין, בואו נמשיך קצת לחשוב ולא ניתן לרעיון לגווע.

נראה לי שהגנה של שמשונית תתפוס "בטן" של בוץ ומים, לא יודע לגבי גומי (אין בעיה של חום מנוע ?) הרעיון של פח הוא לא רע אבל פה כבר נדרשת עבודת מומחה.

אין ספק שאחרי קצת השתוללות של בוץ / מים מתחילה שריקת רצועות, וכמו שנאמר מים קרים על מכלולים חמים לא יכול להיות דבר טוב, בנוסף ישנה הבעיה של כניסת בוץ למערכות - רעיונות נוספים להגנה על המנוע ??

רכס חיים
11-01-04, 18:57
עוד לא מצאתי יריעת גומי ברוחב מטר וחצי, אולי למישהו זרוק במחסן לצורך הניסוי???

זאביק
12-01-04, 09:27
מה לגבי שימוש ברשת צל מאוד צפופה (אני לא זוכר איך קוראים לזה, הירוק שמזתמשים בסוכות) ?
היתרון של זה הוא שזה לא אטום למים. שפריץ מלמטה יעביר מעט מאוד מיים, אם בכלל, כי זו תהיה כמות מיים מאוד גדולה, אבל מיים שייכנסו מהצדדים/צמיגים יוכלו לטפטף לאט לאט למטה ולא תיווצר לך שלולית בתוך היריעה.

נמרוד
12-01-04, 09:33
שניים שיגידו שהרעיון לא טוב - ואז אני משתכנע לנסות.

טוב, טדי היה הראשון. חשבתי שיקום עוד מישהו... אבל כנראה שכולכם משוגעים כמו חיים :lol:

לך על זה חיים - הרעיון ממש מיותר גם לפי דעתי.

מה מפחיד אותך שפריצים של מים? ברוסיה מייצרים מכוניות מסוכר? שיהיה ברור, שפריצים של מים לא מפריעים לשום דבר מלבד מערכת החשמל, ובה צריך וניתן לטפל ועל זה יש דיונים מספיק. את מערכת היניקה מחברים לשנורקל כזה או אחר, את הנשמים של הדיפרנציאלים מאריכים עם צינורות - זה לא חדש, זה משהו סטנדרטי פחות או יותר ברוב הסיקסים שאני מכיר.

אם אתה נכנס למים עמוקים באמת אז מה יעזור המגן הזה? המים במילא יעלו מעליו. בוודאי אם תתקע ותעמוד בתוך המים, וזו וודאות (בשביל זה אגב צריך כננת חיים...). ואז אחרי שכוננת החוצה אתה נשאר עם שק חרא, תסלחו לי על הביטוי, תלוי מתחת לרכב... :lol:

ארז
12-01-04, 10:28
ואני עדיין טוען שלחיים יש הרבה יותר מידי זמן פנוי.... :twisted:

זאבי
12-01-04, 18:33
למרות שהענין מיותר לדעתי ולמעשה אם כבר יש לדאוג להגנה מקומית בלבד, אני חושב שסגירות חלקיות ניתן לבצע מחומר פלסטי שחור הנגזר ממיכלים ישנים (רוטופלסט, חופית) ואפילו ממיכלים ישנים של שמן .

הבעיה שהחומר עמיד לטמפ' של 60 מעלות.

בכל מקרה מומלץ לבצע סגירות מקומיות כדוגמת הסגירות הקיימות ברכבים רבים בין חלל הגלגל לתא המנוע ובכל מקרה לא לאטום את כל החלל התחתון. (הקרטר סובל מים ובוץ).

רכס חיים
12-01-04, 19:12
הרעיון של זאביק לשים רשת צל כדי שהמים יתנקזו , מוביל אותי לרעיון שבמרכז יריעת הגומי יש להשאיר קרע/חריץ של 10 ס'מ שדרכו יתנקזו המים. יש למישהו רעיון כיצד לרתום את היריעה באופן גמיש למרכב? אני חשבתי על גומיות של משאית ,אבל אולי יש רעיון יותר טוב. בינתיים אין יריעה באופק, אולי אצטרך לקנות.

-->