PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית התחממות בהיילקס

מידבר
02-04-07, 10:47
שלום לכולם
היילקס 98 TD .לפני זמן מה הוחלף ראש הרדיאטור. משום שלא היה ראש מתאים לשנתון הנ'ל הוחלף בראש ממודל חדש יותר. השוני בין שני הראשים הינו שבחדש קיימת זרבובית מעט מתחת למכסה, אינה קיימת בסוג הישן. במוסך התקינו אטם על הזרבובית. המערכת עובדת ללא כל בעיות בימים קרירים. כאשר מזג האויר חם מתחילות הבעיות: פעמיים כבר נפרץ האטם שהותקן על הזרבובית ופעם אחת אף התרומם הראש מעט מעל הרדיאטור עצמו ונוזל הקירור פרץ.
חבר טען כי הזרבובית הנ'ל אמורה להיות פתוחה לניקוז לחצים. אם אכן כך הרי שהמשמעות היא כי המערכת אינה סגורה וכי יש מידי פעם, ביחוד בקיץ, למלא נוזל קירור. בנוסף, מדוע לא היתה זרבובית בראש המקורי ?
מה עושים ?

איציק - 4X6ZH
02-04-07, 12:09
מתקינים ניפל ניקוז אויר בנקודה הגבוה .
במקרה שלך זה יכול להיות בצינור המקשר למערכת החימום הפנימית .
אבל כדאי לך לבדוק טוב שאין לך סיבה אחרת .
אנחנו עוד לא בקיץ ואתה כבר מספר סיפורי חום .
מה שהוא ברכב שלך נשמע ?! :roll:
איציק

מידבר
02-04-07, 12:48
הרדיאטור פורק ,נבדק ונוקה לחלוטין לפני כשבועיים.
שלשום ,במזג אויר חם יחסית ולאחר נסיעה ארוכה בעליה, נשמע רעש "צריחה" מכיוון הרצועות ,התפשט ריח מוזר וחום מנוע עלה טיפ טיפה. פתחתי מכסה: הרצועות היו תקינות ,מתוחות ובמקומן, נראתה דליפה קלה של נוזל הקירור על ראש הרדיאטור, הצינור העבה אשר מתחבר לרדיאטור מלמעלה היה קשה למעיכה (אמור להיות קל לא ?). לאחר שתי דקות הרעש הנ'ל פסק והרכב תפקד רגיל.
ד'א-יש סימנים של דליפה קלה של נוזל הקירור גם מתחת לקצה הרחוק של הצינור היוצא מראש מיכל העיבוי.
ברקע-אין השפעה על ביצועי המנוע ,סוחב יפה מאוד.

תמיר .א.
03-04-07, 03:03
המערכת סגורה עד לחץ מסויים, שרשום על הפקק, בד"כ 0.9BAR, בלחץ הזה יותר הלחץ לתוך מיכל פלסטיק חיצוני ושמה נאגרים המים, כאשר המנוע מתקרר, נוצר תת לחץ ודרך הפקק חוזרים המים למנוע מהמיכל מים הפלסטיק.

תמיר

מידבר
03-04-07, 11:04
על המכסה מוטבע 1.1
בעצת המוסך המרכזי חיברנו צינור לזרבובית ובאמצעות מחבר משולש (יעודי לצורך זה) חיברנו צינור זה למיכל העיבוי. יוצא כי מיכל העיבוי מקבל מים רותחים/אדים (=יתר לחץ) גם מהטרמוסטט וגם מהזרבובית.
חג שמח לכולם.

ד ו ר ו ן
03-04-07, 14:53
שלום לכולם
היילקס 98 TD .לפני זמן מה הוחלף ראש הרדיאטור. משום שלא היה ראש מתאים לשנתון הנ'ל הוחלף בראש ממודל חדש יותר. השוני בין שני הראשים הינו שבחדש קיימת זרבובית מעט מתחת למכסה, אינה קיימת בסוג הישן.?
ברכב שלי (97) יש את הסוג "הישן" ויש זרבובית שמחוברת עם צינורית למיכל עודפים, לאן מחובר המיכל עודפים שלך אם אין את הזרבובית הזו?

מידבר
03-04-07, 15:07
לפני שהחלפתי את ראש הרדיאטור מיכל העיבוי קיבל מים/אדים מהטרמוסטט בלבד. כאמור לא היתה זרבובית בראש הישן. כעת ,בחדש, יש זרבובית ומיכל העיבוי מקבל ממנה ומהטרמוסטט גם יחד.

ד ו ר ו ן
03-04-07, 16:11
יש לי הרגשה שגם הרדיאטור הקודם לא היה מקורי של הרכב,
בספר רכב המקורי מהמפעל בשרטוט של מע' הקירור בדגם מנוע 2LT (שזה מה שיש לדגמי 98-2000) יש ברדיאטור את הזרבובית הנ"ל שהצינור שמחובר אליה מנקז אל מיכל העודפים.
ישנה יציאה מבית התרמוסטט אל משאבת ההזרקה ואל רדיאטור החימום הפנימי של הרכב ולא למיכל עיבוי.
אם היה חיבור למיכל עיבוי אז כנראה שיש לך דגם ממש מיוחד..(כנראה שלא) או שמישהו עשה איזה קומבינה עם המנוע והרדיאטור בעבר.

תבדוק שוב מה עשו לך היום כי בספר רכב זה ממש לא נראה כמו מה שאתה מתאר, מצורפת סריקה מהספר רכב שמייחס לדגם מנוע שיש לך.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200704031605579710/engine2_copy.jpg

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200704031605593742/engine1_copy.jpg

מידבר
06-04-07, 19:50
טוב. אז ככה זה נראה כעת.
אתמול עמדה מערכת הקירור יפה מאוד במבחן לא פשוט. פקק מצומת אלמוג ועד מבואות י'ם...
המחוג לא זז לאורך כל העליה.
דורון. ניתן לראות בברור את היציאה היעודית לצינור העודפים מהתרמוסטט לכיוון מיכל העיבוי וללא שום קשר ,את הצינור שיוצא לכיוון הרדיאטור הפנימי. האם יתכן שאין מדובר בתרמוסטט המקורי ? לא יודע. ככה קניתי את הרכב, כאמור ,רק עם חיבור מהתרמוסטט אל מיכל העיבוי.
מומחים. מבקש תגובות.

tooshey
06-04-07, 21:20
שלום מידבר
מעיון בתמונות שהעלית,נראה לי שהמנוע שלך הוחלף למנוע מיובא.
במנוע של SURF אין פקק על הרדיאטור אלא הפקק נמצא על בית הטרמוסטט.
זה מסביר למה יש לך שני פקקי מילוי נוזל קירור.
יתכן שרק בית הטרמוסטט הוחלף, אבל לא סביר לדעתי.
תעלה עוד תמונות של המנוע ,בעיקר איזור הטורבו,כדי לאמת הנחה זו.

בברכה,טושי

מידבר
06-04-07, 21:39
ד'א-הבעלים הקודם של הרכב הוסיף מאוורר בהפעלה ידנית בין הרדיאטור לפגוש. מחר אעלה תמונות נוספות כפי שביקש טושי.

איציק - 4X6ZH
06-04-07, 21:52
השילוב הזה נראה בכמה כלי רכב שעברו שינוי למנוע טורבו בארץ .
אני מכיר רכב כזה שאין לו בכלל פקק על הרדיאטור ( אין כל אפשרות למלוי מים ברדיאטור ) .
מלוי המים נעשה על בית הטרמוסטט בגוף המנוע .
יש הרבה כלי רכב אחרים שיש להם שני פקקים כמו בתמונה . הפקק הנמוך הוא פקק מוחלט ( ללא כל שסתום פנימי והוא משמש רק לצורך מלוי ראשוני ושחרור האויר בזמן המלוי . )
במידה וזה עובד לאורך זמן אז יש לך כיס אויר וכך אתה משחרר אותו . ( וזה בסדר ) .
אבל במידה והרכב ממשיך להתחמם או מראה סימני רתיחה .
לדעתי יש לבדוק לחץ דחיסה ( של הטורבו ) שלא יהיה גבוה אולי להוריד קצת .
וכמובן בדיקת דליפות לחץ סתם ראש מנוע .במיוחד למנוע טורבו שבו לחץ העבודה של המנוע גבוה
רק בעומס מלא ( מצערת פתוחה לאורך זמן ) .
כמובן את טרמוסטט המנוע רצוי להחליף בכל מיקרה לבעל טמפרטורה נמוכה 75 מעלות ( +- )
טרמוסטט הונדה סיויק עובד מעולה .
איציק

תמיר .א.
06-04-07, 22:29
אכן זה ניראה מנוע של SURF, לפי הצינור ברזל של הטורבו שרשום EFI,.
אצלי לדוגמה, יש פקק אך ורק מעל הטרמוסטט,. אתה יכול פשוט להחליף רדיאוטור, וכך תחסוך עוד פקק וחיבורים, ואולי זה יפתור לך את הבעיה.

תמיר

מידבר
07-04-07, 11:02
מקווה שזה מספיק.
מהו מנוע SURF ? יתרונות/חסרונות.
איך אפשר לבדוק האם המנוע מיובא ? האם הרכב כולו אולי ביבוא אישי ? הבעלים הראשון היה "פריק" רציני (הרכיב נעילה קדמית ARB, שנורקל ,פגוש TJM ,פנסים ועוד...) כך שאין מדובר באפשרות לא סבירה. ככל שהבנתי החל משנת 98 לא יובאו באופן סדרתי היילקס ללא טורבו.
איפה מוטבע מס' המנוע ? אולי הוא לא מתאים למה שמצויין ברשיון ?

שבת נעימה לכולם.

איפון
07-04-07, 13:19
ב98 מקורי בארץ (2LT) אין פקק על הרדיאטור (בניגוד לשרטוט שהציג דורון). כל המילוי למערכת ושחרור הלחץ למיכל העודפים, נעשה מפקק הטרמוסטט, בדיוק כמו שמופיע אצלך. אני כשהייתי צריך להחליף רדיאטור והתעקשתי לא לקנות מקורי בגלל מחירו, מצאתי תחליפי זהה מאלומיניום, אצל "בשן". תחליפי מנחושת שהתקנתי קודם לכן, כשל לאחר כחודש עבודה.

דני

תמיר .א.
07-04-07, 19:43
תבדוק אם המשאבה שלך מכנית או אלקטרונית.
מנועי SURF 2.4 באים בשני משאבות,
מכנית : 2LT
חשמלית: 2LTE

http://groups.msn.com/_Secure/0WAD7Dl8a5ZFcHDfCf52kYGuD02JP2gvg68nycUL HYSosypH2ShVQIbnE*0fo5Ry6fJeGtCg2Ln3e!MS RR!cSIbFZPsBHn9ARhM8SfxduMam3On1rayex5jO lW7*D2s77WQAAAP****8/Copy%20of%20Picture%20035.jpg?dc=4675603 348347370539

אני חושב היא מקבילה ל4RUNNER שלנו.

המנועים 2LT יצרו בשנים שבין 85-93,
והמנוע 2LTE בין השנים 90-93,

והוא ניראה כמו שלך, רק הרדיאטור רגיל, כנראה קיבמנו לך רדיאטור עם פפק מעל, מה שלא צריך להיות ומיותר.

http://www.toyotasurf.asn.au/techsite/Images/enginetop.jpg

בד"כ מנוע שרשום על הטורבו EFI זה מנוע של HILUX SURF, לפי נתונים אמור להניב 97 כוחות סוס.

תמיר

תמיר .א.
07-04-07, 19:46
http://ussuri-don.ru/images/Auto/Hilux%2095-1.jpg

ההילקס סרף.. (ניראת כמו הפור-ראנר הישנה).

מידבר
07-04-07, 19:49
תמיר. על איזו משאבה אתה מדבר ?
ובכל מקרה, מה המשמעות של מנוע SURF בהשוואה לרגיל ?
מישהו מכיר ויודע להשיב על השאלות ששאלתי קודם (איציק ,טושי) ?
תודה מראש.

איציק - 4X6ZH
07-04-07, 20:49
זה לא מנוע בעל משאבה אלקטרונית
באחת התמונות רואים את המשאבה והיא משאבת הזרקה רגילה של מנוע טורבו .
איציק

תמיר .א.
07-04-07, 21:08
ההבדלים היחידים שאני מוצא במנוע שלך לעומת המנוע שלי (שנת 99).

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=4182

מעל המשאבת סולר, יש לי חיישן, שאם הוא לא פועל אז המנורה של הסלילים דולקת אצלי.

אצלי הצינור מתכת בין הטורבו לכניסת המנוע, רשום רק טורבו דיזל ואצלך רשום EFI כמו בSURF.

ואצלי אין פקק מעל הרדיאטור, וגם בשאר המכוניות כמדומני אין את הפקק הזה, גם בSURF אין.

תמיר

תמיר .א.
07-04-07, 21:11
ניזכרתי עכשיו שראיתי רדיאטור בדיוק כמה, בטויוטה קורולה. ישנה 92-95, אבל אני לא חושב שזה הרדיאטור שהלבישו לך, אבל בכול אופן זה רדיאוטור קומבינה הוא לא אמור להיות כזה.

ד ו ר ו ן
08-04-07, 00:46
יצא לי לראות היילקס 98 עם מנוע מקורי בחג, זה נראה בדיוק כמו שתארת ודוהמ לתמונה, רק אצלו אין פקק בכלל על הרדיאטור והראש רדיאטור מפלסטיק ולא ממתכת כמו בדגמים הישנים.

כנראה שיש כמה וכמה דגמים והספר לא מכסה את כולם למרות שזה ספר מוסך מקורי.

ככה נראה היילקס 98 מקורי.

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200704080034217348/PICT0090_(Large).JPG

http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200704080034102030/PICT0089_(Large).JPG

איפון
08-04-07, 14:35
הירוק הזה מוכר לי...
זו אכן התצורה לה התכוונתי, למרות שעל פניו נראה לי שהרדיאטור הזה לא מקורי, אלא תחליפי זהה.

לגבי התמונהשל הרכב של מידבר, המנוע נראה מקורי 2LT, כמו שצריך להיות. מה שכן יכול להיות שהוחלף שמה טורבו, וזה הגיע מהיילקס סרף. בדגמים האלו, כתלות בקילומטרז' ישנם טורבואים שמתחילים ל"הזיע" והפתרון הוא בדרך כלל החלפה.

דני

tooshey
08-04-07, 20:31
דורון,אתה גיאולוג,נכון?
איך נקרא הסלע על הקטבים של המצבר בהיילקס הירוק?
היילקטיטיס מצבריטיס מוזנחיטיס????

בברכה,טושי

ד ו ר ו ן
08-04-07, 21:50
דורון,אתה גיאולוג,נכון?
איך נקרא הסלע על הקטבים של המצבר בהיילקס הירוק?
היילקטיטיס מצבריטיס מוזנחיטיס????
בברכה,טושי
הלו הלו.. כדברי בארט סימפסון " זה היה ככה כשהגעתי"..8)

אין לי אחות ולא היילקס ירוק..

tooshey
08-04-07, 22:18
דורון
אל תתרגש,לא חשבתי שזה שלך...
טושי

-->