PDA

צפייה בגרסה מלאה : כוחות על מתלים

arik
02-04-07, 10:55
שלום לכולם וחג שמח.
רציתי לדעת, ברכבי שטח מהם הכוחות הפועלים על זרועות המתלים (ומיקומם) ומה הגודל שלהם (אני מתאר לעצמי שהכוחות משתנים אבל אני צריך לדעת פחות או יותר)

נמרוד
02-04-07, 11:01
כיווני הכוחות די ברורים. תן לי שרטוט או תמונה של המתלה שאתה מדבר עליו ואני אצייר לך חיצים... אבל הגודל שלהם (וכתוצאה מכך גם ווקטור הכיוון בפועל של כל כוח שפועל על כל מיסב או תפוח) לא ידוע וקשה לחיזוי. משקל הרכב משמש כמובן בתור קנה מידה כללי.

arik
02-04-07, 11:14
הי נמרוד.
אני מבין שמשקל הרכב מהווה פקטור לכוחות, השאלה האם תוך כדי נסיעה ותזוזת המתלים הכוחות לא גדלים והאם אין השפעה מהקפיצים והבולמים על הזרועות.
כמו כן, הזרועות הרי מחוברות לגוף ולגלגל ,האם יש לי ריכוז של כוחות בחיבורים עצמם?

נמרוד
02-04-07, 13:55
אני מבין שמשקל הרכב מהווה פקטור לכוחות, השאלה האם תוך כדי נסיעה ותזוזת המתלים הכוחות לא גדלים והאם אין השפעה מהקפיצים והבולמים על הזרועות.
כמו כן, הזרועות הרי מחוברות לגוף ולגלגל ,האם יש לי ריכוז של כוחות בחיבורים עצמם?

התשובה לכל אחת מהשאלות ששאלת היא כן, בוודאי! הכוחות בפועל יכולים להיות גדולים פי כמה ממשקל הרכב, בוודאי שהם עוברים דרך הבולמים והקפיצים, וכמובן שהכוחות מרוכזים ופועלים דרך החיבורים של הזרועות לשלדה - לא יכול להיות אחרת.

מה השאלה שלך בעצם? אתה מאד לא ממוקד...

-->