PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בבלון "גז בישול" לארגון/CO?

RACEPAK
06-04-07, 03:39
שלום לכולם.
לא מזמן ביקרתי באחת האגזוזיות הגדולות בארץ. ובמקרה כשהגעתי נתקלתי בשליח שמספק להם את גז הריתוך.
שמתי לב שחלק מהמיכלים נראים כמו של גז בישול רגיל.
עבר הזמן ושחכתי מה היתה תשובת השליח ככשאלתי אותו אם הבקבוקים זהים לשל גז בישול.

מישהו יכול לשפוך קצת אור על הדבר?

כרגע אני מחפש מיכל קטן.
ואין לי מושג מה המחירים של מיכלים חדשים\משומשים (וחוץ מזה... מנסה לחסוך)

תודה.

shmil
06-04-07, 05:41
המיכלים שונים בצורתם, שונים בצבעיהם וכמדומני ששונים גם בהברגות.

אני לא חושב שיש בארץ מישהו שיסכים לעשות דבר כזה (למלא ארגון או CO במיכל של גז בישול), זו עבירה על כל כללי הבטיחות בטיפול בחומרים מסוכנים.

איציק - 4X6ZH
06-04-07, 07:56
יש אפשרות להשתמש בגז בישול במקום גז האציטלן .
זה לא שמי שהוא ממלא גז CO או גז ארגון במיכל של CO .
מה שאתה רואה זה גז פרופאן / בוטאן ( שהוא משמש גם כגז בישול או גז לרכב ) במיכלי גז ביתיים
ואותו מחברים לפי הצורך למכשיר ההלחמה .
איציק

BackDoorMan
06-04-07, 12:05
אין אפשרות להשתמש בגז-בישול כתחליף לאצטילן .
טמפרוטרת הבעירה של תערובת החמצן-אצטילן גבוהה יותר משמעותית משל התערובת חמצן-גז בישול
רק עבור יישומים שבהם לא נדרשת טמפרטורה גבוהה ניתן להשתמש בתערובת הפשוטה.
יש גם כנראה שוני בריאקציות הכימיות של הגזים השונים אבל זה מצריך חפירה יותר עמוקה מהזכרון האישי.

מיכל אצטילן מלא בתוכו בחומר נקבובי כמו שעם (או שעם בעצמו) המשמש כקו הגנה אחרון במקרה של פיצוץ , יש הבדלים בין מיכלים ולא הייתי מתעסק עם קומבינות .

אלון_ק
06-04-07, 12:33
ואין לי מושג מה המחירים של מיכלים חדשים\משומשים
מיכל 11 קוב, שזה הגדול שאתה רואה ברוב השימושים: 1100 ש"ח בערך.
מיכל 5 קוב, זה הגודל הכי גדול שנכנס בפריווט ובכ"ז מספיק גדול כדי שיהיה בו מספיק כדי לרתך לאורך זמן רב ריתוך בזבזני בגז (כמו TIG) עולה בסביבות ה550 ש"ח.

מיכלים קטנים יותר גם טובים לך ובלבד שאתה מרתך מעט יחסית. יש להם יתרון של ניידות ומחיר. תחשוב טוב טוב איזה גודל אתה צריך, כי כולנו היינו רוצים את הגדולים אבל זה בעיה לשנע אותם למילוי וחזרה (ולעיתים גם בתוך מקום העבודה).

נמרוד
08-04-07, 08:15
איציק צודק, מה שראית זה מיכל של גז בישול רגיל שמשמש בברנר, לא לריתוך - בשביל זה חייבים אצטילן , הטמפרטורה של בוטאן/פרופאן/גז-בישול לא מספיקה - אבל כן לחימום ושימושים כלליים.

-->