PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרקטורון או סמוראי???

k2000
06-01-04, 19:25
אחרי שהחלטתי על בטוח למכור את הג'יפ שלי (אני חייב לציין בצער רב).

הייתי בטוח שאני אקנה סמוראי 95 אשים לו נעילה צמיגים והגבהה ויהיה טוב.
אבל אחרי טיול שלם בחברתרונן עלו תהיות אולי כדאי לקנות טרקטורון ונגרר
ויהיה טוב.

אז מה יהיה יותר טוב????
בהנחה שאני הכי אוהב עבירות ודרום הרבה דרום.

חגי

נמרוד
06-01-04, 20:44
אם אתה אוהב דרום והרבה דרום, כמוני... אז אתה צריך ג'יפ/סמוראי/מה שלא יהיה. הלוגיסטיקה שבעגלה - איפה להשאיר אותה - מסלולים סיבוביים - וכולי... מסבכת את הטיולים.

k2000
06-01-04, 21:53
הפחד שלי מסמוראי למרות שאני בטוח אשים לו נעילה (לפחות אחורית).
הוא לא הכי יציב ואני לא בטוח שאני אוכל לעשות איתו מה שאני אוהב לעשות עם הסיקס גם בלי נעילה.

עוד שיקול הוא שאם אני לוקח סמוראי זה אומר עדיין להחזיק שני רכבים.

מבחינת עבירות טרקטורון יתן לי את מה שאני מחפש???

חגי

k2000
06-01-04, 21:59
או בכלל לחכות חצי שנה לשחרור ולהתקין מערכת גז.
אבל בכל זאת זה מול סמוראי 95 ????
:roll:

חנן א.
06-01-04, 22:33
קודם כל, טרקטורון בתצורה בסיסית לחלוטין עביר הרבה הרבה יותר מכל ג'פ סטנדרטי, ולטעמי לא דורש השקעה בשיפורים בכלל מעבר לקניה, כך שב10000 ש"ח פלוס מינוס אתה מקבל חיית עבירות.

טרקטורון הרבה יותר זול לאחזקה, אם אתה לא עושה ביטוח.

בדרך אל הטיול, כשאתה עם טרקטורון על נגרר אתה נהנה מנסיעה נוחה, ממוזגת, בטוחה ונעימה בפרייבט ולא בג'יפ פתוח, וכנ"ל בנסיעות היומיומיות, ובנוסף צריכת הדלק היא כמובן עדיפה פי שתיים בפרייבט.

מעבר לזה זה עניין של טעם אישי. אוהב? יופי. לא אוהב? לא יופי. ג'יפ וטרקטורון הם לא ממש חלופות טבעיות אחד של השני וזה שאתה נהנה לנסוע בג'יפ לא מחייב שתהנה מהטרקטורון, ולהיפך.

לטעמי, טרקטורון נותן לך כיף ברכיבה בכל שביל הכי פשוט, לעומת ג'יפ שההנאה מנהיגה מגיעה רק בקטעים מאוד נדירים בטיול. עניין של טעם אישי, אבל כשאני נהגתי בג'יפ, אם לא היה משולב בטיול איזה קטע עבירות מאתגר, לא ממש נהניתי מנהיגה באותו טיול. נהניתי מההווי, מהחוויה, מהחברים, מהמשפחה, לא מנהיגה.

נקודה נוספת, שהיוותה חלק מהשיקולים שלי, להקפיא בשלב זה את הג'יפ ולקנות טרקטורון, היא שעם הג'יפ בכל נסיעה בכביש חששתי מהכחולים או האנשים של המנהל לבטיחות בדרכים שיציקו, ועם הטרקטורון על הנגרר אין מצב שהם יציקו. כנ"ל בכל הנושא הכאוב של הטסט השנתי.

אגב, אם אתה חושב לעבור מסיקס לסמוראי בשביל לחסוך בהוצאות ואתה לא עושה קילומטרז' גבוה, אתה עלול להתאכזב. האגדות על אמינות הסמוראי הן אכן אגדות, במיוחד כשמדובר בסמוראי ישן, ולמעט נושא הבנזין אתה עלול לגלות שהוצאות התחזוקה על הסמוראי גבוהות יותר מאשר על הסיקס.

רונן וסרמן
07-01-04, 07:06
חגי
למה אתה מתלונן שלא מתיחסים אלייך....
הנה קיבלת תשובות לעניין-עכשיו נשאר רק להתיעץ עם החברה ,וללכת לבצע נסיעת מבחן(על טרקטורון יא סוטה....)
רונן

k2000
07-01-04, 11:48
מי התלונן???
(זה היה על אתר אחר ברשת את ג'יפולוג רק שיבחתי)
אוקיי אז כשאני אצליח למכור את הבייבי שלי אני אבדוק אופציות.
וחנן האם בעיות האמינות שדברת עליהן בסמוראי כללו גם סמוראי משנים מתקדמות
כי אם אני אקנה סמוראי זה יהיה 95 ואם לא אז נסתדר עם פרייבט וטרקטורון.
ובכלל דיברתי גם עם רונן על זה אם אין טנדר בטיול מה עושים??? (רק מעגלי???)

שוב תודה

ותודה נוספת לאתר הנפלא הזה

חנן א.
07-01-04, 11:57
כן, רק מעגלי.
סמוראי 95 יהיה כמובן אמין הרבה יותר. כמה בדיוק יותר אמין? לא יודע.

נמרוד
07-01-04, 12:02
חנן לא התכוון לומר שסמוראי לא אמין. הוא התכוון (אני מרשה לעצמי לנחש) לכך שסמוראי לא נמצא ברמת אמינות שונה, לטוב או לרע, מכלי רכב אחרים. אין הבדל עקרוני כלשהו בין עלויות האחזקה השנתיות של סמוראי ושל CJ, למעט כמובן נושא הדלק. נכון שאם אתה קונה סמוראי משנתון מתקדם יחסית, 95, בהחלט ניתן לצפות לפחות בעיות מג'יפ או סמוראי משנת 85.

לגבי ג'יפ מול טרקטורון, וסמוראי לצורך הדיון הזה יוגדר כג'יפ...

היתרון של ג'יפ הוא החופש לנסוע איך, מתי, ולאן שאתה רוצה, לסחוב ציוד בלי מגבלות (עצים למדורה, מקרר לבשר, אוהל + מזרון מתנפח +פוך....) לשנות ולאלתר מסלולים באמצע, לחנות איפה שאתה רוצה. מצד שני, יש פחות הנאה נטו מהנהיגה בשבילים - אתה לא נוסע באמת מהר (אם אכפת לך מהג'יפ ומעצמך). אני נהנה יותר מהטיול, מהנופים, מלגלות שבילים חדשים (מבחינתי, ולפעמים אבסולוטית...). אם מה שאתה אוהב זה דרום והרבה כמו שכתבת, אני חושב שעדיף לך רכב 4X4, שיהיה סמוראי או כל דבר אחר.

עם טרקטורונים ואופנועים כיף וקל לטייל בטווח נסיעה מהבית, טיולים של שבת בבוקר, אבל עובדתית, כל טיול רחוק מסתבך מבחינה לוגיסטית. בכל טיול של יותר מיום אתה בכלל תלוי באחרים, עם ג'יפים, ומי מביא מה ואיפה חונים ואיך שומרים על קשר כי לא כיף לסוע בשיירה איטיים ומהירים ביחד... ותדירות הטיולים תרד.

בקיצור, בעיני אחד הוא לא תחליף לשני.

k2000
07-01-04, 13:24
יש משהו במה שאתה אומר.
ולבינתיים ההחלטה ההגיונית אומרת לקנות סמוראי
אבל ההוצאות הנמוכות מפתות לעבור לטרקטורון
כשאני אני אגיע לצומת (מקווה שזה יהיה בקרוב) אני בטח אבחר באחת הדרכים מקווה שהיא תיהיה הטובה בשבילי.

נ.ב
אף אחד מכם לא התייחס לרמת העבירות של סמוראי נעול ומצומג היטב.

חגי

k2000
07-01-04, 13:27
אהה והחברה אומרת לא ממש לא היא לא תבוא איתי לטיולים בחיים
עם טרקטורון (עוד שיקול לטובתו) :lol:
(בצחוק)

ובכל מקרה אם לא עכשיו אז טרקטורון כנראה יצטרף למשפחה מאוחר יותר.

חגי

חנן א.
07-01-04, 13:27
אף אחד מכם לא התייחס לרמת העבירות של סמוראי נעול ומצומג היטב.

מצוינת, לא שונה בהרבה מזו של סיקס מצויד באופן דומה, והגיוני שבמספר מקומות אפילו עדיפה.

רונן וסרמן
08-01-04, 08:14
חגי
יש לי פתרון בשבילך
תקנה סמוראי 95 תרכיב וו גרירה ותקנה נגרר
ואז תוכל לגרור אותי לשטח לטיולים
רונן

k2000
08-01-04, 12:07
אין לי בעיה רונן רק השאלה כמה שנים לפני הטיול אנחנו צריכים לצאת. :wink: :twisted:

עכשיו הבעיה היא למכור (חורף)

כנראה שבסוף זה יהיה סמוראי

תודה כולם

נמרוד
14-01-04, 12:33
חגי, ראיתי את הג'יפ שלך בלוח המודעות - נראה טוב מאד. אתה כותב שזה לרגל לימודים... שמע משהו... כשאני הייתי סטודנט, היו לי שנתיים סמוראי, ושנתיים סיקס. נסעתי סדר משהו כמו 15K קילומטר בשנה עם הסיקס, כרכב יומיומי. אם אתה עובד ויכול להחזיק רכב שטח, אתה יכול לדעתי להחזיק את הסיקס באותה מידה שאתה יכול להחזיק סמוראי, ההפרשים בעלויות הדלק יתקזזו בעובדה שאת הסיקס אתה כבר מכיר והוא מיושר, ואם תרצה סמוראי טוב - הוא יעלה יותר ממה שתוכל להשיג עבור הסיקס. בקיצור, בהסתכלות כלכלית, ולא רק ג'יפאית, ההחלפה לדעתי לאו דווקא כדאית.

אם אתה לא תעבוד בתור סטודנט, חבל על הזמן עם כל רכב שטח.

k2000
14-01-04, 14:09
הבעיה היא שאני הולך ללמוד בב"ש
וצריך לגמוע מרחק של בערך 300 ק"מ בשבוע
לא כולל טיולים.
והכוונה עם קצת עזרה מאמא לקנות שנת 95
רכב מסודר משנתון גבוהה יתן לי מה שאני צריך
(ועם כל הכבוד לחברה היא לא ממש אוהבת לנהוג בסיX)
אז תבין שזה באמת בכאב לב
למכור את חאג'יפ.
אבל כשאני יהיה גדול ועשיר יהיה לי סיקס (עם לוח שעונים סופה)
אבל כרגע זה גדול עלי (וישן עליי)

ואם אתם בכל זאת מוצאים לי קונה רציני תודיעו.

חגי

נמרוד
14-01-04, 20:34
הבעיה היא שאני הולך ללמוד בב"ש
וצריך לגמוע מרחק של בערך 300 ק"מ בשבוע
לא כולל טיולים.
והכוונה עם קצת עזרה מאמא לקנות שנת 95
רכב מסודר משנתון גבוהה יתן לי מה שאני צריך
(ועם כל הכבוד לחברה היא לא ממש אוהבת לנהוג בסיX)
אז תבין שזה באמת בכאב לב
למכור את חאג'יפ.
אבל כשאני יהיה גדול ועשיר יהיה לי סיקס (עם לוח שעונים סופה)
אבל כרגע זה גדול עלי (וישן עליי)

ואם אתם בכל זאת מוצאים לי קונה רציני תודיעו.

חגי

אם אתה הולך ללמוד בבאר שבע אז בכלל טוב... סע הביתה לכפר-סבא ברכבת, ושם תנצל את הפריבט של ההורים.

k2000
14-01-04, 21:22
חשבנו גם על זה
אבל נסיעות של זוג לבאר שבע הלוך חזור זה כבר יותר מסיקס
ואנחנו מחפשים לחסוך
תאמין לעי חשבנו על כל האופציות אבל אם יש רעיונות אני פתוח.

חגי

רונן וסרמן
15-01-04, 07:17
חגי
אם אין לך כסף לסיקס -בזמן שאתה סטודנט אז אל תלך ללמוד!!! צא ישר לעבוד וכך תוכל להנות מהג'יפ.
לא כל אחד צריך ללמוד השכלה גבוהה -אחרת מאיפה יהיו לנו רבשצי"ם????
או שאתה כן תלמד ,והאשה לא -כי היא גם ככה צריכה להיות במטבח -אז חבל על הכסף
רונן :lol: :lol: :lol:

k2000
15-01-04, 09:23
או שאני אלך ללמוד בישיבה ואז אתם תממנו לי את הג'יפ
מתאים????

חגי

רונן וסרמן
15-01-04, 10:02
אם תלך לישיבה אז אנחנו נממן לך את כל המשפחה ותוכל להחזיק את הסיקס כרכב הסעות של הכולל
בקיצור עזוב אותך משטויות חמודי -עבור לפרייבט וטרקטורון :lol:

-->