PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על הגנראטור שמוכרים בהום סנטר ( אוף טופיק )

גיא
07-04-07, 15:41
כתוב שזה 2 כ"ס 780w ומספק גם 220 וגם 12 וולט.
תוצרת יונדאי ושנתיים אחריות למנוע.

מה הכוונה ב 780 וואט? זה אומר שאם אני מחבר מכשיר שצורך 781 וואט אז מה יקרה ? הוא לא ידלק ? או הגנראטור ישרף ? יכבה ?

ומעבר לזה, מישהו משתמש בכזה מכשיר ?

השימוש שאני יכול למצוא לזה ( מעבר לעובדה שעדיין אין לי כזה וזאת כבר סיבה טובה לקנות ) ..

להפעלת מקדחה או דיסק 4.5" לצרכי עבודה במקומות שאין לי בהם חשמל.
או מנורת קווארץ, וכו' ... ( כל אחד מהם מתחת ל 780 וואט בניפרד )

2 השאלות הגדולות הן מה יקרה אם אני עובר את ההספק הכתוב ומה האורך חיים של מכשיר כזה בשימוש סביר ושימוש בדלק מתאים. ( 2 פעימות )

כל מידע אחר או המלצה אחרת יתקבלו בברכה.

תודה.

גיא
07-04-07, 15:46
ועוד שאלה בבקשה,

איפה באתר של ווארן ( לשם הפנו אותי לחפש את זה ) או בכל מקום אחד , אפשר למצוא את השירטוט של חיבורי החשמל לניגרר ?
נישבר לי השקע ויש לי חדש להחליף אבל החוטים מאחור ניקרעו כשהוא נישבר ואני לא יודע מי לאן ..

תודה.

איציק - 4X6ZH
07-04-07, 18:17
זה מה יש לי

גיא
07-04-07, 19:17
תודה איציק

סוזי המשתוללת
07-04-07, 22:59
מנסיון אישי עם שתי יחידות - מוצלח מאד
יש להם מעגל breaker כך שאם תחרוג מהעומס המותר המעגל פשוט ינתק את יחידת המתח ואז תצטרך לנתק את הצרכן וללחוץ כפתור שיחזיר את הbreaker לעבודה סדירה וזהו
יש לו גם מקדמי בטחון
אצלי בעבודה אני מפעיל איתו גם ערכת שידור וגם תאורה של כ 800 וואט ביחד בלי שום בעייה
חשוב להקפיד לסגור את ברז הדלק לפני נכיבוי ולתת לו לעבוד ולהכבות לבד על מנת שלא יישארו משקעים בקרבורטור שכן זה נוטה להסתם

גיא
08-04-07, 01:26
נישמע טענה על ידי חבר שעדיף לקנות ממיר מתח באותו הספק, יהיה יותר יעיל.

מה אתם אומרים על זה ?

UNIX
08-04-07, 09:55
מנסיון הגנרטור הזה לא שווה כלום , אחד חדש כזה בנסיון הנעה השני התפרק לגורמים (מנגנון המשיכה) ושפתחנו לסדר ראינו את איכות החומרים שנראים ממש על הפנים .

איציק - 4X6ZH
08-04-07, 10:51
סליחה

לפי השאלות שלך אתה צריך את זה לכפרות .
איזה איכות אתה מצפה ממוצר שהוא הבן של המפלצת המוצצת .
נכון המחיר כל כך זול ( יחסית לגנראטור ) אבל זה עדין כ 1000 שח . וזה כסף !
נכון אתה חייב להקפיד על כיבוי ללא דלק במאייד .
נכון יש אחריות על המנוע בלבד :-D !!
נכון ממיר יעשה את אותה עבודה אבל רק כל עוד יש לך מצבר 5 דקות 10 דקות . וכמה מצברים יש לך . ?
איציק

חנן-ג'יפולוג
09-04-07, 10:12
לא קשור ישירות לנושא השרשור ובטח לא לפותח השרשור שבוודאי שואל על גנרטור לשימושים אחרים, אבל זו הזדמנות טובה להפיץ כאן מסר:

לא באנו למידבר כדי לשמוע גנרטורים בחניוני הלילה. זה מפריע ומיותר, ובארצות נאורות יותר זה אפילו לא חוקי. תשתמשו בממיר, נורות 12 וולט, תאורת גז וכו' .

UNIX
09-04-07, 12:36
חנן צודק וזו אכן חוצפה , בטיול מהאחרון שעשינו חבורת ג'יפאים (לא ג'יפים אמיתיים ) השאירו גנרטור
כל הלילה וזהמאוד הפריע לי לישון וזה אכן מרתיח , לעומתם אני עובד עם ממיר קטן שמפעיל אחלה מנורות ואפילו עד הבוקר ללא שום בעיית מצברים .
לגבי הגנרטור של הום סנטר וכדו' אני רק אמרתי את מה שאני יודע כל אחד שיסיק מזה את המסקנות שלו .

lizard
09-04-07, 12:42
לפני שרצים לקנות גנרטור, יש בל.כ מבחר של ממירים. נדמה לי עד ל3000 וואט. שווה בדיקה

ד ו ר ו ן
09-04-07, 12:57
לא קשור ישירות לנושא השרשור ובטח לא לפותח השרשור שבוודאי שואל על גנרטור לשימושים אחרים, אבל זו הזדמנות טובה להפיץ כאן מסר:
לא באנו למידבר כדי לשמוע גנרטורים בחניוני הלילה. זה מפריע ומיותר, ובארצות נאורות יותר זה אפילו לא חוקי. תשתמשו בממיר, נורות 12 וולט, תאורת גז וכו' .
אני מסכים עם כל מילה של חנן,ככלל אני לא רוצה לשמוע מנוע עובד בטיול-רוצה שקט.
גיא,
כמה אתה באמת צריך להפעיל כלים במקום שאין מתח?
אם זה לתאורה בשטח אז יש פתרונות אחרים יעילים ולא מפריעים.
יש מנורות נאון שמתחברות למצת הרכב שנמכרות בתחנות דלק ב19.90 ליחידה, חבר לקח כמה כאלו וחיבר בשרשרת לסוג של גרילנדה, עובד מצויין ולא צורך כמעט.
ברגע שנגמר עניין הבישולים\סידורים אני מכבה את האור ומשאיר אור מהמדורה.

גיא
09-04-07, 19:50
חחחח

מה קרה לכם ? ...שתיתם חשיש ? :confused:

שאני אפריע למנוחת המדבר עם גנראטור ? ...
זה לעבודה, יש לי עניינים שלא פה המקום לפרסם אותם אבל אני כן עובד איפה שאין חשמל. לעיתים אני צריך מקדחות ( לרוב ) ולפעמים מכשירים חשמליים אחרים.

זה בהחלט לא לטיולים. אני מאוד אוהב את השקט במדבר.

יוני5
09-04-07, 23:37
גיא,

אם זה לעבודה, אז תעזוב את התוצרת מחנויות הקנה ובנה.
במקומך הייתי מנסח אחרת:

"אני צריך לצרכי עבודה גנרטור שיספק ...... WATT. על מה אתם ממליצים, בהנחה שאני לא רוצה להשתולל מבחינה כספית, אבל כמובן לא ליפול על זבל"?

באופן אישי, הייתי מחפש גנרטור יד שניה איכותי ממקום שנותן שירות לגנרטורים כאלה.
אבל זה רק אני.

יוני5

גיא
09-04-07, 23:50
אז זהו .. את כל הסיפור התחלתי אצל כזה מקום. ושם ניסו למכור לי גרוטאה מכונמת .. מה שנימרוד קורא זבל עופות ... כל המכונות שלו היו כאלו ואז החלטתי לחפש חדש .. והם יקרים משמעותית ....

אני מתפתה לכיוון הממיר, קורץ לי השקט והשקט הנפשי בעניין של תחזוקה ....

עם הממיר לעומת זאת אני כבול לקרבת האוטו.

למרות שאני לא ניקלתי עדיין במקרה שאני צריך לרתך בשטח נטול חשמל ... האופציה קורצת לחלוטין. אבל מכונה שתתן מספיק וואטים בשביל להפעיל רתכת נימצאת גבוה מעל לתקציב....

בעיה....

תודה לעונים בכל מקרה.

סוזי המשתוללת
09-04-07, 23:56
חבר'ה
תאמינו לי שאין לי שום אינטרס על הגנרטורים הללו
אבל מנסיון בעבודה איתם על בסיס יומיומי ואני לא קודח או מבריג ברגים (ללא שום רצון להעליב אף אחד ) אלא אני עושה שידורים חיים בטלויזיה איתם כולל לערוצים הגדולים ואני יכול להגיד לכם בלב שקט שאני אקנה לי אחד כזה כשרק יגיע הזמן שלו
יותר מזה בניידת השידור שהייתה בעבר אצלנו היה גנרטור אמריקאי מפירמה ידועה שגם עשה יותר רעש וגם לא תמיד עבד וסיפק את הסחורה ולעומת זאת עם הנ"ל 100 % הצלחה

אגב מבחינת רעש שים אותו מאחורי הרכב שעומד כ10 מטרים ממך ולא תשמע אותו ולגבי ממירים הרי צריך להניע את הרכב מידי פעם כך שהתוצאה דומה והזיהום אויר גדול יותר וכך גם הרעש

לא צריך להיות פנאטים לא כל מה שבא מהמזרח והוא זול הוא רע ואגב הוא ב3 תשלומים של 250 כל אחד :grin:

eran4x4
10-04-07, 00:26
גיא

ממיר הוא לא פתרון יעיל לצרכנים של מאות וואטים לעבודה של יותר ש 15 עד 30 דקות.

לשם הדוגמה
נניח שיש לך מצבר של 90AH כחדש זאת אומרת שכמשומש יש לו כ 70AH או פחות ושאתה צריך שיפרוק לא יותר מחצי קיבולת בכדי שהמצבר יוכל להניע ובכדי לא לקצר את חייו יותר מידי...

30 אמפר נותן לך כ 300 וואט זאת אומרת שלאחר שעה של 300 וואט אתה חייב לטעון את המצבר במשך כחצי שעה עד שעה....

אם שעה של 300 וואט מספיק לצרכיך אז אולי זה פיתרון
כך בחשבון שזה יקצר משמכעותית את חיי המצבר.

סוזי המשתוללת
10-04-07, 00:41
אגב
תצרוכת הדלק שלו מצחיקה
הוא עובד שעות על גבי שעות על 4 ליטר

שחף110
10-04-07, 07:35
להניע את הרכב מידי פעם כך

כל אלו שמניעים את הרכב ל 5 דקות זה לא בדיוק עוזר למצבר. צריכת הזרם החזקה היא בזמן ההנעה (כמובן שתלוי גם אם המנוע קר - ההתנגדות שלו לסיבוב תהיה גדולה יותר וצריכת הזרם של המתנע תהיה גדולה יותר. אם המצבר קר אז גם היעילות הכימית שלו יורדת).
חוץ מהמתנע יש עוד צרכן בעל הספק גבוהה ואלו הם נרות החימום.

צריך להחזיק את המנוע דולק לפחות למשך 20 דקות בסל"ד בינוני על מנת להשלים את הטעינה.

הנעות קצרות בניסיון לטעון את המצבר למעשה רק מרוקנות אותו עוד יותר.

שחף.

-->