PDA

צפייה בגרסה מלאה : מים ובוץ בתוך הסרן

nazircrm
08-04-07, 11:21
האם זה טבעי שלאחר כניסה למים עמוקים מעל לטבור וגם לבוץ יוצר מצב שפותחים את מכסה הסרן הקדמי מוצאים את השמן במצב שהוא מאוד מלוכלך...ומה אפשר לעשות בנדון ?
תודה

נימי
08-04-07, 11:50
סובל מאותה הבעיה, לפי מיטב הבנתי יש להחליף את מחזירי השמן בסרן,
אשמח אם למישהו יש , תמונות, הסברים, טיפים, או כל דבר שיקל על העבודה

six 4 life
08-04-07, 12:36
הסרן הזה (דנה 30 קדמי) סובל מבעיית אטימה.

יש דרך מסויימת להתגבר על זה אבל קשה להעביר את זה בכתיבה. זה קשור לעיבוד של הצירייה בצורה שמחזיר השמן עוטף אותה באופן צמוד ולא עם רווח כמו שקיים במקור.

בכל אופן- עמידה במים מעל גובה הטבור- אומרת החלפת שמנים בסרנים אחרי הטיול- בלי לחפש סיבה אם כן או אולי בכ"ז לא.

רצוי לבדוק גם את השמן בגיר והטרנספר אם הטבילה היתה עמוקה.

בהצלחה.

נמרוד
08-04-07, 12:42
חדירת מים לסרן הקדמי של סיקס היא מחלה, אבל כל כך נפוצה ואופינית שאפשר לקרוא לה טבעית :-)

הבעייה עקרונית - הציריה הקדמית בניגוד לאחורית, לא רק מסתובבת סביב צירה אלא משנה גם את הזוית שלה תוך כדי סיבוב, במידה זעירה, שאי אפשר לראות, אבל מקשה מאד את החיים על מחזיר השמן. בגלל זה הוא גם נמצא בפנים, קרוב לדיפרנציאל, איפה שהתנועה קטנה ביותר, ולא בקצה הצירייה קרוב לנאקל כמו בסרנים קדמיים של טויוטה/לנדרובר/סוזוקי למשל, שבהם יש מיסב CV ולא צלב, ככה שהצירייה רק מסתובבת.

פתרון? לא מכיר. ההחלפה של מחזירי השמן לא קלה, היא דורשת פרוק כל הסרן והוצאה של הדיפרנציאל החוצה, והבעייה חוזרת אחרי תקופת שימוש לא ארוכה... מעשי יותר פשוט לבדוק הרבה ולהחליף שמן אחרי טיול מים רציני.

ארז - אשמח לשמוע על הפתרון שלך - עיבוד של הציריה? למה הכוונה?

six 4 life
08-04-07, 12:57
נמרוד
בקצה הציריות הקדמיות, בצד הדיפ', יש חריץ קטן בדיוק איפה שמחזיר השמן יושב.

בגדול הפיתרון הוא לעטוף את כל החריץ הזה בריתוך איכותי, ולתת לחרט לעבד אותה חזרה לצורה עגולה רק הפעם ללא החריץ- זאת אומרת שבסופו של תהליך אתה מקבל צירייה אחידה ללא חריץ- מחזיר אוטם.

יש חבר שביצע את זה והרעיון הוא שלו, הוא מדווח שזה עובד.

נמרוד
08-04-07, 13:07
תיארתי לעצמי משהו כזה.

אישית, לא הייתי מעיז. הסכנה שבהחלשת הצירייה לא שווה לדעתי. לא משנה כמה הריתוך אחיד ומושלם, הוא גורם לריכוזי מאמצים מסוכנים, וזו מראש צירייה בחוזק גבולי.

שחר 9
08-04-07, 16:32
לדעתי לחריץ הזה יש מטרה והוא לא סתם שם .
אולי להקטין את שטח הפנים עם המחזיר שמן ואולי להפחית חיכוך .
אולי משהו בחישוב המאמצים לפיתול .

לא יודע אבל נראה לי שאם הוא שם זה לא סתם.

כמו שנמרוד אמר גם אני בכל מקרה לא הייתי נוגע עם ריתוך בציריה בשביל לפתור את "הבעיה" הזאת .
בסה"כ כמה טיולי מים כבדים אנחנו עושם בשנה 3 -4 אז תחליף עוד שלוש פעמים שמן .

אם להתעסק עם משהו אז זה עם פקק ריקון על המכסה להחלפה מהירה של שמן.

אגב ראיתי מישהו שניסה לצמצם את הבעיה ע"י קידוח 2 חורים בקצוות הסרן והוספת פטמות גירוז שמשם הוא היה מפוצץ את סרן בגריז שהיה מונע חדירת מים .
לא יודע אם זה עובד אבל נראה שרעיונית זה יכול לשפר את האטימה .

בהצלחה.

six 4 life
08-04-07, 17:19
שחר
אולי החריץ שם אבל העובדה היא שהוא לא תורם לאטימה.

זה שהוא שם, לא אומר שהוא טוב.

בשורה התחתונה הסרן הזה שותה מים ולמי שטובל יותר מפעמים מעטות בשנה במים, הפיתרון יכול להועיל.

באשר לריכוז המאמצים...
אתם המהנדסים לא אני. אני רק יודע שזה רכב שעובד קשה... וחמסה חמסה נוסע יופי בלי לשבור. :lol:

asafk
08-04-07, 17:21
יש "פקקים" שמוכרים בהרבה כסף לסרן הזה, מיועדים לאטם אותו (אם כי הבנתי שלא עושים עבודה מושלמת למרות מחירם הלא צנוע)

אסף.

nazircrm
08-04-07, 18:33
אני רוצה להמשיך את הקו שהעלה שחר לגבי חבר שעשה חורים בסרנים ..
הרעיון לעשות חורים בסרן למטה ולשים לאו דווקא גריז אלא שסתום אל חוזר שיכול להוציא את המים לפחות ולא יכניס כמובן בגלל האל חוזר ...??????..

eran4x4
08-04-07, 18:44
אתה צריך את השסתום במים - אבל כאשר אתה במים השסתום לטא ממש יעזור לך......

Bulldog
08-04-07, 20:40
http://www.performanceoffroadcenter.com/oscommerce/product_info.php?cPath=37_529&products_id=2238

70 דולר, זה לא ממש, "מחיר לא צנוע", בטח לא בהתחשב בעלויות הייצור.
מצד שני, זמן ועבודה על להחליף שמן כל טיול בוץ והעובדה שניכנסת גם ג'יפה אחרת שלא עושה טוב לחלקים הפנימיים של הדיפרניציאל.
http://www.performanceoffroadcenter.com/oscommerce/images/axle%20seal.jpg

AvigdorAharon
08-04-07, 20:50
אם להתעסק עם משהו אז זה עם פקק ריקון על המכסה להחלפה מהירה של שמן.

פתרון אידיאלי ופשוט. מניסיון, עובד יופי.

אבל...אם אתה נהנים להמציא את הגלגל, אז בהצלחה.

אביגדור

asafk
08-04-07, 22:17
70 דולר, זה לא ממש, "מחיר לא צנוע", בטח לא בהתחשב בעלויות הייצור

עומר, בארץ, אחרי משלוח זה יוצא הרבה יותר. המחיר, מה לעשות, גבוה- לא בהשוואה לעלויות הייצור אלא לחלופה- שהיא החלפת שמן אחרי כל טבילה ממושכת, מה שקורה, נגיד, ארבע פעמים בשנה...

אסף.

six 4 life
09-04-07, 20:30
כמה הבהרות קטנות-

* החריץ על הצירייה, נוצר עקב הלחץ שמפעיל הקפיץ של מחזיר השמן, יחד עם חול וג'יפה שנכנסים פנימה אל הסרן. החריץ הוא לא במקור שם.

* בקשר לנושא ריכוז המאמצים- שיטת הריתוך ועיבוד הצירייה נהוגה כדבר שבשגרה על טרקטורים חקלאיים, בעלי ציריות שעובדות בעומסים עצומים- והן ממשיכות לעבוד בלי להשבר, והפיתרון עובד מצויין.

עכשיו להמחשה קטנה:

זוג תמונות של הCJ של החבר שביצע בו את עבודת הריתוך ועיבוד הצירייה לצורך אטימה מלאה בסרן הקדמי

בעת חילוץ הדיסקברי שבתמונה, הסיקס עמד רבע שעה במים מעל גובה הסרנים. בתמונה הוא עדין במים אבל בנקודה גבוהה קצת יותר-

http://pic.hevre.co.il/Files/3056C052CB3448FAB39B007B2D057018/norm_2CDF73E5EF784ECDAEAFE08B43A04243.JP G

http://pic.hevre.co.il/Files/3056C052CB3448FAB39B007B2D057018/norm_3FD2A97259F84C1BB06535164820B8BA.JP G

מספיק עמוק?
כדי שיכנסו מים- בהחלט כן.

אז לצורך העניין וכמו לאחר כל טיול- היום נבדק השמן בסרנים ובגירים.

הפלא וופלה- שום טיפת מים בפנים... :oops:

מכאן והלאה... איש איש ואמונותיו הוא... 8)

RONI
10-04-07, 19:05
יש מצב שהאיש באדום באוטו הירוק,עשה תמונה של ניקוי הבוץ מה''מייג'ור''? [סרן].
איזה קלוז אפ?
או מינימום החלפת דרייבשאפט..

שלומי
12-04-07, 02:56
לא מכיר את הציריות של ה CJ ,
אבל לא ניתן למלא את החריץ שיוצר מחזיר השמן עם פרופוקסי / חומר אפוקסי אחר ולהחליק אותו ולחסוך בכך את הסרט של הריתוך ?

נמרוד
12-04-07, 10:03
החריץ הנ"ל סמלי ביותר, עכשיו שהבנתי למה אתה מתכוון וגם הלכתי להסתכל על ציריה ישנה שזרוקה אצלי בחצר... מדובר על חריץ של מיקרונים, ולמלא אותו בריתוך עם חדירה של 1-2 מ"מ ויותר זה פשוט פשע הנדסי. זה שהציריה שבוצע עליה הניסוי מחזיקה מעמד לא אומר הרבה. זה כאילו שגנבת ועדיין לא נתפסת, ויכול להיות גם שלא תתפס לעולם - תגיד תודה אבל אל תהפוך את זה לשיטה ולהמלצה.

אם כבר, אז הרעיון של שלומי עם הפרופוקסי יפה - זה ממלא את החריץ הנ"ל בלי לפגוע בפלדה. אבל אותו תהליך יחזור ומהר יותר בפרופוקסי שהוא חומר רך יותר.

six 4 life
12-04-07, 15:06
קודם כל- זו כן שיטה.
חזור על מה שכתבתי לפני כן:
הדבר הזה מבוצע כדרך קבע על ציריות של כלים חקלאיים (טרקטורים 4X4 לרוב) כבדים כאלו ואחרים, וזאת ממקור ראשון.

זה שאתה לא מקבל את זה כמהנדס וכדיעה, זה משהו אחר.

החריץ אצלך אולי לא גדול בצירייה ואני לא יודע כמה זמן היא בפועל הסתובבה, אבל בכלי שעובר הרבה ב4X4- יש אחלה חריץ, בגלל קפיץ מחזיר השמן.

פשע הנדסי?
יאללה, פאנק אותה... 8-)

נמרוד
12-04-07, 15:09
ארז, ברור שאני בסך הכל מביע דיעה, בסופו של דבר זכותו של כל אחד לעשות מה שהוא רוצה בג'יפ שלו, ובוודאי ש"פשעים הנדסיים" הם זכות יסוד בסיסית באתר הזה :lol:

ד ו ר ו ן
13-04-07, 10:56
קודם כל- זו כן שיטה.
חזור על מה שכתבתי לפני כן:
הדבר הזה מבוצע כדרך קבע על ציריות של כלים חקלאיים (טרקטורים 4X4 לרוב) כבדים כאלו ואחרים, וזאת ממקור ראשון.

מה ההבדל בקוטר הציריות של סיקס מול צירייה של כלי חקלאי?
ההפרש גדול מאד בחוזק הסופי, זה שמרתכים על צירייה בקוטר 2+ אינצ' לא אומר שריתוך על צירייה של אינצ' ורבע יהיה גם טוב.

six 4 life
13-04-07, 11:35
הריתוך שמבוצע על ציריות הכלים החקלאיים הוא לא הריתוך שמבוצע על הציריות של הסיקס... היה רגוע ידידי :smile:

adis
13-04-07, 14:21
הציריות של חלק מהכלים החקלאים הם באותו קוטר של הציריה של הסיקס .
הריתוך מיתבצע בהדרגה ובאלקטרודה מיוחדת לפלדה (לפי סוג הצריה) הצריות בטרקטורים עבדים כבר יותר מ 20 שנה .
הצריה של הסיקס עובדת כבר יותר מ 120000 ק'מ ללא בעיות ו או נזילות !
לגבי אפוקסי זו לא שיטה הוא לא יחזיק מעמד ויהרוס את מחזיר השמן.

שחר 9
13-04-07, 21:36
מישהו יכול לספר לי באיזה כלים חקלאים בדיוק מבוצע הריתוך בציריות ?
איזה כלים חקלאים נוסעים בתוך מעברי מים עד לגובה מל הסרנים ?

וסתם חומר למחשבה :

לדעתי והבנתי בכלים חקלאים העומס על הציריות נמוך בהרבה מעומס בג'יפ !!!
לא לקפוץ הנה ההסבר :
רוב הכלים החקלאים נוסעים רוב חייהם תחת עומס קבוע, בסלד קבוע, בהילוך קבוע.
לדעתי מה שגורם לגזירה של ציריות הוא מומנט הפיתול המשתנה על הציריה, או בשפה פשוטה הבומים שמגיעים לציריה שאנחנו מפמפמים בגז במעבר טכני .

ד ו ר ו ן
13-04-07, 23:08
איזה כלים חקלאים נוסעים בתוך מעברי מים עד לגובה מל הסרנים ?.
זה כבר נושא אחר אבל כשעוברים בין שטחים לעיתים קרובות עוברים בתעלות ניקוז שיש בהן מפלס מים גבוה, אין בעיית שקיעה אבל מים יש בשפע.

וסתם חומר למחשבה :

לדעתי והבנתי בכלים חקלאים העומס על הציריות נמוך בהרבה מעומס בג'יפ !!!

לא לקפוץ הנה ההסבר :
רוב הכלים החקלאים נוסעים רוב חייהם תחת עומס קבוע, בסלד קבוע, בהילוך קבוע.
לדעתי מה שגורם לגזירה של ציריות הוא מומנט הפיתול המשתנה על הציריה, או בשפה פשוטה הבומים שמגיעים לציריה שאנחנו מפמפמים בגז במעבר טכני .
אתה טועה, כלי שעובד נתקל לעיתים קרובות בעומס פתאומי כשהכלי שהוא מפעיל נתקל בקטע אדמה קשה, המקצרה אוספת יותר מידי חומר כי הגברת מהירות\נכנסת\יצאת מקוליס\בוץ וכו', יש שם הרבה מקרים של עומס משתנה בעבודה.

טרקטור שגורר מחרשה\משתת שתקוע באדמה 60ס"מ ונתקל בתוך האדמה בצפיפות שונה של קרקע מפעיל המון עומס על מע' ההינע ועל כל הכלי.

ניר ל
13-04-07, 23:23
אכן נוצר במשך הזמן חריץ מול מחזיר השמן, כשהוא מספיק עמוק אז הסרן נוזל למרות החלפת מחזירי שמן.
גם אני ריתכתי בזמנו צירייה ואח"כ החלקתי אותה כדי ליישר את פני השטח, הצירייה הזאת הלכה כעבור זמן כתוצאה משבירת הצלב... מסקנה - הצלב עדיין חלש יותר מצירייה מוחלשת.

בכל מקרה זה קרב די אבוד למנוע חדירת מים לסרנים האלה גם אם הכל תקין, בדיוק בגלל מה שנמרוד הסביר- תו"כ עבודה הצירייה מסתובבת בסינוס ומאפשרת למיים לחדור. זה לא קורה בכל טבילה, גם ממושכת, אבל אחרי נסיעה ממושכת במיים עמוקים יצטברו די הרבה מים בתוך הדיפ'.

שחר 9
14-04-07, 10:33
דורון ,

למרות שזה לא הנושא אבל זה דיון מענין אז אני ממשיך .

טרקטורים כמעט בכלל ועד כלל לא, לא עוברים בין השטחים בתעלות ניקוז וזה מפאת הכלי שמאחוריהם ,רוב הכלים הם ארוכים ע"ג סרן אחד ורוב תעלות הניקוז צרות , יתרה מכך טרקטור שעובר במעבר ניקוז כמה זמן הוא שם שתי שניות ? מזה לא נכנסים לו מים לסרנים במיוחד כאשר הגל שהוא מייצר מרחיק את המים ממנו ולפני שיש החזר הוא בחוץ .

אני יכול להבטיח לך שממעבר בתעלות ניקוז לא נכנסים מים לסרנים ואני מדבר מנסיון לא קטן.
מפעיל טרקטור בניגוד לגיפאי לא מחפש מעברי מים !

________________________________________ _________________________
כתבת :(מצטער על היצירתיות לא הצלחתי להכניס ציטוט)

כלי שעובד נתקל לעיתים קרובות בעומס פתאומי כשהכלי שהוא מפעיל נתקל בקטע אדמה קשה, המקצרה אוספת יותר מידי חומר כי הגברת מהירות\נכנסת\יצאת מקוליס\בוץ וכו', יש שם הרבה מקרים של עומס משתנה בעבודה.

טרקטור שגורר מחרשה\משתת שתקוע באדמה 60ס"מ ונתקל בתוך האדמה בצפיפות שונה של קרקע מפעיל המון עומס על מע' ההינע ועל כל הכלי.
________________________________________ _________________________

זה נכון אבל שייך לעבר, שהייתי צעיר בבית ספר חקלאי עבדתי על 3030 עם משתת שירד לעומק 60
זה כלי שמיועד אולי במקרה הטוב לגרור דיסק עם ארגז מיישר אבל עשה הכל כי זה מה שהיה.

אבל היום רוב הכלים הם גדולים מאד, ממוחשבים מאד, ועם הספקים עצומים וכמעט כל עבודה שאתה מבצע כולל משתת שהיא עבודה קיצונית ומועטה היא עדין הרבה יותר אחידה מבחינת עומסים מאשר ג'יפ חבוט שמנסה לעלות מעלה סלעי ומדורג .

במשפט אחד - כמות הפעמים שכלי חקלאי מגיע לגבול התכן שלו ביחס לג'יפ היא אפסית ,על כמה ציריות,דיפרנציאלים גירים וחלקי הינע של טרקטורים שמעת שנשברו? הכל כמובן ביחס של שבר לשעות מנוע .

ד ו ר ו ן
14-04-07, 11:03
שחר,
אני מכיר את הנושא, עבדתי מס' שנים בתחום-עדיין גם עם המחשוב וההתקדמות העומסים לא משתנים אלא צורת ההתמודדות כולל מכ"ם קרקע על הגחון שמחשב מהירות אמיתית של הטרקטור ביחס להחלקה של הגלגלים כדי שזריעה תהיה בדיוק במרווחים הנכונים..

חציית תעלות קשורה באופן סידור השדה, לעיתים זה כורך מציאות לעבור עם טרקטור כמה פעמים ביום בתעלה כזו-לא אמרתי שעם כלי מאחור, אפשר גם סתם טרקטור "גרירות".

-->