PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוטות הגה - קדמי ואחורי - תיפקוד בעת כיוון גלגלים.

רכס חיים
07-01-04, 18:32
ב-G יש מוט קדמי שמחובר לזרוע תיבת ההגה ,ועובר לגלגל ימין . משם הזרוע הימנית מובילה לאחור ועליה המוט האחורי שמחובר לגלגל שמאל. על הזרוע האחורית יושב הבולם -זעזועים שצידו הקבוע יושב על הדיפר'. עד כאן ההסבר של המערכת שדומה להרבה מערכות הגה אחרות. ועתה הבעיה. הורדתי את הבולם זעזועים - וההגה ממש השתולל בסיכון מירבי. לכן בדקתי את המרחקים בין צירי הגלגלים וקיבלתי הפרש של 10 מ'מ - כלומר הגלגלים במקום להיות מכונסים הם בעצם פתוחים . מה הפעולה הנכונה שנדרשת לסגירה וכינוס פנימה של הפרונט. אולי יש דיון קודם על הנושא בפורום?? ברור שאחזיר את הבולם מיד.

LAREDO
07-01-04, 20:33
מדדת בין צירי הגלגלים?
אם מדדת לפני הסרן ומאחורי הסרן, נגיד בג'נט וקבלת 10 מ"מ הפרש, זה יכול להיות.
ישנן מכוניות שתוכננו להיות פתוחות וישנן שתוכננו להיות מכונסות.
אם אני לא טועה, מרצדס מתכננים מכונס, והוא נפתח על ידי הכוחות הפועלים.

רכס חיים
08-01-04, 05:01
מדדתי לפני ומאחורי הגלגלים וההפרש 10 מ'מ. מלפנים רחב יותר. אני מעריך שלא על סמך נסיון שכדי לסגור מלפנים ולהפוך את המצב שיהיה סגור מלפנים באותם 10 מ'מ , יש צורך בסגירת/כיווץ המוט האחורי. האם זה נכון??

חנן א.
08-01-04, 09:57
אם המוט נמצא לפני הסרן ולא אחריו, אז זה נכון.

נמרוד
08-01-04, 11:35
באואז מוט השפור (tie rod, שמחבר בין שני הגלגלים) נמצא מאחורי הסרן, שלא כמו בג'יפים. ולכן צריך להאריך את המוט כדי לגרום לגלגלים להתכנס.

ניר ל
08-01-04, 11:39
אתה רומז שלנדרובר זה לא ג'יפ?

רכס חיים
08-01-04, 17:57
אלה כבר הסרנים של G ומחר אני עוד פעם מתחת לכלי. אני חייב לסיים את זה כי נגמר לי הטסט.

asafk
09-01-04, 00:49
כמעט חילול קודש לכתוב את זה, אבל בכל זאת:
גש לא. רוט ברח' הירקון בני ברק. 180 שקל- והפרונט מכוון לפי המפרט של מרצדס. תבקש יפה, ויתנו לך את כל הנתונים, וגם יתנו לך להסתכל מה מכוונים ואיך. זה שווה פעם אחת לעשות את העבודה אצל המומחים, בשביל ללמוד לפעמים הבאות שתכוון לבד.

אסף.

רכס חיים
09-01-04, 03:00
אסף - התבלבלת בפורום - אתה לא בג'יפטריפ.

asafk
10-01-04, 13:44
חיים- לא התבלבלתי. יש לך את נתוני הכיוון של G? לי אין. אתה יודע מה ואיך מכוונים? יש לך את ספר האחזקה של G? לי אין. אם יש לך- לא היית שואל את השאלה.
לפעמים, לגעתי לפחות, הדרך הנכונה ללמוד (באין ספר) היא ממישהו שיודע את הפרקטיקה, וגם יש לו את המפרט. לדעתי- זה המקרה.
אחרי פעם אחת שתעלה לך קצת כסף, תוכל אינסוף פעמים לעשות את הכיוון בעצמך.

אסף.

רכס חיים
10-01-04, 17:53
כמו שקראתם אולי, סיימתי אתמול לכוון את הגלגלים והיום עשיתי נסיעה ארוכה ראשונה לבחון את הכיוון ואת הבולם הגה החדש, וכן את המנוע לאחר שיפוץ הראש, הכל עם מיכלי הדלק החדשים. לחשוב שלמטה יש 140 ליטר - עושה רק טוב. איך שלא יהיה הכל מתפקד עשר ועכשו ניתן להכין אותו לטסט. נראה שהחיים קטנים על ג'יפ רוסי והייתי צריך להתחיל את השיפוץ בגיל חמש.

Bulldog
10-01-04, 18:02
ג'יפ רוסי?
למה כמה חלקים נשארו לך מהאוטו המקורי שעדיין מורכבים עליו?
לקרוא ל אוטו שלך ואוז זה כמו לקרוא למוטציה שלי סיקס סטנדרטי, נכון, הכל אצלי סטנדרטי, אבל מסטנדרטים שונים.

-->