PDA

צפייה בגרסה מלאה : לדעתכם המומחים...

bobsfog
10-04-07, 16:59
מקרה מצער מאוד קרה..ואני צריך את עצתכם ועזרתכם.

עקב היותי חייל בצה"ל לא יצא לי להיות פה בזמן שקרתה תקלה בקאיה, ולכן נאלצה ללכת אמי,
אל המוסך..שדרך אגב ידוע פה באתר והומלץ גם.

הבעיה הייתה כדלקמן:
הכל החל כשאימא נתנה למתדלק בתחנת דלק בעיר למלא לה שמן מים. מסתבר שהטמבל מילא מים איפה שהשמן של התיבת הגה כוח. ולא ברדיאטור.
כתוצאה מכך מחוג החום עלה עד החצי ולפני זה הוא היה 3 קווים לפני החצי.

במוסך - נאמר לה שצריך להחליף פאן קלאצ', תרמוסטט ופקק לרדיאטור, וכמו כן לעשות ניקוי של מערכת הההגה. הדבר הוסכם..
אך אם הזמן במשך הטיפול המוסכניק גילה דברים נוספים והחליף דברים נוספים והרשימה היא:
סעפת יניקה, אטמים לסעפת ובית מצערת, קולר משאבת שמן, פקק למילוי רדיאטור, נוזל קרור, טרמוסטט, פאן קלאצ', צינורות מים וואקום, ופילטר שמן ושמן מתאים למנוע. כל זה כולל עבודה יצא 4K שקל!!! - מה אימא שלי יודעת? היא האמינה לכל מה שאמר.

אבל זאת לא הבעיה...כשאימא שלי נוסעת חזרה מהמוסך היא מגלה שהרכב מקרטע,
הרמקולים נדפקו, התאורה הפנימית ברכב נהרסה, הדלתות לא נסגרות, אחת הידיות שבורות.
ישר כשחזרה למוסך נאמר לה שהאוטו מקרטע בגלל בעיה בחוטי הצתה, פלאגים, כהלים, ושרק 3 צילנידרים מתוך ה4 עובדים - דבר אשר להזכירכם לא היה לפני הכניסה למוסך.

טענתו של המוסכניק היא שהדבר נובע מטיפול לקוי(דבר מוזר היות ואת הטיפול אחרון עשינו אצלו , ולפני זה טופלה לפי הספר במוסך המרכזי) ובקשר לבעיות המנוע והחשמל - צירוף מקרים.
ובאותו צירוף מקרים יש לו בדיוק את החלקים הנוספים הדרושים לתיקון התקלות - תמורת עוד 2000 שקלים לפחות.

לפני הכניסה האוטו עבד כמו שצריך - ללא שום בעיות וללא בעיות גם בצריכת הדלק.
ובנוסף - הרכב היה במוסך שבועיים בגלל בעיה באחד החלקים שהוא הזמין.
הרכב הוא קאיה ספורטאג' שנת 97 עם 140000 קילומטר.

מה אתם אומרים לעשות?
המוסך יכול להתחמק מאשמה בעזרת הצירוף מקרים הזה?
עזרו לי ולאמא שלי - אנחנו נואשים, משפחה חד הורית עם שלושה ילדים וללא אוטו זה לא דבר פשוט בכלל!

six 4 life
10-04-07, 18:14
אני לא מבין בצד המשפטי אבל מה שכן אני חושב על המקרה ועל דבר אחד לפחות שאתה צריך לעשות הלאה-

זה לא לתת את הרכב שוב למוסך, גם אם בסופו של דבר הצלחתם לגרום לו להודות שהוא גרם את הנזק.
כי גם אם זה קרה ותתן לו את הרכב, הם יסדרו לך הכל בצורה פרוביזורית ויהרסו דברים אחרים בדרך, זה לא יגמר בזה.

אם הוא לא לקח אחריות מראש ותכריח אותו, הוא רק יהרוס יותר את הרכב אם תכניס אותו שוב לידיו לתקן את שהרס.

אני מציע להתייעץ עם עורך דין ולבדוק אפשרות תביעת המוסך על עיכוב הרכב שבועיים + תיקונים ללא ידיעת הלקוח + נזקים שנגרמו בעת שהות הרכב במוסך

כך או כך- אל תכניס אליו את הרכב שוב, גם אם הוא מוכן לסדר לך כמה דברים קטנים על חשבונו "כי הוא נחמד".

תקן את הרכב במוסך אחר, קבל חוו"ד מקצועית של מוסך אחר, וגם את עלות התיקון הנוספת במוסך הנוסף, תוכל לצרף לתיק התביעה.

בשורה התחתונה-
1. להתייעץ עם עורך דין
2. לא להכניס את הרכב שוב למוסך הזה, לא משנה הסיבה.

OFF-RoaD
10-04-07, 18:38
אני לא מבין בצד המשפטי אבל מה שכן אני חושב על המקרה ועל דבר אחד לפחות שאתה צריך לעשות הלאה-

זה לא לתת את הרכב שוב למוסך, גם אם בסופו של דבר הצלחתם לגרום לו להודות שהוא גרם את הנזק.
כי גם אם זה קרה ותתן לו את הרכב, הם יסדרו לך הכל בצורה פרוביזורית ויהרסו דברים אחרים בדרך, זה לא יגמר בזה.

אם הוא לא לקח אחריות מראש ותכריח אותו, הוא רק יהרוס יותר את הרכב אם תכניס אותו שוב לידיו לתקן את שהרס.

אני מציע להתייעץ עם עורך דין ולבדוק אפשרות תביעת המוסך על עיכוב הרכב שבועיים + תיקונים ללא ידיעת הלקוח + נזקים שנגרמו בעת שהות הרכב במוסך

כך או כך- אל תכניס אליו את הרכב שוב, גם אם הוא מוכן לסדר לך כמה דברים קטנים על חשבונו "כי הוא נחמד".

תקן את הרכב במוסך אחר, קבל חוו"ד מקצועית של מוסך אחר, וגם את עלות התיקון הנוספת במוסך הנוסף, תוכל לצרף לתיק התביעה.

בשורה התחתונה-
1. להתייעץ עם עורך דין
2. לא להכניס את הרכב שוב למוסך הזה, לא משנה הסיבה.

קודם כל, ספר לכולנו איפה קרה הדבר, שנדע להתרחק משם כמו מאש.

דבר שני, אני מבין שהמוסך מורשה של חברת קאיה, ולכן היא אחראית עליו במידה מסוימת. פנה לחברה, ספר להם את הסיפור, ותראה מה יש להם להגיד על זה.

OFF-RoaD
10-04-07, 18:39
קודם כל, ספר לכולנו איפה קרה הדבר, שנדע להתרחק משם כמו מאש.

דבר שני, אני מבין שהמוסך מורשה של חברת קאיה, ולכן היא אחראית עליו במידה מסוימת. פנה לחברה, ספר להם את הסיפור, ותראה מה יש להם להגיד על זה.

הציטוט בהודעה הקודמת היה בטעות.

יניב_ב
10-04-07, 22:33
ואני שואל איפה הוא מילא את השמן?, והאם לפחות האלמנט היה על חשבון הבית :-?

bobsfog
10-04-07, 22:36
ואני שואל איפה הוא מילא את השמן?, והאם לפחות האלמנט היה על חשבון הבית :-?

יניב לא הבנתי על מה שאלת..אבל שום דבר לא היה על חשבון אף אחד חוץ מעל זמנה של אימי וכספה היקר.

מחר אני אחזור אל המוסך, ואדבר איתו ואראה איך זה שהוא לא לוקח אחריות על מעשיו

GodsFather
10-04-07, 23:08
תקליט הכל! כמובן בסתר

asafk
10-04-07, 23:25
וואוו...

(נשימה עמוקה... נתחיל)

הטמבל מילא מים איפה שהשמן של התיבת הגה כוח

אוקיי.

כתוצאה מכך מחוג החום עלה עד החצי ולפני זה הוא היה 3 קווים לפני החצי

לא הבנתי מה הקשר.

במוסך - נאמר לה שצריך להחליף פאן קלאצ', תרמוסטט ופקק לרדיאטור

ושוב- מדוע ולמה? המנוע אפילו לא התחמם אם
מחוג החום עלה עד החצי

וכמו כן לעשות ניקוי של מערכת הההגה

זה דווקא ברור למה...

סעפת יניקה, אטמים לסעפת ובית מצערת, קולר משאבת שמן, פקק למילוי רדיאטור, נוזל קרור, טרמוסטט, פאן קלאצ', צינורות מים וואקום, ופילטר שמן ושמן מתאים למנוע
גם כל זה לא קשור לתקלה המקורית.

עד כאן- סיפור "רגיל" של מוסך שעושה מה ברא שלו בלי קשר לתקלה, רק כי הוא יכול, וכי מולו עומדת לקוחה שלא מבינה מהחיים שלה. זה, כשלעצמו, סיפור רע, ויש הרבה תקדימים של כסף שחזר כיוון שהתיקון לא נדרש על ידי הלקוח.

כשאימא שלי נוסעת חזרה מהמוסך היא מגלה שהרכב מקרטע,
הרמקולים נדפקו, התאורה הפנימית ברכב נהרסה, הדלתות לא נסגרות, אחת הידיות שבורות.
ישר כשחזרה למוסך נאמר לה שהאוטו מקרטע בגלל בעיה בחוטי הצתה, פלאגים, כהלים, ושרק 3 צילנידרים מתוך ה4 עובדים - דבר אשר להזכירכם לא היה לפני הכניסה למוסך.

גם בהנחה של טיפול לקוי, נרא על פניו שמדובר ביותר מזה- דלתות שלא נסגרות, ידית שבורה? מה זה קשור לטיפול לקוי או הזנחה של הרכב? כל העניין מסריח מאוד- הרי הרכב היה תקין ונסע לפני סיפור המתדלק הדביל, לא?

מה עושים?
קודם כל- טלפון למנהל תחנת הדלק. לא, זה לא יזיז לו, אבל חשוב שהוא ידע שאתם כועסים על הרשלנות של המתדלק שלו. זה חשוב, כי המכתב שתשלח לחברת הדלק לא יפתיע אותו. גם להם זה לא יזיז יותר מדי, ככל הנראה- כי אין לך שום דרך להוכיח שמשהו קרה כתוצאה מרשלנות של מתדלק, או שבכלל היתה רשלנות כזו.

השלב הבא, הוא שיחה עם איגוד המוסכים. הם קיימים בדיוק כדי לפתור מחלוקות כאלו, בין לקוחות ומוסכים- ולעתי רבות הם אכן עוזרים ללקוחות מול המוסך. לא תמיד, ולעתים קשה איתם- אבל זה שווה את הנסיון. בכל מקרה, לפני הפגישת "בוררות" באיגוד המוסכים חשוב שתתכוננו עם כל החומר, כולל הסטוריית טיפולים מלאה של הרכב, אם יש או אם אפשר להוציא אותה מהמוסך המרכזי (וממנה יהיה ניתן ללמוד שהרכב דווקא טופל כהלכה). שים לב, שכאן המוסך המרכזי כנראה ישמח לעזור לך, כי שמו הטוב גם הוא על כף המאזניים, כאשר במוסך אחר טוענים ש
הדבר נובע מטיפול לקוי

הסיפור לא קל, ואני יודע שעורכי דין הם דבר יקר. אתה מוזמן ליצור קשר בה"פ ואני אראה מה אפשר לעשות כדי לעזור לכם עם חוות דעת מקצועית של מהנדס רכב. שלח לי גם בה"פ באיזה מוסך מדובר, אני אנסה לברר אם יש מי שיוכל לעזור בבירור העניין ישירות מול מנהל המוסך.

אסף.

רכס חיים
11-04-07, 15:27
זה בדיוק השלב של המקצוענים. עכשו צריך לקחת שמאי רכב עם השכלה הנדסית מקצועית שיעבור על כל הסיפור שלכם וימציא בסופו של יום שני מכתבי דרישה לתשלום נזקים הן לתחנת הדלק והן למוסך.את התיקונים הבאים יש לעשות במוסך אחר לאחר קבלת חוות-הדעת וגם את החשבון הזה לצרף לרשימת הדרישות.אם תכין חומר מסודר תוכל להגיש שתי תביעות קטנות שונות בערך כספי של קרוב ל-20 K כנגד המוסך ובנפרד נגד תחנת הדלק.ברור ששמאי הרכב יוכל להעיד מכלי ראשון על הנזקים,ולהביא תעוד מצולם של העוולות. במידה וברצונך באיש מקצועי תוכל לקבל המלצות על כאלה כאן בפורום או אצלי בה''פ.

-->