PDA

צפייה בגרסה מלאה : יוקון בנזין ארוך 97 5.7 ליטר (מחפש מידע על)

חנן גולומבק
10-04-07, 22:59
שלום חברים רציתי לדעת מה צריכת הדלק (בערך) בעיר ומחוץ לעיר של המפלץ ?
ומה דעתכם הכללית על הרכב מבחינת אחזקה ואמינות.
תודה.

חנן גולומבק
19-05-07, 23:24
עבר חודש ואף תשובה ?!

Bulldog
20-05-07, 00:14
אם אתה מתעקש אני יכול לבדוק על הסברבן 96 של אישתי.

חנן גולומבק
20-05-07, 00:34
אם אתה מתעקש אני יכול לבדוק על הסברבן 96 של אישתי.

תודה רבה.

AvigdorAharon
20-05-07, 07:55
שלום חברים רציתי לדעת מה צריכת הדלק (בערך) בעיר ומחוץ לעיר של המפלץ ?
תודה.

מנוע 5.7 ומשקל של כ 2 טון, אני מהמר על 6 ק"מ לליטר (בתחום העליון...)
ספר לי אם אני רחוק מהמציאות.

אביגדור

חנן גולומבק
20-05-07, 08:17
מנוע 5.7 ומשקל של כ 2 טון, אני מהמר על 6 ק"מ לליטר (בתחום העליון...)
ספר לי אם אני רחוק מהמציאות.

אביגדור

2 טון ? יותר קרוב ל 4 לא ?

tzagi
20-05-07, 08:21
חנן,
הSUB של עומר אינו קשור למציאות שלכם
הוא מוגבה ב15 סמ ויש לו צמיגים33
אני לא מבין ב קמ לליטר
אבל היה לנו אחד גם4X4
שנת 93,
בלי כול מיטען אדם יחיד ברכב, אפשר להגיע ל18 מייל לגלון(אני חושב שזה קרוב ל1:9)
אבל בעיר עם נוסעים, תוריד 25%
או בערך 15-14 מייל לגלון......

והרכב שוקל טיפה יתר מ2 טון.....יותר כמו 2.5-3, במקרה שהוא חצי טון, יותר ל 3/4 טון.

חנן גולומבק
20-05-07, 10:19
חנן,
הSUB של עומר אינו קשור למציאות שלכם
הוא מוגבה ב15 סמ ויש לו צמיגים33
אני לא מבין ב קמ לליטר
אבל היה לנו אחד גם4X4
שנת 93,

והרכב שוקל טיפה יתר מ2 טון.....יותר כמו 2.5-3, במקרה שהוא חצי טון, יותר ל 3/4 טון.

תודה רבה , זה נשמע לי הגיוני.

טל חסיד
20-05-07, 21:19
מי ששואל כמה דלק אוכל הרכב הזה עדיף שלא יתקרב אליו הוא אוכל 1 ל3\2 בשטח ובנסיעה רגועה בכביש 1 ל4\5 שיכור קבוע!!!
טל

חנן גולומבק
21-05-07, 00:11
מי ששואל כמה דלק אוכל הרכב הזה עדיף שלא יתקרב אליו הוא אוכל 1 ל3\2 בשטח ובנסיעה רגועה בכביש 1 ל4\5 שיכור קבוע!!!
טל

אתה מדבר מנסיון או מהערכה, זה מאד חשוב.

טל חסיד
21-05-07, 08:39
מנסיון של חבר עם יוקון קצר שזה אמור להיות טיפה יותר טוב.
טל

נמרוד
21-05-07, 09:36
חנן, אני אומר לך מדעית שיוקון ארוך בנזין ישתה במקרה האופטימי ביותר 6:1 בממוצע כי אתה באילת בלי פקקים עם אויר הרים צלול ואתה טיפוס רגוע על הגז :grin:

אם זה חשוב לך באמת בתור גורם בקנייה, תחשב צריכת דלק אמיתית ממוצעת של 1:5, עדיף שתהיה מופתע לטובה. ואם ההבדל בין 5 ל6 קילומטר לליטר קריטי עד כדי כך שהוא שיקול בהכרעה, אז אל תקנה רכב בנזין, קנה רכב דיזל יפאני גדול שכולם סביב 8-9 קילומטר לליטר סולר.

asafk
21-05-07, 23:40
יופי של אוטו, בסה"כ, אם לא מחפשים יותר מדי שטח (אם כן, הקצר יותר מתאים למרות המתלה הקדמי המזעזע שלהם). האמינות תלויה בסוג המנוע אני לא סגור על ההתאמה בין שנתונים למנועים, אבל יש כל מיני סמול-בלוקים. חלקם (כמו הוורטק - ושוב, אני לא יודע אם זה מה שיש ביוקון המדובר) פחות אמינים, חלקם (MPI ) מנועים שאף אחד לא יכול להרוג. הגיר הוא כנראה (שוב, אני לא סגור על זה, אם אני טועה, האירו את עיני) 4L80E כיוון שמדובר בפולסייז עם משקל כולל של יותר מ6000 פאונד- והוא מצויין, והחוליה החדשה היא רק הסרנים (או הדיפרנציאלים) ואם למקד- הקדמי. אם אתה לא עולה במידת הצמיגים יותר מדי- גם זו לא תהיה בעיה.
אפשר לגרור איתו ה-מ-ו-ן משקל בלי להרגיש (אני יודע שזה מה שמעניין אותך, נכון? ), אבל זה בא באופן מורגש על חשבון צריכת הדלק.

אסף.

חנן גולומבק
22-05-07, 00:43
חברה תבינו אני חולה, תסתכלו איזה יופי...

http://www.yad2.co.il/Cars/4X4.php?AreaID=&ModelID=81&SubModelID=557&FromYear=1997&UntilYear=1997&Auto=&EngineTypeID=1&fromPrice=&untilPrice=
תסתכלו על ה 97 הראשון.

חנן גולומבק
22-05-07, 00:48
חנן, אני אומר לך מדעית שיוקון ארוך בנזין ישתה במקרה האופטימי ביותר 6:1 בממוצע כי אתה באילת בלי פקקים עם אויר הרים צלול ואתה טיפוס רגוע על הגז :grin:

אם זה חשוב לך באמת בתור גורם בקנייה, תחשב צריכת דלק אמיתית ממוצעת של 1:5, עדיף שתהיה מופתע לטובה. ואם ההבדל בין 5 ל6 קילומטר לליטר קריטי עד כדי כך שהוא שיקול בהכרעה, אז אל תקנה רכב בנזין, קנה רכב דיזל יפאני גדול שכולם סביב 8-9 קילומטר לליטר סולר.

אין לי מה להגיד אתה פשוט צודק. ססססססס אמק המדינה הזאת.סתם סתם אני אוהב אותה :roll:
אבל בכל זאת ,מה בקשר לפאג'רו 3 ליטר בנזין ? מה עם צריכת הדלק שלו ?

asafk
22-05-07, 00:54
אגב, בניגוד למה שמקובל לחשוב, בארץ יש יוקונים וסאברבנים עם שלדות שונות- 1500 ו2500. יש הבדל, ורואים אותו בעין (בגובה)

אסף.

tzagi
22-05-07, 06:42
קצת הסטוריה ותיקונים לידיעה כללית

בראשית היה את הסבורבן(שנות 40)
אחרי זה נהפך לPANEL WAGON
בשנות ש60
בשנות ה70 השם סבורבן חזר ונשאר בשם זה לשני הגרסאות CHEVY & GMC,
ב94 יצאה גירסה קצרה-Chevy Tahoe and GMC Yukon
יותר מאוחר, GMC שינו את השם מSUBURBAN TO YUKON XL
הגירסאות הקצרות באו רק חצי טון כשהסאב גם הגיע ב 3/4טון ואם נילך מספיק שנים אחורה אפשרי למצוא אותם בגירסת 1 טון....אבל היום אלה כבר כמעט לא קיימים יותר .
בקיצור, לא קיים יוקון קצר...או יוקון 3/4 טון

וד"א
מבחינה מכנית הרכב אמין מאד, ובארהב, הרכב הכי זול לאחזקה ותיקונים, החלקים הם יותר זולים מכול רכב אחר,
כמובן, שמה שטוב לארהב לא טוב במיוחד לישראל
אז צריכת הדלק, חוסר חלקים(זולים) וכמובן המכונאי הישראלי המצוי ושיטות הפטיש.....
אבל כמו שאסף אמר, לגרירה זאת פלטפורמה לא רעה....רק אל תצפה ליותר מ10 מייל לגלון(גורר)

ניר ל
22-05-07, 09:48
לגבי יוקון ארוך - בהנחה שחנייה זה לא בעייה אצלך, יש כזה לזוג חברים שלנו. אתה לא תרד מצריכת דלק של 1:5 , גם אצלי בגראנד 5.2 הצריכה ממוצעת היא 1:5 לא משנה איך הופכים את זה ומדובר ברכב קל יותר. היוקון הוא עגלה בהשוואה לגראנד - כבד מאד ומגיב באיטיות, בהחלט לא רכב זריז, הדיפ'ים שלו חלשים ונטחנים, גם האחורי.
פאג'רו 3 ליטר בנזין זה הדגם הקצר, הארוך הוא 3.5, נדיר בארץ , ספק אם חסכוני יותר מהנ"ל .

gooja
22-05-07, 12:55
הפאג'רו בנזין קצר 3 ליטר, לפחות אצלי, שותה יותר מג'ימי 4.3 ל'.
הג'ימי עשה בערך 1:6.5, הפאג'רו בין 1:5 ל- 1:5.5

חנן גולומבק
22-05-07, 14:30
טוב שוב תודה לכולם הבנזינים :idea: הגדולים ירדו מהפרק.

דרור ברלי
22-05-07, 17:24
חנן,

ג'ו, אתה חי ומחשב בגלונים ובמיילים. אנחנו בקילומטרים ובליטרים.
1 גלון = 3.78 ליטר.
1 מייל = 1.609 ק"מ.

ובעברית: 18 מייל (28.8 ק"מ) לגלון (3.78 ליטר) = 7.61 ק"מ לליטר. לא הגיוני בעיני, וזו בכל מקרה התוצאה הכי טובה? אם נתון כזה היה הגיוני, גם אני הייתי קונה יוקון או משהו דומה.

בזמנו טייל איתי מישהו עם יוקון למשך יום אחד בשטח. צריכת הדלק שלו היתה כמעט כפולה מזו של הסופה.

Bulldog
22-05-07, 18:58
דרור הגיוני יותר ממה שאתה חושב.

יש פה הרבה ק"מ של כביש מהיר והוא שטוח, אין הרים וגבעות.
תחשוב על 2-3 איילונים מחוברים בצוותא לנסיעה ממוצעת.

דרור ברלי
22-05-07, 19:31
כשאתה אומר לי "איילון" ישר עולה לי לראש פקק שלא נגמר. נחש של מכוניות באורך 8 ק"מ שמתחיל מבחינתי מהבית (מחלף יוספטל) עד לעבודה ב"ידיעות" (מחלף השלום) ושזוחל ביום טוב בקצב של שלושת רבעי שעה לכל כיוון. הסופה שותה בתנאים האלה 6 ק"מ/ליטר וזה נתון אמיתי. אני מתחייב לך שיוקון ישתה 50% יותר.

tzagi
23-05-07, 05:26
ג'ו, אתה חי ומחשב בגלונים ובמיילים. אנחנו בקילומטרים ובליטרים.
1 גלון = 3.78 ליטר.
1 מייל = 1.609 ק"מ.

טוב, אני מחכה לPUNCH LINE

ובעברית: 18 מייל (28.8 ק"מ) לגלון (3.78 ליטר) = 7.61 ק"מ לליטר. לא הגיוני בעיני, וזו בכל מקרה התוצאה הכי טובה? אם נתון כזה היה הגיוני, גם אני הייתי קונה יוקון

תאמין או לא, זה קרה, ואני יוסיף פרטים
הרכב1993 CHEVY SUBURBAN SILVERADO
יענו הכי מפואר שיש. 2 מזגנים, הכול עור וכולו
350 TBI, 700R4
צמיגים 245-75-16
יחסי העברה 1:3.23
אישתי נסעה מOKLAHOMA CITY
לLOS ANGELES
עלUS highway 40
בחודש אפריל.
הרכב היה ריק חוץ מהנהגת והצריכת דלק בסוף הטיול היתה 18 מיילים לגלון
חושב לפי גלונים שנקנו לעומת המיילים (1550)

כמובן שאני לא טוען שבשטח או בנסיעה עירונית או מוטען המיספרים יהיו קרובים, אבל מה, במציאות חיים עם 15-16 מייל לגלון בשימוש יום יומי. וכמובן בנסיעה רגועה ולא בצורת הנהיגה הישראלית,
איפה שמשתמשים בפדל הימני כאילו זה מפסק (ON-OFF)

הסבורבנים ה(יחסית) חדשים הם הרבה יותר חסכוניים
היה אצלי 2002 2X4 4.8L
כשבוע מהשכרה, זה הייה לפני איזה 4 שנים, אבל אני זוכר שהוא עשה קרוב ל18 מייל לגלון בנסיעה רגילה ממוצעת, כמובן, צורת הנהיגה משפיעה הרבה, אז אם יש לך רגל כבדה לא תיראה אותם תוצאות.

דרור ברלי
23-05-07, 10:47
הפאנץ' ליין? שום פאנץ' ליין. קצת אי דיוקים.
18 מייל לגלון זה 7.6 ק"מ לליטר. לא 9... לא שבאמריקה של לפני סופת ההוריקן קתרינה זה הפריע למישהו. הדלק היה זול אז.

לנסוע מרחקים כמו אוקלהומה-לוס אנג'לס על קרוז-קונטרול, אלה תנאים כמעט לא מציאותיים, שמזכירים את "תנאי המעבדה" המפורסמים של יצרני הרכב.
גם אני כשאני ממש רוצה, מוציא מהסופה 10 ק"מ לליטר ואפילו יותר (נהיגה מאוד עדינה, מחוץ לעיר, כביש ישר, בלי מזגן...) עשיתי את זה המון פעמים בעיקר כדי להוכיח לכל מיני ספקנים שזה אפשרי, אבל זה כמעט בלתי ישים בעליל בנהיגה יומיומית. בפועל אתה בולם ומאיץ ועוקף ונוסע בעליות, ומעמיס ילדים וציוד ולפעמים אפילו מזדחל קצת בפקק? בישראל אתה גם לא מכבה בכלל את המזגן במשך 8-9 חודשים? יוקון יעשה בתנאים האלה 5 ק"מ לליטר בממוצע במקרה הטוב. בשטח ו/או בגרירה של טון וחצי כמו שחנן מתכוון? 3-4 ק"מ לליטר לא יפתיעו אותי.

tzagi
24-05-07, 07:32
דרור, איזה אי דיוקים?
כתבתי ואני מצטט:
*אני לא מבין ב קמ לליטר*
*(אני חושב שזה קרוב ל1:9)*

"אני חושב שזה קרוב" ו"
18 מייל לגלון זה 7.6 ק"מ לליטר. לא 9
לא נראים לי כאי דיוק. 18 מייל לגלון נשארו 18 מייל לגלון

צטוט
לנסוע מרחקים כמו אוקלהומה-לוס אנג'לס על קרוז-קונטרול, אלה תנאים כמעט לא מציאותיים

לא מציאותיים למי?
לאלה שגרים ברחוב שנקין בתל אביב?
הדיון הוא על ביצועי הרכב באופן כללי וכמובן עם תישב בכול הפקקים בגוש דן לא יהיה פלא שתקבל 4-5 קמ לליטר(או פחות) ולא טענתי אחרת, ובגרירה אל תצפה ליותר מ 10-12 מייל לגלון......אז על מה הויכוח?
אבל זה לא משנה את העובדה שבכביש פתוח צריכת הדלק תהיה הרבה יותר טובה.

צטוט
שמזכירים את "תנאי המעבדה" המפורסמים של יצרני הרכב.

למספרים שלי לא היו כול תנאי מעבדה,
אשתי נהגה, חילקתי את מספר הגלונים לפי הקבלות
במספר המיילים של הטיול.

דרור, אני יודע שהכתיבה שלי בעיברית היא מחורבנת
אבל אני מרגיש שאו שאתה לא קורא מה שאני כותב או שאתה חופר למשהו..........

דרור ברלי
24-05-07, 10:50
תרגיע.
העיברית שלך מצוינת. ואני לא חותר לכלום.
אתה כתבת ש-18 מייל לגלון זה משהו כמו 9 ק"מ לליטר. הנה הציטוט מתגובה שלך: "אפשר להגיע ל18 מייל לגלון(אני חושב שזה קרוב ל1:9)".
18 מייל לגלון זה 7.6 ק"מ לליטר. לא 9 ולא קרוב ל-9.
זו טעות בחשבון ולא בעברית...

התנאים בארה"ב שונים מאשר בישראל. על זה אין לנו ויכוח. מה שנכון ואפשרי אצלכם, לא מציאותי אצלנו.
אני מאמין לך שהגעת ל-18 מייל לגלון. אין ויכוח על זה בכלל. אבל לתת נתון צריכת דלק שמתייחס לתנאים קרובים לאופטימליים זו טעות שאין לה קשר למציאות היומיומית של חיים עם הרכב. כשיצרן רכב מכריז על דבר כזה זו אחיזת עיניים והונאה של הלקוח.
באותה מידה אני יכול לספר לך שאני משיג 10 ק"מ לליטר בסופה בנסיעה רגועה מחולון למצפה רמון. וזו אמת לאמיתה ויש לי עדים, כולל אחד ממנהלי הפורומים שאז היתה לו סופה ונסע אחרי באותם תנאים והשיג צריכה זהה... אז מה? זו צריכת הדלק הממוצעת האמיתית של סופה? הלוואי. 6-7 ק"מ לליטר זה הממוצע שלנו.
ואם יוקון נותן 7.6 ק"מ לליטר בתנאים קרובים לאופטימליים, למה לצפות ממנו בעיר? בשטח? בגרירה? וכמה בממוצע?

היוקון שתיין ולעולם יישאר כזה, כי הוא גדול וכבד ולא אווירודינמי ויש לו מנוע מתכנון מיושן בנפח עצום ומערכות הנעה כבדות שהמון אנרגיה הולכת בהן לאיבוד. אלה עובדות ג'ו, אין מה להתווכח על זה.
ויש עוד תנאים שונים בין ישראל לארה"ב: אצלכם יש יתרון עצום באחזקה זולה, כי יש חלפים חדשים בזול וחלפים מפירוק כמו זבל ובגרושים. אצלנו כאמור המצב "קצת" שונה. אין כאן הרבה יוקונים, בפירוקיות הם ממש נדירים, והחלפים החדשים יקרים. גם הדלק הרבה יותר יקר משאר אצלכם (למרות שגם אצלכם התייקר מאוד? כמה עולה היום גלון באמריקה? סתם בשביל לדעת)

נמרוד
24-05-07, 11:32
היוקון ודומיו לדעתי לא שונים מהותית בעלויות ובתפיסת האחזקה שלהם מהג'יפים - יש חלקי חילוף רגילים בארץ בשפע, כי הרכבים האלו מאד סטנדרטיים ומשתמשים בחלקי חילוף נפוצים ומשותפים לכל המכוניות, והם גם משתנים לאט. לא תמצא אצלהם חלקים יעודיים לרכב אחד ספציפי כמו במכונית גרמנית. יש מאגר עצום של ידע, וזה לדעתי הדבר הכי חשוב - אם לעשות אנלוגיה לעולם המחשבים, אז הרכבים האלו הם כמו תוכנה בקוד פתוח, בעוד שהרכבים היפאנים (שאינם טויוטה שאומצה על ידי האמריקאים) הם קוד סגור - חייבים ללכת למפתח. יש ברוך השם אי-בי ומאות חנויות אינטרנט אמריקאיות כך שאפשר להשיג כל דבר עם קצת סבלנות, ולרוב במחירים זולים בצורה מפתיעה. הדבר היחיד שאולי לא טריביאלי להשיג מיד זה חלקי גוף/מראות/פנסים וכדומה, אבל אלו בדרך כלל לא קריטיים ואפשר להביא מאמריקה בגרושים.

בקיצור חנן, לדרישות שלך - רכב 4X4, משפחתי 5 דלתות ועם יכולת גרירה גדולה - היוקון הוא התשובה המעשית. אם היית מוותר על ה4X4, אז נפתחת בפניך אופציה נוספת של וואנדורות, יותר נפוצות, בעיקר עם מנועי דיזל, אידיאליות בתור רכב שרות למכונית מרוץ, ויש לא מעט גם מאד נוחות עם דיגומים לנוסעים.

דרור ברלי
24-05-07, 14:13
נמרוד, התפיסה של אחזקת רכב באמצעות הזמנת חלפים מחו"ל דרך EBAY או חנויות מקוונות - מתאימה לרכב פנאי/אספנות/שעשועים שנוסע אחת לשבוע לכל היותר, אבל לא מעשית לדעתי ברכב שמשמש משפחה ביומיום. כדי לחיות עם הרכב בנוחות ובזול אתה צריך מקורות זמינים לחלפים.

דוגמאות מהג'יפים שלנו? ינוביץ', עזרא-כו, רועי וגיא וכו' ועוד כמה במרכז, ראוף אבו-נעים בצפון הקרוב וכו', ויש עוד הרבה כאלה. נשבר/חסר לך משהו? אתה קופץ ורוכש מה שאתה צריך, במחיר נמוך משמעותית מהמחיר אצל היבואן. השקעת לא יותר משעה מזמנך וזהו. החלק בידיך ואתה מתקן/מוסר למוסך שיתקן וחסל. כשאתה עובד מול ספק חלפים שאתה מכיר כאן בארץ, יש לך עם מי לדבר אם החלק לא מתאים, יחליפו לך במקום, אולי אפילו יזכו אותך על חלפים שרכשת ולא השתמשת.
לך אני לא צריך לספר שזה מקל על התחזוקה ומוזיל אותה לרמות כאלה, שעבורנו אחזקת ג'יפ במקרים רבים זולה משמעותית מאחזקת פרייבט, וברור שזולה משמעותית מאחזקת SUV יפני שעבורו כל חלק עולה את משקלו בזהב, אין תחליפים ואין קומבינות. איך כתבת? הכל לפי מפתח מדויק, אחרת זה לא מתאים.
עוד דוגמא? לפני חודש וחצי נזקקתי להחלפת טרנספר שנשבר. שמת לב שלא הכנסתי הודעה כאן בלוח המודעות? פשוט לא הייתי צריך, כי השגתי טרנספר סופה משופץ עם אחריות בשיחת טלפון אחת ובמחיר זול יותר מאשר חלק מפירוק, תוך שעתיים (!). למחרת הרכב כבר נסע. לזה אני קורא זמינות חלפים. זה היתרון של הרכבים מהסוג שלנו כאן בארץ. זה גם המצב עם יוקון ודומיו שם בארה"ב, אתה קופץ לג'אנקייה הקרובה ורוכש את המכלול הדרוש לך בכמה עשרות דולרים לכל היותר. אולי הכל קצת יותר גדול וקצת יותר כבד, אבל העיקרון דומה. אם הייתי חי בארה"ב, הייתי מחזיק פולסייז כזה גם בגלל היתרונות הנ"ל. זה מה שעומר עושה ובצדק.

אבל אנחנו חיים כאן בארץ הקטנה והמסריחה שלנו, לא בטקסס. לקבוע שרכב קל לתחזוקה על סמך מקורות חלקים בחו"ל? להזמין מחו"ל ולהמתין שהחלק יגיע? תמצא את עצמך עם רכב מושבת כמה שבועות בגלל חלק/מכלול קטן ומסריח?

התכונה העיקרית שדרושה כאן היא יכולת הגרירה, כי נוחות ומרחב ואחזקה סבירה גם הכלים היפניים נותנים. בשביל גרירות, הן מבחינת יכולת גרירה והן מבחינת חוקיות, קשה גם לי להצביע על רכב שעדיף על פולסייז אמריקאי - ונדורה לדגמיה, טנדרים כמו נוואדה/סיירה, יוקון/בלייזר/סברבן או דומיהם.
צריך 4 דלתות ואיכות חיים של פרייבט? הטנדרים נופלים.
4X4? רוב הונדורות נופלות.
מה נישאר? יוקון/סברבן, או ונדורה 4X4 שרובן ישנות מאוד.
הגודל הפיזי וקשיי התמרון/חנייה הם עובדות שצריך לחיות איתן, אבל אילת היא לא ת"א. אמנם שטח עירוני, אבל אין פקקים, יש מספיק חנייה.
צריכת הדלק המטורפת (גם בדגמים עם מנוע V8 דיזל) גם היא עובדה שאי אפשר לשנות אותה, וכדאיות האחזקה של אוטו כמו יוקון עבור אחד כמו חנן תלויה אך ורק בק"מ השנתי שלו. אם הרכב נוסע ביומיום רק בתוך אילת ומדי פעם לטיול בסביבה, ופעם בחודש גורר באגי לראלי? אולי זה כן כדאי לו?

נמרוד
24-05-07, 14:49
דרור אנחנו אומרים אותו דבר. כל מה שכתבת לגבי זמינות חלקים לג'יפים נכון גם לגבי רכבי ג'י אם, אין משהו משבית שאתה לא תמצא באותה קלות בארץ. יש לא מעט חלקים תחליפיים שהם בכלל תואמים בין ג'יפ לGM. התחזוקה של יוקון דומה הרבה יותר לתחזוקה של ג'יפ מאשר ליפאני מודרני.

gooja
24-05-07, 15:19
מניסיון, לGM יש המון חלקי חילוף זולים וזמינים.
הררי סונומות שהגיעו לחח"י ולצה"ל דאגו לזה.
הכוונה לא לחלקים חיצוניים (מראות וכו'), אלא למכלולי מנוע, הינע ומתלים.

לגבי יוקון, אני לא חושב שזאת בעיה.
למעשה, אני חושב שיש יותר GMC מאשר סופות (רק לא פה, וזה מטעה), וזמינות החלפים בהתאם.

דרור ברלי
24-05-07, 15:27
למעשה, אני חושב שיש יותר GMC מאשר סופות (רק לא פה, וזה מטעה), וזמינות החלפים בהתאם.

אתה מדבר על GMC בכלל ואז אתה צודק: סונומות, ונדורות, סיירות דבל-ג'נט...
אבל אנחנו מדברים על יוקון.
בכל מקרה, ברכבים אמריקאיים ישנים יש תמיד אפשרות לקומבינות - לא כל אחד משתגע על השיטה הזו, אבל זה היתרון הגדול, אם לא היחידי, באחזקה שלהם.

Bulldog
24-05-07, 16:40
אתה חושב שהמשאבת הגה שונה?
אתה חושב שיש 38 סוגים של תפוחי הגה? לא ממש, את רובם המכריע של חלקי החילוף אפשר למצוא בלי בעייה ומחברות טובות.
מצד שני, אם ריסקת את הדיפרניצאל הקידמי בשטח אתה קצת יותר בבעיה, אבל מגיע למי שניכנס עם יוקון לשטח וריסק את הדיפרנציאל להיות בבעיה, זה לא אוטו לשטח, גם אם יש לו 4X4.
בשביל הצרכים שמדובר פה עליהם, גרירה, אין מה לעשות, צריך רכב כבד ועם "כח" בשביל לקבל היתר, נראה לי שזה הרכב שנופל בקטגוריה הזאת.

tzagi
25-05-07, 03:36
התנאים בארה"ב שונים מאשר בישראל. על זה אין לנו ויכוח. מה שנכון ואפשרי אצלכם, לא מציאותי אצלנו.
ויש עוד תנאים שונים בין ישראל לארה"ב: אצלכם יש יתרון עצום באחזקה זולה, כי יש חלפים חדשים בזול וחלפים מפירוק כמו זבל ובגרושים. אצלנו כאמור המצב "קצת" שונה. אין כאן הרבה יוקונים, בפירוקיות הם ממש נדירים, והחלפים החדשים יקרים.

כתבתי לפני 3 ימים:
מבחינה מכנית הרכב אמין מאד, ובארהב, הרכב הכי זול לאחזקה ותיקונים, החלקים הם יותר זולים מכול רכב אחר,
כמובן, שמה שטוב לארהב לא טוב במיוחד לישראל
אז צריכת הדלק, חוסר חלקים(זולים) וכמובן המכונאי הישראלי המצוי ושיטות הפטיש.....
אבל כמו שאסף אמר, לגרירה זאת פלטפורמה לא רעה....רק אל תצפה ליותר מ10 מייל לגלון(גורר)

מהי הסיבה שאתה מנסה לשכנע אותי במה שכבר אמרתי?

כמה עולה היום גלון באמריקה? סתם בשביל לדעת)

היום אצלינו באזור בסביבות ה $3 לגלון.
אם המחירים מעניינים אותך(אותי הם לא מעניינים במיוחד) אתה יכול לעקוב אחריהם פה:
http://www.eia.doe.gov/oil_gas/petroleum/data_publications/wrgp/mogas_home_page.html

http://www.fueleconomy.gov/feg/gasprices/states/index.shtml

-->