PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינה ביערות קק"ל

טליאור
11-04-07, 23:06
סליחה על השאלה , ואולי אני בורה ( אבל גם אישי לא ידע את התשובה) אבל האם מותר לישון ביערות קק"ל ואם כן, איך בדיוק מבעירים שם מדורה ( לא במובן הטכני כמובן...) לעת לילה, מבלי לשרוף את כל היער?
אשמח לתשובה.תודה.

eran4x4
12-04-07, 14:05
טלי

בכל מקום שאינו שמורה או שטח פרטי שהבעלים לא מרשה מותר לישון (מלבד מועצה אזורית גליל עליון שהחליטה שאצלה אסור....)
שטחי קק"ל נכללים בהגדרה הנ"ל ומותר לישון בהם
ב 99 אחוז מהמקרים אנשי קק"ל גם יזמינו ויעודדו את המטילים לטייל ולישון בשטחי קק"ל.

מניעת שריפה

1. זהירות
2. אש קטנה נשלטת
3. לנקש ולנקות את כל המחטים וחומר בעירה אחר מסביב
4 אם יש רוח יתכן ונכון לוותר על המדורה....
5 במדורה ביער הילדים הקטנים לא משחקים עם האש , לילדים הגדולים (אלו שיש להם קטנים) מותר...

טליאור
13-04-07, 10:58
תודה ערן.

טליאור
03-05-07, 21:40
ערן, סתם לידע כללי-

אחרי מפגש אקראי עם עובדת קק"ל שהפנתה אותי לקו ליער מתברר שאכן מותר לישון ביערות ללא חשש( למעט קבוצות גדולות, נדמה לי שמעל 50 איש שזה כבר מצריך אישור מיוחד) אבל.. אסור בתכלית האיסור להדליק אש , למעט למנגל במתקני מנגל מובנים. בקיצור אסור בכלל להדליק שום מדורה!

eran4x4
04-05-07, 00:23
אסור לפי מי?

בתוקף של איזה חוק?

האם זו דעה פרטית שלה או שזה כתוב איכן שהוא.....

הניסיון שלי עם אנשי קק"ל אחר....
כמובן שיש לנקות בכל אמצעי הזהירות למניעת דלקות

חנן-ג'יפולוג
04-05-07, 00:26
עובדת קק"ל שהפנתה אותי לקו ליער

בקו ליער אמרו את זה.

eran4x4
04-05-07, 00:38
לעניות דעתי אין להם סמכות חוקית לאסור הבערת מדורה
פקח שלהם יכול לנקנק אותך במקרה שפרצה שרפה עקב מעשה כלשהוא שלך

איל מ
13-04-18, 10:27
מקפיץ ברשותכם.
מניח שלא השתנה הרבה, אבל, בהנחה שב govmap לא מצויינת שמורת טבע, האם מותר לי לישון בפארק של קק"ל (לצורך הדיון, פארק בריטניה).

boaz avrahami
13-04-18, 10:36
למה לא?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

חנן-ג'יפולוג
13-04-18, 10:43
בפארק בריטניה לא מוכר לי איסור מיוחד, ובאמת רואים שם אוהלים, וגם אנחנו ישנו שם מספר פעמים.
מצפה משואה, בתוך הפארק, מוגדר כחניון לילה של שביל ישראל.
לעומת זאת, בפארק עדולם, ממול, יש שלטים שאומרים שהשהייה בפארק אסורה בשעות החשיכה. לא יודע לומר אם זה נאכף.

-->