PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לco

שלום
08-01-04, 22:11
שלום לכולם.לאחר שבזמן האחרון הסופה [94] היתחליה לעשות
1:4 ובעית ההתנעות הקשות לא נפתרה ניגשתי למוסך ובבדיקת co הקריאה היתה 5 שזה גבוה בעל המוסך טוען שהוא יכול לסדר את הבעיה על ידי תיכנות מחשב [למחשב הרכב] האם זה אפשרי וכמה זה צריך לעלות (הסופה ללא חישן חמצן) תודה מראש

חנן א.
08-01-04, 22:23
בלי להבין כלום בהזרקה ממוחשבת, אני חושב שאתה צריך למצוא את התקלה ולא לעקוף אותה על ידי תכנות של המחשב. גם כי זה לא נכון עקרונית, וגם כי התקלה עלולה לגרום לנזקים כבדים אחרים (כמו, למשל, צינור וואקום מנותק/סדוק שמכניס לך אוויר מזוהם למנוע ) .

LAREDO
08-01-04, 22:41
לתת נתון אחד של בדיקת 4 גזים זה כמו לראות רק עיניים של בחורה...
סופה ללא חיישן חמצן תמיד בעלת CO גבוה.
מצד שני, אכילת הדלק והתנעה קשה אלו תופעות שהתחילו לאחרונה אז צריך לבדוק מה הבעייה בדיוק. אם תוכל לתת את שאר הפרמטרים אני אוכל להנחות אותך אל הבעייה.

חנן א.
09-01-04, 00:49
לרדו כתב בשרשור אחר שננעל:

שלום שלום,
אני חוזר ושואל, יש לך את בדיקת ארבע הגזים?
כשאתה אומר שבדקת הכל, אתה יכול להגיד מי בדק? ואיך?
יש קודי תקלה במחשב או ין? סופה אוטומטית או רגילה?
תתיחס ברצינות ואני אוכל לעזור לך ברצינות.

LAREDO
09-01-04, 00:51
אם אין לך גש עשה שתי בדיקות כאלו, רצוי במכשיר חמישה גזים:
1. בסל"ד סרק.
2. בערך ב-2500 סל"ד.

שלום
09-01-04, 13:23
לLAREDO וחנן הסופה שנת 94 גיר רגיל. את הבדיקות של כל האלמנטים אני בדקתי ע"י ספר הסופה, את בדיקת 4 הגזים עשיתי במוסך אבל אני זוכר רק את CO שהוא 5.50 ובסל"ד סרק.מחשב הרכב לא מראה שום תקלה (חוץ מהדברים הרגילים 12,33). היום שוב הייתי במוסך, הוא ניסה לתכנת את מחשב הרכב אך לא הצליח. בחיישן ה-MAP הוא שם נגד על נקודת ה-B (צבע החוט ירוק ואדום) וניסה להוריד את הערכים של ה-CO אך התוצאה הייתה הפוכה:ערכי ה-CO עלו ל-7.
בעיית ההתנעות וצריכת הדלק הגבוהה קיימת כבר המון זמן אבל אף אחד לא הצליח לפתור אותה או להצביע על חלק ספציפי או תקלה.
במוסך נעשתה בדיקה ע"י DRB שלא גילה כלום.
אנא עזרתכם

LAREDO
09-01-04, 14:19
1.לשים שם נגד בלבד זה מסוכן מאוד.
2. לתכנת את המחשב הוא לא יכול (ולא משנה מי זה)
3. יש מצב שתתן לי בדיקת 4 גזים?

שלום
09-01-04, 14:55
אין לי את הבדיקה הוא לא הדפיס לי אותה רק ראית אותה על צג המחשב אבל אני רואה שזה חשוב אז השבוע אני יכנס לעשות שוב את הבדיקה ויחזור עם 4 ערכים

LAREDO
09-01-04, 22:31
שלום שים לב:
רצוי מכשיר 5 גזים (יותר קל למצוא את התקלה)
שתי בדיקות, אחת בסרק ואחת ב-2500 סל"ד.

בכל מקרה שתי הבדיקות כאשר המנוע חם (טמפ' עבודה), ואחרי מספר לחיצות חזקות על דוושת הגז לשחרור פיח.

שחר-סופה
09-01-04, 22:36
שלום,
לרדו כתב : " 2. לתכנת את המחשב הוא לא יכול (ולא משנה מי זה)."
אמיר צודק ,המחשב יצוק, לא ניתן לפתוח אותו ולתכנת...כל בעיה,קצר/תקלה
כרוכה בהחלפתו...(לפחות מנסיוני ולמיטב ידיעתי).
אמיר,חנן, התקלה שהוא מתאר, מאפיינת חיישן MAP לא תקין...אבל אני חייב להודות שזה מוזר,לא נדלק קוד תקלה... :roll: .
דבר נוסף...,שלום מתאר גם "בעיות התנעה קשות"...שלום,האם המנוע "חותך"
בנסיעה/עמידה...???
חנן,אמיר,תקנו אותי אם אני טועה...אבל יש מצב שאולי זה חיישן הקרנק...(תופעה
קלאסית)לכלוך,מים הגורמים לו לזייף...כמו כן ,אינו מדליק קוד תקלה במידה ואינו
תקין....הייתי מציע לשלום,להחליף עם חבר שיש לו סופה חישנים אלו לצורך בדיקה ,כדי לבטל אפשרויות וללכת אולי הלאה ,במידה והתקלה לא תיפתר.
שחר.

LAREDO
09-01-04, 22:50
שחר חיישן קרנק זה לא.
למה ?

תפקיד חיישן הקרנק לתת מיקום למנוע על מנת להזרים דלק(3X2) ולתת ניצוץ (6).
במידה והחיישן לא תקין אין ניצוץ בכלל. במידה והוא לא מכוון (נדיר ביותר) המנוע בקושי עובד.

שלום
09-01-04, 23:07
רוב החישנים חדשים יחסית [MAT,CTS,CPS] גם במוסך הוא חשב שחישן ה MAP לא תקין היחליף לא עזר כלום. היכן נימצא חישן הקרנק אותו לא בדקתי או שאין טעם ליבדוק

LAREDO
09-01-04, 23:30
חבל על הזמן שלך.

שחר-סופה
09-01-04, 23:54
אמיר,כתבת :" תפקיד חיישן הקרנק לתת מיקום למנוע על מנת להזרים דלק(3X2) ולתת ניצוץ (6).

ליתר דיוק,לתת נתוני מיקום גל הארכובה למחשב ע"מ להזרים דלק (3X2) ולתת ניצוץ (6).

בנוסף אמיר ,כתבת :" במידה והחיישן לא תקין אין ניצוץ בכלל. במידה והוא לא מכוון (נדיר ביותר) המנוע בקושי עובד.

שים לב לתשובתי הקודמת,ידוע לי שחיישן הקרנק במידה והוא לא תקין אין ניצוץ...אך לא זה מה שכתבתי...

כתבתי:" חנן,אמיר,תקנו אותי אם אני טועה...אבל יש מצב שאולי זה חיישן הקרנק..
(תופעה קלאסית)לכלוך,מים הגורמים לו לזייף...כמו כן ,אינו מדליק קוד תקלה במידה ואינו תקין...".

ז"א,יכול להיות מאד שהחיישן מזייף/מלוכלך...

שלום לשאלתך,החיישן ממוקם בצידו האחורי שמאלי של הבלוק ב 45 מעלות לגלגל
התנופה ומשודך ע"י שני ברגי 11.
בהצלחה , שחר.

אביב
09-01-04, 23:54
בעיית התנעה קשה נובעת, לרוב בגלל ווסת דלק לא תקין, או גומייה בתוך הווסת (יש שם שתיים) שאינה מונחת היטב. (האמת, במוסך היו צריכים לבצע בדיקת לחצי דלק לפני בדיקה עם DRB).

ערכי CO גבוהים יכולים להתקבל גם בגלל מזרקים לא נקיים.

שאלה: האם ערכי ה- CO הם יציבים או שמתקבלים ערכים עולים ויורדים?

LAREDO
10-01-04, 00:13
שחר - החיישן נותן אות מיקום למנוע.
הוא עובד על עקרון אלקטרו מגנטי, כך שחול ולכלוך לא משפיעים עליו כלל.

שלום
10-01-04, 00:37
הערכים לא היו כל כך יצבים הם התנדדו בין4 ל5.5 6 הבעיה שהסתכלתי רוב הזמן על רק על CO.שאלה אם נוסיף חישן חמצן יש מצב לשיפור או לא [חישן 2 חוטים]

LAREDO
10-01-04, 00:46
חיישן חמצן משפר מאוד CO כמו גם פרמטרים אחרים בסופה תקינה.
הסופה שלך לא תקינה.

jn
11-01-04, 11:37
אפרופו חיישן חמצן. שאלתי בעבר (ללא תשובה), מישהו יודע לאן הולכים החוטים של החיישן?
יש לי חיישן שהחוטים שלו חתוכים בדיוק בחיישן, אני רוצה להחליף אבל לאן מחברים את החוטים?

שלום
25-01-04, 21:30
אהלן
עשיתי את בדיקת 4 הגאזים. להלן התוצאות:
co=6.50
HC=541
CO2=7.0
O2=3.3
גם לאחר ניקוי מזרקים (מרססים) התוצאה לא השתנתה.
לדעת המומחים, מה הבעיה?? :?:

LAREDO
26-01-04, 00:03
שלום ,
יש לך בעייה של בעירה לא תקינה.
הבדיקה שנתת מאפיינת מספר כיוונים שונים:
1. חוסר אטימת שסתומים
2. פיח בתא שריפה.
3. ריסוס דלק לא תקין
4. ניצות חלש.
5. תזמון הצתה
6. חוסר קומפרסיה (רינגים).

שלום
01-03-04, 20:30
לפני שבועים הייתי בקריזלר לחיפוש מקור הבעיה .לא נימצאו שם ממצאים רק חשד לדבר אחד שהוא חיישן אות סינכרון [הרכב היה יום שלם שם ] ששאלתי אם הם יחליפו תתסדר הבעיה,הם ענו תראה זה פה זה שם אפילו הגיעו להחליף מחשב .החלפתי אות סינכרון נאדה לא עזר כלום הסופה עושה 1:3 בטורים נמוכים המנוע רועד קצת ולא עובד עגול גם שנותנים מכת גז יש ירידה ואז עלייה. לדעתי אין בעיה במחשב,אני חושב שניכנס אוויר מעוד מקום איך אפשר לדעת אם אטם הסעפות תקין או אם אפשר למדוד לחץ וקום או כל רעיון אחר יתקבל בברכה

חנן א.
01-03-04, 20:51
זה לא מאוד בטיחותי אבל אני יודע שניתן לרסס ליד הסעפת אתר או גז וכשמרססים ליד מקום שבו יש דליפה, סל"ד המנוע עולה.

עמיקם
02-03-04, 09:21
אתה יכול להשתמש גם בw40

-->