PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה באור בלם (ברקס) שעל הדלת האחורית

ליאור ג
13-04-07, 11:20
שלום לכולם
בעבר הייתה לי בעייה באור הבלם שעל הפגוש (השרשור בנושא הבעייה הקודמת) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19178&highlight=%E1%E9%FA+%EE%F0%E5%F8%E4) ובעייה זו נפתרה כבר והסתבר שזו באמת הייתה מעיין בעייה בבית המנורה , המגע של החוט פלוס של אור הבלם היה רופף וגם הנקודה שבה הוא נגע הייתה מלאה חלודה אבל כפי שאמרתי בעייה זו כבר פתרתי ע"י נקיון החלודה וחיזוק המגע
עכשיו יש בעייה חדשה וגם היא בנושא אור בלם - אור הבלם שמודבק על השמשה האחורית לא עובד כלל , בדקתי את המנורה עצמה ע"י חיבור שלה למקור אחר של חשמל (כל הבית מנורה עם הנורות ) והיא תקינה אז אני מניח שהבעייה היא שלא מגיע זרם למנורה כשאני לוחץ על הברקס.
מצאתי את השרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=18749&highlight=%E0%E5%F8+%E1%F8%F7%F1) בנושא דומה אבל שם כל אורות הבלם לא עבדו ואצלי שני האורות שעל הפגוש כן עובדים אז אני מניח שהיוניט ברקס כן עובד.
רציתי לעקוב אחרי החוט שמביא את הפלוס והמינוס לראות אולי הוא נקרע או משהו דומה אבל הוא פשוט נכנס לתוך הפח ואני לא יודע לאן הוא הולך משם.
מה אפשר לעשות?
תודה
ליאור

Viper
13-04-07, 12:42
אתה יכול:
א. לנסות בכל זאת לעקוב אחרי החוט איכשהו... (ע"י משיכות קלות וצפיה בו-זמנית מפתחים שונים).
ב. לחתוך את החוט הישן ולבצע מעקף ע"י חוטים לבית המנורה שעל הפגוש.

לשיקולך.

ליאור ג
13-04-07, 13:46
תודה על התגובה המהירה - עוד לא הספקתי לחזור מהקניות לשבת וכבר יש תשובה!
לגבי אופציה א זה לא ממש הולך כי אני מפחד לקרוע את החוט והוא לא ממש חופשי כך שאי אפשר בקלות למשוך אותו פנימה והחוצה
לגבי אופציה ב' - מה הכוונה להחליף את החוט הישן?? בצד אחד אני יודע מה לעשות - לחבר חוט אחר למנורת הבלם אבל מה לעשות עם הצד השני של החוט החדש? לאן החוט הזה אמור להגיע?
כלומר לאן לחבר את הצד השני של החוט?
תיאורים מדוייקים יתקבלו בברכה כי אני די חסר ניסיון בנושא
תודה
ליאור

ליאור ג
13-04-07, 13:51
הבהרה קטנה
הבנתי שצריך לחבר את הפלוס של החוט החדש לפלוס של בית מנורה של מנורת הבלם שעובדת על הפגוש ואז זה יעבוד , לאן אני אמור לחבר את המינוס? סתם לאיזה מקום חשוף בפח?
וגם אני מעדיף לחבר את החוט למקום המקורי ממנו הוא בא - מישהו יודע איפה זה?
ליאור

itay
13-04-07, 14:51
שלום!

לפני שאתה מתחיל לעשות את המעקף, תשתמש במנורת בדיקה - עולה 10 שקלים בצורה של מברג טסטר - ותבדוק אם המינוס תקין. בחיבור של האורות מאחורה המינוס מחובר על ידי בורג לגוף באיזור הפנס ולפעמים האיזור מתלכלך/מחליד וכו' ואז צריך לשפשף עם נייר זכוכית.

אם אתה כן עושה מעקף, תסלול חוט מהפלוס של האור ברקס בפגוש, לאור ברקס בעליון. אם מתחשק לך באותה סלילה תסלול גם חוט למינוס ותחבר אותו למינוס של פנסי הפגוש. (אם החלק הראשון של התשובה שלי לא מניב תוצאות).

איתי.

Viper
13-04-07, 16:37
איתי צודק.
לאחר שתבדוק אם מגיע מתח (+) וגם הארקה (-) לבית המנורה- תחליט אם לבצע את המעקף.
במידה ולא מגיע כלום- גם לאחר שניקית את המגעים טוב- מעקף זה הפתרון הפשוט.
את הפלוס אתה יכול לחבר לפלוס של המנורה בפגוש. (רק אל תשכח לחתוך את החוט הישן ולבודד אותו ע"מ שלא יהיו לך קצרים מיותרים במערכת החשמל).
את המינוס- לאן שבא לך- אם למינוס בפגוש, אז בסדר (אבל סתם חבל על אורך החוט...) אפשר בקלות לחבר לגוף הרכב (דלת אחורית היא הכי קרובה מן הסתם) עם בורג, רק שים לה שאין שם צבע או מבודד אחר...
בהצלחה!

-->