PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפלס המים ברדיאטור יורד

3Beni aroh
13-04-07, 15:23
יש לי את הסמוראי כ7 חודשים..
לפני כמה חודשים מלאתי מים.. כי היה חסר קצת וגם מלאתי את המיכל הרזרבי בצד..
בשבועיים האחרונים לא יצא לי לבדוק שמן מים כי כול הנסיעות היו נסיעות דחופות ולא היה לי זמן לבדוק גם במשך השבוע..
לפני כ4 ימים בדקתי כשעשינו על האש כמה חברים.. וגלתי שהמיכל רזרבי ריק וברדיאטור עצמו חסר כ4 ס"מ מים..
הבאתי ת'סמוראי לבית והיום לקחתי מדוד שדלי מים ירוקים כי לפי מה שהבנתצי המים שיש לי לא כול כך טובים..
בכול אופן נכנס שם בסביבות החצי ליטר בתוך הרדיאטור ועוד חצי ליטר הכנסתי למיכל רזרבי..
זה תופעה הגיונית שכהמים ירדו ככה?
זה פעם שניה ב6-8 חודשים שאני ממלא..
או שאולי יש בעיה?<
הסמוראי לא מתחמם בכלל.. אפילו בימי שרב המד חום לא מגיע לחצי.. מקסימום מקסימום לרבע..
תודה לעונים ושבת שלום

חנן-ג'יפולוג
13-04-07, 15:48
אם בשבעה חודשים מילאת נוזל בסה"כ פעמיים, אז המצב הוא לא נורא ואפשר לחיות כך שנים. אבל אתה גם מתאר מצב שבשבועיים נעלם כל הנוזל ממיכל העודפים ונעלם עוד נוזל מהמצנן עצמו. זו כבר סיבה לדאגה אמיתית. אם אתה לא מצליח לזהות בעצמך אז קפוץ למתקן מצננים שיכניס לחץ למערכת ויגלה מהיכן בורח הנוזל.

3Beni aroh
13-04-07, 16:14
מיכל העודפים מתרוקן לאט לאט עם הזמן ולא הוספתי מאז הפעם הראשונה.. בפעם הראונה הוספתי רק למיכל העודפים.. הפעם לא שמתי במיכל העודפים ובגלל זה ירד מהמצנן עצמו..

אני יחכה ויראה מה קוטרה בימים הקרובים אם המים נעלמים במהירות

Viper
13-04-07, 16:44
ואם אתה כבר משקיע במים "ירוקים" (המרכאות כי יש גם בצבעים שונים: אדום, כחול וכו') אז שים לב להוראות היצרן- לפעמים צריך למהול באחוז מסוים של מים ולפעמים לא מומלץ למהול כלל.
קח בחשבון שהמים האלה מיוחדים למערכת הקירור בכך שהם מורידים את נקודת הקפאון ומכאן שמם Anti-Freeze (לא כ"כ רלוונטי למדינתנו החמימה, אלא אם אתה מתגורר באתר החרמון...) ומעלים את נק' הרתיחה- כך שביצועי מערכת הקירור טובים יותר וגם המערכת נשמרת מקורוזיה, חלודה ושאר תחלואות.

רק טיפ קטן- כל עוד יש לך נזילה מציקה- שים מים רגילים עד שתפתור את הבעיה- פשוט חבל על הכסף...

3Beni aroh
13-04-07, 16:55
אני משתמש במים ירוקים שעל הבקבוק צויין בגדול
"מי קירור לרדיאטור מוענים לשימוש"

אני יראה אם באמת יש נזילה אם כן אני יסדר אותה במהירות המירבית

3Beni aroh
13-04-07, 16:56
התכוונתי לכתוב "מוכנים"

Viper
13-04-07, 16:59
סבבה.
רק שים לב שמהלת אותם במים ברגע שהכנסת אותם כתוספת למי הרדיאטור הקיימים...
תוודא שאין צורך למהול (ריכוז גבוה מידי- לא בריא).
אגב, בדקת אם "ברחו" לך המים לתוך השמן?

asafk
13-04-07, 17:09
לגבי נוזלי קירור, איכותם, ולמה לא כדאי להשתמש בנוזל שצריך לערבב עם מים- חיפוש יניב הרבה מאוד תוצאות.
לגבי אובדן הנוזל- הוא יכול לצאת החוצה לגמרי (לרצפה), והוא יכול לצאת מהמערכת לתוך המנוע. בד"כ נוזל קירור "צבעוני" ישאיר צבע ירוק סביב הנקודה ממנה הוא נוזל החוצה. אם הוא עובר דרך הראש לתאי השריפה, ומדובר בכמויות קטנות- הוא יתאדה, ותראה עשן לבן (לבן, לא כחלחל) מהאגזוז. הדרך הנכונה למצוא את מקור הנזילה היא על ידי ערכה לבדיקת לחצים במערכת קירור שאמורה להיות בכל מוסך. מכניסים לחץ למערכת ובודקים אם ומהיכן הוא יוצא.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
13-04-07, 19:05
רוב הנוזלים הירוקים שנמכרים ברשתות העשה זאת בעצמך הם זבל. זה מים צבועים בירוק ולא תערובת נכונה של מים עם אתנול/גליקול וכו' . חבל על הכסף, על הזמן ועל הרכב.

חפשו נוזל קירור מוכן לשימוש של חברה רצינית עם ציון של המרכיבים, עמידה בתקנים וכו' .

itay
13-04-07, 20:39
שלום!

על פי מה שאני יודע ואם אני זוכר נכון משהו שקראתי פה באתר, רכב ש"רגיל" להיות עם מים מהברז, רצוי לא להחליף לנוזל קירור, משום שנוזל הקירור יכול לפתוח חורים שמי הברז "מילאו" עם כל האבנית ושאר הזבל שבתוכם. ולכן מי שיש לו מי ברז, צריך להמשיך עם מי הברז.

הנושא תקף גם לגבי שמנים כלומר אם היצרן ממליץ על שמן 10-40 לסומראי, ונוסעים שנים עם 20-50ללא בעיות אז עדיף להישאר עם מה שיש(20-50).

תקנו אותי אם אני טועה, בבקשה.

איתי.

צביקה קרבורטור
14-04-07, 01:10
שלום!

על פי מה שאני יודע ואם אני זוכר נכון משהו שקראתי פה באתר, רכב ש"רגיל" להיות עם מים מהברז, רצוי לא להחליף לנוזל קירור, משום שנוזל הקירור יכול לפתוח חורים שמי הברז "מילאו" עם כל האבנית ושאר הזבל שבתוכם. ולכן מי שיש לו מי ברז, צריך להמשיך עם מי הברז.

הנושא תקף גם לגבי שמנים, כלומר אם היצרן ממליץ על שמן 10-40 לסומראי, ונוסעים שנים עם 20-50ללא בעיות, אז עדיף להישאר עם מה שיש(20-50).

תקנו אותי אם אני טועה, בבקשה.

איתי.
אכן איתי אתה בהחלט צודק.
והערתו של חנן, לגבי איכותם של "מי הקירור" הנמכרות ברשתות עשה זאת בעצמך, הפ אכן מי ברז עם צבע.
ולפותח השרשור הכנס תחילה, כפי שהציעו לך למוסך, או למכון רדיאטורים, לבדיקה בעזרת מכשיר לחץ יעודי, לבדיקה ואתור נזילות מים, שלא נראות בעין, וחזור לדווח.
בברכה
צביקה

3Beni aroh
17-04-07, 19:03
עברו 4 ימים מאז מילוי המים..
ולא ירד אפילו ס"מ אחד של מים.. מה אתם אומרים..?

Viper
17-04-07, 19:17
האם המנוע מתחמם לך?
הכיוון שאליו אני מכוון- המנוע מתחמם, מים יוצאים דרך צינורית העודפים של מיכל העיבוי וכשהמנוע מתקרר קצת הוא יונק את המים שנותרו (אם נותרו) מהמיכל למערכת הקירור.

3Beni aroh
18-04-07, 00:00
התחמם באופן משמעותי?
לא.. ממש לא.. הכול כרגיל..
כשבדקתי את המים זה אחרי מעל 24 שעות שהרכב עמד אחרי הנסיעה האחרונה

Viper
18-04-07, 00:33
מוזר... :?
ממליץ להמשיך ולעקוב. במידה ושוב יש "בריחת" מים- גש למכונאי עם ערכת לחץ למערכת הקירור שינסה לבדוק מהיכן "בורחים" המים.

נמרוד
18-04-07, 09:38
עברו 4 ימים מאז מילוי המים..
ולא ירד אפילו ס"מ אחד של מים.. מה אתם אומרים..?

אני אומר שאין לך שום בעייה אמיתית. רכב שטח ישן, אז אתה מאבד באידוי כמה סמ"ק מים כל שבוע כי המערכת לא אטומה לגמרי,ביג דיל. תקפיד לעקוב כרגיל וסע לשלום.

3Beni aroh
18-04-07, 16:32
כמובן אני ישמיך לעכוב ויעדכן מה קורה
הגיוני שבאחד הפעמים שבדקתי מה מצב המים השארתי את הפקק לא סגור לגמרי אלה רק על חצי.. ואחרי זה כשבדקתי שוב המים התצאדו בזמן הזה או אפילו נשפכו

-->