PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 95, כן או לא?

esku
13-04-07, 23:13
אני מאילת, חפשתי כלי 4X4 לסופי שבוע (בקטנה) באזור הבית.

פניתי לכיוון סמוראי ודומיו, הציעו לי היילקס 95 בקצת מתחת למחירון, מכנית מעולה
אסטטית במצב גמור.
האם לדעתכם כלי כזה יכול להוות תחליף לג'יפ\ג'יפון, אני לא מתכן טיולים ארוכים,
הוא לא רכב ראשי בבית, השטח באילת קרוב והכוונה בשטח זה לא טיפוסים טכניים וכדומה
אלא רק הגעה לשטח ושם לטייל ברגל\אופנוע\אופניים.

מה דעתכם על מודל 95, מה הסחירות של רכבים אלו, האם המחיר הלא זול מוצדק.

תודה מראש
אייל

boba banay
13-04-07, 23:35
גם במצב לא מזהיר רכבים כאלה נמכרים מעל המחירון - זה רכב שנחשב אמין ביותר ובעל סחירות גבוהה מאד.
תבדוק טוב טוב מה מסתתר מתחת לפני השטח - במיוחד אם המחיר נמוך! חפש פגיעות שלדה(סדקים,כיפופים,ריתוכים,חיזוקים למיניהם) על הבודי אני לא מדבר - זה עניין קוסמטי אישי(למעט ריקבונות קשים שיאכילו אותך מרורים) מיכלולים (גיר,טרנספר,סרנים) - כדאי לגשת לבדוק עם מישהו שמכיר ומבין טוב ברכב הזה שיוכל לכוון אותך למקומות החשובים באמת (נסה בפורום טויוטה אם אתה לא מכיר)...
ואל תמהר - עצה שנתנו לי ואני מעביר הלאה הרכב שמתאים לך בסוף ימצא....

לגבי איזה רכב כדאי - אם לא מטריד אותך מקום לאכסון(וגם קצת לרגליים) אז סמוראי הוא הרכב בשבילך - תמורה מלאה למחיר(שגם יחסית גבוה), עלויות נמוכות(דלק,תיקונים - מערכות די פשוטות)...היה לי במשך שנתיים והחלפתי למשו גדול יותר בעיקר כי רציתי יותר מקום (היה קצת צפוף עם בת הזוג, הכלבה שלנו, וציוד מלא לשלושה ימים).

esku
14-04-07, 13:46
מכנית אני רגוע (חוץ מזה המוכר הוא חבר)
בכל מקרה אבצע בדיקה במוסך.
נסיתי למצוא סמוראי או וויטרה ומצאתי (באילת) רק גרוטאות.

בכל אופן תודה

חנן-ג'יפולוג
14-04-07, 13:57
לגבי הסחירות: אני מכיר שתי עסקאות שבהן נסחר היילקס 95-97 , ובשני המקרים העיסקה נסגרה ב7000-8000 מעל מחירון. רכב מעולה שנמכר מתחת למחירון? מוזר וצריך להדליק לך נורה אדומה של זהירות יתר.

אם הוא תחליף לג'יפ/ג'יפון? מאיזו בחינה?
עבירות? מדובר באחד מכלי הרכב הכי עבירים שנמכרו בישראל בתצורתם המקורית. הרבה גובה, נעילת דיפרנציאל מקורית וחוסן מכלולים ברמה שנדירה עד לא קיימת בכלים אחרים.
נוחות? על צמיגים גדולים בלחץ אוויר לא גבוה הוא סביר בכביש, ובשטח עם לחץ אוויר נמוך הוא מספק נוחות סבירה מאוד. בלחץ אוויר גבוה אתה מסתכן בנזק בלתי הפיך לגב, בשטח ובכביש.
מנוע? אין שם מנוע. תתרגל לזה או שתלך על רכב אחר. מדובר באחד הרכבים הכי איטיים שנמכרו כאן, כולל משאיות.

esku
14-04-07, 15:26
אני מתחיל להבין שזה כלי לטעמי.

הכוונה שלי לג'פון הינה ברמת השימוש, אני לא רואה את עצמי יוצא לשטח ליומיים שלושה ולכמה מאות קילומטרים.
חשוב לי נושא האמינות, לשים דלק ולבצע ביום שישי או שבת 30-60-100 קמ' עם אשתי והילדים,
בשאר השבוע סביר להניח שהכלי יעמוד (יש לי אופנוע שמשרת אותי נאמנה).
את הארגז אני רואה כייתרון וכן יש לכלי וו כך שאוכל לגרור עגלה לאופנוע.

אני לא מחפש נוחות מבחינת מקום ישיבה אבל כן חשוב לי שאשתי לא תצעק עלי שה"אוטו קופץ מדי".
וכמו שציינתי קודם העבירות פחות משמעותית בעבורי, ומהירות זה כלל לא פקטור בשיקול.

האם אפשר לשפר אותו לטובת נוחות נסיעה (קפיצים, בולמים)?

חנן-ג'יפולוג
14-04-07, 17:20
יתכן שתוכל לשפר בקצת את הנוחות על ידי שינוי במתלים, אבל אני לא בטוח שהעלות הגבוהה תביא שינוי תואם בנוחות. לנד-רובר הוא לא יהיה אף-פעם. לטעמי, הדבר העיקרי שאתה יכול לעשות לטובת הנוחות זה לוודא שיש ברכב צמיגים גדולים, במידה והוא עדיין על צמיגי האופניים המקוריים, ולהוריד אוויר. זה מספיק טוב, לטעמי (שזו לא חוכמה גדולה, כי אני פריק של הרכב הזה כבר 15 שנים), וזה גם מספיק טוב לטעמה של אשתי (שזה דווקא הישג רציני) .

במידה ויש לך ילדים גדולים כדאי לקחת בחשבון שבהיילקסים עד וכולל 1997 יש מעט מאוד מקום לרגליים של היושבים מאחור. בשנים שאחרי כן האריכו את הקבינה בכ10 ס"מ על חשבון אורך הארגז.

ומבט נוסף על ההתלבטות: כמו שהבנת, ההיילקס הוא רכב יקר. ניתן לקנות רכבים אחרים בפלח השוק שלו שהם צעירים ממנו ב3 -4 שנים, כמו המגנום, איפון, מזדה וכו'. אם העבירות לא מעניינת אותך אז אולי תרצה לשקול את המזדה, ואם תהיה מוכן להתפשר על האמינות אז יש את האיפון והמגנום/באפלו. תוכל לקבל באותו מחיר נוחות גבוהה יותר, מנועים חזקים יותר ואביזרי נוחות ובטיחות כמו כריות אוויר, חלונות חשמל, נעילה מרכזית, אולי גם ABS , וכו' .

ד ו ר ו ן
14-04-07, 18:58
יתכן שתוכל לשפר בקצת את הנוחות על ידי שינוי במתלים, אבל אני לא בטוח שהעלות הגבוהה תביא שינוי תואם בנוחות.
חנן,
אפשר לשפר מאד את הנוחות עם שינוי בקפיצים+בולמים-נוכחנו בעניין שוב מול היילקס98 עם בולמים\קפיצים מקוריים בפסח.
אם הוא לא צריך יכולת הובלת משקל בכלל אפשר להוריד עלים מאחור ואז הרכב באמת רך ברמה לא מוכרת אבל לא מסוגל לשאת משקל כמו במקור, נסעתי בתצורה הזו-עולם אחר.

בני
14-04-07, 22:15
אני מאילת, חפשתי כלי 4X4 לסופי שבוע (בקטנה) באזור הבית.

פניתי לכיוון סמוראי ודומיו, הציעו לי היילקס 95 בקצת מתחת למחירון, מכנית מעולה
אסטטית במצב גמור.
האם לדעתכם כלי כזה יכול להוות תחליף לג'יפ\ג'יפון, אני לא מתכן טיולים ארוכים,
הוא לא רכב ראשי בבית, השטח באילת קרוב והכוונה בשטח זה לא טיפוסים טכניים וכדומה
אלא רק הגעה לשטח ושם לטייל ברגל\אופנוע\אופניים.

מה דעתכם על מודל 95, מה הסחירות של רכבים אלו, האם המחיר הלא זול מוצדק.

תודה מראש
אייל

הדעה שלי קצת שונה,

יש לי שלושה מכרים אם היילקס, יש מאחורי לא מעט שעות של נסיעה + נהיגה על הרכב הנ"ל ולפי דעתי אין לך שום צורך באוטו הזה.

ההצדקה היחידה לרכישה של אוטו כזה היא נסיעה בשטח רווי טיפוסים טכנים מדרגות וסלעים.

כל שימוש אחר באוטו הזה פשוט לא שווה את הקנייה שלו, הנוחות נסיעה שלו היא פשוט פח אשפה ואישתך בהחלט תקטר ובצדק.
אצל שלושת המכרים שלי הושקע לא מעט כסף על קנייה של קפיצים + בולמים (מתלם , ראנצ"ו, טאף דוג, אולד מן) ההבדלים מאד מינורים.

לגבי אמינות, גם אני פעם האמנתי למיתוס שנקרא טויוטה היילקס, ונחש מה זה בדיוק מיתוס.
אוטו אם 350 אלף ק"מ(ורוב ההיילקסים עברו לפחות 350 אלף) הוא כבר לא אמין, אתה כן מקבל אוטו אם תקלות.
קצת מוזר שלא אכפת לך מהנוחות בתא נוסעים ואתה עוד אומר שיש לך ילדים...

לגבי האוטו הספציפי שכתבת עליו "מכנית מעולה אסטטית במצב גמור" נשמע לא טוב.

סתם באופן כללי גם סמוראי הוא לא כוכב כזה גדול...

esku
14-04-07, 22:40
הרכב של חבר, הוא מסגר וזה רכב העבודה שלו,
הרכב אסטטית לא במצב טוב כי הוא נמצא באתרי בנייה וכולו דפוק מכל הכיוונים וגם הכסאות לא במצב טוב,
בקיצור נראה לא טוב יש לשים עליו בערך 5-10K בקוסמטיקה.

הרכב כמעט ולא ראה שטח הבחור לא נוהג בשבת, הלוקרים מלפנים לדעתי מעולם לא שולבו.

הרכב עם כ- 190,000 קמ'.

לא חשוב מקום נרחב מאחור בגלל שאני אומר ילדים הכוונה לילדה בת שש (הגדולה כבר לא מסכימה לבוא)
והרכב רק משמש להקפצה לאזור הטיול, נסיעות של חצי שעה עד שעה ואו בשבילי להקפיץ אופניים או אופנוע שטח לאזור הרכיבה.

היה לי איסוזו בהזדמנות אבל הבנתי שהאחזקה שלו יקרה והאמינות נמוכה.

ד ו ר ו ן
14-04-07, 23:13
ההצדקה היחידה לרכישה של אוטו כזה היא נסיעה בשטח רווי טיפוסים טכנים מדרגות וסלעים כל שימוש אחר באוטו הזה פשוט לא שווה את הקנייה שלו, הנוחות נסיעה שלו היא פשוט פח אשפה ואישתך בהחלט תקטר ובצדק.
רוב הנסיעות שלנו עם הרכב הן בפרוש לא שטח טכני, זה בהחלט רכב מתאים לשטח טכני ומנצלים גם את היכולת הזו אבל אני לא אגזים אם מעל 95% ממה שכולם עושים במסלולי טיול זה לא נחשב טכני וגם כאן הרכב מתאים עם סידור מתאים של הקפיצים לשימוש.
אם אתה לא נושא משקל אתה יכול לקבל רכב רך מאד, שוב, נסעתי על אחד כזה עם עלים ארוכים מהמקורי ופחות עלים מאחור ומקדימה וכמובן בולמים נורמלים, בקלות ברמה של דיפנדר וזה בלי להוריד אויר-לי זה לא התאים כי אנחנו כן מעמיסים משקל.

לי זה נשמע שבשביל ההגדרות שימוש שלך אתה לא ממש צריך כזה רכב, בשביל לנסוע מעט בסופ"ש ורכב שעומד כל השבוע גם האמינות הכביכול לקוייה של טנדרים אחרים לא משחקת כי הרכב פשוט לא ייסע ומן ההגיון שתיתקל בפחות בעיות מאשר רכב שנוסע כל יום כל היום ולכן גם עניין האמינות של ההיילקס פחות תבוא לידי ביטוי, אם זה אכן אופי השימוש אתה יכול לעלות בשנתונים עם רכבים אחרים שיתנו לך נוחות התחלתית טובה יותר ורכב חדש יותר עם פחות בעיות פחחות והזנחה כמו שמשתמע לגבי הרכב הספציפי.

esku
14-04-07, 23:20
תודה על כל התגובות

אני אחפש משהוא אחר, אם למישהו יש הצעה לרכב שכן יתאים לצרכי
בעלות של 20-50K אשמח לקבל פרטים

אייל
0526-906470

boba banay
16-04-07, 14:16
אם סמוראי באמת לא בא בחשבון מבחינתך, הייתי ממליץ על ויטרה בייחוד ארוכה משנתון 94 ומעלה(נכנס גם בתקציב) - תתן לך נוחות, חסכון יחסי בדלק(מוזרקת), ועבירות שלא תבייש ג'יפ גדול יותר ויקר יותר.
לדעתי בהחלט יכול להתאים לצרכים שלך.

זאביק
16-04-07, 15:08
אם אני לא טועה, ב-50K גם השנתונים הנמוכים של קיה סופרטאג' נכנס.
ייתן לך רכב גדול יחסית לויטרה, נוח.

נמרוד
16-04-07, 15:14
אני מצטרף להמלצה של חנן. נראה לי שטנדר אכן מתאים לך, בשביל לסחוב אופנועים בלי עגלה ולטייל במקביל אליהם בכיף... אבל אם אתה לא מחפש עבירות, אז הפרמיה שהשוק משלם על ההילקס, ורק על ההילקס, מול הטנדרים היפאנים האחרים היא לא מוצדקת עבורך. חפש טנדר של מיצובישי, איסוזו, ניסאן או מזדה שנכנס בתקציב שלך, כולם יעשו את מה שאתה מבקש בלי בעייה.

-->