PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיכל מים - יותר פשוט מזה, אין.

חנן גולומבק
14-04-07, 10:45
החומרים הדרושים: צינור ביוב 4 או 6 צ'ול, 2 מכסים תואמים,גומיות אטימה תואמות, מאריך (נקבה נקבה) ,אביזרי אינסטלציה שונים מפליז ופלסטיק, ברז פלסטיק (מכונת כביסה), ברז כדורי מפלסטיק (לגינון), סיליקון או דבק איכותי יותר (עדיף) דק - טייפ.

המיכל משמש לשטיפת ידיים במשך יום העבודה, במקרה שלי מכיל 12.8 ליטר. אורך 163 כרוחב ה"ויגו"
סה"כ עלות 150 ש"ח חוץ מהצינור שהיה לי.

Gilad
14-04-07, 11:25
בשביל מה המאריך?

חנן גולומבק
14-04-07, 13:02
בשביל מה המאריך?

הצינורות האלו מגיעים עם נקבה בצד אחד, אליה מתאימים מכסה.
ועם זכר בצד שני, כשאתה חותך את הצד של הזכר לאורך המתאים (:( ) אתה עדיין מקבל זכר ואליו לא ניתן לחבר מכסה אלה לאחר שמחברים אליו את המאריך.

אייל
15-04-07, 16:26
מה לגבי כניסת אוויר? אתה פותח קצת את ברז המילוי?

חנן גולומבק
15-04-07, 19:51
מה לגבי כניסת אוויר? אתה פותח קצת את ברז המילוי?

אני פותח את שני הברזים גם במילוי וגם בריקון, דא"ג ברז המילוי הוא דוקא הברז הגדול אליו אני מחבר חיבור מהיר של צינור גינה בעת המילוי .

יקיר
25-04-07, 15:58
הייתה צריך להרכיב את הצינור הזה בשיפוע כלפי הברז כי אם אתה חונה קצת בשיפוע נגד הברז אז המים לא יזרמו..

חנן גולומבק
25-04-07, 21:32
הייתה צריך להרכיב את הצינור הזה בשיפוע כלפי הברז כי אם אתה חונה קצת בשיפוע נגד הברז אז המים לא יזרמו..

צודק.

boba banay
03-06-07, 18:11
אהלן חנן - אני ממשיך את השרשור כי זה כרגע רלוונטי גם לגבי ויש לי כמה שאלות:

הייתי רוצה לדעת איזה חלקים בדיוק שמת ואיך מתבצעת האטימה.
האם זה עמיד גם בלחץ? - נגיד 2 באר? אני רוצה להוסיף חיבור מהיר למיכל האוויר שיש לי כדי ליצור זרימה טובה יותר.

אני רוצה לבנות מיכל דומה מכמה צינורת עם חיבורי זווית (אני יוצר מעין "ח") והייתי רוצה לדעת אם זה משו ישים עם צינורות, פקקים וזוויות של ביוב, או שאני חייב לעבוד עם חומרים אחרים -
פשוט הייתי בחנות חומרי בניין ולא ממש ידעתי מה אני צריך לבקש.
הציעו לי צינור P.V.C אפור וכתום 4 צול

אשמח לעזרתך (או כל אחד מחברי הפורום שמבין קצת באינסטלציה וצנרת)
תודה
רן

איפון
03-06-07, 20:27
אכן פתרון פשוט ויפה !!!

האם זה עמיד גם בלחץ? - נגיד 2 באר? אני רוצה להוסיף חיבור מהיר למיכל האוויר שיש לי כדי ליצור זרימה טובה יותר.

אני רוצה לבנות מיכל דומה מכמה צינורת עם חיבורי זווית (אני יוצר מעין "ח") והייתי רוצה לדעת אם זה משו ישים עם צינורות, פקקים וזוויות של ביוב, או שאני חייב לעבוד עם חומרים אחרים -

תודה
רן

הכתום קשיח וחזק יותר.
תחפש צינורות ואביזרים שיש עליהם תו תקן.
לפי מיטב ידיעתי הגומיות והמחברים לא אמורים לעמוד בלחץ- בד"כ בצנרת ביוב העקרון הוא של זרימה, ולא מים עומדים.
יתכן ושימוש בצנרת "גיבריט" (צנרת ביוב שחורה) יפתור את בעיית הלחץ, אך זה כבר מחייב פנייה למישהו שיש ברשותו מכונה להלחמות "גיבריט". גם החומר לא נמצא בחנויות חומרי בנין רגילות.
כדבק חיבור סיליקון איכותי (100% RTV) להערכתי מספיק טוב.
המאריך נקבה נקבה נקרא בלשון העם- מופת חיבור.
חנן- הייתי שוקל התקנת שני הברזים באותו מכסה, אחד מעל השני לטובת נוחות תיפעול(פתיחה, סגירה), וקיצור הגשפט כך שהברז לא יבלוט מקו רוחב הגג-כך שלא יתפס בענפים ושאר עצמים חולפים.

נ.ב.
ותודה לפונקציית העריכה :smile:

חנן גולומבק
04-06-07, 09:31

תודה
רן

המיכל התפרק אחרי כ חודש כיוון שהסיליקון לא החזיק . לא להשתמש בסיליקון !!! באחד השרשורים כאן דובר על דבק חזק יותר שעומד במבחן הזמן וכנראה שזה מה שצריך. הצנרת הזאת לא אמורה לעמוד בלחץ. כל החומרים הם אכן צנרת 4 צ'ול של ביוב . הצנרת הכתומה עמידה יותר.

גיא
04-06-07, 09:42
יש לי כזה דבר בהיילקס כבר מעל שנה.

המיכל בגדול לא בנוי לעמוד בלחץ. אצלי הוא לא התפרק למרות שהיה מחובר עם סיליקון פשוט של מקלחת אבל אחרי הקפיצות בשטח, ניכרה התרופפות בחיבורים. לאחר כמעט שנה פרקתי את זה לגמרי, ניקיתי את האבנית והרכבתי מחדש עם סיליקון , הפעם חיברתי עם ברגים קודחים את החלקים השונים ועכשיו זה לא זז. יציב וחזק לחלוטין.

אצלי הבעיה היתה דווקא אופן החיבור לאוטו. שילות מתכתיות נישברו מהויברציות. אזיקונים גדולים מאוד התיבשו ונישברו מהשמש, בסוף, תיקון דרך זמני מחזיק עד עצם היום הזה. על מנת לשחרר לחץ שלילי קדחתי נקב בפתח המילוי מהצד.

מחיר החלקים לפני שנה וחצי בערב היה 80 שקלים בקרוב אם אני זוכר נכון.

היום הייתי עושה את זה אחרת לגמרי. צינורות פיויסי אפורים מודבקים עם מופות, יש דבק ציאנידי מצויין לעניין הזה. בבריכות שחיה משתמשים בסידור הזה. הוא עומד גם בלחץ לא קטן בכלל ( לא יודע מספרים בע"פ ).

אני אצרף צילום מאוחר יותר.

אם יש למישהו עוד שאלות .. בכיף.

איציק - 4X6ZH
04-06-07, 11:06
יש להבדיל בחומרי הגלם לכאלה המיועדים להתקנה חיצונית ועמידים בשמש ( UV )
לבין כאלה המיועדים להתקנה בקרקע ואין להם חשיבות לשמש .
כנ"ל בדבק שאתם מדביקים .
הרעידות משחררות אבל השמש שפרקת את הפלסטיק . :roll:
בעיה נוספת במידה הצינור חדיר לאור השמש אתה מקבל אצות בתוך המיכל . ( ריח וטעם למים )
לכן הצבע המועדף הוא שחור .
איציק

איפון
04-06-07, 13:28
דובר על זה פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=14386&page=1&pp=20)

קטלוג של "גיבריט" (http://catalog.data.geberit.com/onlineCatalog/loader.html?ID_language=10&ID_country=7) רק שפה זה כבר יוצא מההגדרה "פשוט"- החומר יקר יותר וצריך כלים יעודיים לביצוע. לדעתי עמיד בקרינת UV וכל החיבורים בהלחמה.

גיא
04-06-07, 13:31
תמונה

boba banay
04-06-07, 13:48
תודה לכל העונים
כפי שנראה הפרוייקט הזה לא ממש יישים בזול, במיוחד שאני מתכנן זוויות ולחץ וכל מיני שגעונות שיש לי בראש....
נכון לעכשיו נראה לי שאחזור לרעיון המקורי מיכל מלבני מפלסטיק(אם אני אצליח למצוא - כי זה לא ממש הולך) או מנירוסטה (שזה ממש ממש יקר!)

ביינתים נסתדר עם 2 ג'ריקן 20 על הפגוש ושישיית מי עדן

רן

kimron
04-06-07, 23:35
מקסימום תוצאה במינימום השקעה....

-->